Topiknyitó: -pny 2018. 02. 08. 13:39

NAPI POLITIKA 2018-2022 - cenzúra nélkül  

Itt lehet folytatni a bezárt topicot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 06. 30. 12:21
Előzmény: #12137  Törölt felhasználó
#12140
a "szétfloodolást" és az offolást te kezdted az irreleváns hülyeségeiddel...
és miután szembesítettelek azzal, hogy a korporatív-feudális reliktumoktól hemzsegő plutokrata "mintaállamodban" a valódi uralkodó osztályra egészen más szabályok vonatkoznak, mint az alattvalókra, akkor vitriolos személyeskedésbe kezdtél... 
Törölt felhasználó 2018. 06. 30. 12:20
Előzmény: #12136  doxa1
#12139
Szánalmas, hogy a portfolionak semmi gondja azzal, hogy néhány neurotikus kemény és hosszú munkával teljesen szétmassza a fórumot. Persze nem elfogulatlan a dolog, és az okot is tudjuk nagyjából, amitöl csak még szánalmasabb az egész. Ilyen floodolást én még sehol nem láttam...
lancaster
lancaster 2018. 06. 30. 12:20
#12138
#12102 itt már leírtam a véleményem én ezt fogom mindig szem előtt tartani, ha hozzászólok!!! De nem vagyok óvóbácsi (kérd ki magadnak!) egyezzetek meg:)) a vitát meg nem kell abbahagyni, csak hát eléggé kirekesztő ha más nyelven folyik és a fórumtársak csak pislognak és nem tudnak állást foglalni, mert ez a legjobb ebben a pro és kontra aztán nyugodtan alszunk :))
Törölt felhasználó 2018. 06. 30. 12:15
Előzmény: #12133  pitcairn2
#12137
Azért a tények kedvéért mielött magadra hagylak a fórum további szétfloodolásában: én képviselökröl beszéltem, linkkel alátámasztottam, a  brutális képviselöi szeppukut. Te viszont maszaton kívül tényleg semmi más nem tettél, meg azon kívül hogy 'bullshit', hogy éppen mivel offolsz, az meg tök érdektelen. Na hali. Sok profitot az ezüstön :)
doxa1 2018. 06. 30. 12:12
Előzmény: #12132  lancaster
#12136

Egyetértek, sőt javasolnám topik gazdának, hogy szankcionálja ha egy hsz-ben egynél több link van, ha a hsz túl hosszú (pl 20 sor), ha egy felhasználó sorozatban produkálja a hsz-eket (pl 2-nél többet egymás után), tartalomtól függetlenül.
Mivel egyeseket tartalmi oldalról nem lehet megfogni, ezen adminisztratív eszközök talán korlátoznák őket, hogy az agymenéseikkel telefossák a topikot.
És ezt teljesen komolyan gondolom. :)
pitcairn2 2018. 06. 30. 12:00
Előzmény: #12129  Törölt felhasználó
#12135
különben nagyon szórakoztató az angol rendszer, pl Fülöp herceg pusztán azért kétszer nagyobb fizetést mint az UK miniszterelnök mert a királynő férje:)
pitcairn2 2018. 06. 30. 11:54
Előzmény: #12132  lancaster
#12134
akkor bizony ejteni kéne a "Bezzeg nyugat" shitshow-t
tozsdenyul minősíthetetlen stílusa különben nem bántja a lelkedet?:)
pitcairn2 2018. 06. 30. 11:52
Előzmény: #12129  Törölt felhasználó
#12133
ezt meg úgy hívják, hogy szánalmas maszatolás...
ideje lenne ejteni a "Bezzeg nyugat" shitshow-ból az UK-t mivel ezzel - akár tetszik akár nem - csúfosan megbuktál... 
különben már az alábbi kezdőmondatod is ménkű nagy bullshit:
Igen, ezt úgy hívják, hogy alkotmányos monarchia, te zseni ""
kb. annyit árul el alapból, hogy lövésed nincs a témáról, mivel az UK-n kívül nincs az EU-ban olyan uralkodócsalád, amely de facto a törvények fölött állna...
a svéd, a holland, a dán, a norvég, a belga, stb "EU-s" alkotmányos monarchiákban az uralkodócsalád nem rendelkezik ilyen "speciális" jogosítványokkal... 
azok bizony szigorú külső kontroll alatt működnek...
ezzel szemben az angol uralkodónak kifizetett támogatások kapcsán semmilyen külső kontroll sincs
azt csinál az adófizetők pénzével amit akar... 
és a tevékenysége egyébként is "magánügy"... 
Campaign against royal secrecy

https://www.republic.org.uk/what-we-do/current-campaigns/campaign-against-royal-secrecy
lancaster
lancaster 2018. 06. 30. 11:43
#12132
én csak annyit mondanék, hogy hálás lennék, ha magyar nyelvű linkekkel folytatnánk a beszélgetést, mert hogy ez egy magyar fórum! én sem küldök francia linkeket még akkor sem, ha tökéletesen (min90%) írok-olvasok beszélek franciául csak azért, hogy fitogtassak valamit, ha magyarok vagyunk legyünk azok! :))
Törölt felhasználó 2018. 06. 30. 11:42
Előzmény: #12129  Törölt felhasználó
#12131
Nyilván jóval nagyobb a nemnyilvános vagyona, és ez csak 1 stróman. De legalább már tudjuk hol állsz, kit képviselsz  és mi dolgod itt.
pitcairn2 2018. 06. 30. 11:40
Előzmény: #12128  Törölt felhasználó
#12130
és a "mintaállamodban" az uralkodócsaládra más törvények vonatkoznak mint az alattvalókra...
az uralkodócsalád gyakorlatilag elszámolhatatlan...
az őket érintő kérdésekben vétójoggal rendelkeznek... 
a vagyonuk és a részükre kifizetett támogatás a legendák világában van...
ismered az alábbi mondást? :)
A fejétől bűzlik a hal...


nem kéne ilyen nagyvonalúan felülemelkedni a tényeken
vagy esetleg te egy olyan rendszert propagálsz, ahol bizonyos személyek örökletes alapon a hatályban lévő törvények felett állnak?
ez lenne az un. "Bezzeg nyugat"?
eszednél vagy te amikor ilyenekkel traktálsz minket?
nem tűnik fel az égbekiáltó logikai inkonzisztencia?




Törölt felhasználó 2018. 06. 30. 11:39
Előzmény: #12122  pitcairn2
#12129
Igen, ezt úgy hívják, hogy alkotmányos monarchia, te zseni 
Mészáros vagyona meg kb 1 milliárd(!!!) angol font, egy tizedakkora lakossággal, és még kisebb gdp-vel rendelkezö országban, kevesebb mint 10 év alatt. Te vagy a világ legnagyobb birkája, aki persze zseninek hiszi magát...longolgasd tovább az ezüstöt, higgyed hogy orbán direkt el akarja bukni a választást, na meg hogy az angol monarchia mennyivel illiberálisabb nálunk. Teljes a kör, még a lapos földet tudnád már csak hozzávenni. További jó ideológiai csattanó maszlag terjesztést, gondolom sok munka vár még rád ...
Törölt felhasználó 2018. 06. 30. 11:32
Előzmény: #12122  pitcairn2
#12128
Ja, csak hogy meglegyenek a válaszok, amiket kerülsz:
 Maximum 40 ezer fontos   tételek kapcsán lesitteltek 4 képviselöt, eljárás alá vontak egy tucatot, lemondott kb 20 képviselö,  és lemondott az indulásról még további 20. És akkor lökjed tovább a baromságaidat plíz, biztos sokan kíváncsiak rá abban az 5 topikban is, amit még megkíméltél eddig.
pitcairn2 2018. 06. 30. 11:29
Előzmény: #12126  Törölt felhasználó
#12127
ezen a ponton csak magamat tudom idézni:)
"ha lenne erről némi fogalmad akkor nem sétáltál volna bele ebbe a zsákutcába...ebből szerintem nem jöhetsz ki jól...
persze tudom ilyenkor szokott gyünni a parttalan személyeskedés:)"
https://forum.portfolio.hu/prev/26718/5685497
Törölt felhasználó 2018. 06. 30. 11:26
Előzmény: #12122  pitcairn2
#12126
Menthetetlenül hülye vagy :)
pitcairn2 2018. 06. 30. 09:57
Előzmény: #12113  Törölt felhasználó
#12125
345 millió fontos éves támogatást egyébként a "The breakdown" részben igen szikáran le is bontják...
https://www.republic.org.uk/sites/default/files/Royal-Expenses-Report-2017_0.pdf
felettébb édes amikor az ország egyik leggazdagabb családját (a vagyonuk kb. a legendák világában van, hisz totálisan elszámoltathatatlanok...) ilyen bőkezűen támogatnak az adófizetők... 
pitcairn2 2018. 06. 30. 09:47
Előzmény: #12113  Törölt felhasználó
#12124
veled szemben én ismertem a "rigmusaid" hátteret, azonban vmi azt súgja, hogy neked lövésed nincsen a királyi család körüli visszásságokról
pl. arról, hogy de facto a törvények (és az alattvalók...) fölött állanak és totálisan elszámoltathatatlanok
ha lenne erről némi fogalmad akkor nem sétáltál volna bele ebbe a zsákutcába...
ebből szerintem nem jöhetsz ki jól...
persze tudom ilyenkor szokott gyünni a parttalan személyeskedés:)
pitcairn2 2018. 06. 30. 09:43
Előzmény: #12113  Törölt felhasználó
#12123
kapsz egy tanulmányt is a témában...
ROYAL EXPENSES COUNTING THE COST OF THE MONARCHY
https://www.republic.org.uk/sites/default/files/Royal-Expenses-Report-2017_0.pdf
különösen az "Is this corruption?" fejezetet ajánlom...
pitcairn2 2018. 06. 30. 09:40
Előzmény: #12113  Törölt felhasználó
#12122
kb. erre írtam, hogy jelentéktelen bullshit, olcsó szemfényvesztés hisz a királyi család esetében cirka 375 millió fontot költenek el évente az adófizetők pénzéből lényegében mindenféle kontroll nélkül...
a királyi családra nem vonatkoznak az információszabdsággal kapcsolatos törvények...
https://www.republic.org.uk/what-we-want/facts/monarchy-exempt-freedom-information-laws
a mintaállamodban a "királyi fenségek" de facto a törvények felett állnak... 
hisz nekik "magánéletük" van...
senkinek semmi köze sincsen ahhoz, hogy mennyi valóban a vagyonuk, hogy valóban mennyi állami támogatást kapnak és azt hogy költik el...
totálisan elszámoltathatatlanok...
a politikai lobbitevékenységük is "magánügy"...
https://www.republic.org.uk/what-we-want/facts/prince-charles-routinely-lobbies-government-ministers
a személyükkel kapcsolatos kérdésekben pedig vétójoggal rendelkeznek...
https://www.republic.org.uk/what-we-want/facts/queen-and-prince-charles-can-veto-bills-affect-their-interests
és ehhez képest te hozol nekem néhány jelentéktelen ügyet az alattvalók világából... 
lancaster
lancaster 2018. 06. 30. 08:59
#12121
"Az árfolyam gyengülése több területen is kedvezően hat a magyar gazdaságra....
Most épp rosszul járnak a nyaralók, de összgazdasági kockázat nincs, még meg is tolhatja a növekedést a mostani árfolyamgyengülés.... " - így indokol a Magyar Idők
L: köszönjük! mindjárt jobban érzem magam :DDD
https://magyaridok.hu/gazdasag/ev-vegeig-erosodnie-kell-a-forintnak-3247418/

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek