Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2018. 09. 18. 17:55
#4720
Us treasury bond piac hajszálra van a sok éves mélyponttól. vajon átszakad ma?
bobsurf
bobsurf 2018. 09. 18. 17:27
Előzmény: #1  pomperj
#4719
Elmennek ezek a pi@$ába.
Csinálnak egy napos fordítót, ponton belül kiverik a stopot, majd zárás után visszarántják.
De kezdem ezt már unni.
Boole 2018. 09. 18. 15:04
Előzmény: #4717  pomperj
#4718
ErsteKínával szemben eddig 50 milliárd dollár értékű importra vezetett be Amerika 25%-os vámot. Ennek nem volt erőteljes hatása Kínára, ugyanis becslések szerint 0,2 százalékponttal vetheti vissza a kínai növekedést, melyre, 2018-ra 6,6%-ot, jövőre pedig 6,3%-ot vár az elemzői konszenzus.Ez a 0,2 százalékpontos hatás még könnyen ellensúlyozható lett volna a belső kereslet élénkítésével, például infrastruktúra fejlesztésekkel, lazább banki szabályozással, mely intézkedéseket meg is lépték.Sokkal fájóbb a már régóta a figyelem középpontjában álló, de hivatalosan csak hétfő éjjel bejelentett újabb, 200 milliárd dolláros vám. Ez jövő év elejétől már 25% lenne, ami így együtt már 0,9 százalékponttal vetheti vissza a kínai növekedést.Még fájóbb pont lehet Kínának, hogy erre már nehéz lesz válaszolnia, mivel 2017-ben csak a 130 milliárd dollárt súrolta a Kínába irányuló amerikai export. Vagyis pusztán a külkereskedelmen keresztül már nem tud azonos méretű választ adni Kína.Szó van még egy újabb, potenciális 267 milliárd dolláros kínai importra kivetett vám bevezetésének lehetőségéről is, bár ezzel Trump egyelőre csak fenyegetőzik. Ha itt is a 25%-os vám lépne életbe az már összesen 1,5 százalékponttal rontaná a kínai növekedést, vagyis az 5% környékére lassulna, de még ebben az esetben sem beszélhetünk kínai hard landingről.
pomperj
pomperj 2018. 09. 18. 13:04
Előzmény: #4714  pomperj
#4717
5)A GLD piac mar BULL allapotban van.
Ahonnan en nezem, ez a chart EXTREMEN EXTREM bull kilatas.
Megprobaltam az osszes GLD alternate lkepzelest egy chartba rajzolni, talan nem ertheto konnyen.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180918v00o0ib3.jpeg
De amint a futures piac elkezd normalizalodni, azonnal oriasi rally indul belole.
Nem tudom, milyen esemeny lesz hozza a trigger...de veszettul nagy katasztrofanak kell erzodni…
pl. crash a NYSE-n. Vagy a bond piac szakad be durvan. Vagy Kina lep egy varatlant, esetleg egy kina-proxy?
.
Hasonlo a SIL is, talan meg erosebb BULL
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180918v00owy6og.jpeg
Boole 2018. 09. 18. 10:44
Előzmény: #4715  Törölt felhasználó
#4716
Én a chartok és a cégek fundamentális értékelése alapján fektettem be ebbe a szektorba, mert úgy gondoltam, hogy egy emelkedő szakasz C pontja felé tartunk 1590 USD környéke felé, valamint a kiválasztott cégek alulértékeltek, de ha ez megfelelő meglátás lett volna, akkor ennek a gold piacnak időben már nem itt kellene, hogy tartson. Ezt így kizártam. Nem tartom lehetetlennek, hogy a következő arany piaci rally, majd csak egy újabb kamatcsökkentési ciklusban és USDJPY, EURUSD esési ciklusban következik be. Ha azt feltételezem, hogy a következő bond tető 3,5%-nál következik be, akkor a következő arany piaci rally kb. 2 év múlva kezdődhet el, előtte szinte semmi esélyét nem látom. Ez magában hordozza azt is, hogy addig akár csorgás is lehet. A mostani eső trendcsatorna töröése után is sokkal nagyobb mozgást vártam. A GDX-et alkotó vállalatok kitermelési költségének átlaga 857 USD-on van. Ezt tették közzé, ha jól emlékszem. Van tér a csökkenésre.    
Törölt felhasználó 2018. 09. 18. 10:09
Előzmény: #4712  Boole
#4715
En hallottam nehany eve az egyik legbefolyasosabb embertol, hogy nyersanyagokba, banyasz cegekbe csak olyan "orult emberek fektetnek akik kepesek akar 5 evig szembe uszni az arral" viszont ez alatt az ido alatt az atlagos befektetesek hozamanal tobbet lehet keresni.Szamomra nem kerdes, hogy a nemesfem befekteteseimmel, banyasz reszvenyekkel fogok (ill. mar kerestem szep penzt).Szoval szamomra kerdes nem az hogy fogok vagy sem hanem hogy mikor es mennyit?Raadasul te foldrajzilag nem olyan helyen elsz ahol ez lenne az egyik jelentos gazdasagi szektor.Kanada, Ausztralia ezek koze tartozik.tovabba velemenyem szerint nem art a szektorral tobb evig foglalkozni, mire az ember "ra erez az izere".Tobb mint 50%-os eselyt adok annak hogy a kovetkezo 5 evben 1 hasonlo akar tobb 100%-os emelkedes ele nezunk valami hasonlonak mint ami 2000-2008 kozott tortent, az egyik dolog amiben meg nem vagyok biztos hogy megvolt-e az alj ennek a kornek vagy meg esunk tovabbi 5-10%-ot.Nem hiszek az 1000$ alatti arany arban, foleg nem huzamosabb ideig; mint irtam a nagyobb cegek koltsegei 1050$ korul van az atlagos koltseg exploration koltsegek nelkul 950$.Korabban irtam hogy folyamatosan fog csokkeni a termeles a kovetkezo 2-3 evben mert nem talalnak megfelelo lelohelyett; nyilvan ez alol kivetel (Royal Nickel)-nel ugye veletlenul belenyultak 1 lelohelybe mikozben Nickel-t kerestek,de ilyen veletlenek nem tul gyakoriak.En meg vagyok gyozodve es eppen ezert van a szemelyes es ceges portfoliom jelentos resze ilyen cegekbe, mert ugy gondolom hogy a kovetkezo 5,10,15 evben olyan rally-it fogunk latni a nemesfemeknel amihez kepest a 2011-es bika piac csak 1 laza bemelegites volt, onnan vissza tekintve a tobbseg azt fogja kerdezni hogy; hogy-hogy nem lattuk ezt elore.Nem mondom hogy olyan lesz mint a BTC emelkedese az elmult 2 evben,de a FOMO ott lesz ebben a bika piacban, amikor igazan beindul.Az arany story egy olyan valos story amirol az emberek elfeledkeztek a party hangulataban!!!
pomperj
pomperj 2018. 09. 18. 09:59
Előzmény: #4709  guantanamo
#4714
4)A mai hirlevelbol: a 12. HO jelzes is megvan.
.
Stocks fell Monday, September 17th, and generated the 12th Hindenburg Omen observation since the official signal in August 2018, and have now generated 10 Daily H.O. observations in a row! 
This is unprecedented and warns that the stock market sits at a dangerous place right now. Any black swan trigger event could cause a crash. What that event is we do not know. The Plunge Protection Team is aware of this situation and is buying the market right now. We saw that today in the NASDAQ 100's attempt to plunge. Buyers and Sellers in the open market did not reach equilibrium. Deep pockets stepped in and supplied half the bids. 
Russia and China are conducting the largest war games ever right now. Maybe this matters, maybe not. Amazon got hit hard today, down over 3 percent. Our NASDAQ 100 Purchasing Power Indicator and Demand Power / Supply Pressure Indicator moved to new Sell signals Monday. The Russell 2000 10 day average Advance/Decline Line Indicator triggered a new Sell signal.
.
De nezzuk a valosagot. Hogyan is nez ki a 7 legfontosabb NYSE Index? 
Sp500,NASDAQ, NYSE, RUSSEL2000 mar Augusztus vegen toppolt. Ez a felso sor.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180918v00ofhp9h.jpeg
.
Nekem ugy tunik,a DOW indexekben is megjott a top mult het vegere.
.
Nem teszem fel a 30min chartokat. Mindegyikre jellemzo, hogy kesz (v of 5), es nagyobbik resszuknel a top-ot megelozi egy szukulo haromszoges a-b-c-d-e alakzat, vegy egy ED forma.
.
A BULL csapat meg unnepli a mult heti utolso uj topokat, es a felfele mutato momentumot. 
Nem nagyon ertem, mit unnepelnek, az utolso 5 nap 1.27:1 aranyu A/D chart sokkal inkabb egy eloregedett es kifaradt uptrend, mint  egy eros uj lendulet.
.
Es akkor nezzuk meg a GLD es SIL piacot.
foly.kov.
.
Boole 2018. 09. 18. 09:48
Előzmény: #4710  Törölt felhasználó
#4713
Mcewen bizonyára felkészült bányamérnök és tudja, hogy mit csinál, azonban a szabad forrásait leapasztotta és szerintem előbb-utóbb hitelhez kell folyamodnia. Megint kezdődik a hitelfelvétel. Ha emelkedik az arany ára, akkor ez jó dolog, de ha az arany beesik és ott is marad, akkor nem annyira.
Boole 2018. 09. 18. 09:41
Előzmény: #4710  Törölt felhasználó
#4712
Az egész bányász sztori akkor lehet jó, ha long piacon vagyunk és nem most jön a C pont lefelé. Mert ha igen, akkor az egész befektetés nem csak rossz időzítéssel történt, hanem katasztrófa is és megy a kukába. Még ott van az is, hogy nem vagyok meggyőződve arról sem, hogy egyáltalán az arany sztori egy valós sztori-e és nem úgy megy ki a divatból, mint a falusi búcsú. Két évvel ezelőttig szilárdan ez volt a véleményem. Tehát számomra egyáltalán nem egyértelmű, hogy jól fektettem-e be ebbe a szektorba. A meggyőződésem hiányának egyáltalán nem eleme, hogy ebben a szektorban most veszteségem van, noha nem jelentős -19,51%.
pomperj
pomperj 2018. 09. 18. 09:15
Előzmény: #4708  pomperj
#4711
1)Ugy tunik, az Azsia Indexek nem rogytak meg a Trump-vam ujabb 200Mrd kihirdetesetol.Persze, nincs oromunnep, de nincs is zuhanas. Ugy tunik, mar bediszkontalta a piacuk ezt a varakozast.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180918v00o35yiq.jpeg
.
Ezzel szemben oromunnep van Japanban. A NIKKEI mar penteken kidugta a fejet a 23.000 szintu ellenallas fole, ma reggel pedig nagy lendulettel megindult fel. Most 23440, szoval majdnem +2% emelkedes van.
Japan most kivalo long alkalom, erdemes alaposan megnezni egy swing-re, sot azoknak is, akik a Tokioi Olimpiag is tartani akarjak.
Az a gyanum, hogy az Azsia Indexek nincsnek messze egy hatarozott felpattanastol. Ha a kinai export felere kivetett 10% vam, ami osszessegeben tehat 5%0al dragitja az eladasokat nem renditi meg oket, akkor… akkor ebbol szep rally is lehet.
.
2)Pont forditottnak latom a helyzetet az USA_ban, a bond piacon is,meg a tozsden is.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180918v00ol87bg.jpeg
.
A 10Y treasury ujra 3% folott van. 
Ket eve szeptemberben 1.4% volt, egy eve meg 2.1% szinten. Es most eppen kitoresben van 3%-nal felfele a kamat. A FED ules 1 het mulva jon, es  a rovid kamat is stabilan 2% folott lesz utana. Most a 6M---2Y kamatsav, ami rendszerint savkent fogja kozre a FED kamatlabat, 2.35%---2.78%. Szoval, a tovabbi kamatemeles be van kodolva  a piacba, es ki is fogja kenyszeriteni a FED-bol a tovabbiakat is.
.
Megjegyzem, a 200Mrd-ra kivetett 10% azt jelenti, hogy az inflacio 20Mrd USD nagysagrendu hatszel -lokest kapott. Pedig van neki enelkul is.
.
3)Talan meg fontosabb a 7 vezeto tozsdei US index  fordulasanak helyzete. A csendes augusztus vegi napokban ugyanis erdemi fordulat tortent, de mostanra mar egeszen vilagos az is, hogy az Indexek nagy tobbsege uj iranyt mutat.
Es meg ennel is erdekesebb a GLD piac.
.
folyt. kov.
Törölt felhasználó 2018. 09. 18. 09:05
Előzmény: #4674  Boole
#4710
Nem tudom hogy a 20 millios portfolio osszeallitasa mekkora kockazatot jelent szamodra;de azt ne hagyd figyelmen kivul, hogy extrem negativ esetben a banyasz reszvenyek akar 50%-ot is veszthetnek az ertekukbol.
Bar en erre kicsi eselyt adok, szerintem max 10-30% lehet bennuk lefele.
Ha nem lenne 1 rakas banyasz reszvenyem, (bar jelenleg van ha nem is 1 halom cash-em) de ~ 10m-nyi puskaporom extrem esetre).Ill. ha ebben a szektorba akarnek vasarolni en nem zarnam ki a GDXJ-t mondjuk 20%-os reszarannyal es utana meg mindig tudsz vasarolni 8-16ceget attol fuggoen hogy mekkora kockazatot tervezel cegenkent.
Miert lehet elonyos a GDXJ valasztasa:
1. is GDXJ amikor a szektor bullish hangulatban van, ill. emelkedes van az esetek tobb mint 90-95%-ban jobban teljesit mint a GDX.
2.kapsz diverzifikaciot (ez az extrem pozitiv eredmenytol megfoszt azonban a masik oldalon az extrem negativ kimeneteltol is)
3.a kozepes es kis banyaszok (nem exploration cegekrol beszelek) azok ha a penzugyi szamokat nezed discount aron forognak a nagy cegekhez kepest.
4.az elmult evben a cegek 3-szor annyit koltottek Capex-re mint 95-ben es kozel 5%-nyi (mennyisegu) aranyat talaltak; mi kovetkezik ebbol hat csak annyi, hogy jelenlegi ar mellett nagyon de nagyon nem gazdasagos explorationt vegezni.
Ebbol pedig az kovetkezik, hogy a kovetkezo 2-5 evben a vilag aranytermelese vissza fog esni, es minnel tovabb tart az alacsony ar annal jobban, hiszen a cegek nem koltenek ujabb lelohelyek kutatasara.
5.mi kovetkezik az elozo 2 pontbol, hat csak az hogy a nagyobb cegek NEM,GG,ABX stb.stb ra lesznek kenyszerulve hogy kisebb banyakat vasaroljanak fel, ahol mar jelenleg is van termeles (sokkal olcsobb szamukra mint uj lelohelyeket talalni); [mit is csinal mostanaban Rob McEwen hat kisebb cegekben szerez reszesedest] majd nehany even belul bizonyos felarral jon a felvasarlasi ajanlat.
Szoval a GDXJ kisebb es kozepes banyaszainak egy resze felvasarlas ill. osszeolvadas "aldozata" lesz a kovetkezo evekben (nyilvan valamilyen felarral) szoval itt kaphat az ember 1 kis premiumot a cegeiert ill. rv-ert.
Mas, velemenyem szerint nem csak a cegek penzugyi mutatoi, de a manegerek ill. menedzsment ugyanolyan ha nem fontosabb ebben a szektorban ha valaki 1 cegbe fektet; ezert is irtam neked a royality cegekrol parszor, mert ott is van bizonyos diverzifikaciod, fix cost, ami negativ hangulatnal segit, konnyebe teszi a varakozast es a projekteket 1 komolyabb csapat nezi, elemzi, ellenorzi.
Ha pedig megtalalod a cegeket, az igazan komoly resze a dolognak az ules lesz, mert nem fognak folyamatosan emelkedni kisebb nagyobb korrekciok nelkul, es ebben a szektorban a korrekciok komolyabb hullamvasutra emlekeztetnek.
Legyen szep heted!
guantanamo
guantanamo 2018. 09. 17. 23:54
Előzmény: #4708  pomperj
#4709
Érik az a HO.
pomperj
pomperj 2018. 09. 17. 23:01
Előzmény: #4702  eurocent
#4708

Igen, szerintem is ma zarasra  nagyon fontos dolog tortent, a Bond piactol a Tozsdekig. 
pitcairn2 2018. 09. 17. 21:51
Előzmény: #4703  Boole
#4707
egyébként hihetetlen belegondolni abba, hogy az 1950-es évek elejére a globális aranykészletek 35%-a és a globális jegybanki aranytartalékok több mint 65%-a a FED trezorjaiba került, ma a hivatalos adatok alapján talán 5%-ra és 25%-ra rúghatnak a vonatkozó értékek, és ki tudja milyen kötelezettségekkel vannak megterhelve ezek a FED nevén lévő készletek... 
https://www.goldbroker.com/media/image/cms/media/images/above-ground-gold-stock/total-gold-reserves-total-gold-production.png
pitcairn2 2018. 09. 17. 21:42
Előzmény: #4703  Boole
#4706
én eddig inkább arról hallottam, hogy a FED aranykészleteit csapolták le a 60-as években...
https://www.bullionstar.com/blog/koos-jansen/wp-content/uploads/2015/02/US-Official-Gold-Reserves.png
a Bretton Woods-i rendszer keretében a FED-nek ki kellett elégítenie a partner jegybankok aranyra váltási igényeit és azok az 1960-as években egyre inkább aranyat követeltek a papír helyett... 
Boole 2018. 09. 17. 21:21
Előzmény: #4704  Törölt felhasználó
#4705
Vertex Energy, Inc. (VTNR) és a Cleveland-Cliffs Inc. (CLF) a forgalmi adatok szerint az éledezés jeleit mutatják.
Törölt felhasználó 2018. 09. 17. 20:43
Előzmény: #4690  MethYou
#4704
Ne feledjuk, hogy nem lehet 1 az 1-be 2008-at osszehasonlitani a jelenlegi helyzettel.
Ugyanis 2000-2008 kozott az arany ara kozel 300%-ot emelkedett, az elmult 6-7 evben meg kozel 40%-ot esett.
Nem allitom hogy az arany ara nem eshet a jelenlegi szintrol 5-10%-ot, erre kb.30% esely van arra hogy esik innen meg 15-25%-ot en mar 10%-nal kisebb eselyt adok, es ebbe benne kellene lennie hogy 1 nagyobb aranytartalekkal rendelkezo orszag keszletet egyszerre dobnak piacra, esetleg 1 nagyobb piaci szreplo likviditasi kenyszer miatt adna nagyobb mennyiseget.Indiaiak 100tonna aranyat vette augusztusban.oroszok, kazahsztan is vasarolgatnak.
Legujabban pedig a Morgan Stanley ajanlgatja ugyfeleinek hogy 3-5%-at a portfoliojuknak tegyek ebbe.
(na ezen en is meglepodtem ill. elbizonytalanitott, hogy mit is akarnak ebbol kihozni.)
A banyaszok nyilvan eshetnek nagyobat mint az arany,de a tobbsegben innen mar nem hiszem hogy lenne 50%-os eses, 15-30% meg benne van a pakliba, ennel tobbre valami nagyon csuny dolognak kellene tortenie.
Boole 2018. 09. 17. 19:37
Előzmény: #4699  pitcairn2
#4703
Lehet, hogy félreértettél. Nem azért olvadt el az aranytartalék, mert esetleg később az arany ára beszakadt, hanem azért mert a franciák az aranyukat kellett, hogy adják a hirtelen történt események miatt. Persze később a hadisarc bevételek és a gazdasági fellendülés miatt az ország ismét megtollasodott. 1988 óta folyamatosan javult a helyzet, ezt az időszakot nevezik a franciák a 30 év prosperitásának. 
eurocent 2018. 09. 17. 16:43
Előzmény: #4604  eurocent
#4702
Elképzelhető, hogy US 500 futures elindult délnek. Rövidesen legalább 30USD-vel olcsóbban is kapható lesz.
pitcairn2 2018. 09. 17. 16:07
Előzmény: #4696  pomperj
#4701
https://www.investopedia.com/terms/v/vendorfinancing.asp
a világállam felé vezető út következő fázisához multipoláris erőtér kell, különben is az USA nem sokáig játszhat már globális szuperhatalmat az államcsőd veszélye nélkül...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek