Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 07. 20. 17:44
Előzmény: #2354  Boole
#2360
"Ismerem az elméletet,"
de azért a "sóval" gyüssz:)
pitcairn2 2018. 07. 20. 17:39
Előzmény: #2354  Boole
#2359
pitcairn2 2018. 07. 20. 17:36
Előzmény: #2354  Boole
#2358
a platinának kb. akkor virrad fel a napja maikor adminisztratív úton akadályozzák a fizikai aranyhoz való hozzáférést:)
https://www.goldbroker.com/media/image/cms/media/images/Platinum-Priced-Gold-1900.png
pomperj
pomperj 2018. 07. 20. 17:34
#2357

Egymas utan jonnek ki a tengeri olajszerviz cegek Q2 Fleet Status reportjai.
Nagyon munkas azt kiszopni beloluk, hogy javul vagy romlik a helyzet. Itt egy nagyon ovatos velemenyt probalok irni, mert konnyen felre-erthettem valamit.
.
1)Az alap benyomasom az, hogy a piacon a kinalat-kereslet kozotti eddigi nagy res szukulni kezdett : a piac szorosabb lett. Ez jo hir. Igaz, a cegek jo sok oreg eszkozt selejteztek, szoval a kinalt is csokkent. Dehat 1970-80-as evekben epitett furo platformok es  hajok a mai kovetelmenyeknek nem felelnek meg, es talan jobb is hogy likvidaljak oket.

.
a)Nem tudom szamszerusiteni megbizhatoan, de osszessegeben olyan 10%-al tobb munka van, es a latni egy arszint javulasi jelet is, jackup furotornyokban a dayrate szinten kb. 10%-al emelkedett.
b)Valoszinuleg  megallt a hatralekos rendeles allomany csokkenes. Ugyanannyi munka jott be, (vagy kicsivel tobb)  mint amennyi elkeszult. Abban lehet remenykedni, hogy a 2018H2-ben elkezdodik egy atfogo es nagyobb tempoju  novekedes mind a munka mennyiseget,  mind az arakat illetoen.
.
2)A meglevo eszkozok nagyobb resze mindegyik furosnal dolgozik. Ugy  tunik, hogy NE mutatja a legjobb novekedest. A masodik helyen ESV  lehet, RDC inkabb stagnalo allapotnak tunik. A RIG jelentes meg nem jott ki, de a napokban ki kellene jonni; es nyilvan az less mervado az egesz szektornak.
.
RDC-nak 6 platformja nem dolgozik a meglevo 30-bol , ebbol a Gulf-ban 3 furohajo all,  es 3 jackup platform az Eszaki tengeren. Erdekessegkeppen,  2 Rowan jackup is dolgozik a MOL-nak Norvegiaban.
.
ESV-nek van 26 furohajoja (kulonbozok) es 29 jackup platformja. Ez egyutt 55, de ebbol 19 nem dolgozik.
tehat 1 negyed alatt kifut 1/4*36=9 FurasEv munka. Viszont a rendelesekbol bejott kb. ugyanennyi uj munka.
.
3)Ugy tunik, az uj munkak meg mindig inkabb az olcsobb, sekelyvizu Jackup furasokra jonnek inkabb, mint a  melyvizi furohajoknak. Senki nem akarja most olcson lekotni a furohajokat hosszu idore: se a megrendelo, se az olajszerviz ceg. Kivarnak.
  
Törölt felhasználó 2018. 07. 20. 16:27
Előzmény: #2347  pitcairn2
#2356
Sajnos a kovetkezo housing bubble-ban ill. annak kovetkezmenyeivel au is komoly utest fog kapni, nem beszelve az itteni bankokrol.Ez egyebkent mar Kanadaban jelenleg is zajlik.Valoszinuleg nem csak a hirekbe de talan meg a tortenelem konyvekbe is bekerulunk.Eppen holnap megyek a Sofitelbe vendegkent ahol is Property Investment eloadasokra hivtak meg; en fogom kepviselni a kisebbsegi az atalanostol eltero velemenyt.Na kepzelheted milyen az amikor a 90-96%-al szembeni velemenyt kell megfogalmazni ill. ervelni mellette egy olyan kozosseg elott akiknel felnott 1 generacio akik nem eltek meg at recessziot (mar majdnem 27 eve nem volt), es nem ismerik annak fogalmat, hogy az ingatlan befekteteseken lehet nagyobb vesztesegeket elszenvedni.Ilyenkor erzek valami hasonlot:
https://www.youtube.com/watch?v=YMil_OblKD0
Törölt felhasználó 2018. 07. 20. 16:11
Előzmény: #2351  Boole
#2355
Egyebkent ebben a topikban a tobbseg hasonloan latja a dolgokat, nyilvan vannak velemeny kulonbsegek,de a kozos cel minnel kisebb kockazattal megfelelo hozamot elerni.
Nem mondom, hogy orulok annak hogy a nehany napja nyitott 27K-s arany long poziciomon van 400-700$-os veszteseg; jelenleg kozel 400$-os veszteseg.
Viszont mint irtam kereskedem a nasdaq legerosebb cegeit momentum alapon, ezt pedig shortokkal fedezem.
Nehany napja a Netflix jelentett es 419-rol beesett 342-re kozel 19%-os eses 6 nap alatt ill. (julius 16-an nalunk), 1 nap kozel 15%-os eses.Ez nekem azon a napon azt jelentette hogy a kozel 2000$-os profitombol kb. 400-500$-os veszteseg lett.Nem zartam mert a rendszerem nem adta a jelet a zarasra,de ha esett volna meg 5-10%-ot akkor zarnom kellett volna.Engem sokkal jobban zavart a Netflixen levo 400-500$-os veszteseg mint a kozel 3-szor akkora meretu arany longon levo hasonlo veszteseg.Netflix tonkre mehet, valoszinuleg meg 1 ideig nem fog; de arany erteke nem fog 0-ra esni, ez majdnem biztos.Arra viszont nagy eselyt latok hogy az olyan cegek mint Netflix fognak min.40%-ot rosszabb esetben akar 80%-ot is esni.
Szoval hozam kozelebb all a gyors, momentum alapu kereskedes;de idovel es ahogy oregszem rajottem hogy minek orakat, teljes munkaidot vagy meg tobbet raszanni arra hogya rovid tavu pozikon keressen az ember penzt, ha kicsivel hosszabb idotavon, sokkal kevesebb ido, energia raforditasaval hasonlo vagy meg jobb eredmenyeket lehet elerni,
Ha az arany ara torne a 1180-as szintet akkor valoszinuleg meg az iden osszel tesztelhetjuk a korabbi melypontot 1040$ korul erre egyre no az esely kb.25-30%-ra teszem. Ez ala szurhat de nem zarhat alatta tobb mint 3 napig mert akkor ujra kell tervezni a dolgokat.
Azt viszont tudom, a vilagban levo kereskedesi ismeroseimtol, hogy azok a profi, fel-profi ill. csaladi vagyonokat kezelo kereskedok, hedge fundok jo nehanyja alig varja hogy az arany 1040$ korul legyen, mert jo nehanyan akarnak vasarolni.Ok nem gyenge kezek hanem 20,30,40 akar 50 eve a piacon harcedzett kereskedok.
Szamomra az arany hosszutavu trendje emelkedo, amiben sajnos most eppen 1 ronda korrekcio van; nevezhetjuk rovid tavu, szezonalis korrekcionak.Ha tippelnem kellene akkor a fordulo pont akkor jon ha tovabb essunk amikor valamilyen komolyabb hirre az ezust es az arany is napon belul nagyobbat esik (mondjuk arany 3-8%-os eses, ezust 5-12%-os eses); mert ezzel fogjak a kevesbe tapasztalt kereskedoket beultetni a rossz iranyba es az o zarasaik fogjak az alapot biztositani a gyors felpattanasra.Az utana levo napokban el kell kezdeni komolyabban vasarolni a szektort.Az hogy mikor es milyen szinten lesz sajnos nem tudom.A tapasztalatom viszont ezt sugja.
Boole 2018. 07. 20. 15:30
Előzmény: #2352  pitcairn2
#2354
Inkább tegyél fel egy grafikonra arany, ezüst, platina, palládium, réz, nikkel chartokat, hogy végre láthassuk 30 éves távlatban az árazásuk egymáshoz képest hogyan alakult. A többi csak mellébeszélés. Ismerem az elméletet, sőt a reflexivitás elméletét is, az aranystandard rendszerre alapuló elméletet is, a tőkefelhalmozás, a tőkemegosztás, stb. FB elnök vagyok, hidd el pénzügyi téren vannak ismereteim. Azt gondolom a lényegről kezdünk eltérni és ezen a síkon a fórum, valamint a magam számára is érdektelenné vált az eszmecsere. Jó szelet mindenkinek!
eurocent 2018. 07. 20. 15:29
Előzmény: #2350  pitcairn2
#2353
Világos. A "masszív válságot" kell majd tradelelni. Ticker?(csak költői kérdés:)
pitcairn2 2018. 07. 20. 15:12
Előzmény: #2348  Boole
#2352
inkább olvasd el a regressziós elmélettel kapcsolatban belinkelt szócikket:)
Boole 2018. 07. 20. 15:12
Előzmény: #2338  Törölt felhasználó
#2351
Bizonyára félreértettél. Én úgy látom, hogy az arany, ezüst, platina és a nemesfém bányászok feltehetően a következő 5 évben felülteljesítik a DAX, NDX, SPX teljesítményét. Azt nem gondolom, hogy 10 éves távlatban ez már igaz lenne a nemesfémekre is, azonban a bányászok szerintem még ezen a távon is jobban teljesítenek majd, mint a fenti indexek. A befektetési gondolkodásod egyébként hasonlít az enyémhez, szerintem sok dologban egyetértünk.  
pitcairn2 2018. 07. 20. 15:11
Előzmény: #2349  eurocent
#2350
go back to #2327:)
eurocent 2018. 07. 20. 15:09
Előzmény: #2346  pitcairn2
#2349
Megköszönném ha alkalomadtán jeleznéd, ha jó trade belépési  lehetőséget látsz valamilyen instrumentumban. Konkrét termék, irány, célár érdekel.
Boole 2018. 07. 20. 15:02
Előzmény: #2345  pitcairn2
#2348
A Bretton Woods-i rendszerben minden ország kötelessége volt a monetáris politika elfogadása, ami meghatározta valutájának (rögzített) átváltási arányát az aranyhoz mérve. A lehető legrosszabb lenne annak mai alkalmazása. 
pitcairn2 2018. 07. 20. 14:42
Előzmény: #2344  Törölt felhasználó
#2347
sajnos még a kulcsfogalommal sincsenek tisztában...
https://wiki.mises.org/wiki/Malinvestment
pitcairn2 2018. 07. 20. 14:41
Előzmény: #2344  Törölt felhasználó
#2346
és még ezt is lehet ajánlani
Overdose: The Next Financial Crisis :: Full Documentary
https://www.youtube.com/watch?v=SY2hUWaXqfE
kitűnően bemutatja a perverz ösztönzők által generált piactorzító hatások pusztító következményeit:)
pitcairn2 2018. 07. 20. 14:38
Előzmény: #2342  Boole
#2345
a Bretton Woods-i rendszer nem "sódeviza" rendszer volt:)
olvasd el a regressziós elmélet kapcsán belinkelt szócikket
Törölt felhasználó 2018. 07. 20. 14:37
Előzmény: #2340  pitcairn2
#2344
Az a baj hogy a legtobb orszagban az oktatas nem foglalkozik az alapveto penzugyi es gazdasagi ismeretekkel.
Igy a lakossag nagyon alacsony resze %-anak van fogalma arrol hogy mi tortenik.
Sajnos nem lehet ezt elmagyarazni az emberek tobbsegenek, en is 2007-9 kozott ismerkedtem meg komolyabban ezzel a problema korrel.
A legtobben megint 1 ujabb penzugyi valsagnal fognak majd ezzel foglalkozni, mar akit nem sodor el az ar ill. szeretne megerteni, hogy mi es miert hogyan tortenik.
En ezert ajanlom a Nagy Dobas (Big Short); Moneyball (penz labda) filmeket megtekintesre, mert szorakoztato de egyben rakenyszeriti az embert hogy elgondolkodjon dolgokon.
Atlagos tudassal, penzugyi ismeretekkel nem lehet csak ugy egyszeruen jobb eredmenyeket elerni tartosan.
Sajnos a tobbseg a sajat karan fog tanulni megint!
Arra azert kivancsi lennek hogy a pf foruman hanyan ismerik alap szinten mondjuk az austrian economics alap elveket?Hanyan vannak tisztaban a jelenlegi monetaris rendszerrel? stb.stb.
Törölt felhasználó 2018. 07. 20. 14:29
Előzmény: #2341  Törölt felhasználó
#2343
kivételesen nem rólad szólt az álfiktív hirdetés... de tőlem akár magadra is veheted. :))
Boole 2018. 07. 20. 14:28
Előzmény: #2337  pitcairn2
#2342
Szóval a só = pénz? Valamikor az volt.
Törölt felhasználó 2018. 07. 20. 14:25
Előzmény: #2326  Törölt felhasználó
#2341
Amig az alapveto ismeretekkel fogalmakkal nem vagy tisztaban addig a 10000 ora tanulasi ido a tozsden el sem kezdodott!!
Ne azt figyeld hogy mit mondanak Buffet es a Wall Streeti haverok, inkabb azt figyeld hogy mit csinalnak, ha pedig megismerkedtel ezzel es az penzugyi es gazdasagi alap ismeretekkel, na akkor kezdodik majd a 10000 ora tanulasi idoszak.
Nem vagyok gold bug!
En shortoltam az aranyat 1700-tol lefele, nem demon, ma mar nem tennem;te shortoltad mar legalabb demon?
Nekem a szemelyes jovedelmem tobb mint 20%-a befektetesbol kereskedesbol jon, evek ota, neked mennyi?
;)
Cegek vagyona pedig kozel 37%-al nott az elmult 6 evben.
Sajat es ceges eredmenyeim utan pedig rengeteg adot fizetek.
Reszedrol meg demo szamlas eredmenyt sem lattam, hidd el azt se olyan konnyu evekre visszamenoleg osszehozni. 
Szoval szamomra, egy hangulat kelto troll vagy kozel nulla gazdasai es penzugyi ismerettel aki 1 gazdasagi forumon "gurukent probalja magat eladni az orok longos szoveggel"
es Nulla kereskedessel!!!
;)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek