Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2018. 06. 04. 11:06
Előzmény: #1118  pomperj
#1120
Finomkodtam a RIG-el és a 3. adagot nem tudtam megvenni. Talán még lesz egy kör 10,5 EUR alá.
atiska83 2018. 06. 03. 22:44
Törölt hozzászólás
#1119
pomperj
pomperj 2018. 06. 03. 20:28
Előzmény: #1116  pomperj
#1118

 Visszaterve SPY kilatasaira, talan erdemes megnezni a tobbi vezeto Indexet.
1)Europaban szerintem 2 hete megvolt  a wave (2) fel-korrekcio csucsa. 
Es az osszes europai Index lefel tart, megpedig  wave(3)-ban. 
A kivetel a brit FTSE Index, ami hajszallal ugyan, de uj csucsot tudott utni. A trend innen lefele kell mutasson az oreg kontinensen, es minden Indexben.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180603v00ocu7x.jpeg
.
Erdemes a legerosbb EU Indexet, DAX chartjat kulon  megnezni. Szerintem szep tiszta szerkezet, es nagyon ugy viselkedik az utolso 3 hetben, mintha valoban wave(3) menne lefele. A SDI hangulat is jol egybe vag a hullam-szerkzettel.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180603v00o4i2ck.jpeg
.
2)Azsia kilatasairol Marc. 8-an rajzoltam az utolso EEMA chartot a 2 lehetseges folytatasrol. 
Most mar igen kozel vagyunk ahhoz, hogy fontes legyen, melyik irany folytatodik.
Sokfele chart forma van Azsia regioiban. Peldaul Korea- es Taiwan nez ki ugy, mintha egy wave (4) oldalazas kozeledne a vegehez. Rajtuk kivul India Nifty  es Japan NIKKEI formaja tunik olyan wave(4) alakzatnak, amibol  legjobb esely van egy uj csucsra. Kinaban olyan ellentmondasos a helyzet, hogy nem merem  barmerre prognosztizalni. Az Azsia helyzetet osszefoglalva az EEMA Index mutatja.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180603v00o578j7.jpeg
.
Bulkowski szerint ez az eso haromszog az esetek 63%aban lefele tor ki. A letores elott szokasosan a volumen  csokken, erdemes lehet erre figyelni. 
.
3)Delamerika es Russia igen gyenge. Jol mutatja a helyzetet egy osszehasonlito abra.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180603v00otp94.jpeg
.
Summary? Tovabbra is nyitva van SPY jovojere egy ujabb ATH lehetosege. Szerintem a tobbi fontos es nagy regionalis Index inkabb gyengeseget mutat,  mint erot. Nagyobb  eselyt latok azok letoresere. Tovabbra is lefele varom az SPY-t, es megeshet hogy a kovetkezo heten eldol.  Cash is king. 
eurocent 2018. 06. 03. 13:43
Előzmény: #1113  pomperj
#1117
https://invst.ly/7misz
 
NG mozgását jól leveti NGS. Gázkompresszorokat gyárt, szervizel. Nekem úgy tűnik, hogy jobban tartja magát mint gáz árfolyama és még egy kis lecsorgás hátravan míg északnak veszi az irányt.
A rendszerem azt jelzi, hogy max 1-1,5 héten belül NG-nek esnie kéne. Addig elmehet kb 3,1-ig. Kérdés, hogy tovább tud-e menni? Ha tényleg esés jön, akkor meg 2,8 körüli szint kérdés, hogy megtartja-e tartani? Egyelőre partvonalról figyelem a fejleményeket.
pomperj
pomperj 2018. 06. 03. 10:10
Előzmény: #1109  pomperj
#1116
1)Ehhez az SPY charthoz, ami valami csucshoz kozelit, erdemes megnezni es be-parositani a "kis szines" hireket a WallStreetJournalbol.  
Elkepeszto a valasztek a extrem, szegyentelen es ertelmetlen luxus fitogtatasbol. Feelsorolnek parat a mult hetbol. Miert? Mert "extrem opinions, shared widely, constitute the single most reliable indicator of an impending change of direction for the market". Nos, ez egyike a legjobban bevalt  Elliott elveknek.
.
a)Arany csirkeszarny
Egy NY etteremben egy "csirkeszarny bearanyozva", tenylegesen aranyporral meghintve mindossze 45 dollarert van az eloetelek listajan. De ha mar egy  adagot valasztasz, es hozza egy pohar pezsgot a menusorban, akkor mar 999 Dollrt fizetsz. Abszurdum? Nos, az etterem tele, hetekre nincs hely. Olvasom, hogy mar nem egy ilyen etterem  van, hanem 10 fele tart a szamuk Manhattanben. 
.
b)Az autoszalonban egy ideje ott van a Rolls 325.000 Dollaros luxy SUV. Bentley is kihozta a Bentayga V8 modellt, 200.000 -ert. A legujabb Cullinan 7 literes Twinturbo V12 "granddaddy of them all", es mostantol kaphato is. Es  van Lamborghini Urus is, hasonlo parameterekkel.
Ekozben a vilagon  mindenhol esnek az auto eladasok ev eleje ota. A brit autoeladasok 2016-ben volt csucson 2.9 Mdb, de mostanaban 2.4M az eladasok szama. Ez a divergencia  szokasosan a "late stage" bull market jellemzoje volt,  mas korabbi ciklus-csucsoknal is.
.
c)Hangkonban el-arvereztek 1 uveg skot single-malt whiskey-t, egy 1926 evi Macalan-t, record 1.1M-ert. Egy masodik uveg hasonlo aron kelt el. Egyetertek azzal, hogy vannak dolgok aminek felbecsulhetetlen az erteke. De whiskey-nek?  Egy jo single malt uveggel, mondjuk a 18 eves Lagavulin 80 USD-ert is van akarhol,  es a  baratokkal meginni ugyanolyan jo elmeny, mint egy Beach-i haz arat elkolteni ugyanerre.
.
d)Epp ma olvasom, hogy elarvereztek egy ebedet Warren Buffet-el, az ara 3.3 M USD. Ketsegtelenul erdekes lehet  meghallgatni a nagy oreg invesztor velemenyet barmirol. Nos, nem is titkos a velemenye,  es  barki meghallgathatja Omahaban a reszvenyesi kozgyulesen masfel oraban a velemneyt. Egy BRKB reszveny ara feljogosit erre, ami most 192 zoldhasu a januari 218-hoz kepest. Szoval 13% diszkonton van, utana eladhato.Raadasul megkapod Munger baratunk kisse motyogos, de okos szavait is, meg a kivalasztott ket orokos-jeloltet,  osszesen 7 oraban. Egy kis bufe is jar hozza. Megiscsak relative jobb befektetesnek latszik.
.
A lenyeg?  "extrem opinions, shared widely, ...

 
guantanamo
guantanamo 2018. 06. 02. 21:59
Előzmény: #1113  pomperj
#1115
Én ugye longoltam a pbr-t, péntek késő este nem hagyták kitörni 10 fölé, mindent visszanyomtak. After hours belevásároltak, de azt is nyomják vissza. De ha tényleg 100 fölött lesz a hordó, akkor itt kánaán.
pomperj
pomperj 2018. 06. 02. 20:18
Előzmény: #1113  pomperj
#1114

4)Az Olajszerviz temban egy oriasi diszkrepanciat latok a varakozasokban.
Mirol van szo?
.
Az olajszerviz cegek megrendeloi az olajkitermelok. A tengeri furasok sokkal dragabbak de persze sokkal nagyobb hozamuak is, mint a landbazisuak. Ugyhozgy a tengeri olajszerviz cegek megrendeloi szinte kizarolag az olaj-oriasok, mint Exxon, Shell,  BP vagy PBR.Szoval, amit ok elkoltenek evente beruhazasra, abbol nagyjabol lehet kovetkeztetni, hogy mennyi lesz az Olajszervizesek eves bevetele. Es nagy ellentmondas van a varakozasokban: mikozben az orias- megrendelok 2018-19-re emelkedoen, kb  a 2016 evi Capital Spending szamokat prognosztizaljak,  ugyanakkor az olajszervizesek beveteleben meg ez nem jelenik meg, sot tovabbi csokkenest prognosztizalnak.
.
Na, ez nem lehetseges. Az a gyanum, hogy a konszenzus erosen alabecsuli az Olajszeviz 2018-19 evi bevetelet. Az lehet, hogy az EBITDA vagy profit soron meg nem jelenik meg 2016hoz hasonlo eredmeny es profit  (mert van sok mas elhalasztott kiadas).
Ezt probalja szemleltetni 4 olajorias CapitalSpendig szama, es 4 Olajszervizes (RIG DO NE ESV) bevetel-projekcioja. Persze, nem a konkret szamok, hanem a trend iranya a fontos.
.
Summary? En sokkal jobb, +30% koruli fundas szamokat varok Olajszerviz mufajban,  mint a konszenzus.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180602v00o3o4bn.jpeg
.
Volna jopar megjegyzesem a fo reszveny Indexekrol (SPY, DAX, Stoxx50, EEM) is.
De lenne meg tobb es talan fontosabb  az itt keves erdeklodest kivalto Bond piacokrol...amik egyebkent fo hajtoerokent mozgatjak most a tobbi piacot.
Ha lesz idom, holnap felteszem a fontosabbnak gondoltakat.
pomperj
pomperj 2018. 06. 02. 19:55
Előzmény: #1111  eurocent
#1113

PBR tema, Olaj tema, Olajszerviz cegek tema.
.
1)Egyetertunk PBR lehetseges kilatasaban, de en 3 alternativat (nagyon bear, bull, nagyon bull) is lehetsegesnek latok. A kritikus szinteket ugyanugy gondolom.  Az egeszet egy abraba rajzoltam ossze, remelem igy is vilagos.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180602v00oe0tb3.jpeg
.
2)Az olaj mufajban a Brent es a WTI kozott soha nem latott nagy spread van, most 11 USD korul.  Ez nyilvan oriasi feszultseg jele a piacon: egyreszt a tengeren szallithato olajbol keves van es sokkal dragabb, az  USA belso land-bazisu kitermelesebol sok van es olcsobbodik...szoval  ott nagy felesleg vagy szallitasi/tarolasi problema van.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180602v00o1z75m.jpeg
.
Masreszt, az USA keszletei nagyjabol 2 honapja stagnalnak: a keszlet nem csokkent aprilis eleje ota. Igy aztan az WTI ara februari szintekig esett vissza. Ujra felmerult a ketseg, hogy OPEC fenntarta-e a kitermelesi kvotakat, vagy lazit?
.
Harmadreszt, az Olaj kilatasaban az a korabban emlitett teny nagyon sok lehetoseget hagyott nyitva, hogy nem lett eddig atfedes a 2011 evi alj, a 75 USD szint, es az eddigi csucs kozott. Igy aztan az alabbi, nagyon bear  folytatas is lehetseges maradt. Nem mondanam, hogy valoszinu, hogy egy ekkora eses lehetseges legyen (ahogy PBR-nel sem tartom valoszinunek a NAGYON bear esetet).
.
De megis feltuno, hogy mindket charton ez lehetseges Elliott alapokon.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180602v00o6ueil.jpeg
.
3) A gaz aranak chartja viszont regota oldalazo korrekcios mozgast mutat, de az utolso hetekben sokat  erosodtek  a bull kiltasok. Korabban is bull allasponton voltam NG ugyben, de most nemi megerositest latok a mozgasban.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180602v00oa1hds.jpeg
eurocent 2018. 06. 02. 13:07
#1112
Nézegetem KOL-t. Nekem úgy tűnik, hogy pár hónapos időtávon elmegy 20 fölé. Ezt a hipotézist erősítené, ha a következő hetekben folyamatosan emelkedne és 18 fölé tudna menni. Ha jön valami jó hír, akkor a 24-30 sáv elérése sem kizárt. SL 16,11
 
Cukorban lennie kell legalább egy korrekciós esésnek 12 alá, után érdemes átnézni a lehetőségeket. Továbbra is új aljat várok.
eurocent 2018. 06. 02. 08:11
Előzmény: #999  eurocent
#1111
https://invst.ly/7mcpc
 
Trükkösen alakul PBR grafikonja. A folytatás számos variációra lehetőséget ad. De bárhogy is ügyeskednek a grafikusok, a legvalószínűbb, hogy 20160120 óta egy 3-as szerkezet készült el, vagy még tovább formálódhat (erre utaltam az előző hsz charton).
 
Néhány lehetséges variáció:
1. Ha csak a 20180516 óta tartó esést nézzük napos/hetes charton, akkor az esés alja 8,01-re várható.
2. Ha egy nagyobb átfedéses 5 hullámos alakzat formálódik (eddig elkészült a 1-2-3, most vagyunk a 4 hullámban), akkor az árfolyam 7,61-nél lejjebb nem eshet, de itt már torz lenne az alakzat, de egy extrém tüske még belefér. Klasszikus forgatókönyv esetén ennél a variációnál az árfolyam 1-2 napon belül, illetve a jövő hetet a piros vonal felett illene zárnia.
3. Ha már elkészült egy átfedéses (indító diagonál) alakzat, akkor eddig annak 50%-át korrigálta az árfolyam. Ez jellemző szint indító diagonálok után. De mivel commodity szereplőről van szó, a korrekciók mélyebbek is lehetnek, ekkor jellemzően a korrekció alja eléri az 1-es hullám szintjét, ami jelen esetben pont Fibo 61,8% szintet jelentene.
 
Összegezve: optimista esetben látható, hogy 8,25-7,61 sáv nagyon erős támasz lehet, ha eddig leesik az árfolyam. 7,6-tól lejjebb átmenetileg zárnám a long pozíciókat. Jelenleg nem jelez vételt a rendszerem, de néhány napon belül erre sor kerülhet.
WTI további esése is hatással lehet PBR árfolyamára. Ha 64 szint nem fogja meg az esést, akkor nálam 59-nél van a legközelebbi erős támasz.
guantanamo
guantanamo 2018. 06. 01. 19:56
Előzmény: #1099  Tazsomaru
#1110
Én simán longolom.
pomperj
pomperj 2018. 06. 01. 19:31
#1109

Az SPY-ban meg mindig folytatodhat a csapkodas, meg egy minute idotavu, oras charton 3-4-5 hullamocska alakulhat.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180601v00o0zakp.jpeg
Feltetelezzuk, hogy amiben most vagyunk, az egy wave (c of Y), es ebben a (c)=12345 alakzatos Ending DIagonal forma.
Persze, par ora alatt valtozhat a helyzet.
De egyelore ez nez ki a legjobb magyarazatnak arra, ami napok  ota tortenik.
Tibi0002 2018. 06. 01. 19:22
Előzmény: #1107  Tazsomaru
#1108
Ha az ellenérdekű fél végül eladja neked a részvényeit, mert annyit esik az árfolyam, a prémiumot akkor is megkapod?
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 06. 01. 19:12
Előzmény: #1106  Tibi0002
#1107
Ha tovább esik az árfolyam, akkor ennek az opciónak nő az értéke. Ez a vevőnek jó. Ő erre játszik.
Tibi0002 2018. 06. 01. 19:01
Előzmény: #1103  Tazsomaru
#1106
A másik félnek ez miért jó? Ő mire fogad?
opandup 2018. 06. 01. 18:57
Előzmény: #1102  opandup
#1105
Elnéztem, mert a jelenlegi árat írtam.  A 10-es strike 2.50 számolva= 250$/konti
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 06. 01. 18:57
Előzmény: #1102  opandup
#1104
250 a max, de ha aránylag rövid időn belül megvan a prémium 60-80%-a, akkor zárok.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 06. 01. 18:54
Előzmény: #1100  Tibi0002
#1103
Vagy 7.50-ről longban leszek PBR-ben, vagy enyém a 2.50 prémium.
opandup 2018. 06. 01. 18:53
Előzmény: #1100  Tibi0002
#1102
Arra fogad, hogy 10 dollár felett lesz az árfolyam lejáratkor. 1 kontraktuson ami 100 db részvényt jelent, 200 dollárt nyerhet. 
guantanamo
guantanamo 2018. 06. 01. 18:48
#1101
10-nél tető. Csak tudnám hol lehet nyomonkövetni az eseményeket, mert anélkül vakrepülés.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek