Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 09. 17. 10:50
Előzmény: #4672  Boole
#4680
szvsz
az 1970-es évek stagflációs periódusára fókuszálj
Tibi0002 2018. 09. 17. 10:44
Előzmény: #4668  pomperj
#4679
#4666: Trump elfogadottságán nem változtattak az elmúlt időszak botrányai. Stabilan 40% körül alakul.
Tibi0002 2018. 09. 17. 10:40
Előzmény: #4672  Boole
#4678
Én a külpolitikát nézve gondolok folyton 100 évvel ezelőttre, azaz az 1920-as, 1930-as évekre. Diktatúrák jöttek létre, terjedt a populizmus. Beütött egy jó kis válság is előtte/közben. Stb.
Boole 2018. 09. 17. 10:38
Előzmény: #4675  Keffer
#4677
Ebben igazad van, azonban a befektetésem alapvető elgondolása nem a háborúra és nem hiperinflációra fókuszált, de mint lehetséges esemény ez is benne lehet. Eddig ezek a verziók nálam nem játszottak. Én arra alapoztam, hogy a fejlett világban (főleg EU, USA) 20 évig nem lesz háború.
Boole 2018. 09. 17. 10:34
Előzmény: #4674  Boole
#4676
Más lehet az eredmény az SP500 indexet lekövető ETF-eknél, mert az ETF kosár jobban teljesíthet, mint az egyedi választás esetében.
Keffer 2018. 09. 17. 10:29
Előzmény: #4672  Boole
#4675
Ha így látod, akkor különösen furcsállom, hogy az arany kereslet-kínálat kapcsán a keresleti oldalon mindig csak az ékszer, és az ipari felhasználás témával foglalkozol, és teljesen negligálod azt a szerepet, amit az arany háborúk és ezzel járó hiperinflációk idején betölt, pedig szerintem ez igen fontos tényező, és brutális árfelhajtó hatása lehet akkor is, ha senki nem hord arany ékszert, és az ipar sem használ annyi aranyat.
Boole 2018. 09. 17. 10:28
Előzmény: #4671  Törölt felhasználó
#4674
Jobban megnéztem hétvégén az ETF és az egyedi részvények helyzetét, hogy melyiket jobb előnyben részesíteni. Az alap egy 20 millió HUF portfólió összeállítása egyedi bányarészvényekből vagy ezt megtestesítő ETF-ből. 10 féle részvényig az egyedi részvénynek jobb a költsége. Ha ennél több részvényt vesz az ember, akkor az ETF lenne jó. Azonban bányarészvényekből 10 féle részvényszélesség szerintem megfelelő. Az ETF-nél az a probléma, hogy ugyan kedvező lehet a költség, de túl széles benne a diverzifikáció és a hozamot rontják a benne lévő rosszul teljesítő részvények is. Összességében az ETF-kel nem nagyon lehet jobb eredményt elérni, mert az egyedi részvények legalább 4-5 szempont szerinti elemzésével szerintem jobb portfóliót lehet összeállítani.   
eurocent 2018. 09. 17. 10:19
Előzmény: #4668  pomperj
#4673
#4666
"Szoval, mar abban a fazisban vagyunk, amikor kezdenek nem mukodni a maskor hasznalhato modszerek."
Jó, hogy írod. Pont a napokban határoztam el, hogy ebben a hektikus piaci helyzetben amennyire időm engedi a munka mellett, a rendszeremmel követni fogom az egyes instrumentumok mozgását és időnként megírom ide a várakozásaimat. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy éles és nem utólagos elemzéssel mennyire lesznek pontosak az előrejelzéseim. Idő hiányában jellemzően az ide beírt tickereket nézem meg. Ha netán azonos, vagy ellenvéleményt fogalmazok meg, az szimplán a rendszerem jelzett értékei miatt lesz, mint ahogy eddig is.
Boole 2018. 09. 17. 10:14
Előzmény: #4670  Törölt felhasználó
#4672
Ha megnézem a világ eseményeit, olyan képet festenek, amelyek a múltban általában háborúhoz vezettek. Az események láncolata, mintha egy közös eredőbe mutatnának. Lehet rosszul érzem, de nem jó érzéseim vannak. 
Törölt felhasználó 2018. 09. 17. 10:12
Előzmény: #4669  pitcairn2
#4671
Kozep ertekrol beszeltem; es nem szamoltam katonai konfliktussal, vagy monetary reset-tel... vagy 30%-os USD leertekelessel...
Törölt felhasználó 2018. 09. 17. 10:08
Előzmény: #4666  Boole
#4670
USA allamadosaga; jelenlegi budget deficit, a kulker merleg; FED balance sheet stb. stb. Es az elore prognosztizalhato allamadosag novekedese a korabbi es jelenlegi modellekre alapozva...a 2700$-os ar a 2400-2700$-os arrol lett modositva; es kozep ertekre lett meghatarozva; Ennel sokkal magsabb is lehet ha valami varatlan esemeny tortenne, haboru vagy 1 GFC-nel nagyobb gazdasagi valsag, amire van esely; de mivel nincs megfelelo adat arra hogy ez pontosan milyen kovetkezmenyekkel jar ill. Hogyan probaljak megoldani az illetekesek igy erre nem lehet megfelelo valaszt adni; de elofirdulhat ami a 70-es evek vegen tortent hogy az arany ara nagyon rovid idon belul tobbszorosere emelkedik.
Egyebkent jol latod a kovetkezo 3 honapban a banyaszok megtalalhatjak az aljukat; rosszabb esetben a kovetkezo 9-10 honapban; persze az is lehet hogy az alj mar megvolt.
pitcairn2 2018. 09. 17. 09:43
Előzmény: #4666  Boole
#4669
abszolút nem mondott sokat 2700 USD-vel, ha a dollárindex megbillen akkor akár egy éven belül lényegesen magasabbra mehet ennél
pomperj
pomperj 2018. 09. 17. 09:20
Előzmény: #4663  Törölt felhasználó
#4668

Ket gondolatot tennek hozza.
1)Amikor a vilagban nincs feszultseg, es jol mennek a dolgok, akkor a US treasury kamat es az EEM piacok atlagos kamata kozott 3% (300 bps) a kulonbseg. Ez a spread  az utolso valsag idejen, 2008 oktobereben atlagosan 750 bps-re szelesedett.   Ez skala 300--750 bps kozott mutatja a penzugyileg langymeleg helyzet es a nagy feszultsegek relative tavolsagat.  
Mi a helyzet most?
.
Most US 5Y kamat 2.85%. Szoval ahol a kamat ennel 4.5%-al magasabb, mondjuk 7.5%-nal magasabb, ott nagy feszultseg van. Akkora, mint atlagosan a 2008 valsag idejen volt… vagy nagyobb.
.
Nos, most a 5Y kamat ?  Ukran 18%, Argentin 20%, Torok 22%, Nigeria 15%, Brazil 11%, Paki 9.2%, DelAfrica 8.5%,  Russia 8.5%, Mexico 8%, Indonezia 8%, India 8.2%, Philipes 7.9
Ebbol az is kovetkezik, hogy ahol 7.5 % felett van a kamat, ott a feszultseg mar most nagyobb,  mint 2008 oktobereben volt. Azok nem kis orszagok, es osszesen kb. 3.5 Mrd  embert erint. Az a vilag lakossaganak majd 40%-a. 
.
Ahol meg alatta vannak a 7.5%-nak, de kozel hozza? marmint egyelore meg? Azokat is beszamolva a valsag mar 5.5  Mrd embert erint. Akik maris kemeny penzugyi szoritasban erezehetik magukat.
.
Szoval az nem igaz am, hogy meeg nincs valsag. Van, sot igen sok orszagban van. 
Csak egyelore nem az USA-ban, es nem Europaban van. Meeg nem.
Es van egy hirem. Az EEM piacok kotvenypiaci feszultsegei mar az EEM Tozsdeken is ott van. Eddig az EEM Index  esese -23%. Az mar BEAR piacnak szamit.
.
2)A valsagok elejen, meg amikor mar jol lathatoan baj van, akkor mindig remenykednek az emberek.
Hogyan? "Ide nem jon be.  Mindjart elmulik.  Masokat talan, de engem nem rugnak ki."
.
Ehhez kepest a baj most meg van tetezve egy trade-war kilatasaval, es egy Trump bizonytalansaggal. 
Emiatt a tecchnikai elemzes modszerei egyre kevesbe mukodnek. Hiaba gondolom a chart alapjan, hogy innen 67% valoszinuseggel fel szokott pattanni, ha trump 2 ora mulva ujabb vamot vet ki. Hiaba igaz, hogy ZTO, YY, HUYA sokkal olcsobb mint FAANG, megse nem akarnak felfele mozdulni. A fundas elemzesek se, a TA se mukodik ahogy szokott. 
.
Szoval, mar abban a fazisban vagyunk, amikor kezdenek nem mukodni a maskor hasznalhato modszerek. Es minden meglepetes negativ. Eltunnek a pozitiv meglepetesek.
Ovatossag, vedekezes. Cash is king.
Boole 2018. 09. 17. 07:59
Előzmény: #4666  Boole
#4667
A chartot elnézve szerintem az arany még nem találta meg az alját, de az aranybányászok már nem fogják olyan erősen lekövetni az arany esését, csorgását mint korábban.
Boole 2018. 09. 17. 07:55
Előzmény: #4663  Törölt felhasználó
#4666
Milyen adatok, információk alapján várod az aranyat 2024-re 2700 USD-re? Vagy ez csak várakozás megérzés alapján?
Törölt felhasználó 2018. 09. 16. 22:17
Előzmény: #4664  pitcairn2
#4665
Koszi, erdekes olvasmany volt.Bar en a jegybankarok velemenyet, mese mondasat mindig fenntartassal veszem.
Maximum 12-18 honapnyi USD erosodest tudok (jo esetben elkepzelni), persze az is lehet hogy megvolt a csucs esetleg a kovetkezo hetekben lesz meg.FED-nek egyelore kevesbe kell a kotvenypiacra fokuszallnia mint az ECB-nak.Raadasul amcsiban a negativ kamat (fed funds rate) ha jol tudom jogilag meg nem megoldott; ezert a kovetkezo valsagban a kamat vagas csak 0-ig mehet, ha csak nem modositjak a torvenyeket.Valoszinuleg ezrt eroltettek a QE-ket es volt szo a "helikopter penz fogalmarol".Mint nehany eve irtam arrol viszont a tanulmany kesz van arra az esetre ha a kamatot 0 ala akarnak vinni, ill. milyen lehetosegek vannak arra, hogy a keszpenznel is megoldhato legyen ez a problema.
Tegnap (vasarnapi) voltam az egyik uj etterem lanc ettermeben, nem lehetett keszpenzel fizetni (cashless).
Meg is kerdeztem, hogy mi van akkor ha valakinel nincs eppen bankkartya, erre azt a valaszt kaptam hogy akkor mobillal fizetnek naluk.Mire en es mi van ha eppen az elektronikus terminal amin a fizetes zajlik nem mukodik.Erre pedig azt a valaszt kaptam, hogy erre csak 1-szer volt pelda es a merchant service-hez jar 1 olyan biztositas, ami ezt karpotolja.(ill. hogy nekik az etteremnek ill. a tulajdonosnak jobban megeri); mert koltseg hatekonyabb es biztonsagosabb!!!
pitcairn2 2018. 09. 16. 16:47
Előzmény: #4663  Törölt felhasználó
#4664
az erős USD mém kapcsán érdekes fejlemény, hogy az EKB még átmenetileg sem tolerálná a 2% fölé emelkedő inflációt...
https://www.ecb.europa.eu/press/pressconf/2018/html/ecb.is180913.en.html
és mindez Mario Draghi szájából...
ezzel szemben a FED számára nem probléma az efféle "overshoot"... 
Törölt felhasználó 2018. 09. 16. 15:46
#4663
Ennek a kornek ill. bika piacnak vege, a kerdes inkabb hogy az usa piacai mikor adjak meg magukat.
Az egesz vilagon mar elkezdodott a korrekcio ill. eses.Eppen a USD erosodese miatt ill. a rengeteg USD-ban levo hitel miatt.
A honap vegen FED emel, es a piac egyelore nagyobb eselyt ad arra, hogy decemberben is fog; ezzel 2,5%-ra emelkedik a kamatszint (minimum).Ha jovore 4-et emelnenek akkor egeszen 3,5-ig el tudjak vinni a kamatokat, onnan nincs tovabb; bar en ketlem hogy addig el tudnanak menni.
En maximum 12-15honapra teszem az amcsi indexekben a tovabbi emelkedes lehetoseget; persze nem tudom kizarni azt sem hogy a kovetkezo honapban vagy 1-2 negyedevben indul el a lejtmenet.
Velemenyem szerint igazan nincs jelentosege hogy jovo hobapban esetleg jovo ev vegen kezdenek esni komolyabban az amcsi indexek.
Az EEM piacokon mar elkezdodott a korrekcio, es a gyengebb ill. serulekenyebb piacokon mar a korrekcio meghaladta a 20%-ot.A romlo gazdasagi kornyezetben egyre tobb helyen uti fel fejet a populizmus.
Nem csak a Venezuela,Argentina, Torokok,de Braziloknal es Del-Afrikaban is a helyzet romlik; ahogy a "nemzetkozi helyzet fokozodik"; most olyan orszagok mint oroszok,iran stb.stb. meg sem emlitek.A teljes kephez meg hozza lehet adni a brittek "brexitjet" a Londoni; Kanadai es Ausztral ingatlan piac lufija is kezd kippukanni, ami ezekben az orszagokban sem fog segiteni a GDP novekedesnel inkabb visszaeses varhato az ugynevezett "wealth effect" miatt.Olyan dolgokba kar is bele menni, bar igen csak fontos lehet, hogy a FED kamatemelese nem fog segiteni az olasz allampapiroknak es lanc reakciot indithat el az europai kotvenyeknel.Kozben a jegybankok szigoritanak, es az ECB is hamarosan ra lesz utalva arra hogy szogoritson kulonben az euro zonan belul az inflacio igencsak megugorhat.
Igazan tul sok olyan dolgot nem tudok felhozni ami a rv piacokon bizalomra adna okot, mint korabbi hsz-ban irtam jovore kb. 30%-al kevesebb penz jut a cegeknel sajat rv vasarlasra az emelkedo kamat kornyezet pedig a finnanszirozast neheziti ill. a korabban felvett hitelek koltsegeit noveli.
Nem allitom hogy a piacok nem emelkedhetnek meg,de a hozam kockazat mar a short oldalon jobb, tovabbi kamat emelesek hatasara pedig a helyzet tovabb romlik a rv-eknel.
Velemenyem szerint a kovetkezo 6-7 evben hasonlo dolgok fognak tortenni az aranynal mint 2000-2007 kozott; ha pedig 1 evtizedes idotartamba nezzuk akkor akar a 2011-eshez hasonlo de sokkal agresszivabb emelkedes szemtanui lehetunk.
Szoval szamomra egyre tobb jel mutat arra hogy 2024 ev vegeig az arany ara 2700$ ill. az fole emelkedik; ha pedig evtizedes idotartamban esetleg 2030-ig nezzuk akkor az arany ara akar megkozelitheti a 10000$-os szintet.(ez a konzervativ es mindenki szamara elonyosebb lehetoseg; ha ennel jobban none ill. korabban ernek el ezt az arat az sokkal tobb problemara hivna fel a figyelmet.
pitcairn2 2018. 09. 16. 11:43
Előzmény: #4657  Boole
#4662
a tőzsdei és az ingatlanbuborékok is az inflációt dicsérik
ergo
az inflációs robbanás már rég megérkezett
pitcairn2 2018. 09. 16. 11:42
Előzmény: #4656  pomperj
#4661
már 10 éve tart az egyébként igen gyenge fundamentumokra épülő USD bikapiac
nem hinném, hogy még 3-5 éve lenne ennek

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek