Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 22:17
Előzmény: #5218  pomperj
#5220
Az igaz hogy PG altalaban jobban tartja magat mint a tobbi ceg;de ettol fuggetlenul ha 1 komolyabb medve piac van tud am esni a PG is 25-30%-ot; mondjuk az utobbi 6 honapban gyonyoru trendben van es valoszinuleg a 75$, 70$-os 60$-os szint komoly tamaszok lehetnek.Szoval valoszinuleg nem lesz a shortosok kedvenc aldozata.Ha valaki defensive rv-t akar vasarolni minden aron (es nem akar varni) akkor CCK-t kell venni; mert ebben szerintem nagyobb a potencial felfele mint a PG-ben; raadasul nehany komolyabb tokevel rendelkezo emberke elkezdte venni; persze az is lehet, hogy fel akarjak vasarolni?!Mindenesetre a rv ara es a forgalom is szepen novekszik, egy nem tulsagosan bull piacon.(csak hangosan gondolkodtam); korabban mar irtam errol a cegrol.
https://postimg.cc/Th1xNX6n
signal2
signal2 2018. 10. 09. 22:03
Előzmény: #5203  Törölt felhasználó
#5219
ez melyik országban van?
Magyarorszagon a 10 éves kamatperiódusú hiteleket 5% körül adják.
pomperj
pomperj 2018. 10. 09. 21:50
Előzmény: #5211  eurocent
#5218
Procter-Gamble es Kimberley-Clark minden recesszioban a legjobbak kozott van. A WCpapir es pelenka akkor is kell,
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 21:48
#5217
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 21:41
Előzmény: #5215  Boole
#5216
Szia,
Sajnos en errol a korrol ha nem is teljesen de kimaradtam.Nincs jelenleg olajos cegem es most mar nem kivanom oket hajkuraszni.Akartam venni a brazilokat (es PBR-t) de a piac ugrott tobb mint 6%-ot a bizonytalan valasztasi kimenetelre; lehet hogy azert mert meg nem nyert a populista "brazil Trumpnak" hivott illeto.Igy nekem mar csak momentum alapon (tudod kereskedem ilyen rendszereket is) lehet majd esetleg 1-2 poziciom.Ha van MCP-d Marathon Oil-od azt tartsad, mert az en listamon a 15. helyen szerepel; ha bekerulne az elso 10 vagy 5-be az azt jelentene hogy jo nehany profi algokat kereskedo trader elkezdi majd venni es itt nem kis penzrol van szo, mert jo nehanyan kozulok komolyabb penzeket kezelnek.(ha az elso 5-ben lenne akkor en is vennem rovid tavra).Momentum alapon a Health Care sector megy most a legjobban, szoval elkezdtem figyelni.Kivancsi vagyok meddig tart benne az ero; meg tulsagosan korai shortra, de 1-1,5 even belul jo lehet es tudod szemmel tartok nehany biotech ceget amik egyelore nem mennek, na azokat longolnam es a longjaimat 2 health care etf-el shortolnam (hedgelnem).Egyelore ez a terv.Szerencsere ugy nez ki, hogy jol mertem fel a helyzetet az ausztral bankoknal es ingatlan piaccal kapcsolatban; a shortjaim kezdenek szep lassan profitot mutatni az utobbi 2 hetben es szepen bovitettem bennuk.WBC-t (Westpac-ot) eves melypontokon kereskedik mar nehany napja; szoval most mar nem csak fundamentalisan de tehcnikailag a poziciom mellett szol a kep.CBA pedig ~2-3%-ra az eves melyponttol, lehet hogy a heten esetleg a kovetkezo heten letorheti a tamaszt ami 67-68$ van.Szoval ugy nez ki egyelore (el ne kiabaljam) hogy a bank shortjaim fogjak a 2018-2019-es uzleti evben profit nagy reszet hozni.Van kisebb shortom sp500-ban de ez meg csak megfigyelo pozicio; mert sp eleg jol tartja magat es eppen csak picike pluszban, a nasdaq shortom amit mult heten nyitottam az mar jobban nez ki; de egyelore nem bovitettem benne.Iden (julius.1-tol) sajnos meg negativ az eredmeny; de meg csak 3,5 honap telt el naluk a 18/19-es uzleti evbol es ha sikerulne megismetelni az elozo 2 hetet, akkor az eredmeny mar plusszos lesz.Egyebkent az elmult nehany hetben volt olyan nap amihez ha 3 hasonlot latnank akkor a nemesfem kitermelok is elkezdenenek profitot mutatni.Nem vagyok turelmeten; sikerult az elozo 17 evben turelemre szert tenni a piacon.Kepes vagyok honapokat 1-2 evet varni arra hogy a piac megjutalmazzon a kitartasomert.Milyen uncsi is lenne, ha mindig minden egybol ossze jonne.Nem tudom hogy volt mar olyan erzesed (sajnos ritkabban fordul elo; bar ha tippelnem kellene szerintem volt); hogy barmilyen poziciot nyitottal mindegyik nyereseges volt (nyero szeria) es hetekig, honapokig csak nyereseges kereskedeseid voltak; es ha nem is feltel de furcsanak talaltad ill. en talaltam hogy szinte barmihez nyul az ember az osszes pozi nyereseget termel; szinte nem tudsz hibazni?! (na ez a masik veglete a kereskedesnek) es ilyenkor az ember elgondolkozik azon hogy miert is nem csinalja, kereskedik mindenki.;)
https://www.youtube.com/watch?v=0_SVQva1oHE
Boole 2018. 10. 09. 20:26
Előzmény: #5214  Törölt felhasználó
#5215
Brent célár még mindig 89,14 USD.
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 15:37
Előzmény: #5203  Törölt felhasználó
#5214
Szerintem fejezzuk ezt be mert folyamatosan feluletes kovetkezteteseket vonsz le.Itt senki nem kapott 2%-ra hitelt inkabb 4-5% kozott attol fuggoen hogy melyik banktol es milyen feltetelekkel vettek fel.Nem allitom hogy 4-5%-os kamat ne lenne alacsony,de a vilag nagy reszen ennel sokkal alacsonyabb kamatok is vannak.Egyebkent nem kell messzire menned, mert nehany napja publikalta a portfolio az IFL Group egyik cikket:
https://iflgroup.hu/hogyan-dontsem-el-hogy-mikor-kell-lakast-vasarolnom-utmutato/
A cikk ezzel a gondolat menettel indul:" Abban megegyezhetünk, hogy albérletet fizetni alapvetően nettó pénzégetés a saját lakáshoz képest."
Ez a kijelentes fel igazsagot tartalmaz, mert ha az ingatlanra az ember hitel kamata ("koltsege" nagyobb mint a berleti dij akkor miert is erne meg az ingatlan vasarlasa?); most olyan finomsagokba bele sem megyunk hogy ingatlanok ertekei nem csak novekedni de csokkeni is tudnak; ill. hogy 1 ingatlan tulajdon jogaval milyen adok es mas kotelezettsegek terhelik a tulajdonost.
Halkan megjegyeznem, hogy a vilagon azokban az orszagokban ahol nagyon magas az elet szinvonal, az emberek tobbsege ill. tobb mint fele nem is birtokolja az ingatlant ahol el, hanem berli (lasd Svajc ill. Nemetorszag).
Olyan dolgokba bele sem megyek hogy az egyre globalisabb vilagban a mobilitas milyen elonnyel jar.
Szoval szerintem fejezzuk be a temat ezzel.
Sajnos nem erdeke az allamnak hogy az emberek megfelelo penzugyi ismerettel rendelkezzenek; mert penzugyileg hianyos ismeretekkel, kevesbe tanult embereket jobban lehet erzelmileg befolyasolni, manipulalni.
En nem kivanom senkinek hogy barmilyen penzugyi tranzakcion veszteseget szenvedjen el meg akkor sem ha feluletesen es rosszul dontott.Egyebkent azt is furcsalom, hogy sokan azt hiszik hogy a piacok azert esnek mert sokan shortolnak ill. (hogy amit az egyik ember elveszt a piacon azt a masik megkeresi es hasonlo feligazsagok).
Ettol fuggetlenul legyen szep heted!
MethYou 2018. 10. 09. 15:14
Előzmény: #5210  pomperj
#5213
Köszi a választ.
kozi723
kozi723 2018. 10. 09. 14:26
Előzmény: #5208  pomperj
#5212
Ez jól hangzik. Sőt! Hát még ha az intézményi befektetőket is sikerül meggyőzi a következő negyedéves számokkal / új megrendelésekkel.
eurocent 2018. 10. 09. 14:21
Előzmény: #5210  pomperj
#5211
"baby pelenkasok" - mely cégekre gondolsz?
pomperj
pomperj 2018. 10. 09. 14:17
Előzmény: #5209  MethYou
#5210

Persze, ugyanaz tortenhet mint 2007 osze utan az olajosokkal is.
.
Akkor biztosan,  ha a Tozsde  esese likviditas-hiany jellegu lesz. Mert akkor Kp kell minden aron, es mindent eladnak. Ez elso helyen az EEM piacok kozul azoknal lesz kulonosen kritikus, akik USD-ban vannak alaposan eladosodva.
Ha viszont a kamatemeles miatt indul be az eses, (eddig ugy nez ki, szoval van  esely ra),  
akkor lehet szelektiv az eses. Akkor zuhannak az eladosodottak, de a tobbi egy ideig tartja magat, sot oda menekulnek. AKik meg kepesek lesznek arat emelni, mint pl, az olajosok egy resze, azok talan szembe is mehetnek.
.
Az eladosodottsag a valodi problema?  
a)Most az a helyzet, hogy az SP500 index 500 cegebol kb. a fele BBB minositesu, szoval 1 fokkal a junk felett. Az igen gyenge altalanos penzugyi  allapot, es azokat mind elenjaroan es gyorsabb zuhanasba varom.
b)A masik mutato a US CorporateDebt/GDP. Es melle a High-yield spread, ami mutatja, hogy felnek-e az invesztorok? Ez a chart igy nez ki:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181009v00oue6az.jpeg
.
Szoval, ovatossagot ajanlok. De, nem tartom kizartnak, hogy egyes cegek szepen talpon maradnak, a baby pelenkasok es a gyogyszeresek mellett. Ugyhogy pl. Tibi  Pfizer-tartasa szerintem is lehet jo dontes.
MethYou 2018. 10. 09. 13:33
Előzmény: #5208  pomperj
#5209
Meggyőzőnek hangzik, amiket írsz ezekről a cégekről, de ahogy nézem 2008-ban ezek is estek rendesen. Márpedig ha a kamatemelés bedöntené a részvénypiacot - ahogy írod is -, akkor most nem ugyanaz történne?
pomperj
pomperj 2018. 10. 09. 13:04
#5208

Olajszerviz tema.
Most 1 eve meg volt 8-9 tengeri olajfuro ceg. 
Azota Transocean megvette Songa-t es OceanRig-et, szoval az -2.
Aztan Ensco megvette Atwood-ot, (-3), es most egyesulr Rowan-al, (-4).
Marad 2 nagy (Transocean es Ensco, egyutt kozel 75% piac,  es 2 kisebb , DO es NE, am az NE nagyon eladosodott. 
Ha oket is ra fogja venni a hitelezo bankjuk, hogy egyesuljenek valahogy (nem lesz nehez), akkor marad 3-4 versenykepes, jelentos ceg a piacon. A verseny sokkal kisebb lesz, mert foldrajzilag elegge kulonbozo palyakon-olajmezokon  mozognak. Igy egy-egy nagyobb munkara maar inkabb 1-2 ajanlat fog bejonni 3-5 helyett...csokken a verseny, es az jot szokott tenni az araknak. PACD es Maersk is jatszhat meg, de ok kicsik.
A masik tenyezo, hogy csokkenni fognak a koltsegek is. Kevesebb seismic kiadas lesz az egyesulo seismic terkepekkel. A karbantartasi eroforrasok gyorsabbak es jobbak lehetnek. A penzugyui erok duplazodnak, az alkupoziciok jobbak a beszerzeseknel.
 
Boole 2018. 10. 09. 12:09
Előzmény: #5204  Tibi0002
#5207
Majd jelezd kérlek, ha a 6 hónapos 3-3,5% között lesz.
kozi723
kozi723 2018. 10. 09. 11:23
Előzmény: #5205  pomperj
#5206
Ebben az olvasatban, mi az ami golyóálló egy esetleges részvénypiaci összefofás során? US Treasury-t például tudok vásárolni Interactive Brokers-en keresztül? Avagy milyen derivatív terméken keresztül lehet safety-be kerülni ugyanúgy usd-ben denominálva? Ha itt gebasz lesz akkor a 3%-nak is örülni fog mindenki. 
pomperj
pomperj 2018. 10. 09. 10:56
Előzmény: #5204  Tibi0002
#5205

1)Igen, egyetertek. 
A Bond piac a meghatarozo tenyezo. Most mar a FED havi 80Mrd kotvenyt ad el. Azokat, amiket a QE idejen megvett. Ebbol jo sok a hosszu futamideju, amiket plane nehez most elsozni. 
Gyakorlatilag dominanssa valt amit a treasuryvel egyutt csinalnak a bond piacon, folyamatosan nyomjak lefele a bond piacot, es emelik a kamatot. Igy most mar a piacon a bond-eladas (=kamatemelkedes), amit egyik oldalrol a US treasury az adocsokkentes miatt kenytelen csinalni (a "normal" tempo folott,  havi kozel 100Mrd-ot kell eladniuk !) , es masreszt amit a FED produkal A QE leepitessel,  az total meghatarozza a bond piac iranyat. Nem azt mondom, hogy zuhan...de majdnem. 
Itt a kamatgorbe.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181009v00ojeb8d.jpeg
.
A FED hivatalosan egy even belul 4 ujabb kamatemelesrol beszel. Az volna egy lassu,  negyedevenkent   0.25% tempo.  Csakhogy, ha megnezzuk a 10Y kamat chartot, akkor a valos kamatemelkedesi tempo (aug. kozepen 2.82% volt, okt, kozepen 3.24%, szoval negyedevente 0.63%), nos, sokkal magasabb, joval tobb mint a duplaja (!).

Ez ra fogja kenyszeriteni a FED-et, hogy a meghirdetetthez kepest jelentosen gyorsitsa a rovid kamatok emeleset.  Namost, amikor ezt bejelentik?  a tozsde azonnal ossze fog omlani. Persze, megprobalhatjak bejelentes nelkul is, csakhogy a piac nem vak, kiveve persze akik soha nem nezik a bond piacot.
.
2)Van egy masik baj is. Gyakorlatilag ki van vegezve  ezzel az epitoipar es a lakasvasarlas. Azzal meg a tartos cikkek (butor, elektronika, stb)  kereslete zuhan. Az auto mufaj is megy lefele ettol, az uj auto vetelhez is sok hitel kell. A kozmuvek , utility cegek is mind egyre magasabb kamatot fizetnek, ok is zuhansba kerultek.
.
3)Jopar oolyan nagy ceg van, amiknel az osszeomlas maris 33-50% nagysagrend. 
Az egyik eppen a semicond gyartas. AMAT, LAM Research, stb most -50% korul vannak a csucshoz kepest.
A masik a telecom mufaj, azok a cegek eppen az uj halozatok kiepitesehez  vettek fel nagy hiteleket. Vodafon(VOD) szinten  -50%-nal tart. Lassankent jo vetel lesz?
A harmadik gyenge szektor az autosok. GM 45--->34, Ford 13--->9, es meg a Daimler is 76--->54. Es a kamatemeles meg csak az elejen jar (!)
.
Erdemes a chartjaikat nezegetni? Igen, nemsokara az Indexek is ugy fognak kinezni.
.
4)Es mi van az SPY-al?
Nos, a 30 perces chartot lehet igy nezni es szamozni egyenes uton a csucs ota. (Lehet maskepp is szamozni )
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181009v00ogd8bo.jpeg
.
5)Az arany az USD erejevel nem birt, es ujra esett. Lehet, hogy meg egy tesztet csinal a 1160 szintre, esetleg az ala is. A legrosszabb eset nalam most 1120 sav volna; de kevesse gondolom valoszinunek.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181009v00o1zek8.jpeg
.
Viszont a banyaszok emelkedtek. Es lehet, hogy ok tudjak jol, nem a GC futures. Ami extrem torz a rengeteg short pozicio miatt.
Tibi0002 2018. 10. 09. 09:12
#5204
U.S. Bond hozamok: 5y: 3.08%, 10y: 3.25%, 30y: 3.43%. És úgy tűnik, nyugisan emelkednek tovább. Ettől már komoly hatást vártok?
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 07:30
Előzmény: #5201  Törölt felhasználó
#5203
Ja, és tudom, hogy nem egyenesen a családok kapták az ingyenpént, de nevetséges kamattal jutottak hozzá, a sógornőmék éppen most intézik 2 % körüli THM-el a lakásvásárlási hitelüket, 20 évre, 10 év fixációval. 15%-os kamattal biztosan nem vágtak volna bele.
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 07:24
Előzmény: #5201  Törölt felhasználó
#5202

Ne hidd, hogy én ujjongok azért, ami itt történik! A környezetemben a globalizáció teljesen ellehetetleníti a vállakozásokat, a kisebb emberek kiszorulnak a piacról, legyen az a sarki fűszeres, gazda, vagy bármilyen kis- és közép vállakozás.2008-ban még időben ki tudtam ugorni a befektetéseimből, így kisebb átlagos bukóval megúsztam, de volt ahol a befektetésem 50 %-a  ottmaradt. Itt nem is az volt a baj, hogy buktam, hanem az, hogy előtte nem nyertem. Túl későn lettem "bátor", 2006 végén, már csak a végjátékba szálltam bele a rizikósabb termékekbe. Azóta pesszimistán állok hozzá a befektetésekhez, minimálisra csökkentve a rizikót. Ez azt eredményezte, hogy átlagos éves eredményem +5% körül mozog (euróban vannak a befektetéseim)....múltkor olvastam, hogy 3-4% már jónak számít, csak nem forgatok milliárdokat.
A nemzetközi piacon tényleg nincs nagy tapasztalatom, ott egy befektetői tanácsadó barátom segítségével vagyok jelen, persze mindent megbeszélünk, de fel van hatamazva azonnali beavatkozásra is, ha a helyzet megkívánja.
Az egyik fő tevékenységem az üzletkötői, szabadúszóként (nem házaló ügynökként) egy fix klientúrával ellátva, de volt, mikor 5 cégnek dolgoztam és még 2 vállakozásomat is vezettem.Ennyit magamról.Az utamat ez a mondás kíséri: Nem abból gazdagszik az ember, amit megkeres, hanem amit nem költ el. Lehetőségeimhez képest szerényen élek (szerintem), csak annyira, hogy jól érezzem magam, nincsenek újgazdag mániáim.
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 04:08
Előzmény: #5195  Törölt felhasználó
#5201
Orulok, hogy nem sertodtel meg, annak meg meg jobban, hogy a vallalkozasod jol megy.Tovabbi sok sikert hozza!
Velemenyem szerint olyan dologrol fogalmaztal meg velemenyt amirol szerintem nem sok informaciod van.
Ok hagyjuk a nemesfemeket, talan majd az ido segit felhivni a figyelmedet arra amirol en beszelek.
Nem a csaladok kaptak az ingyen penzt!!!
Nem fogalmaznek meg a helyedben velemenyt arrol a 15ezer csaladrol akik itt NSW-ben hamarosan elvesztik otthonaikat; mivel nem ismered a pontos korulmenyeket (nem befektetesi ingatlanokrol beszelunk hanem emberek otthonairol).
A bankok pedig nem csak szabalyokat szegtek meg hanem kulonbozo buncselekmenyeket kovettek el; ez documentalva van rengeteg tanuval es piaci szereplovel; lasd a royal commission-t.
A verseny nem fair mert a kulonbozo piaci szereplokre kulonbozo jogszabalyok es eloirasok vonatkoznak.
Nekem is van vallalkozasom, cegem es ha tudni szeretned az uzleti ev vegen maga a konyveles es uzleti es penzugyi eredmeny es adobevallas nem a vilag vege, de mivel penzugyi eszkozokkel foglalkozunk es nem csak a sajat megtakaritasaimat kezelem az audit maga a remalom.Eleg ha 1 uzleti partner veletlenul hibat kovet el, majd nekem, nekunk kell ezt mindenfele dokumentumokkal bizonyitanunk.Inkabb nem mennek bele, hogy bizonyos dolgok milyen korulmenyesek.szoval nekem ez minden evben tobb ezer AUD-ba kerul.
Ha a masik oldalt nezem, CBA egy vizsgalat soran fogta magat es azt allitotta hogy elvesztett 20 millio szamla adatait es ha jol tudom ezert kapott 50millios birsagot;magyarul a hatosagok megbuntettek 2,5$/szamlara???
Ha a konyvelom hibaz a minimum birsag 1700$; ez 680-szor nagyobb buntetes nem 1 egesz evre hanem 1 hibara.
Na ez hol Fair?

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek