Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
atiska83 2018. 06. 24. 15:16
Törölt hozzászólás
#1640
atiska83 2018. 06. 24. 15:16
Törölt hozzászólás
#1639
Törölt felhasználó 2018. 06. 24. 15:00
Törölt hozzászólás
#1638
atiska83 2018. 06. 24. 13:54
Törölt hozzászólás
#1637
pomperj
pomperj 2018. 06. 24. 07:56
Előzmény: #1635  Keffer
#1636

4)Igazad van !  
Epp a napokban rajzoltam egy BTCUSD kilatast, a  2  lehetseges ALT. ban. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180622v00ouqzuv.jpeg
.
Es lam, milyen idoerzeke van a piacnak?  es itt a tarsasagnak? 
Epp most kezdtunk vitat a kriptokrol. A BTC  penteken szakadt eloszor  6000 support ala. Igaz, csak 15 ponttal. De a napos charton is nagyon impulziv. Szigoruan nezve egyszer mar support alatt  zart, es hamar meglehet a masodik alatta zaras is. Ezzel elesedeesben van  meg egy "Most BEAR piac jon "  indicator. A kriptok vezetik lefele a piacokat, es akkor a BTC  mar (C) hullamban esik. Szoval, alapos a gyanu hogy BTC-el is kihuzhatjuk a bal oldali chartot.
.
5)Talan erdemes rovidtavon megnezni DOW chartjat. Johet az elso jo esely short?
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180624v00on5z8.jpeg
.
Nagy volumenu pentek volt, a Russell is eppen atalakitotta az indexek osszetetelet (nemcsaka DOW, a mult heten, lasd Walgreen tema) es a nagyok mind kovetteek. A DOW 0.5%al emelkedett, az A/D=2 volt zarasban, szoval epp megfelel egy kisebb korrekcio elso napjanak.
.
A NASDAQ-ban az eses vagy lejon 7470-ig, ami elso jobb jel lenne hogy megvan a fordulat? vagy ... vagy par napig meg probalkozik egy ujabb ATH-ra menni.
.
6)A bond piacon semmi erdekes nincs. A 10Y megprobalhat121-122 savban kicsivel feljebb menni, ugy szebb lenne a chart. Egyebkent meg vilagszerte mennek fel a kamatok. A Nemet Bund 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180624v00oy4am9.jpeg
.
7)Viszont a nemet BUND igen csuf alakzat ;-) 
A nepek menekulnek bele, es raadasul a szamozas SOKKAL nagyobb menekulesi lehetoseget is nyitva hagy. Nem jo jelzes az EU piacok kilatasaira. Szoval, vigyazo szemetek a BUND piacra vessetek. Annyi biztos, hogy nincs vege az ITexit problemanak, csak eppen hatterbe szorult kicsit.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180624v00o6aq20.jpeg
.
8)USD is valami csucson van eppen tul, valoszinuleg wave5 is megvan. Itt egy par szazalekos EUR erosodes kovetkezhet akar 1-3 hetig is., talan 1.18-1.20 savba. Aztan folytatodik az USD trendje.
.
9)Aranyban el kell dolnie, hogy Emelkedo haromszog van-e vagy Oldalazo haromszog?
Meg lehet ugy rajzolni a chartot, hogy par napig meg megelhet mind  a ketto. De hamarosan dontesre kell jutnia kozeptavon is a varhato alakzat kialakulasanak.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180624v00oucxn.jpeg
Szoval, GLD mostanaban eleg erdektelen. Nem eleg olcso, hogy erdemes legyen fizikait venni. Es nem eleg jo a chart egyik iranyu trade-re se.
.
Keffer 2018. 06. 24. 06:41
Előzmény: #1630  pomperj
#1635
Csak annyit mondok: BTC indikátor. Erre te hívtad fel a figyelmet...
pitcairn2 2018. 06. 23. 23:45
Előzmény: #1632  hellforceone
#1634
tőlem is kapsz egy linket...
Alan Greenspan: We Are Now Merging into Stagflation
https://goldsilver.com/blog/alan-greenspan-we-are-now-merging-into-stagflation/
sőt még egy klasszikust is...
ALAN GREENSPAN: GOLD AND ECONOMIC FREEDOM
https://www.cobdencentre.org/2010/12/alan-greenspan-gold-and-economic-freedom/
+ grátiszként néhány videót a maestrotól...
greenspan gold standard
http://soo.gd/stcH
pitcairn2 2018. 06. 23. 23:21
Előzmény: #1632  hellforceone
#1633
ááá dehogy...
nem is beszélve arról, hogy mindenféle hülyeséget összeírtál
pl. mi a fenének lennék ezüstben ha valóban "összeomlást" várnék
nem véletlenül irkálok orrba szájba stagflációról...
ha nem tetszik ne olvasd...
hellforceone 2018. 06. 23. 22:44
Előzmény: #1629  Törölt felhasználó
#1632
Az utolsó kérdésedre adott válasz engem is nagyon érdekelne. Amúgy nem kötöttem bele, csak feltettem egy kérdést, amire nem jött válasz, csak a kiakadás... én nem akarok senkivel kötekedni, csak elegem van már állandóan minden egyes topikban ugyanezt a szart olvasni, hogy az infláció, meg a központi bankok, meg bár omlana már össze a világ, mert az milyen jó lett volna, ha anno hagytak volna mindent bukni. Egy linket ajánlok a kolléga figyelmébe... a sok konteós baromsághoz
https://www.portfolio.hu/prof/kezdjuk-erteni-miert-hiszik-el-sokan-a-legnagyobb-orultsegeket-is.288466.html
pitcairn2 2018. 06. 23. 22:17
Előzmény: #1629  Törölt felhasználó
#1631
hergeli a fene...
ő kötött belém...
https://forum.portfolio.hu/prev/26797/5663778
pomperj
pomperj 2018. 06. 23. 20:19
#1630
Hadd terjunk at az aktualis kilatasokra, a jovo hetre.
.
1)Pentek, juni.22 ota az  a kiindulo feltetelezesem, hogy MINDEN INDEXben megvan a top. 
Ebbe bele ertem nemcsak DOW, SPY, SSEC, Gobal DOW csucsokat mar januarban, hanem juni.20, pentektol szerintem megvan a NASDAQ es a SmallCaps600 (SML) Indexben is. Innentol kezdve az osszes charton a korrekcios strukturakat es szamozasokat hasznalom.
.
Az elso kerdes, hogy miert? Nos, DOW vezeti lefele az USA Indexeket, es DOW-ban epp pentekig volt egy 8 napos szakadatlan eses. Ami  nagyon regen, sok-sok eve nem volt. Ez tokeletesen megfelel egy wave(3 of a) hullam legelejenek. 
.
Most egy kis DOW felpattanas kovetkezhet, talan 2-4 napig fog tartani, es termeszetesen mar a felmeno idoszakot szamozom a-b-c jelekkel. A masik ok az, hogy 8 nap eses utan mar nem lehetseges az Apr.2 ota tarto emelkedest Leading DIagonal-nak nezni. Alul a charton egyszeruen kihuztam a z ALT.2 valtozatot. Szerintem  az mar nem valoszinu. Nagyon nem.
MEDVE PIAC VAN. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180623v00o3a22n.jpeg
.
2)A SMALLCAPS es NASDAQ index volt a legerosebb, es a csucsaik multhet csutortokon voltak. Az Indikatorok lefordultak, es megindult le. Igen keves ido telt el azota, megis megkockaztatom. Mert szepen beszamozhato 5 hullamosnak, es keszen van. NASDAQ is besimul a nagy indexek lemeno iranyaba. Minden fontos Index Szinkronban esik.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180623v00ovwph.jpeg
.
3)A Global DOW mar egy ideje ostromolja a support vonalat, de meg nem szakadt le. 
Am, amint a NASDAQ es Smallcaps emelo ereje elmulik, (es szerintem elmult) , nos,  attol kezdve a dominans fo irany megerosodhet, es Global DOW is le fog szakadni. 
Az eso haromszog nyilvanvalo forecast. Mellette a nagyon hatarozott a kinai Index leszakadasa, es azzal Azsiaban is BEAR piac van.  Valami hasonlot varok GDOW-ban is.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180623v00o9qgbn.jpeg
.
4)Es akkor mit is kell csinalni? Mi a  rovidtavu kilatas? 
folyt, kov.
Törölt felhasználó 2018. 06. 23. 19:23
Előzmény: #1627  pitcairn2
#1629
Miert hergelitek egymast?
Kulonbozo elettapasztalattal rendelkezik mindegyikunk.
Nem mindenkit erdekelnek a jegybankok vagy az austrian economics.
azert azon meglepodtem hogy Jim Rogers-t es Mike Maloneyt sikerult egy lapra hoznod...
maloney-nak semmi koze a kereskedeshez (azon kivul hogy nemesfem kereskedo) ot inkabb egy elmeleti emberkenek tartom; egyetlen kozos vonasuk hogy egyikuk sem rajong a jegybankarokert; de ilyen alapon te, en, rogers vagy maloney sem kulonbozunk nagyon egymastol...
Legyen szep hetvegetek!
u.i.: kivancsi lennek rendelkezel-e rv-kel?
Törölt felhasználó 2018. 06. 23. 11:39
Előzmény: #1620  hellforceone
#1628
Nincs Twitter rv-em.Az igaz hogy figyelem a momentumot benne es mint irtam korabban en nagysagrendileg gyakrabban hasznalom mint a facebook-ot.Twitteren a hasonlo erdeklodesu emberek bejegyzeseit olvashatod, ugye akiket kovetsz es nincs egyelore tele cicas videokkal ill. kulonbozo mas uncsi videokkal.
En eleg bearish vagyok mar jo ideje, de ez nem jelenti azt hogy a long oldalt ne kereskednem.
Ha egy strategiam long oldalon ad belepesi jelet akkor vasarlok, inkabb arra figyelek, hogy a portfoliom ill. portfolioim osszesege hany %-ban long es hany%-ban short.Medve piac vege fele illik 100 akar 120%-ban longolni (120% nehany poziban lehet akar tokeattetelt hasznalni) viszont a bika piac vegehez kozeledve en szeretem az aranyt ha nem is -100%-ra, de +30% es -30% kozott tartani.
Nincs igazan jo vagy rossz elkepzeles, mert a piacra lepes pillanataban csak eselyeket latolgatunk.Szerintem annak sincs igazan jelentosege, hogy mivel kereskedik az ember; arany,ezust,olaj,rv,kotveny...stb.stb'
Piacon folyamatosan adodnak lehetosegek szoval a FOMO (fear of missing out) altalaban nem segit a kereskedesnel.
Szerintem ahoz hogy megfelelo kepet kapjunk a kulonbozo lehetosegekrol ahoz flexibilisnek kell lenni, pitcairn2-nek a velemenye a jegybankok-rol, inflaciorol,osszeomlasrol egy eleg komoly problemara hivja fel a figyelmet amivel az emberek tobbsege nem foglalkozik.Az viszont 1 masik dolog hogy ki mihez kezd vele.En optimista embernek tartom magam, bar sokan akik ismernek realistanak gondolnak.Amig az embernek nincsenek megfelelo informacioi hogy hogyan is zajlik a jelenlegi penzugyi rendszer, milyen veszelyek leselkednek addig nem nehez super optimistanak lenni.Viszont ha az ember szert tett 1 kis tapasztalatra, megismerkedett a jelenlegi rendszer mukodesi elveivel es esetleg szeretne a megtakaritasait, vagyonat megfeleloen kezelni, feleloseget vallalni minden egyes penzugyi dontesert ill. olyan munkaja van ahol rv-ek cegek jovoje mulik a dontesein ill. a dontesekben amiben reszt vett jelentosen befolyasolhatjak mas emberek jovojet akkor nem art a kello korultekintes.
Nekem jo ha a jelenlegi rendszer maradna,de ha jon a valtozas velemenyem szerint en keszen allok ra, viszont van 1 olyan gyanum hogy a tobbseg nem hogy nem all keszen ra de halvany lila goze sincs mik folynak a szinfalak mogott.
pitcairn2 2018. 06. 23. 11:39
Előzmény: #1618  hellforceone
#1627
pitcairn2 2018. 06. 23. 11:36
Előzmény: #1618  hellforceone
#1626
a pénznyomtatással és kamatmanipulálással generált inflációs buborék akkor is inflációs buborék marad ha hatalmasra nő...
miért probléma neked az igazság kimondása?
miért irritál ez?
és egyáltalán mi ez a "hiszti"?
pomperj
pomperj 2018. 06. 23. 09:49
Előzmény: #1624  pomperj
#1625

Megtalaltam az OPEC es Bloomberg chartjat az Olaj piac egyensulyi helyzeterol:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180623v00o1cwk1.jpeg
pomperj
pomperj 2018. 06. 23. 09:01
#1624

Az Olaj tema.
Az OPEC zaro anyagban 3 dologot latok fontosnak. Bemasolom a szovegezest, ahol fontos.
1)OPEC szerint az eddigi, 2016 dec. ota tarto  es mar 1.5 eves 1.2m b/d termelescsokkentes sikeres volt, es 2018.juniusig ervenyben van. Az eddigi politikat folytatni akarjak.
.
" Recalling the 171st OPEC Conference resolution reached on 30 November 2016 for a production adjustment of 1.2 mb/d.
Noting that OPEC Member Countries have exceeded the required level of conformity that had reached 152% in May 2018.
Accordingly, the Conference hereby decided that countries will strive to adhere to the overall conformity level of OPEC-12, down to 100%, as of 1 July 2018 for the remaining duration of the above mentioned resolution.. "

.

2)Laza megallapodas szuletett kb. 600.000 b/d termeles novelesrol 2018 ev vegeig. A kovetkezo OPEC ules decemberben lesz, addig ez az iranyelv ervenyes.
.
3)A termeles noveles joval kevesebb lett, mint a megelozo  1.0 m b/d varakozas volt.
.
4)A lenti kalkulacio #1602 es #1605 szerintem helyes. Igy nezve, es beszamitva azt hogy a vilag olajszukseglete tovabbra is evi kb. 1.8m b.d-vel novekszik (havi nagyjabol 130.000 b.d, 6 honap alatt 8-900e b/d) , az emeles a kovetkezo 6 honapra  voltakeppen a mai helyzet fenntartasanak felel meg. (!!)
Fennmarad a piacon a hiany. Most a kereslet es kinalat kozott most napi kb. 1 m b/d kulonbseg van. 
A kulonbseget a tarolokban levo tartalekbol kell fedezni. A tarolokban atartalek tovabb kell csokkenjen, az USA_ban nagyjabol hetente 4-6 m b.d csokkenesnek kell latszania majd.
.
5)Vegeredmeny?  A vilag olajkeszletei nagyjabol ugyanabban a tempoban fognak tovabb sokkennni mint az utolso evben. Az olaj ara nagyjabol ugyanabban a tempoban emelkedik tovabb, mint az utolso evben.
.
6)Konkretan? 
A Brent Majusi atlagara OPEC szerint 71 USD volt. Megjegyzem, a charton inkabb 75 USD-nek nez ki.
Ezzel a dontessel az ev vegere az ara 85 USD koruli szintre varhato.
Ha az OPEC kapacitas hianya miatt nem tudja hozni a 600e b.d tobbletet, vagy barmi okbol (Venez, Iran, ??…) kiesik kapacitas, akkor az arlenyegesen gyorsabban is emelkedhet addig.
.
7)Kovetkezmenyek? 
A termeles novelesehez furni kell. Az olaj ara ezzel eleg magasra fiog menni ahhoz, hogy szarazfoldon is, tengeren is furni kezdjenek az olajoriasok. Az Olajcegek exploration budzseje megnyilik, sok uj megrendelesnek kell befutnia az olajszervizbe.
.
Mit gondol a piac?
Tegnap Brent +5%-ot ugrott. Az olajszerviz Index OIH es OSX nagyjabol +4%-ot ugrott.
opandup 2018. 06. 23. 08:24
Előzmény: #1622  hellforceone
#1623
Szerintem minden velemeny hasznos lehet, ha a forum temajaval kapcsolatos es szemelyeskedesektol mentes. Nyugodtan ird meg ha latsz lehetoseget valamiben, nem kell annak aranynak vagy olajnak lennie...en is a tech papirokkal vagyok mostanaban elfoglalva persze a tobbi instrumentumot is szorosan kovetem..
hellforceone 2018. 06. 23. 02:57
Előzmény: #1613  Törölt felhasználó
#1622
Bocs, hogy teleszemeteltem a fórumot, de ez a szar nem küldd el egy hosszabb bejegyzést, mert állandóan kiakad, ezért inkább darabokban. Na, megint eltűnök egy jó időre, lehet anyázni, mert kimondtam, amit gondoltam...
hellforceone 2018. 06. 23. 02:55
Előzmény: #1613  Törölt felhasználó
#1621
Általában leginkább azért nem írok, mert szinte szégyellném magam, ha leírnám, hogy ebbe vagy abba invesztáltam és az nem ezüst vagy arany vagy olaj, hanem abszolút más cégek, vagy éppen népszerű, momentum részvények. Szóval ismétlem, nem írtam vagy írok le senkit, de ha pitcairn nem tud újat mondani, csak ugyanazt a mantrát ismételgetni, akkor lehet, hogy jobb lenne, ha néha nem írna inkább semmit.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók