Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2018. 05. 29. 10:20
Előzmény: #1029  pomperj
#1040

A pf. ugy tunik, szorgosan  olvas itt, most foleg Italiarol.
https://www.portfolio.hu/deviza-kotveny/panik-az-olaszoknal-egeszen-elkepeszto-mi-folyik-a-kotvenypiacokon.287014.html
1 nappal kesobb lehozta ugyanazt a 2Y es 10Y olasz bond chartot.
Es veletlen sem a 1Y, 5Y parost. Talan ideje lenne egyszer hivatkozni, kedves pf?
eurocent 2018. 05. 29. 09:30
#1039
https://invst.ly/7kt6h
Bovespa-ra egy ilyet el tudok képzelni.
Boole 2018. 05. 29. 09:08
Előzmény: #1037  pomperj
#1038
A mai záró az US100-ban nagyon fontos. Amennyiben ma az US100 6930 alatt zár, abban az esetben a háromszögbe visszaesünk. Nagyobb esélye lenne a 6690 felé menni. Viszont, ha ma a visszatesztet követően erősen megindúlna felfelé, akkor az bika jel lenne, de még ebben az esetben is várni kéne, mert egy jó bika csapda is simán lehetne belőle.Az USDJPY mikor beesett, az arany ugyan emelkedett egy kicsit, de elég erőtlennek látszik (bár inkább alszik). Lassan emelkednie kellene, hogy a háromszög alsó szára megtartsa. 1280 USD alatt már nem jól nézne ki.
pomperj
pomperj 2018. 05. 29. 07:19
Előzmény: #1035  Tibi0002
#1037

Igen, szerelemben, haboruban, politikaban es invesztalasban is,  az idozites minden.
.
Nos, Politikaban ? A novemberi midterm valasztas kimenetele a minden. Most 2/3 az eselye annak, hogy a demokratak megszerzik mindket hazat. Ha igy lesz akkor  5 honap mulva a kuszo Trump impeach hirtelen lehetsegesse valik. Ha az egyiket szerzik meg, akkor Trump nem visz at tobb torvenyt. A bipolaris politikai/kereskedelmi  csapkodas es konfliktuskereses atadja  helyet  egy  negativabb  de stabilabb valosag  realitasanak.   
.
Az uzleti ciklusban? Amikor az olaj ara duplazodik es a kamatok  mennek felfele, akkor 1999-ben vagyunk. Meg akkor is, ha a Trump adocsokkentes megemelte az idei Q1 profit szintet kb. 22%-al tavalyhoz kepest. Ja,  a deficitet meg evi 2 Trillioval. Amikor a szektor-rotacioban a defenzivek ujra felelednek,  es 9 ev utan akadozni kezdenek a technologia cegek, akkor kozeleg abban is a fordulat.
.
A finanszirozasban? Amikor a kotvany piacokon sok-sok evnyi napsutes utan  kis kamatemelkedestol 3 orszag becsodol ? Es eppen ujabbakrol derul ki hogy nem finanszirozhatoak mikozben  politikailag destruktiv partok probalnak  kormanyt alakitani, penzt cserelni, EU-bol kilepni? Mikozben meg az elozo Brexit apro problemajat az Irorszagi hataron, azt  sem tudtak 6 honap targyalas utan megoldani??
.
Ebben a helyzetben  ovatos lennek abban a tekintetben, hogy felfele indulnak az investment  piacok. Azok inkabb  3-6 honappal megelozni szoktak iranyvaltasban a gazdasagi-potitikaiakat. Ettol meg lehet egy felszuras, csak azt nem tudom elkepzelni, hogy mitol?
Keffer 2018. 05. 29. 07:18
Előzmény: #1035  Tibi0002
#1036
Lefelé, esetleg előtte egy gyors felszúrás short-szívatós falsch kitöréssel.
Tibi0002 2018. 05. 28. 22:30
#1035
Tessék tippelni, hogy az sp500 merre indul meg a május 13. óta tartó dermedtségből. Az én tippem: felfelé.
Boole 2018. 05. 28. 20:04
Előzmény: #1033  kozi723
#1034
Ma 10 EUR-ért már nem kaptam RIG-et. Majd legközelebb. Talán még van benne egy kör lefelé.
kozi723
kozi723 2018. 05. 28. 18:52
Előzmény: #1031  Boole
#1033
Pbr-t is szepen ekezik a brazil tozsden. -8%-ban a papper. Nyse-n a penteki zarohoz kepest 12%-kal lejjebb van a limit beszallom. A vegen meg nehogy meg tudjam venni 11,20on. 
dt7
dt7 2018. 05. 28. 18:04
Előzmény: #1029  pomperj
#1032
Akkor ez nagyot tud szólni.
Én dollárban ültem most adtam el az 1/3részt
Most már nincs bukóm.
A maradék akkor kivárás mint menekülő valuta.Úgy látom dollár fronton egyenlőre nem lesz korrekció.
Boole 2018. 05. 28. 15:43
Előzmény: #1030  kozi723
#1031
Erstén keresztül Frankfurtban. Később közvetlenül USA-ban fogom kötni az xtb-n keresztül is egyedi részvényben.
kozi723
kozi723 2018. 05. 28. 14:45
Előzmény: #1028  Boole
#1030
SIX Swiss Exchange-n van van kereskedés RIG-re, 11,80 chf jelenleg az ára, ami -3,28% a mai napon. Várhatóan holnap ugyanez következik a NYSE-n. Ha holnap ugyanekkorát esik, akkor, csupán 1,5%-ra kerül a várt 11,65-ös első vételi ponthoz. Ennyi minden bizonnyal az olajban is lesz a héten, ergó a 11,65 már szinte készpénznek vehető (hacsak az olajat fel nem rántják holnap EU kereskedés alatt. kétlem hogy ez következne). 
.
Hol kötöd? Franckfurtban? Teletrader-en 10,10-et látok jelenleg. -4,72%. 
pomperj
pomperj 2018. 05. 28. 14:40
Előzmény: #1027  dt7
#1029

Nem lehet tudni, milyen tempoban romolhat az olasz helyzet. Talan egy pelda segithet.
.
1) A  2007 valsag 1 ev alatt kinyirta a legnagyobb bond-kereskedo LehmanBrothers-t. 2017  nyaran meg a Lehman volt a bond-kiraly 640Mrd merlegfooszeggel, es kb. 4Mrd profittal. Egy evvel kesobb,  2018 szeptemberben osszeomlottak ugy, hogy semmi nem maradt.  
.
Tudod mibe pusztultak bele? Felepitettek a 2005 evtol kezdve egy szep nagy bond portfoliot sajat szamlara, arra spekulalva, hogy folytatodik a trend es meg alacsonyabb kamat lesz, es akkor meg jobb aron majd eladjak (kamat le = bond ara fel) es tovabb kaszalnak rajta..
Csakhogy a 5Y bond kamat meglepetesre (?)  3.0%--->5%.0- ra emelkedett, a 2Y kamat pedig 1.5%--->4.5% szintre. Igen EMELKEDETT,  es nem csokkent. Ahogy mostanaban kezdi. Raadasul persze  kiderult, hogy amit AAA minosegu bondnak hittek, foleg a lakashitel-csomagokban,  azok sokkal gyengebb minoseguek es sok bennuk a fizeteskeptelen ados. Ket negyedev alatt elbuktak az osszes tartalekukat is ezen. Csod, oriasi valsag lett a vege.
.
2)Mijuk van az olaszoknak? A Lehman-nal joval nagyobb bond portfolijuk, ugy 4x akkora. Es van egy kamat EMELKEDES is hozza. Az a kerdes, lehet-e akkora kamatemelkedes mint Lehman-nak volt akkoriban ? Oket 2-3% emelkedes nyirta ki.
Nezzuk meg a 10Y es 2Y Italia bond kamat iranyat es targetjet? Azt mar tudjuk, hogy a rovid bond kamat nagyon megszaladt,  1 honap alatt +1%-ot emelkedett.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180528v00olgpkx.jpeg
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180528v00og3p6z.jpeg
.
Nos,  a 10Y benchmark bondd kamat siman emelkedhet 1 ev alatt 2-3% mertekben. A mostani 2.4% kamat 4.5-5.0%-ra akkor is felfuthat, ha semmi  baj nem tortenik. A IT2Y bond kamat emelkedesi tempoja akkora, hogy oszre mar az  is lehet 3%. 
.
3)Szoval, lehet hogy egy stabil kormanyzas idejen jo sokaig el lehet huzni a dolgokat. Az olaszok ertenek ehhez jol, regota csinaljak.
De mi van, ha bejon egy politikailag is instabil, esetleg recesszios gazdasagi helyzet ? A +3% kamatnovekedes  kifizetesehez +60 Mrd kamat-koltseg tartozik. Az nagyon sok am,  az a plusz kamatra kell. Honnan lesz penzuk ra ?
Boole 2018. 05. 28. 13:39
Előzmény: #1026  kozi723
#1028
Az első adagot már megvettem.
dt7
dt7 2018. 05. 28. 13:00
Előzmény: #1021  pomperj
#1027
Ha ez bekövetkezik akkor mi lesz a forintal,euróval?A dollár szárnyalhat,de ott is bazi csőd közeli a helyzet de legalább finanszírozzák.Akkor mibe menekülsz?
Arany,ingatlan?
kozi723
kozi723 2018. 05. 28. 12:35
Előzmény: #1025  Boole
#1026
Ismerem magam, türelmetlen leszek és égni fogok a vágytól hogy 16 dolláron levágjam a hasznot. :D Ettől függetlenül persze igyekszem majd ráülni a kezemre, és tartani egy részét, de a gyakorlat azt mutatja, hogy nem vagyok elég erős. :)
.
A 10,2 euró nagyjából ennek a 11,90-11,80-nak felel meg ugye? Szerintem az alapvetően jó vétel első csomagnak. Amúgy ha igazán őszinte akarok lenni, szerintem sem áll meg ott, lesz lejjebb. De nem ér annyit, hogy esetleg ne legyen lejjebb és befordul. Nem azon a fél dolláron múlik ha ilyen célárakról beszélünk. 
Boole 2018. 05. 28. 12:15
Előzmény: #1024  kozi723
#1025
Én 10,2 EUR-nál kezdem el venni, de van egy olyan érzésem, hogy megy ez lejjebb is. Te ilyen rövidre játszol, hogy 16 USD-nél kiszállsz? Én tartani szeretném már kb. 30 EUR-ig. Persze könnyen lehet, hogy soha nem megy fel addig, de TA és előzmények alapján azért van esélye.
kozi723
kozi723 2018. 05. 28. 11:13
Előzmény: #1022  Boole
#1024
RIG-ben én már 11,60-11,70 között fogok venni egy pakkot. Amikor 13-nál kiszálltam már eldöntöttem, hogy kb ez az a szint, ahol már jelentőset fogtam a ki-, majd újrabeszálláson. Próbálom valahogy szinkronban nézni az olajjal, és szerintem a jelenlegi wti árfolyam kb ezt a RIG árfolyamot el is hozhatja. Ugyanakkor ha csak RIG chartot nézem, akkor mélyebbre kéne jönnie szerintem is. A csatorna alja az esetleges további csökkenés esetén nálam is olyan 10,50-10,30 közé eshet. Nagyjából azt feltétezve, hogy június végén, július elején ér oda, akkor már inkább 10,60. Eddig mindig úgy vettem, hogy szépen fokozatosan hígitottam, valószínűleg most is így fogok tenni. Viszont ha alá is merült 1 dollárral a bekerülésnek, akkor sem fogom majd a fejemet, mert nem akarok kimaradni belőle. Az alját pedig úgysem találom el. Szóval 11,65-11,06-10,50, így fogom megvenni. Amúgy majdnem mindegy, felesleges nagyon centizni és emiatt lemaradni, mert én a magam részéről 16-os célárat fogok beállítani.
.
Ami a kínálatot illeti, szerintem ez az olajár már kellően magas ahhoz, hogy megkezdődjenek a fúrások illetve karbantartások, amiket eddig éveken keresztül halogattak. Az árstabilizálódás pedig alapvetően jó a cégnek, kiszámíthatóbb lesz a működés, tervezhetővé válik, hogy milyen megrendelésekre számíthatnak. A másik tényező pedig amit mondasz, hogy nem tudnak egy gombnyomással belenyúlni a kereslet-kínálatba. Nyilván tudnak tenni ellene, de induljunk ki abból, hogy mennyi ideig kellett a kitermelést befagyasztani, hogy annak érdemi ármozgató hatása lett. Fél évig azon ment a para, hogy befagyasztottak és nem emelkedik az ár. Csapkodás biztos lesz rá, ha fel is oldják a korlázotást, de ha középtávon nézzük, szerintem 60 felett fog ez már maradni. Elég csak Venezuela-t példaként hozni, hiszen már szinte tényként közlik, hogy ősszel el fog tüntetni a piacról 0,7m-1m brl/nap mennyiséget.
.
Egy szó mint száz, szerintem jó bolt a fúrósok, szépen megcsinálják most a szükséges korrekciót aztán újra felülünk a vonatra. 
Boole 2018. 05. 28. 10:14
Előzmény: #1022  Boole
#1023
A hétfői napon az Emlékezet napját (Memorial Day) tartják a tengerentúlon, amikor az amerikai fegyveres erőknél szolgálat közben elhunyt áldozatokról emlékeznek meg. Hétfőn mind a részvény-, mind a kötvénypiacok zárva tartanak.
Boole 2018. 05. 28. 10:11
Előzmény: #1020  kozi723
#1022
A RIG-be mennyinél szállnál vissza? Érdekes, mert most USD-ben kb. a 38,2%-os fibonál vagyunk, de ezek képesek akár egy 61,8%-os fiboig is lejönni. Tehát 12,09 helyett 10,79 USD lenne. Mi van, ha az olaj befejezte emelekedő szakaszát? Egyébként szerintem a kinálat egy ideig tovább fog szűkülni, ezt már nem tudják megakadályozni.  
pomperj
pomperj 2018. 05. 28. 09:09
Előzmény: #1019  Mr_Smith
#1021

Most meg lehet kotvenyhozam emelkedesre tradelni. De nem volnek biztos abban, hogy ki is fizeti az ellenpartner...persze nem most van ilyen veszely, de kesobb lehetseges.
.
Az olasz valsag azt a kerdest teszi fel, hogy hova tart Europa, ha a lengyel+magyar demokracia deficit utan egy nagy allam  mint Italia elkezdi nemcsak az EU penzugyi szabalyait, hanem sajat orszaga penzugyi kotelezettsegeit is ignoralni ? Ha nem hajlando/nem tudja fizetni a tartozasit a piacon? Ha koltekezni akar, mikozben nincs penze?
.
Egy Olasz allamcsod riziko nagyobb valsagot tud okozni Europaban, mint a 2008-as volt. Szerintem a valsag lassan indul, tobb fejlodesi fazisa lehet (mondjuk olyanok mint a gorog minta volt) , es mindegyik fazis mas tipusu  problemakat vethet fel az invesztornak
.
.
1)Az elejen az lesz a kerdes, mit csinal az ECB es IMF?
2012-ben az ECB Draghi azt mondta "whatever it takes", es mindent megtesz hogy megallitsa a gorog dramat. Csakhogy az olasz adossag 2300 Mrd Euro, es nem 300 Mrd. Az ECB arra valo, hogy allamkotvenyeket vegyen a valsagban, adjon atmeneti likviditast, aztan az allamok majd visszafizetik. Nade mit csinaljon, ha egy nagy allam azt mondja mar a kormanyalakitas elott is, hogy nem fizet vissza?
.
Hogy hajtana vegre Italia egy szigoru takarekossagi es adobeszedesi programot? Sejhetoen pocsekul.  De ha az ECB nem vesz olasz adossagot, akkor aki ugyan ki venne? Akkor meg az olasz allam elkepeszto hamar fizeteskeptelen lehet.
.
2)Mi van, ha elfogy a hitelezok turelme?
Mi lehet, ha Italia nem fizet, vagy a piacon megno a nemfizetesi riziko, es a valsag  azonnal atterjed a Spanyol-Portugal-Lengyel-Magyar-Bolgar-Roman piacokra, amik megiscsak a legyengebbek? Ha Moody leminositi oket junk szintre? Ha hirtelen aremelkedesi hullam indul, a kamatok felugranak reg nem latott szintekre, es, a penz menekul a Dollarba? 
.
3)Kik  maradnak erosek a valsagban, mely bankok nem elik tul? Mik lehetnek a politikai kovetkezmenyek?
Nos, en elkerulnem  minden gyenge orszagban minden bankot...sot  az erosekben is.
Egyedul a nemet allamnak vannak tartalekai, talan a francianak is. A szomszedos kisebb-erosebbek mar jobban megereznek a kovetkezmenyeket. Ebbol egy egeszen uj Europa lehet.
.
Ha az Euro laba remegni kezd, akkor johetnek olyan szabalyok, ami mindenkinek rossz lesz... pl. nem lehet shortolni, esetleg atvaltani, transzferalni ? Vigyazo szemetek Italiara vessetek.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek