Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2018. 11. 13. 20:00
Előzmény: #6274  kozi723
#6280
Brentet 62-64 USD között szerintem megveszik majd. A RIG-et meg 8,71 USD-nél. Úgy látszik, hogy a rövid kereskedői vénámat kellett volna elővenni a hosszú befektetői vénámhoz képest.
chart-trader
chart-trader 2018. 11. 13. 19:56
Előzmény: #6275  chart-trader
#6279
Az olajszervíz index (OIH) letörte a sokéves mélypontot. Eléggé lent van a következő megálló.
pitcairn2 2018. 11. 13. 19:55
Előzmény: #6265  Törölt felhasználó
#6278
ahhoz képest, hogy "mindenki ezt delirálja" még a junk bond piac is csúcson van...
http://schrts.co/YrpUyi
skizofrén állapot:)
kozi723
kozi723 2018. 11. 13. 19:49
Előzmény: #6275  chart-trader
#6277
Mi lenne ha még a piac is esne. Pedig ez csak egy álmoskás kedd délután. :)
Törölt felhasználó 2018. 11. 13. 19:48
Előzmény: #6265  Törölt felhasználó
#6276
Hu ebbe jol belekeveredtel!!!
Ma pedig....mindenki????
ki az a mindenki?
ezen a gazdasagi hirportalon jo ha talalok 2-3 embert, a forumozok 99%-a nem var tozsdei osszeomlast, egbe szalado inflaciot, ill. emelkedo nemesfemeket...
Sot pomperj es pitcairn meg az USD-al kapcsolatban is kulonbozo velemenyen van.
Erdekes kovetkezteteseket vonsz le!
kivancsi lennek kepes volnal-e legalabb 20 embert ill. nicket ossze szedni aki azt varja amit irtal?????
;)
Az en angolom pocsek, viszont ne keveredek abba a hibaba hogy egy eredetileg angol nyelven letrejott film szinkronjanak felre forditasabol vonjak le teves kovetkeztetest!!!
Szerintem angolul nezd a filmet mert rengeteg dolog elveszik a szinkronban, (mondom en ezt a pocsek angolommal)
;)
ezt is csak azert tudom mert meglepodtem korabban amikor ide a forumra linkeltem a youtube-rol (magyar szoveggel a filmrol); egyebkent en nem lattam a filmet magyarul, csak nehany reszletet belole; nem szoktam magyarul filmeket nezni csak ha magyar filmrol van szo...
Ne aggodj idovel majd meg te is megerted!
chart-trader
chart-trader 2018. 11. 13. 19:47
Előzmény: #6261  guantanamo
#6275
Kezd k.o. lenni ez már. Egyhamar nem biztos, hogy feláll ebből az esésből.
kozi723
kozi723 2018. 11. 13. 19:45
Előzmény: #6263  guantanamo
#6274
Ahogy nézem mára eldöntötték, hogy rekord méretű esést hoznak össze. MIndez abba az irányba viszi a dolgokat, hogy 3 hét múlva csipőből azt mondja az OPEC, hogy visszafogja a termelést. Megágyaznak a longnak, sőt még azt is el tudom képzelni, hogy ők adják a legjobban most, hogy majd legyen mire hivatkozni amikor belenyúlnak a cilinderbe. Érdekes játszmák ezek, de azt ne mondja nekem valaki, hogy napi -2-4%-kal reális az olaj esése. Bár a jelek szerint a többségnek ez teljesen egyértelmű. 
pitcairn2 2018. 11. 13. 19:42
Előzmény: #6270  hellforceone
#6273
tán egy kissé "érdes" lett a stílusa az itteni (ezzel az egész fórumra gondolok) durván személyeskedő támadások után...
pitcairn2 2018. 11. 13. 19:37
Előzmény: #6260  Törölt felhasználó
#6272
vigyázz, itt hinni kell és a fundamentumokra nem ér hivatkozni:)
minden szuper mert a "piacok" - többé-kevésbé - bágyadtan lebegnek 10 év QE-ZIRP-NIRP kurzus nyomán
idióta az akinek akinek nem tetszik ez a nirvána:)
hellforceone 2018. 11. 13. 19:36
Előzmény: #6242  Boole
#6271
Kedves Boole, ha nem haragszol, akkor holnap reagalnek, de koszonom kerdesed, udv
hellforceone 2018. 11. 13. 19:34
Előzmény: #6257  Törölt felhasználó
#6270
Eloszor is elnezest kerek mindenkitol, hogy elterek a forum temajatol es hosszu leszek. Ahogy mondani szoktak, akinek inge, magara veszi... Egyebkent igazad van. Nem azt mondanam, hogy huuu de neheztelek rad, mert mar nem erdekel a velemenyed, de a multkori hozzaszolasod iranyomba elegge kiverte a biztositekot, de akkor letudtam egy rovid "nem erre szamitottam toled" megjegyzessel a dolgot. Ahogy mostanabann olvaslak, fortyog meg bennem a dolog...Tudod, ahogy irtad, hogy "ha eddig kerestem penzt, gyorsan hagyjam abba, meg ha egyaltalan volt is valamilyen befektetesem" stb stb stb, mintha ketsegbe vonnad, hogy egyaltalan tenyleg befektettem, mikor pont te haborogtol olyankor, mikor valaki ketsegbe merte vonni, hogy te vagy a nagy befekteto es alapot uzemeltetsz stb. - en meg a vedelmedre keltem... Nos, 42. eves vagyok, eleg nagy fiu mar ahhoz, hogy ne egy forumon probaljak szimpatiat kivaltani vagy rajongokat keresni. Ha valakirol van egy velemenyem, akkor kimondom. A lenyeg, hogy Igen, fektettem be penzt az elmult 5 evben, Igen, kerestem is vele, Igen, tisztaban vagyok vele, hogy oriasi kockazatok vannak - foleg most - a piacon es nagyon fajdalmas iranyba is elmehet a dolog. NEM, nincs szuksegem arra, hogy kioktass, hogy megbants, hogy ketsegbe vond azt, amit leirok!!! ERTELMES EMBERNEK TARTOTTAL, BAKKER??? Miert, szerinted nem vagyok mar az?? Te eldontotted??
Nagy befektetonek tartod magad, sokszor beszeltel mar arrol, hogy a piaccal szemben tisztelet, meg alazat, meg stb stb, DE amilyen nagy befekteto vagy, neha annyira kicsinyes, kioktato es tiszteletlen hozzaszolasaid vannak a tobbiekkel szemben - a tapasztalatlanabbakkal (a tobbseg ide tartozik) es azokkal szemben, akik nem a te allaspontodon vannak. Te es itt meg egy-ket ember ebbol eltek, a tobbi kisbefekteto, aki penzt szeretne keresni, persze, hogy nem varhatsz el toluk profi hozzaszolasokat, de en sem varnam el toled, hogy az en szakmamban profi legy, hiszen nem ertesz hozza! Mikor elgurult a gyogszered, akkor azt serelmezted, hogy szova tettem, mert befektettel Amazonba, hogy 650-nel azt mondtad, hogy majd 100 USD arnal fogsz ebbe fektetni, mikozben az arfolyam 650-rol haromszorozodott. Leirtam, hogy NEM BANTASNAK SZANTAM! Erre jott toled egy ilyen vagdalkozo valasz! A baj ott van, ha valaki leirta volna, hogy 650-nel befektett Amazonba, akkor azt anno lehulyezted volna, hogy 100-as P/E, ilyen cegbe nem szabad fektetni stb stb stb. Mint ahogy tetted velem szemben is, mikor leirtam a CNBC nevet... Igen, nezem a CNBC-t, Bloomberget is es mostanaban joval ovatosabbak a piacokkal szemben.Ajanlottal mar nehany filmet, meg videot itt - kepzeld, meg is neztem nehanyat kozuluk es koszonet erte! -, most szeretnek en is egy nagyon rovidet a figyelmedbe ajanlani, az elso 30 masodperc mondanivaloja igen lenyeges es nagyon ertekes, tanulj belole!
https://www.youtube.com/watch?v=lkhdHLZ7ffY
Persze tudom, neked ez az ember is csak egy ovodas befekteto, egy nulla bizonyara, de azert erdemes figyelni szerintem arra, amit mond.
Erre a hozzaszolasra amugy ugy reagalsz, ahogy akarsz, mar nem erdekel, de nem akartam, hogy azt mondd itt, hogy gyava vagyok es hallgatasba burkolozom. Nem erdekel, ha lehulyezel, ha bantasz, ha a forum bohocava akarsz tenni, ahogy irtad Berlininek - nem allok a partjan. Ha tanacsolhatok neked en is valamit, nem befektetesi tanacs, annal sokkal fontosabb, mert az ember merettetik meg altala. Gondolkozz el azon is, hogy TE magad milyen ember vagy, ha mar par embernel kihuztad itt a gyufat es megmondtak neked a velemenyuket. Kicsit tobb alazat, kicsit tobb tisztelet es akkor nem csak befektetokent leszel nagy, de emberkent is! Nem akartam szemelyeskedni, nincs veled bajom, de szeintem fogadd meg...mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;} Erre az egeszre ugy reagalsz amugy, ahogy akarsz – tudom, hogy mire szamithatok –, igazabol nem erdekel mostantol, hogy mivel bantasz meg, hulyezel le vagy akarsz a forum bohocava tenni, ahogy irtad Berlininek – nem allok melle vagy ilyesmi. Ha tanacsolhatok valamit, azert gondolkozz el azon is, hogy milyen vagy TE magad, ha mar par embernel kihuztad a gyufat es megmondtak neked a velemenyuket…
pitcairn2 2018. 11. 13. 19:33
Előzmény: #6265  Törölt felhasználó
#6269
hát nem, pl. Peter Schiff már csak a saját Youtube csatornáján leledzik, kb. ennyire van szükség manapság "váteszekre":)
pitcairn2 2018. 11. 13. 19:31
Előzmény: #6257  Törölt felhasználó
#6268
az a benyomásom, hogy sokaknál az vágja ki a biztosítékot ha hiányzik belőled a HIT a nagy keynesianus buborékfújó kísérlet sikerében...
hogy logikai alapon, fundamentális érvek mentén, még csak esélyt se adsz ennek...
én a magam részéről nem nagyon szoktam "day trade forecast-okkal" szórakoztatni a nagyérdeműt, ha mondok is vmit ennek kapcsán abban mindig szerepel néhány olyan kitétetel, mint hogy "azt tippelném", "szerintem", "úgy vélem" vagy vmi hasonló...
szóval engem inkább csak a "big picture" érdekel, a kommentjeim többsége is ezzel kapcsolatos
ennek alapján mondom azt, hogy ez a tivornya katasztrófával fog végződni, a pontos lefutásban se vagyok biztos, de már ez az "eretnek hitetlenség" is vad indulatokat vált ki egyesekből...
és mivel a mondanivalóval nem tudnak/nem akarnak foglalkozni ezért egy idő után vitriolos személyeskedésbe mennek, mint pl. a berlini névre hallgató nick...
Törölt felhasználó 2018. 11. 13. 19:25
Előzmény: #6265  Törölt felhasználó
#6267
A kezdő idézet pontosan erre utal. Persze kellően jól kell hozzá tudni angolul, ez nem vitás.
pitcairn2 2018. 11. 13. 19:22
Előzmény: #6258  Törölt felhasználó
#6266
tanulmányozd egy kicsit még az alábbi szócikket:)
https://hu.wikipedia.org/wiki/Szalmab%C3%A1b%C3%A9rvel%C3%A9s
Törölt felhasználó 2018. 11. 13. 19:20
Előzmény: #6260  Törölt felhasználó
#6265
A film úgy mutatja be, hogy néhány 'smart' személyen kívül senki sem látta a lakáspiacra és a gazdaságra leselkedő veszélyt 2005-2007 között. Ma pedig pont az van, hogy 'néhány' smart személyen kívül gyakorlatilag mindenki a világgazdaság gyors és elkerülhetetlen összeomlását delirálja, gigaméretű tőzsdei beszakadással, fizetésképtelen Amerikával, égbe szaladó inflációval és ezüstárakkal.
.
A párhuzam nyilvánvaló. Sajnálom, ha nem érted.
guantanamo
guantanamo 2018. 11. 13. 19:17
#6264
Olaszok beleegyeztek a 2,4%-ba.
guantanamo
guantanamo 2018. 11. 13. 19:10
Előzmény: #6261  guantanamo
#6263
WTI napos RSI 16, wMA200/fibo 50% 52-nél.
Törölt felhasználó 2018. 11. 13. 19:08
Előzmény: #6259  pomperj
#6262
Meg a vegen kiderul, hogy nem is tevedtem akkorat az olajjal kapcsolatban; persze messze meg az ar amit en varok,de mar kevesbe banom hogy kimaradtam az olajnak ebbol a felkorebol...
es mint olyan sokszor irtam, hogy oktober kozpe-november elejen dol el sokszor az olaj trendje (persze lehet hogy megint csak veletlen).
Sajnalom hogy 1 recesszio eloszele, bear piac kezdte ill. egy szaudi ujsagiro feldarabolasa kellett ehez.
guantanamo
guantanamo 2018. 11. 13. 19:05
#6261
Olajat zúzzák. Végén nekem fizetnek a kútnál.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek