Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 08. 25. 16:57
Előzmény: #3885  Törölt felhasználó
#3900
@Kisvuk: 
egy kérdésem lenne a 3884-ben írtakhoz: "Az ausztral bankszektor hamarosan nagyon meg lesz tiporva"
Konkretan irnal nehany AUS bankról, amit szerinted esetleg érdemes lehet shortolni? És azt is, hogy miért? pl. magas AUS lakossági jelzálogkitettség túlfűtött AUS lakáspiac miatt? vagy valami más okból?
eurocent 2018. 08. 25. 16:08
Előzmény: #3897  guantanamo
#3899
https://invst.ly/8fi2c
Dollár hosszútávon gyengül. Most pont az átlagérték közelében tartózkodik. Talán nem véletlenül indult be a kamatemelés az USA-ban. Nézegettem, hogyan alakul az USD mint tartalékvaluta szerepe ->folyamatosan csökken (EUR növekszik)
pitcairn2 2018. 08. 25. 15:43
Előzmény: #3897  guantanamo
#3898
a "dollár hosszú távú erősödése" kapcsán feltűnt tegnap, hogy Powell az inflációval kiigazítva negatív reálalapkamat ellenére sem tart az inflációtól?
2,9% a hivatalos CPI infláció, azaz 0,9%-al van a hivatalos FED inflációs cél fölött és mégsem tart az inflációtól a több mint mínusz 1%-os reálalapkamat ellenére sem... 
nem véletlenül esett tegnap a dollárindex újra a 200 hetes mozgóátlag alá
guantanamo
guantanamo 2018. 08. 25. 14:44
Előzmény: #3896  pitcairn2
#3897
Szerintem nem lehet összehasonlítani egy akkori időt a mostanival. Mivel jelenleg technológiai forradalom zajlik, az új cégek gombamód szaporodnak és hozzák az újításokat, a világ felgyorsult és exponenciálisan nő a tudás, a nasdaq bármikor kirepül ha akar, elég egy tech áttörés bárkinél. Nem mondtam, hogy nem lesz összeomlás, de ha lesz az valszeg nem 5 éven belül, addig kisebb krízisek alakulhatnak ki a dollár hosszútávú erősödése miatt, a tőzsde meg legfeljebb szép lassan kezd merülni ami sokkal rosszabb.Én nem foglalkoznék azzal a helyedben, hogy miket láttál korábban, és milyen pénzügyi helyzet van, mert szerintem ez már visszafordíthatatlan (vagyis nem az, de baromi sok idő kéne hozzá, és nem akarják feladni "fent" a jelenlegi anyagi javakat) és nem is akarják hosszútávon megoldani. Inkább felkészítik a világot egy baromi nagy változásra és az utódaikat is, és tudják, hogy jönni fog egy sokk, de arra várnak, hogy erre benyújtsák a megoldást ezzel új világpolitikai és gazdasági helyzetet teremtve. Én így látom.
pitcairn2 2018. 08. 25. 14:01
Előzmény: #3894  Törölt felhasználó
#3896
nekem inkább az jön le belőle, hogy hatványozott formában fogjuk átélni az 1970-es évek stagflációs dagonyáját, amelyben a dow jones csekély 73%-ot bukott a hivatalos inflációs rátával kiigazítva... 
1979-ben már ilyen címlappal jelentek meg az újságok...
https://static.businessinsider.com/image/5018f033ecad048b15000013-750.jpg
pitcairn2 2018. 08. 25. 13:59
Előzmény: #3886  Tibi0002
#3895
az 1966-1982 közötti "oldalazás" a hivatalos CPI inflációval kiigazítva 73%-os bukta volt...
http://schrts.co/sZupMr
összehasonlításképpen az 1929 utáni CPI-vel kiigazított bukta vmi 87% volt
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=kYhY
lehet, hogy oldalazás lesz, de az az "oldalazás" szerintem - a 2008 utáni monetáris és fiskális ámokfutás tükrében - a hivatalos inflációs rátával kiigazítva még az 1929 utáni összeomlásnál is nagyobb bukta lesz... 
Törölt felhasználó 2018. 08. 25. 13:46
Előzmény: #3890  pitcairn2
#3894
Ebből a grafiból nekem az jön át, hogy a jelenlegi részvénypiaci fellendülés tartósnak ígérkezik. 
pitcairn2 2018. 08. 25. 12:54
Előzmény: #3873  Törölt felhasználó
#3893
a !YLDSPX-$UST10Y grafi is felettébb érdekes
http://schrts.co/dyyxup
érdekes lesz nézni majd a tőzsdei fejleményeket ha elszabadul az infláció és vele együtt a 10 éves állampapír kamatszintje...
pitcairn2 2018. 08. 25. 12:45
Előzmény: #3873  Törölt felhasználó
#3892
pitcairn2 2018. 08. 25. 12:43
Előzmény: #3873  Törölt felhasználó
#3891
Ritholz grafikonját különben érdemes továbbvezetni...
http://schrts.co/kKHvF9
újra belinkelem az eredetit is
http://ritholtz.com/wp-content/uploads/2012/09/equity-vs-bond.png
pitcairn2 2018. 08. 25. 12:38
Előzmény: #3873  Törölt felhasználó
#3890
anno nem inflation hedge-ként, hanem az osztalékjövedelem miatt vettek a praktikus jenkik részvényt...
140 years of equity yield versus bond yield
http://www.ritholtz.com/blog/wp-content/uploads/2012/09/equity-vs-bond.png
persze akkoriban még nem tántorgott az egyik inflációs buboréktól a másikig az USA... 
guantanamo
guantanamo 2018. 08. 25. 12:36
#3889
Szerintem mindkettőtöknek igaza van, és a kettő között lesz a megoldás. Én úgy gondolom, hogy lehet itt még ősszel usa botrány, belassuló gazdaságra utaló számok, gyenge gyj.-k, nagyjából bármi amit az utóbbi 3-6 hónapból le lehetett szűrni. Ráadásul ez a dovish fed viselkedés a leggyanúsabb, mintha még ki akarnák futtatni az indexeket (esetleg trump megelégedésére is), de így viszont egyre nagyobb lehet év végéig a meglepi.
Másik, hogy nagyon jól tudják, ha náluk valid lesz a medve, akkor már az utolsó mari néni is futva fog készpénzbe meg állampapírba menekülni és onnan pár évig nincs visszaút.
A befektetők nagyon jól tudják, hogy kint bull van, de azt nagyjából senki sem, hogy meddig. Ezért szerintem mindenki feszűlten nézi, hogy nehogy beragadjon.
pitcairn2 2018. 08. 25. 12:28
Előzmény: #3886  Tibi0002
#3888
a 2008 óta követett pálya dollárválság és minimum nagyon komoly gazdasági mélyrepülés felé vezet...
Törölt felhasználó 2018. 08. 25. 12:14
Előzmény: #3886  Tibi0002
#3887
Pont forditva latom, akinek volt, van penze az mar evek ota a piacon van, meg olyanok is akiknek soha korabban az eszukbe se jutott volna hogy rv-be vagy mas tokepiaci eszkozbe fektessenek.Persze vannak akik most az ingatlant eroltetik, az emberek gyorsanak felejtenek.Ha megvizsgalod az emberek viselkedeset a vilag nagy reszen egyre jobban eltavolodtak a valos ertekektol, ezert szoktam neha belinkelni a kedvenc idezetem a tozsdei bull piacok vegehez kozeledve.
  • "Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one."

A kovetkezo amcsi bear piac utan a talpra allas nem 1-2 ev alatt fog lezajlani hanem inkabb 3-5 eves idotartamban es meg az is lehet hogy 10-15 evig nem fogunk majd uj csucsokat latni, ez pedig nem 1 negativ hanem konzervativ velemeny, negativ 20-25ev lenne.
Tibi0002 2018. 08. 25. 11:17
Előzmény: #3883  pomperj
#3886
Szerintem jelenleg túl sok investor tudatában ott leendő válság, recesszió képe. A hírekben is gyakran pedzegetik. Tartalékolnak némi muníciót, és ezért is gondolom, hogy még kicsit tarthat a bull. Aztán LE :) vagy évtizedes oldalazás. :)
Törölt felhasználó 2018. 08. 25. 10:40
Előzmény: #3881  Boole
#3885
Az ausztral bankszektor hamarosan nagyon meg lesz tiporva, nem az a kerdes hogy esni fognak-e a bank rv-ek hanem hogy mekkorat.Remelem az elmozdulas legalabb 30-50%-at el tudom hozni.
Törölt felhasználó 2018. 08. 25. 10:37
Előzmény: #3880  eurocent
#3884
Szia,
Legyszi ne menjunk bele az ar es grafikon kerdesebe, mert igy is eleg komoly velemeny kulonbsegek vannak.Engem nem zavar ha valaki grafikonnal vagy nelkule kereskedik.Az se hogy elliott wave, fibonacci vagy barmi mast hasznal.Amikor en kezdtem nem voltak grafikonok, csak nap vegen tudtal letolteni nehany cegrol eleg nehezkesen.eleg jol daytradeltem grafikon nelkul is.
Akkor is es most is az arat kereskedem es annak kulonbsegebol jon a profit ill. a veszteseg.En grafikont mint segedeszkozt hasznalom, mint 1 visszappillanto tukor.Tudok es kereskedek nelkule, ha ugy hozza a sors.Vannak cegek, eszkozok amikkel rendszeresen foglalkozok es ha csak az arat latom tudom hogy mit celszeru tenni.Az ar mozgasabol viszont le lehet vonni erdekes kovetezteteseket, ugy ahogy az ajanlati konyvbe vagy arcabook-ban lehet latni erdekes, fontos dolgokat ugyanugy a grafikonon is megjelenik.Abbol pedig le lehet vonni kovetkezteteseket.Ami igen is elonyt jelent 1 kereskedo szamara.Ettol fuggetlenul nem tudom, hogy a CBA ara hol lesz jovo het hetfon vagy penteken es azt se tudom, hogy mikor fogja torni a 67$-os szintet.Viszont engem nem fog meglepeteskent erni amikor ezt megteszi es az se ha egy nap 40-45$ korul lesz az arfolyam.En a grafikon ill. hogy mit lehet kiolvasni belole ill. indikatorok kerdeset befejeztem mert nincs kedvem vitat inditani ill. folytatni.Mindenki hasznalja ahogy jol esik.
pomperj
pomperj 2018. 08. 25. 10:34
Előzmény: #3878  pomperj
#3883
A 3)ponthoz van 2 megjegyzesem, nehogy az eles szemu kollegak letolhassanak ;-)
.
a)Az SPY szamozashoz hozza tennem, hogy ott egy szukulo emelkedo haromszoget rajzoltam.
De az sajnos nem szabalyos Ending Diagonal. Mert nincs atfedes wave(I) es (iv) csucsok kozott, pedig annak Lennie kell ED alakzatban. Szoval az ugyan emelkedo haromszog befogalao forma, de nem ED. Hanem szabalyos fel-impulzus. 
.
b)A masik megjegyzes egy projekcio. A diszharmonia az "oreg" es "Uj" indexek kozott ad lehetoseget arra, hogy osszehasonlitva a 6 fo indexet, azok kulonbozo szamozasai es  a fazisok alapjan csinaljunk egy "kalkulalt" becslest az SPY vegere. 
.
De ezt most mellozom. Szerintem nincs nagy jelentosege a hozamokat illetoen, es nem is valtoztatna a velemenyemen; ami az, hogy a bull a veget jarja. 
Az invesztorok  nagy tobbsege most forditva gondolja, az uj ATH-bol ugyis a "BULL TART TOVABB, TALAN OROKKE" kozetkeztetesre jut. (mikozben igazabol egyetlen index ment uj topra, de a vilag Indexeinek 99%-a mar eso korrekcioban, sot sokuk Bear piacban van, mar 7 honapja).
.
De. Lehet az Elliott alapokon, mind a weekly es mind a  daily chart alapjan is csinalni egy top projekciot,
 erre az utolso wave(v of 5) szakaszra. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180825v00os89ng.jpeg
.
4)A bond chart egy fel-korrekcioban lehet. 
Es vagy nagyjabol itt a vege...vagy attor a 147 fole, es akkor fibo 62% volna a szokasos target.Am, a HedgeFund record net short pozicio arra utal,  hogy sokan kell majd fedezzek az esesi varakozasi poziciot, szoval az attoresnek jo nagy eselye van.
A JUNK-bond is megerositi a megelozo 2 pont varakozasat, hiszen JNK van legkozelebb az SPY mozgasahoz, marmint a bond univerzumban. Es egyebkent megerositi a GLD varakozast is egy szep rallyra.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180825v00oxdv0k.jpeg
Boole 2018. 08. 25. 10:01
Előzmény: #3878  pomperj
#3882
Boole 2018. 08. 25. 09:45
Előzmény: #3877  Törölt felhasználó
#3881
A bankszektor elemzése az egy külön műfaj, mert nagyon sok összetevője van, talán még több, mint a bányaszektorénak. Én nagyon hosszú időn keresztül foglalkoztam bankszektorral, főleg az EU területén lévőkkel. Jól gondolkozol, sokszor jó is a következtetésed. Félreértés ne essék, sokan a grafikonok alatt futó indikátorokat aszerint nézik, hogy most akkor lent van vagy fent van és nem érdekli őket, hogy valójában éppen mit mondanak. A szakértő szem sok következtetést le tud vonni pl. a grafikonok mozgásából, az ehhez társult forgalmi adatokból, intenzitásból, a chartokhoz mért indikátorok mozgásából. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek