Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
traderszaki 2018. 11. 06. 12:56
Előzmény: #5959  Boole
#5960
Nem az vagyok. Ezért is írtam, hogy ez ausztrál specifikus sztori!
Boole 2018. 11. 06. 12:50
Előzmény: #5958  traderszaki
#5959
Ausztrál magánbefektető vagy, aki ott is adózik? Ha nem, akkor rád biztos nem vonatkozik.
traderszaki 2018. 11. 06. 12:43
Előzmény: #5953  opandup
#5958
IBnál vagyok évek óta...egy üzenetet sem kaptam erről!
traderszaki 2018. 11. 06. 12:35
Előzmény: #5947  Törölt felhasználó
#5957

Gondolom ez a szabályozás ausztrál specifikus! Nem hinném, hogy az IB maga találta ezt ki (rontanák a saját üzletüket???)! Inkább az ottani szabályozó hatóság!
Mondjuk egy totál elmebeteg ötlet!
pitcairn2 2018. 11. 06. 12:18
Előzmény: #5952  pomperj
#5956
 a FED mandátuma gazdaságélénkítésre is szól...
https://www.chicagofed.org/research/dual-mandate/dual-mandate
ergo
recesszió esetén valószínűleg lazítani fog...
az EKB-nek ennél sokkal egyszerűbb a célja...
https://www.ecb.europa.eu/mopo/intro/objective/html/index.en.html
pitcairn2 2018. 11. 06. 12:12
Előzmény: #5954  pitcairn2
#5955
"és jelenlegi number 1 esélyes a mostani BUndesbank elnök..."
ezzel persze az EKB elnöki szék várományosára gondoltam...
pitcairn2 2018. 11. 06. 12:11
Előzmény: #5952  pomperj
#5954
az EKB-nak mindössze csak egy célja van:
az árstabilitás fenntartása...
és jelenlegi number 1 esélyes a mostani BUndesbank elnök...
az Eurozóna sincs túlzottan rossz állapotban, mivel szétesés helyett három taggal gyarapodott 2011 óta...
az EKB QE pedig decemberben ér véget...
az euró medve piac de facto 2008 óta tart...
a szentiment iszonyatosan rossz...
és mindemellett az eurozóna - úgy összességében - sokkal jobb gazdasági állapotban van mint az USA...
opandup 2018. 11. 06. 11:57
Előzmény: #5947  Törölt felhasználó
#5953
Ezt a margin számla korlátozást más országokra is kiterjesztik? Én sehol nem találtam erről hírt. Tudnál adni valami elérhetőséget ezzel kapcsolatban?
 Köszi!
pomperj
pomperj 2018. 11. 06. 10:23
Előzmény: #5946  gugig
#5952

Messzirol kezdem. 
A Dollar egyetlen komoly alternativaja az EUR. De az egesz EU akkora bajokban van, hogy ott kamat emeles egyelore szoba se kerulhet. A legerosebb EU index, a DAX is szakadasban van, A nemet piaci kamat inkabb oldalaz, de nem kenyszeriti ECB-t az emelesre, es Brexit, Italia, migrans problemak kozepen nem hianyzik se bond piaci, se tozsdei beomlas nekik. AZ ECB nem fog emelni. A dollarra adnak 3.4%-ot, EUR-ra nullat. Kinek kell EUR?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181106v00o0jsm.jpeg
.
2)A dollar kamatot  a piac nyomja felfele. A FED mit tehtne, megy utana.  Az a sok EEM Orszag, amik dollarban vannak eladosodva, meg a Trump adocsokkentes utan felgyorsulo (5% !) 2019 es USA deficit is, az mind a dollar keresletet noveli a piacon. Mindenkinek dollar kell, hogy adossagra kamatot fizessen, torlesszen, deficitet finanszirozzon.
.
Szoval? Hosszu tavon tovabbra is dollar bull vagyok.
.
3)Viszont napos Dollar charton egy rovidebb tavu dollar gyengules benne van a pakliban. Ez a chart eleg vegyes kepes mutat; de megis, egy par hetes dollar gyengules ide igen jol illeszkedne. Mondjuk epp December kozepeig., es beeshet 93.8 ala egy kicsivel.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181106v00oserlr.jpeg
Boole 2018. 11. 06. 10:16
Előzmény: #5949  Törölt felhasználó
#5951
Én vörösboros vagyok és a jó pálinkát szeretem. Mi van nálatok alkohol felvásárlási láz?
Boole 2018. 11. 06. 10:14
Előzmény: #5945  pomperj
#5950
Hosszú távon ezt is érdemes lehet megnézni: JD.com, Inc. (JD), vagy a RBOT.UK ETF - ez az alap robotizációval és automatizációval foglalkozó vállalatokat tartalmaz.
Törölt felhasználó 2018. 11. 06. 10:10
Előzmény: #5948  Boole
#5949
nem vagyok soros, 40fok meleg folott vagyok csak hajlando hideg sort inni!
Mondjuk vasarnap este 8pm utan a keruletben ahol elek mar nem tudsz alkoholt vasarolni!!!
kezd nanny state-e valni ez az egesz.
Boole 2018. 11. 06. 10:06
Előzmény: #5947  Törölt felhasználó
#5948
Így jár az, aki szegény ember, egy 10 millió AUD-t sem tudtál összeszedni a magánszámládon:) Ne is írj ide többet:) Nem jó ötlet ez a szabályozás. Biztos a real gazdaságba akarják visszairányítani a zsetont. Egyébként azt látom, hogy az USA piacokon kívül egyre jobban szorítják a spekulásokat. Olyan szabályokat hoznak, hogy az USA piacokon kívül, az USA piaci lehetőségekhez képest csak hátrányosabb befektetési eszközök maradjanak. Először jöttek naked shortolás megtiltása, aztán az USA ETF-ek EU korlátozása, most már Te sem csinálhatsz azt amit akarsz. Mi lesz a következő, a kenyér és a sör megtiltása?    
Törölt felhasználó 2018. 11. 06. 09:50
Előzmény: #5944  Boole
#5947
Nincs azzal semmi gond ha a kesobben erkezok segitik a poziciodat.
(legrosszabb esetben eloszor emailben elkuldod)
egyebkent nem tudtam vele foglalkozni, mert nalunk eleg nagy zurzavar van; ugy nez ki hamarosan az osszes retail szamlan (IB) meg fogjak szuntetni a margin szamlat, csak cash szamlak maradnak; vagy a wholesale (ceges) szamlakon lehet majd csak igy kereskedni.
Mivel jo nehany itteni profi es felprofi kereskedovel kapcsolatban allok igy ezzel ment el a hetvegem; ugyanis magan szemelykent ha 10millioAUD alatt van a vagyonod akkor nem lehet majd margin szamlad, azt meg nem tudom hogy pontosan mikortol de IB december kozepen kezdi atalakitani az itteni szamlakat.
Nalunk a ceges szamlaval nem lenne gond de mivel itt nyugdij alapu megtakaritasok vannak ezen nem tudunk tokeatteteles poziciot felvenni, csak hedge kent az opcios piacon es shortolni sem shortolhatunk; ill. el kellene kuloniteni a nyugdij alapu megtakaritasokat es ujabb szamlat nyitni stb.stb.
Szoval itt allok 1 remek kereskedesi lehetoseggel amin szep lassan kezdett egyre nagyobbra noni a profit (CBA es WBC shortok) es a kerdes igazan csak az volt hogy mekkora profitot lehet majd mennyi ido alatt elhozni; majd jon ez a buta szabalyozas a retail ugyfelek szamara.
Jo nehany algo es mean reversion kereskedonek bettetek itt ezzel a szabalyozassal.
gugig 2018. 11. 06. 09:30
Előzmény: #5945  pomperj
#5946
Hogy látod, meddig eshet a dollár index? vagy hosszabb távon mi a kilátásod Usd-t illetően?
pomperj
pomperj 2018. 11. 06. 09:05
Előzmény: #5943  Törölt felhasználó
#5945
A technikai chart egyetert veled,  az is December kozepig mutat emelkedesi potencialt.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181106v00osohm3.jpeg
Most a wave(2) ban vagyunk. A 15 perces chart szamozhato keszre is, meg a (b of 2) hullam kozepenek is nezheto most.A kritikus leszakadasi szint DJIA=25580, NADASQ=7030,  vagy SPY=2755. Ha ala esik, onnan mar jo biztonsaggal shortolhato. Onnan mar nem tud visszajonni az elmelet szerint
.
En nem hiszek a valasztas nagy tozsdei hatasaban.  Trump oda tette magat nagyon, szoval a valasztas tenyleg rola fog szolni. De 1-2 nap utan eltunik az atmeneti rally, ahogy maskor is. Semmi ertelme a statisztikakat nezegetni, pedig azzal van tele a sajto.
.
2)Az US 30Y treasury kamatora senki nem kommental. Pedig ev elej ota 2.75%--->3.43% megis igen szep emelkedes. Viszont az fontos lehet, hogy a Juliusi 2.92% szint ota csinalt egy szep 5 subhullamos emelekedest, es lehet hogy innen nemi vissza-korrekcio kezdodhet nem is sokara.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181106v00ou7hi.jpeg
.
3)Az EURO-val szemben mindenki pesszimista, USD_vel meg oprimista, a COT szerint is. Itt lehet egy fordulat, USD gyengules joheet, es az egybe vagna a bond piaccal is.
Boole 2018. 11. 06. 08:34
Előzmény: #5943  Törölt felhasználó
#5944
A Belo Sun amióta írtam, ment 20%-ot. Többet nem írok a fórumon részvényötletet, mert egy-három napon belül belevesznek.:)
Törölt felhasználó 2018. 11. 06. 01:59
Előzmény: #5942  pitcairn2
#5943
ez 1 eleg valoszinu forgatokonyv, talan annyi kiegeszitessel, hogy a piac bedolese picivel kesobb ill. lassabban fog megtortenni.Az is elofordulhat, hogy a decemberi kamatemelesig a piacok eltengodnek.Nasdaq harmat gyenge,de a rosszul ossze alitott DJIA akar meg 1 csucstamadassal is megprobalhat.
Szoval lehet hogy mar a heten ill. penteken folytatodik az eses,de lehet hogy erdeklodes hianyaban elhalasztjak a kamatemelesig vagy az unnepek utanra.Azonban azon nem lepodnek meg ha az amcsi piacok 25-30%-ot esnenek 2019-ben.
Nem vagyok biztos abban, hogy papirforma a mostani idokben helyes kifejezes lenne (lasd brexit es Trump); inkabb az elozetes varakozasoknak megfelelo, egyezo eredmeny kifejezest hasznalnam; ha ilyen gondolataim tamadnanak.
pitcairn2 2018. 11. 05. 19:59
Előzmény: #5941  Tibi0002
#5942

az alábbira tippelnék:
a republikánusok viszonylag jó fognak szerepelni, ezért kedden rali lesz
majd szerdán a FOMC mindenkit biztosít a kamatemeléses szemfényvesztés folytatásáról
utána pedig bedőlnek a piacok
Tibi0002 2018. 11. 05. 19:33
#5941
Mit vártok a holnapi választásoktól? Én a papírformát. A demokraták mindkét testületben többségbe jutnak. Némi heves mozgás magyar idő szerint kedd éjjel, szerda hajnalban. 1-2 nap emelkedés, aztán lekonyulás, talán pénteken.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek