Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bluefrog
bluefrog 2018. 04. 23. 20:10
Előzmény: #619  McDee
#620
gondoltam h a szektor miatt is lehet ez a dolog, de TA alapján csábító. egy csökkenő ékben mozog. az alsó szára jó belépő lehet. az RSI naposon és hetesen 30 közelében, óráson alatta.
az osztihozam nagyon jó, a kérdés h tudják-e tartani. van olyan árfolyam ahol fundásan már indokoltnak tartanátok a vételt vagy kerülendő a szektor?
McDee 2018. 04. 23. 19:13
Előzmény: #618  bluefrog
#619
Nem túl jó omen mostanság pláza REIT-nek lenni.
http://www.filedropper.com/mallreits
bluefrog
bluefrog 2018. 04. 23. 18:31
#618
valaki elárulná hogy wpg miért van ennyire szétcsapva? már az osztihozam is brutál. fundásan mi a probléma a céggel?
kiegyezo 2018. 04. 23. 14:39
Előzmény: #614  pomperj
#617
Nekem van kávém es kakaóm is. Az utobbi szerencsesen alakult eddig, jeleztem is annak idejen itt, hogy a szemelyes fogyasztasom a garancia az emelkedesre. Kávét nem iszom, vaskos minuszban is vagyok vele :-( Gratula a kolleganak, aki honapokkal ezelott itt bemondta, hogy lemehet kb. eddig.
pomperj
pomperj 2018. 04. 23. 14:17
Előzmény: #607  zodiac
#616

A GLD jo kis zuros idoszakban van mar regota. Eles fel-le csapkodas van napi szinten.
Nem fogsz sokra menni a velemenyemmel;-))
Az ALT.1 valtozatban emelkedo haromszognek nezheto, a TrueStrenght Indikator a hetes charton emelkedik, es ez megerositi a regi elkepzelest, hogy ki fog torni 1370 fole.
Az ALT.2 valtozat is konnyen elkepzelheto,, mint egy ABCDE=(N) oldalazo hullam, ami soha nme fog kitorni. Es a 2 ALT. kozul hajszalnyira az ALT.1-et preferalom, de csak hajszalnyira,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180423v00nr803u.jpeg
.
MIndenkepp ajanlom, hogy vard ki, amig a piac megmutatja a helyes iranyt.
A silver regota mint high-beta Gold viselkedik, szoval ha kitorne, akkor SIL lehet a jobb valasztas.
kozi723
kozi723 2018. 04. 23. 14:04
Előzmény: #614  pomperj
#615
Én régóta nézegetem. Hamarosan vétel gyanús? 120 alatt már régóta kacérkodok a vétellel. Hol szállnál be?
pomperj
pomperj 2018. 04. 23. 13:49
Előzmény: #612  pomperj
#614

Gondolom kevesen erdeklodnek a commodity softs mufaj irant.
De a kave ETF-ekben sok eves eses utan most,  egy ritkan adodo szep alkalom latszik.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180423v00n3wqdp.jpeg
Tibi0002 2018. 04. 23. 10:55
Előzmény: #612  pomperj
#613
Nézem a 30y bond chartot, valahol 142-nél van a februári mélypont. Most épp ennél a szintnél gyengélkedik, talán alá is megy hamarosan.
pomperj
pomperj 2018. 04. 23. 09:04
Előzmény: #603  chart-trader
#612

A velemenyed  jo osszefoglalasa a fo iranyoknak.
Es epp az lenne gyanus, ha nem lenne egy-ket ellentmondas;-) En abban hiszek inkabb, hogy a piacokat kulon-kulon kell elemezni. Tudom es elismerem a szokasos korrelaciok hatasat, es utolag erdemes is figyelembe venni. Ha meg ellentmondas van, az meg nem okvetlen  biztos, hogy teves az egyik.
Amugy meg a 25 eves charton van azert kozeptavon, par eves tavlatra is  olyan idoszak,  amikor az USD/WTIC nem mozgott szembe egymassal. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180423v00nxk1e8.jpeg
.
2)Az Azsia devizak nemi gyengulest mutatnak par hete. Indiai Rupia maris eleg sokat gyengult, es gyengulo iranyban latszik fordulni a tobbi fontos Azsia deviza is.Es ha negnezzuk a dollar 2 fo kereskedelmi parjat (EUR, CNY),  akkor ott is inkabb a dollar-ero ujra eledo tendenciaval  lehet szamolni a kovetkezo negyedevekben.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180423v00nec6df.jpeg
.
3)Az Azsiai piacok ma inkabb oldalazo mozgasban vannak, varnak a NYSE  iranymutatasra. Onmagaban nezve 3 napja inkabb oldalazo -eso napok vannak. De az Azsia APEX oscillator lefele fordult penteken.
.
4)Az olajkiralysag Tadawul Indexe nagyon overbought-nak latszik, az olajban itt johet egy parnapos korrekcio.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180423v00nkah8p.jpeg
kozi723
kozi723 2018. 04. 22. 21:36
Előzmény: #610  Fuleee_Bear
#611
Szia! Alapvetően ennek a verziónak én is jobban örülnék, van bőven olajos papírom. Hogy a mögöttes dollárom most ér többet HUF-ban vagy 5 év múlva, az majdnem mindegy. A szó szoros értelmében én sem várom, hogy hanyatt vágódjon az olaj, inkább csak bizonyos korlátok közé szorulhat. A termeléscsökkentés betartása végre remekül működik, brent és wti egyaránt szárnyal. De amint WTI ára stabilizálódik 70 felett, annyi palaolajos kapcsol még rá, hogy szerintem akármennyire is fogják vissza nem tudják majd a pala által kitermelt többletet is eltüntetni a piacról. Illetve el tudják, ha saját maguk (szaudiak, oroszok, OPEC országok) bezárják a boltot és még erősebben visszafognak. Az viszont további piaci részesedés vesztést okoz, és nem biztos hogy végeredményt számukra nagyobb bevételt eredményez. És is várom még a további emelkedést, 75-80 dolláros wti árfolyamon tudok elképzelni, viszont szerintem ott bizonyos tekintetben egyensúly fog keletkezni. Az OPEC betartja és kiterjeszti 2019-re korlátozásait, a palaolajosok rálépnek a gázra és kész vége. Az persze megint más tészta, hogy lesznek olyan olajos cégek, akik a stabilizálódott árak (75-80) mellett remekül fognak működni, hiszen ilyen árak mellett lesznek beruházások, új fúrások, új fejtárások, sőt az eddig szüneteltetett területek újra előkerülnek, hiszen ezen az áron már megéri majd beruházni. Ezen gondolatmenet alapján pedig elég jó helyen vagyunk RIG, DO, NE, SDRL, és egyéb olajszervíz cégekben. Ezekkel most már csak akkor lehet probléma, ha az árak tartósan újra 50-55 dollár alá csökkennének. Lássuk be, erre jelenleg szerintem keveseb fogadnának. 70 felett viszont ezek bitokában lehet bontani néhány évre előre a söröket. :)
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2018. 04. 22. 20:30
Előzmény: #605  kozi723
#610
Sziasztok,
szerintem az olaj nem fog elhasalni, sőt egy újabb dollár gyengülés még meg is támogatja.
EU-ban arra számítok, hogy a pénteki alsó kanóc volt a IV. hullám és innen új csúcsra fut.
WTI pedig szintet lép. 76 dollár körül van a 0,618-as FIBO-ja a 2014 és 2016 közötti esésnek (most törte át az 50-eset).
kiegyezo 2018. 04. 22. 10:15
Előzmény: #608  pomperj
#609
Köszi, hogy visszatértél a kérdésemre, megerősítetted a benyomásaimat.
pomperj
pomperj 2018. 04. 22. 09:56
Előzmény: #587  kiegyezo
#608

1)A Noble kotveny tema.
Nem kovetem az olajszervizesek kotvenyeit. Most a  reszvenyeik szerintem  jobb reward, ugy a duplaja mint a kotvenye. A riziko meg nagyjabol ugyanannyi. De vilagos, hogy NE kotvenye  junk minoseg; igy aztan a JNK es HYG chartjanak elemzese adhat valami tampontot az NE kotveny kilatasaira. ES mas piacokra is utal, hiszen JNK jellemzoen a legkozelebb van a kotveny piacon a reszvenyekhez.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180422v00npo40n.jpeg
En nem vennek bele semmilyen kotvenybe itt. Ha nagyon muszaj, a 1Y treasury meg a legjobb.
.
Sokkal  erdekesebb az abra jobb oldalan a 10Y treasury kamat.
Eppen csak 1 tick-el, de KITORT.
Ha ez nem bizonyul fals-nak, ez nagyon nem ugy nez ki, nos, akkor hetfo se lesz jo napja a reszvenyeknek. Tovabbra is az a gyanu, hogy SPY mar (3 of 3) hullamban esik, most mar a korabbi 5 ervem (lasd itt lejjebb) melle jott 2 ujabb, meg erosebb erv, es eppen a fenti charton:
.
6)A JNK ujra megindult lefele, es itt begyorsulhat az esese.
7)Az USA 10Y kamat kitort, es igen hamar at fogja utni a 3.0% szintet. Ott sokan felebrednek a bull delibabokbol.
 
zodiac 2018. 04. 21. 13:05
#607
Aranyár szerintetek?
chart-trader
chart-trader 2018. 04. 21. 11:39
#606
Akkor az olaj a kakukktojás eddig a két vélemény szerint. :)
kozi723
kozi723 2018. 04. 21. 11:20
Előzmény: #603  chart-trader
#605
Egyelőre a dollár lóg ki a buliból, mert hónapok óta megy a tilitoli 1,25-1,22 között. A másik négy állítás akár helytálló is lehet. Bár szerintem az olaj 75-80-nál feljebb nem megy. Mondjuk az is innen még akár 20% emelkedés. Vagy a dollár vagy az olaj elhasal. Én inkább dollár erősödésre és olaj stagnálásra számítok, de még az olajban van. 
opandup 2018. 04. 21. 10:24
Előzmény: #603  chart-trader
#604
Érdemes a teljes képet  nézni az olajnál...Ugyan fundamentálisan most egy emelkedés van kilátásban, de hetes időtávon egy nagyon látványos bear divergencia van benne, amire érdemes figyelmet fordítani. Azonban ha nagyon erős a funda, felülírhatja a lefelé történő mozgást..
chart-trader
chart-trader 2018. 04. 21. 10:05
#603
Egyvalamit mondjatok meg nekem. Jelen állás szerint úgy néz ki, hogy kötvény- és részvénypiaci esés lesz, emellett infláció, olajár-emelkedés és dollárerősödés (utóbbi miatt feltörekvő piaci esés erőteljesebben). Az olajár azonban dollárerősödésnél nem nagyon szokott menni. 
Szóval az öt feltevésből valami nem stimmel. Vagy olyan mozgás lesz, ami eddig nem volt jellemző? 
(Lehet kihagytam valamit a számításból?)
pomperj
pomperj 2018. 04. 20. 19:19
Előzmény: #597  pomperj
#602

1)A lenyeg ma is a bond futures. Mert leerkezett a support vonalra.
Itt egy kis felpattanas lehetseges. De nem ketlem, hogy 1-2 napos tavlatban le fog szakadni.
Es ahogy kell, az a leszakadas hamar begyorsitja majd az SPY tovabbi gyorsulasat lefele. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180420v00nu6472.jpeg
.
2)SPY most a 3. napja esik. Kezd ugy kinezni, ahogy vartuk.
.
3)Brent tartja magat 73 folott. Trump ugyan megfenyegette oket, hogy "the action will not be tolerated". Ketlem  hogy barmit tenni tudna ellenuk. Ugyanis ha embargozna vagy vamot vetne ki, mint Russia es Kina ellen, azzal egybol meg is duplazna az arat. Kormany beavatkozassal arakat emelni konnyu, csokkenteni nehez.
 
Szalmabol_Egeret 2018. 04. 19. 23:59
Törölt hozzászólás
#601

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek