Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2018. 09. 28. 20:03
Előzmény: #4911  Tagore
#4920

Elolvastam a mai feleves jelentesuket. Igazad van. Be kell latnom, hogy aki ebbol sem ter eszre, annak tenyleg felesleges.
guantanamo
guantanamo 2018. 09. 28. 19:50
Előzmény: #4905  guantanamo
#4919
Dollár 95-nél lefordult egyelőre, EURUSD 5 hullámban elérte a fibo 38,2-t (1.1567). Most vagy 3 hullámban visszaerődösik és utána megint le, vagy innen megy majd 1.2 köré (előzőnek nagobb az esélye). Arany még nem egyértelmű. Dax longom van, így nem örülök most, de ez van.
opandup 2018. 09. 28. 19:25
#4918
Az utóbbi időszakban egyre több olyan hír lát napvilágot, ami az EUR árfolyamnak nem igazán kedvező...a legnagyobb súlyúnak a brexit tárgyalások nehézségeit gondolom, konkrétan a szavazás lehetősége a bent maradásra, vagy a legfrissebb az olasz eurókilépés lehetőségének felvetése..
Ezek várhatóan a dollár további erősödését vetítik előre..
Boole 2018. 09. 28. 19:23
Előzmény: #4913  pomperj
#4917
A WFT adósságállományához és a magas adósságtörlesztéshez az alacsony bevétellel kapcsolatban hogyan vélekedsz? Ha a magas olajár nem lesz tartós, akkor ez a cég 4 év múlva bajba kerül. A 7,8 mrd dolláros adósság kamatköltsége még mindig meghaladja az EBITDA-t.
opandup 2018. 09. 28. 19:03
Előzmény: #4915  pomperj
#4916
Érdekes elgondolás a tech szektor további fújása a vételekkel...úgy tűnik nekik nem lenne elég nagy a zakó ezekről a szintekről.... De gyanítom, inkább arról van szó, hogy ismét beültetik a népet...a nagy emelkedés közben szépen kitömik őket a papírokkal. 
pomperj
pomperj 2018. 09. 28. 18:38
#4915
1)Nem tudom mi tortent, a Silver hirtelen felugrott 3% korul. A GLD futures csak +0.8%.
Azt tudnam elkepzelni, hogy valakik zartak egy nagyobb silver futures poziciot. Emekeztetonek, CDE es PAAS a 2 legnagyobb Silver banyasz.
.
2)Az Europa temahoz, talan erdekes  value invesztoroknak Merryl szektoralis pozicios chartja:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180928v00o02wv.jpeg
.
A lenyege az, hogy bar az EU money managerek tisztaban vannak azzal, hogy a technologia vadul tulertekelt, megis, abbol akarnak jol feltankolni a kovetkezo 12 honapra. A buborekot tovabb szandekozzak fujni.
.
3)Luxemburban indult sok uj KeletEuropa Fund.  Koztuk az East Balkan. Ami Roman, Bulgar, Horvat, Sloven, Bosznia, stb. regioban invesztalt, mar 2005 ota. Nos, most magyarazat nelkul, igy nez ki:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180928v00ogd48e.jpeg
Boole 2018. 09. 28. 18:35
Előzmény: #4913  pomperj
#4914
pomperj
pomperj 2018. 09. 28. 17:28
Előzmény: #4912  Tibi0002
#4913

Igy van. Europanak nincs egyseges bankrendszere. Nincs egyseges bankfelugyelete. Nincs kozos hitelezesi es kotveny piaca. Drasztikusan kolonbozo fiskalis rendszerei vannak, orszagonkent mind evente kulonbozok.
Viszont van kozos devizaja. Az egesz felbe van hagyva. Amikor errol dontottek 1998-ban, akkor meg az volt a terv, hogy par even belul ezt mind megcsinaljak….aakkoriban Kohl es Chirac. Na, ez mind megallt azota. Csoda, hogy tele van problemaval? 
Tibi0002 2018. 09. 28. 17:05
Előzmény: #4910  pomperj
#4912
Az eurozóna létrehozásánál - laikusként - úgy látom, hogy a felette lévő kontrollt nem alkották meg a bevezetés előtt. Más szóval, még jogilag nem olyan egységes, nem olyan föderatív a csoport, hogy ezt biztonsággal be lehessen vezetni. Mi volt az eredeti elgondolásuk?
Tagore
Tagore 2018. 09. 28. 16:43
Előzmény: #4910  pomperj
#4911
Nem értelek.....mi értelme seggfejekkel vitázni? ..... az OPUS topik ezeknek a gyűjtőhelye......tele van OPNI szökevénnyel....... Hívőt megtéríteni? .....csak a kihalásban lehet bízni......
pomperj
pomperj 2018. 09. 28. 16:31
Előzmény: #4909  kozi723
#4910

RIG-et szerintem NE ADD EL 16 szinten. Az csak par nap korrekcio lesz.  Nagyon fogod sajnalni 40-nel. ;-)
.
AZ EURUSD 1.13 kilatason meg nagyon csodalkozom. 
Osszehasonlitottad, hogy nez ki STOXX600 es SPY, illetve EUR es USD chartja ? Az ECB-nek alig van mozgastere, es maris rajuk omlik az egesz felpumpalt buburekjuk, mikozben ZERO-n tartjak a kamatot (!), es veszik havi 50Mrd-ert a bondokat (!). Egy fingon hanyatt eshet az egesz EURO zona. 
.
 
Ehhez kepest USA eddig kibirta a 2.00% FED kamatot, ( ami praktikusan 5-6% hitelkamat), es meeg eddig emelkedni is birt.
kozi723
kozi723 2018. 09. 28. 16:23
#4909
RIG kitoresben van ujra. 14,22-14,24 volt a korabbi csucs. Jo lenne ha ezeken tortenne a mai zaras, igy a kovetkezo megallo 15,9-16,0 kornyeke. Onnan talan erkezik egy nagyobb korrekcio. 
guantanamo
guantanamo 2018. 09. 28. 16:16
Előzmény: #4906  Törölt felhasználó
#4908
Lesz az 1.13 is szerintem, csak elobb leszur 1.15 kore aztan fel es utana :D
Törölt felhasználó 2018. 09. 28. 13:37
#4907
Törölt felhasználó 2018. 09. 28. 12:06
Előzmény: #4905  guantanamo
#4906
;)
Az algok jol megkeverik a technikai elemzest ill. ki hogyan interpretalja az esemenyeket.
En mult heten teljesen elbizonytalanodtam a USD erosodesevel kapcsolatban; viszont az elmult napok esemenyei szamomra megint csak felvetettek hogy a korrekcio az (USD gyengulese) volt es a USD erosodese tovabb folytatodik; erre jo pelda peldaul a USD/JPY-en erosodese amely ujabb es ujabb csucsok fele tart; nyilvan az erosodo olaj ar es a szezonalitas ill. az auto gyartok gyengelkedese ill. a reminbi gyengulese mind a JPY-en ellen szol.JPY-ent pedig koveti az EUR; azt mondjuk nem igazan ertem hogy az AUD miert tartja magat ilyen jol hiszen fundasan minden az AUD erosodese ellen szolna; de lehet hogy csak turelmesebbnek kell ezzel lennem.
Velemenyem szerint elobb lesz 1,13 mint 1,2 az EUR/USD.
Tevedes jogat fenntartom mint mindig!
guantanamo
guantanamo 2018. 09. 28. 11:16
#4905
Szerintem a dollár épp tölti a rést (5 órás), onnan pedig fordulhat le max 95-nél és csinál egy új aljat. Arany nem követi egyelőre, megállt. Ha dollár visszafordul, akkor lehet benne egy ralli, ahogy EURUSD-ben is 1.2-ig.
pomperj
pomperj 2018. 09. 28. 10:09
#4904
A tozsdeket uzemelteto cegek trendje jellemzoen egybe vag a tozsde Index-el. A NASDAQ-ot az NDAQ uzemelteti, es maga a ceg a NASDAQ_on van jegyezve,  tozsdei nyilvanos reszvenytarsasag.A correlacio a NASDAQ Index es az NDAQ arfolyama kozott nagyon eros. Peldaul 2007. oktober29.en volt a NASDAQ Index a topon, es egy heten belul volt NDAQ topja is, 2007.nov. 5-en.
.
ES most ez miert erdekes?
Nos, eddig az NDAQ uzemelteto 2018.sept.4-en volt csucson, 96.76 szinten. Azota  elesen esik, most 86-nal jar, szoval 3 het alatt -12%. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180928v00orxzks.jpeg
.
A NASDAQ Composite Index csucsa szept.29 volt. Erdekes az idobeli egybeeses, es hasonlosag a 2007 evrol?
Hamarosan kiderul, hogy tart-e most is a correlacio.
Törölt felhasználó 2018. 09. 28. 09:36
Előzmény: #4902  Boole
#4903
Nem figyeltem a NGD-ot kulonosebben, es fundasan kevesebb idot forditok a cegek elemzesere.
Nem hiszem hogy ebben a szektorban jobban kozmetikaznak a penzugyi szamokat mint mas szektorban.
Inkabb az a velemenyem hogy a feluletes elemzesnek sokan felulnek; mit is ertek ez alatt?
Hat csak azt hogyha megnezed a cegek GAAP es NON-GAAP jelenteset, ill. megvizsgalod hogy a kulonbozo kitermelesi koltsegeket ill az all in suistaining cost es megvizsgalod a cashflow-t ill. a nyereseget akkor valahogy a szamok nem stimmelnek.
Tobbszor irtal te is en is hogy mennyi lehet az arany ill. ezust kitermelesi ara; te 1000$ alatti szamokrol beszelsz en pedig 1000$ feletti szamokrol; na most a kettonk velemenye kozott jo ha van 10-20%-nyi kulonbseg; de ez a kulonbseg eppen a legtobb banyasz profit marginja.
En is ki tudok hozni papiron szamokat, hogy ennyit es ennyit keresek, es ezek a koltsegeim stb, a tobbi pedig a nyereseg.Viszont mindenki tisztaban van azzal hogy a tervezett koltsegeken kivul eleg gyakran felmerulnek kulonbozo kiadasok ill. elore nem kalkulalt koltsegek.
Szoval szamomra a fundamentalis elemzes utan ha felvettem a poziciot 1 cegben utana a rv arfolyam viselkedese hatarozza meg hogy novelem ill. csokkentem a poziciomat az adott cegben.En az elmult 12 honapban 5000$-rol 1000$-ra csokkentetten a NGD-ban a kitettsegem, persze ez nem jelenti azt hogy ezen a pozicion ne szenvedtem volna el veszteseget de jelentosen kevesebbet mintha allando vagy fix poziciokkal kereskednek.
Peldaul GOLD-ban, WPM es SAND-ben is noveltem a reszesedesemet az elmult idoszakban, de errol nem csak itt hanem emailben is ejtettunk szot.Az okokkal gondolom tisztaban vagy.
Egyebkent en  is veszteseges vagyok iden a nemesfem banyaszoknal; nem tudom pontosan de kb. 5-6% minuszban lehetek; szerencsere a juniusi-juliusi atsulyozasomnal (tudod irtam a nasdaq momentum kereskedesrol) ott sikerult elernem azokon a poziciokon majdnem 15%-ot 3-4 honap alatt; ez pedig jelentosen javitotta az eredmenyt.Azonban a toke nagy reszet most vissza forgattam a banyaszokban a szezonalitas es az extrem short poziciok miatt.
Boole 2018. 09. 27. 21:29
Előzmény: #4901  Törölt felhasználó
#4902
Nekem egyelőre más az elméletem, de meglátjuk mi lesz a gyakorlatban. Figyelted, hogy a New Goldban hogyan lett kb. 500 milla adósságból két hónap alatt 950 milla? Pedig semmi nem történt, csak egy bányáról kijött egy újabb szakértői vélemény. A Tahoe-nél is a dél-amerikai ezüstbánya, ami a cég bevételének 40%-át adta, az két hónappal később már több mint a 90%-át adta. Ezeket a társaságokat senki nem számoltatja el? A felügyelet mit csinál az elmúlt években, mert 20 évvel ezelőtt ez nem volt divat. A számoknak lassan nem lehet semmit sem hinni. Jobb, ha csak TA alapján elemzünk, meg ráérzésre, esküszöm ebben a szektorban az biztos jobb. Pomperj-t figyelem mostanában, mert a TA legalább többször bejön, mint nem. A portfólióm átrendezése egyébként jól sikerült, már csak -15%. 
Törölt felhasználó 2018. 09. 27. 20:55
Előzmény: #4887  Boole
#4901
Kamat emeles ill. erosodo USD nem egyenesen aranyos alacsonyabb arany arral!!!
A korelacio magas de nem 1; bizonyos idoszakokban a USD es arany egyutt erosodik ill. a kamat emeles erosodo arany arral jar; mivel a nominalis kamat szamit.
Mondhatnank ha a "FED behind the curve" magyarul a FED funds rate alacsonyabb mint az inflacio es az emelesek lassabbak mint az infliacio erosodese akkor az arany ara tud emelkedni.
Na most kepzeld el hogy az USA mekkora koltsegvetesi hiannyal rendelkezik es hogy a hiany nem csak no,de egyre gyorsabban no.(nyilvan probaljak majd ezt elinflalni; persze lehet reszlegesen csodbe menni is;de azt nem fogjak bevallalni) igy marad az elinflalas.Magyarul a kamatok (real kamatok) alacsonyabbak lesznek mint az inflacio) es mar meg is erkeztunk ahoz a scenariohoz, hogyan is tud emelkedo kamat kornyezetben az arany ar emelkedni.
Most olyan szepseg hibakkal nem foglalkoztunk, hogy elmeletileg az USA gazdasaga csak ugy duborog es a munkanelkuliseg tobb evtizedes melypont kozeleben.
Elofordulhat hogy a vilag ill. US gazdasaga ill. a gazdasagi novekedes lassul, esetleg 1 recesszio?
es ha igen akkor hogyan fog valtozni a US koltsegvetese, mi fog tortenni a kamatokkal?
Tovabbra sem az a kerdes szamomra hogy fog-e emelkedni az arany ara?
Hanem hogy mikor, mennyit es milyen gyorsan!
(nyilvan nem jo nezni amikor esik az ar) es senki sem szeret veszteseges pozikat zarni ill. csokkenteni a pozicio meretet;de hogy a nemesfem szektorban kozelebb vagyunk a melyponthoz mint a csucshoz az nagyon nagyon valoszinu (mondhatnam hogy biztos, de en nem hiszek a biztosban).
En vasaroltam mult heten is banyaszokat, es ezen a heten is, persze adtam is pl. az utolso reszet a NGD pozimnak.
A GOLD es ABX peldaja pedig mutatta hogy egy gyengelkedo nemesfem piacon is tudnak am emelkedni a banyaszok.(lasd mi tortent az arany araban az elmult 4-5 napban es mi tortent a GOLD es ABX araval).
Egyebkent ABX nem volt de GOLD-bol van nehany szaz darabb szemelyes szamlan.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek