Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 11. 13. 21:56
Előzmény: #6292  Törölt felhasználó
#6300
már rég rájöttem, hogy te ebben utazol:)
https://hu.wikipedia.org/wiki/Szalmab%C3%A1b%C3%A9rvel%C3%A9s
Tibi0002 2018. 11. 13. 21:22
#6299
Apple 192$. Nem mondom, hogy már venni akarnék, de sokkal jobban mutat, mint 230$-on.
Boole 2018. 11. 13. 21:20
Előzmény: #6295  Törölt felhasználó
#6298
Boole 2018. 11. 13. 21:07
Előzmény: #6296  Boole
#6297
Most azért ezt a magas inflációt még nem látom (bár nem hivatalosan azért van még Amerikában is Pomperj elmondása szerint), de az is igaz, hogy a jegybankok már az infláció nagyobb meglendülése előtt elkezdenek védekezni a magasabb infláció kialakulása miatt. 
Boole 2018. 11. 13. 21:02
Előzmény: #6293  Törölt felhasználó
#6296
Pontosan az utolsó vérengzésre várok Én is, ezért nem szívesen adok el bányarészvényeket. A vérengzésben még fogok venni. 
Egyébként stagfláció jellemzője, hogy magas az infláció és ezt próbálják letörni. A jegybankok stagflációs helyzetben csak két olyan politika közül választhatnak, amelyek negatív hatásokhoz vezetnek:
  • A pénzkínálat emelésével ösztönzik a gazdaságot, ami felgyorsíthatja az amúgy is magas inflációt.
  • Az infláció csökkentése érdekében szigoríthatják a monetáris politikát (aminek fő eszköze a kamatok emelése lehet), ez azonban még magasabb munkanélküliséget és még lassabb gazdasági növekedést okozhat.
 Az állami költségvetésre ennél bonyolultabbak lehetnek a stagfláció hatásai. A magasabb infláció, ha minden egyéb változatlan, megemelheti az állam bevételeit és kiadásait is, és mind a bevételek, mind a kiadások csökkenhetnek, ha lassul a gazdasági növekedés. Az egyik közgazdasági gondolkodás szerint a helyes politikai keverék stagflációs helyzetben, ha a kormányzat ösztönzi a növekedést a kiadások emelésével vagy az adók csökkentésével, míg a jegybank kamatai emelésével küzd az infláció ellen. A más-más stagflációs helyzetekből azonban más-más gazdaságpolitikai keverék jelentheti a kiutat.
Törölt felhasználó 2018. 11. 13. 20:53
Előzmény: #6272  pitcairn2
#6295
akkor en idiota vagyok, vagy csak nem felejtettem el a GFC utani hangover-t...
Törölt felhasználó 2018. 11. 13. 20:51
Előzmény: #6289  pitcairn2
#6294
egyelore nem tunik tul erosnek ez a reversal Tuesday...
Lehet hogy az euforia szep lassan masnapossagba fog fordulni.
Törölt felhasználó 2018. 11. 13. 20:47
Előzmény: #6287  Törölt felhasználó
#6293
Bocs, IGAZAD VAN TEVEDTUNK, az a sok tizezernyi silver bug...
(nezz ra youtube-on ezustel foglalkozo videokra, jo esetben jo ha osszejon mondjuk nehany 100 megtekintes)
Igazad van emberek millioi nezik a kulonbozo lakasfelujito programokat es van jo nehany csatorna amit emberek millioi-10 ill. 100 millioi nezik a "hetvegi szamurajok" ok pedig hatlmas marginba buvolik a kepernyot es almodoznak magasabb arakrol, ha pedig jon 1 kisebb eses akkor most kell vasarolni, megvenni az esest egy tobb mint 10 eve tarto rv piaci ralliban....
Szoval milyenek az aranyok 1000 ill. az altalad emlitett nehany 10ezer szemben azzal a nehany szazmillioval???
Igazad van mar megint!
u.i.: Nemsfemeknel es a nemesfem szektorban ha szeretned tudni a kapitulacional tartunk (mert meg en is csokkentettem 20%-al a banyaszokban a reszesedesem); pedig nemesfemekkel kereskedok kozott en mar kozelebb allok a hard core-hoz...
;)
Mar csak a false letoresre varunk!!!
Törölt felhasználó 2018. 11. 13. 20:46
Előzmény: #6285  pitcairn2
#6292
Sajnos nehezen tudlak követni. Napon belül is többször vársz felváltva olykor inflációs robbanást, vagy éppen deflációs krízist, esetleg stagflációs dagonyát. Nem lehet egyszerű ezeket egymás után lekereskedni.
Törölt felhasználó 2018. 11. 13. 20:39
Előzmény: #6281  Törölt felhasználó
#6291
Ez nem mindenki hanem cikkek....belekeveredtel!!!
Boole 2018. 11. 13. 20:38
Előzmény: #6280  Boole
#6290
Az Agnico Eagle Mines a tulajdonában lévő Belo Sun Mining részvényeit már korábban 19,14%-ról 9,57% -ra csökkentette. A részvények 1/3-át a Belo Sun vezetése vásárolta meg közvetlenül. A fennmaradó részesedést (44,55 millió) is rendezetten szeretnék eladni. A vezetőség a visszavásárolt részvényeket a cég által adott 1%-os hitelből vásárolta. Lehet, hogy már ezt is eladták. Érdekesen alakulnak a dolgok. 
pitcairn2 2018. 11. 13. 20:38
Előzmény: #6287  Törölt felhasználó
#6289
a JP Morgan Chase a number 1 "silverbug":)
https://www.silverdoctors.com/wp-content/uploads/2018/10/JP-Morgan-Brinks-CNT-COMEX-Silver-Warehouse-Inventory-Levels-Silver-Doctors.png
de nem fórumozik, hanem fizikai fémet vásárol...
és a "jó árasítás" érdekében minden - máshol teljesen illegális - eszközt bevet az árak lenyomásához... 
Törölt felhasználó 2018. 11. 13. 20:38
Előzmény: #6270  hellforceone
#6288
1. te kerestel meg emailben, en pedig az idombol (eletembol) arra szantam hogy segitsek mindenfele elvaras vagy viszonzas nelkul.(kivancsi vagyok hany ember tette ezt meg rajtam kivul); esetleg kereskedessel kapcsolatban.2.Nem vontam ketsegbe hogy befektettel es azt se hogy penzt kerestel, azt se hogy NVDA-t vagy mast vettel.3.Ertelmes embernek tartottalak, (es tovabbra is az a velemenyem hogy az atlagnal joval ertelmesebb vagy) az hogy hogyan reagalsz a hsz-ra nem erdekel, mert ha nem haragszol nem voltunk es nem is vagyunk baratok es igazan a velemenyed azert nem erdekel, mert te meg nem bizonyitottad szamomra hogy erdemes volna rad figyelnem....(na nem azert mert en mindenben jobb lennek nalad, ez egyaltalan nincs igy); hanem azert mert en megprobaltam segiteni neked (nem azert mert hu de okos nagy alapkezelo vagyok); hanem mert sok evvel ezelotti onmagamat lattam es szerettem volna ha nem kellene vegig menni azon a rogos uton amin a kezdo kereskedok 99%-a elbukik; szerettelek volna megkimelni attol a rengeteg fajdalomtol, penz vesztesegtol es sok negativ dologtol ami a kereskedove valas utjan rad var...(en tobb mint 10 evvel jarok elotted az uton, mondhatnam majdnem 2 ciklussal).A piacot nem erdekli, hogy ki mennyi ideje kereskedik, es azt se hogy tegnap,mult heten, tavaly vagy 10 eve mennyit kerestem vagy kerestel, minden nap uj nap uj kihivasok es kockazatok.Nem kioktattalak hanem probaltam felhivni a figyelmedet nehany dologra ami szerintem elkerulte a figyelmedet...Nem gurult e a gogyszerem,de felhoztal 1 evekkel ezelotti hsz-t es azt megprobaltad a napjainkba ultetni (amazon 650$) kepzeld vasaroltam juniusban amazon-t es kepzeld eladtam szeptember vegen ill. oktober elejen, sot nem is olyan reg ujbol shortoltam...Ha valaki nem befekteto hanem kereskedo nem evente, havonta, hetente, naponta de lehet hogy nehany perc mulva megvaltozik a velemenye.(remelem 1 nap ezt megerted, hogy mire gondoltam)Tobb ezer ill. 10ezer jobb kereskedo van mint en es van jo nehany szaz millio aki kevesbe jo kereskedo vagy befekteto (sajat velemeny, tevedes joga mint mindig fenntartva)Soha nem h@lyeztelek le!!!
Te megemlitetted hogy en milyen ember vagyok, azert mert a hsz-om nem tetszett.
Nezzuk a tisztelet es alazatot, nekem az elso 10 evemben nem segitett senki, miutan talaltam 1 olyan embert akirol kiderult hogy tenyleg ert hozza; annak en nem csak az osszes emailjet tobbszor elolvastam, de folyamatosan bizonyitottam szamara hogy az ido amit ram aldoz azt en nem csak tisztelettel, alazattal, de ahogy tudom viszonzom, na nem azert mert elvarta az illeto hanem halam jeleul probaltam a segitseget meghalalni.
Neked megprobalt valaki segiteni, lehet hogy mar elottem is megtettek.Majd amikor nem a szamodra elkepzelt modon alakulnak a dolgok akkor megkerdojelezed az illetot. (hol van itt a tisztelet ill. alazat)...Mondjuk ki megjelentel miutan volt 1 kisebb rally a nemesfemekbe, majd miutan nem ugy alakulnak a dolgok, esetleg veszteseget szenvedtel el, vagy mert nem tetszett a hsz-om; az helyett hogy kerdeznel ill. megprobalnal utana jarni hatha felre ertettel valamit, belinkelsz 1 tobb evvel ezelotti hsz-t (nyilvan nem olvastad vegig az elozmenyeket, nem kerestel meg ezzel emailben hogy pontositsd).Majd miutan megproballak felrazni, sokkolni hatha ezzel veszed a faradsagot es utana nezel dolgoknak esetleg megprobalnad megerteni, hogy mirol is beszelek, neki allsz trollkodni, ill. hogy en milyen ember vagyok.
Hat en nem tudom hogy te milyen ember vagy,de en olyan hogy hasonlo erdeklodesu embereknek szoktam segiteni meg akkor is ha soha nem lattam es valoszinuleg soha nem is fogom, erre mar tobb pelda volt itt a forumon.Ha azt modnanam hogy akik szemelyesen ismernek azok nagyon jo szivu, jo indulatu embernek tartanak aki masoknak segit lehet elhiszed lehet nem, de meg ez is elofordulhat.
Az idoemert es segitsegemert cserebe,amiert nem varok egyebkent semmit; bar egeszseges szemelyiseggel rendelkezo emberek 1 koszontet meg szoktak ereszteni, toled azt kaptam hogy gondolkozak el hogy milyen ember vagyok es vizsgaljam meg a tiszteletet es alazatot magamban.
{{{nem az oviban vagyunk; "a kihuztad a gyufat" (azt gyermek felnott kapcsolatra szoktak alkalmazni ha jol emlekszem) nem emlekszem hogy ezen a forumon ilyen kapcsolatok lennenek...igy nehezen tudom elkepzelni hogy is tudtam volna kihuzni 1 masik felnott embertol aki raadasul valotlansagokat allit, mondhatnam hazudik.}}}
Hmhmhm erdekesnek tartom a velemenyedet, es mint irtam olyan sokszor en az esetek tobbsegeben tevedek, valoszinuleg tevedtem veled kapcsolatban is, SZERETNEK BOCSANATOT KERNI HOGY MEGPROBALTAM SEGITENI, igerem tobbet nem teszem, es nem rablom az idodet!
Törölt felhasználó 2018. 11. 13. 20:30
Előzmény: #6284  pitcairn2
#6287
Nem vagyok benne biztos, hogy az a sok (tíz)ezernyi silverbug, akik évek óta kitartóan longolják a fémet, ne találnának benne a nihilnél többet. Ha már egyáltalán megértik a jelentését.
pitcairn2 2018. 11. 13. 20:25
Előzmény: #6276  Törölt felhasználó
#6286
a silver gold fórum is kong az ürességtől:)
pitcairn2 2018. 11. 13. 20:22
Előzmény: #6281  Törölt felhasználó
#6285
"százával hozhatnék még az elmúlt hónapokból"
überoptimista véleményeket meg tízezrével:)
PS.: a linkjied - a címek alapján - mintha kivétel nélkül deflációs összeomlással riogatnának... 
pitcairn2 2018. 11. 13. 20:20
Előzmény: #6282  Törölt felhasználó
#6284
ez az elcseszett féligazság  kb. a nihilizmus jelmondata lehetne...
pitcairn2 2018. 11. 13. 20:18
Előzmény: #6281  Törölt felhasználó
#6283
az "unease" szakasz legelején járhatunk...
https://www.thegoldandoilguy.com/wp-content/uploads/2016/06/stock-market-cycle.png
a piaci szereplők többségét a "buy the fucking dip" mantrára szoktatták az utóbbi időben...
a fundamentumok már egyáltalán nem érdeklik őket...
abban persze igazad van, hogy most felengedtek néhány alternatív véleményt is az "összeomlásról" a maintream médiába, de ez egy okkal több, hogy NEM ILYEN összeomlás lesz, hanem egy jó kis stagflációs tivornya...
azaz
defláció helyett elvadult infláció...
Törölt felhasználó 2018. 11. 13. 20:14
Előzmény: #6281  Törölt felhasználó
#6282
'It ain't what you don't know that gets you into trouble. It's what you know for sure that just ain't so.'

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek