Topiknyitó: -pny 2018. 02. 08. 13:39

NAPI POLITIKA 2018-2022 - cenzúra nélkül  

Itt lehet folytatni a bezárt topicot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny
-pny 2018. 05. 31. 08:15
Előzmény: #11179  Törölt felhasználó
#11180
Szerintem nem értetted meg, amit írtam, se amit az ellenzéki összefogásról írtam, se a tőzsdei példámat (aminek köze nem volt a bennfentes kereskedéshez).
Törölt felhasználó 2018. 05. 31. 08:12
Előzmény: #11174  -pny
#11179

Szerintem az ellenzéki pártok nem ismerték fel, hogy történelmi helyzet van. Hogy mindennél fontosabb orbánék megállítása. Bár ezt nehezen hiszem, hogy ne látták volna, akkor viszont egyszerűen bűn amit csináltak és csinálnak, nem is ellenzékiek, tűnjenek el, vagy olvadjanak bele a fideszbe.
Elvárható lett volna a teljes összefogás, majd az is, hogy nem veszik fel a mandátumukat.
Ez a megengedő/beletörődő hozzáállás (részedről is), biztosítja a túlélésüket, és a rendszerét is.
Ja, és a tőzsdén se megengedett a bennfentes kereskedés.
-pny
-pny 2018. 05. 31. 08:11
Előzmény: #11177  Dehogynincs
#11178
Erről beszéltem...
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 07:59
Előzmény: #11175  lancaster
#11177
Az ellenzéki összefogásnak számos buktatója van.
Például ha nem indul jobbikos jelölt, akkor a jobbik szavazói hajlamosak inkább a fideszre szavazni.
Vagy itt vagyok én, aki nem voltam, nem vagyok és nem leszek hajlandó az mszmp utódpártjaira szavazni (mszp, dk) és azokra sem, aki velük összefog.
lancaster
lancaster 2018. 05. 31. 05:35
Előzmény: #11175  lancaster
#11176

Persze már azon is fáradoznak, hogy még jobban átírják, választási törvényeket leegyszerűsítve:
"aki nem a fideszre szavaz az érvénytelen" :)))
lancaster
lancaster 2018. 05. 31. 05:17
Előzmény: #11174  -pny
#11175
Azért nem szabad elfelejteni, hogy az ellenzék nagyjából pariban volt a Fidesszel, a választásokon, dacára annak, hogy a köz Tv-k, ami csövön kifér nyomták a kormány propagandát, ha nincs ingyen krumpli, ezrek szállítása a határokon, közmunkával való zsarolás vagy tökéletesen működik a Választás.hu szoftver, biztos, hogy nincs meg a 2/3. Nincs kormányváltás ugyan, de van ellenzék a "patkóban", ami bizony nagyon fontos a kormány túlkapásai ellen. Okos játékkal meglehet fogni azt az 1/3-t, akik nem szavaztak (ezek biztos, hogy nem szimpatizálnak a Fidesszel, mert a fideszesek, mind szavaztak)(a Fidesz NEM TUD több szavazót összeszedni, ez volt a maximum), na ehhez kell az ellenzéki összefogás, itt az egyetlen kérdés egy közös ideológiai pont keresése, és amellett senkinek sem kell lemondania a sajátjáról, az megmaradhatna a háttérben! Pontosan úgy mint az időközi választásokon a VIII. és az V. ker.-ben, egyébként nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre, ez utat mutathat talán a jövőre nézve az ellenzék szempontjából.
-pny
-pny 2018. 05. 31. 01:17
Előzmény: #11168  Törölt felhasználó
#11174
Ebben sajnos sok igazság van, de azért azt lássuk be: a teljes ellenzéki összefogás egy elég erősen utópisztikus valami volt. Nemcsak a pártfinanszírozás miatt, hanem az elég különböző célú pártok és hasonló szavazóik miatt. Egy meggyőződéses Jobbikos hol akarja ugyanazt, mint egy DK-s szavazó? Csak egy közös pont volt: Orbánék leváltása. Erre viszont nehéz és durván kockázatos feladni a teljes korábbi elveket, célokat, mindent.
.
Kb. olyan ez, mint amikor valaki egy válságban a részvényárak bezuhanásakor azt írja, hogy csak meg kéne egyezniük a spekiknek, hogy nem ad senki, és akkor nem esne az ár, nem bukna senki sem. De jó. Csakhogy ez csak papíron létezik...
-pny
-pny 2018. 05. 31. 01:04
Előzmény: #11153  Atletico
#11173
2010 előttig visszamenni azért is butaság, mert a történelem egymásra hatást gyakoroló események láncolata, ilyen alapon bármeddig visszamenetnél az időben és önkényesen kiválaszthatsz egy időpontot, hogy tessék, ott és annak a hibája minden, a többi annak a következménye, nincs mese... Ez elég buta megközelítés. Úgy teszel, mintha az adott pillanatot megélőknek semmilyen ráhatása nem lenne a jelenre, így saját jövőjükre sem, csak passzív szemlélői mindennek, hiszen a múlt szükségszerű következménye az egész. 
-pny
-pny 2018. 05. 31. 01:00
Előzmény: #11159  peter_s
#11172
“Ha ez nem verseny, és a pálya csak a Fidesznek lejt, akkor miért áll rajtvonalhoz az ellenzék újra, újra, újra, újra és újra, hogy megkapja a pofont?“
.
Mit csináljon? Feltettem már korábban a kérdés, kitértél a válasz alól.
-pny
-pny 2018. 05. 31. 00:58
Előzmény: #11151  Atletico
#11171
“Bocsi,hogy hozzászólok a témához.Én arra a pontra mennék vissza,amikor a Fidesz először nyert 2/3-al. Akkor még semmi sem lejtett a fidesznek.”
.
Értelmetlen visszamenni erre a pontra. Az sohasem döntési opció a jelenben, hogy “mi lett volna, ha...” a múltban.
.
Akkor a Fidesz tisztán nyert, senki sem vitatja. Részint a szocik balf..sága (pl. Őszöd), meg a válság miatt.
.
De én a jelen szituról beszéltem.
Törölt felhasználó 2018. 05. 31. 00:19
Előzmény: #11168  Törölt felhasználó
#11170

A hosszú írás közben lemaradtam a közbeeső hsz-ekről, amik érzékletesebbek is mint az enyém.
De én már oda jutottam, hogy sem ellenzéki pártneveket, sem képviselők nevét nem akarom hallani. (néhány kivétel persze van).
A lényeg az utolsó néhány sor.
peter_s 2018. 05. 31. 00:07
Előzmény: #11158  Atletico
#11169
Pontosan... Most őszintén, Gyurcsány, Vadai, Molnár Gy., Szélbetti, Hiller, Kunhalmi, Bangóné, Korózs stb. akik elvesztették a hitelüket, miben reménykednek? Ott az MSZP, voltak már kormányon többször, leváltották őket és tolják az emberek arcába, hogy ők mindent jól csináltak, nem voltak korruptak stb. Meg azok a fogadkozások, hogy majd most mágnest csinálnak az MSZP-ből és minden más lesz (Újhelyi, Kunhalmi duma), eddig mit csináltak - kérdezem tisztelettel? Az összefogással is traktálják az embereket állandóan, aztán a választás után is csak marakodnak, Bősz Anett meg azzal foglalkozik az ATV-n, hogy szerinte a Jobbik nem változott meg, holott a saját dolgaikat nem tudják tisztába tenni. A Jobbik is vicc, lehet keresni más pártot - mondják az elegédetlen párttagoknak, választóknak. Utána egyenesen bele a kamerába Mirkóczki és Jakab P., hogy minenkit képviselni akarnak... Saját magukat teszik szánalmassá, de persze mindenki hülye, csak ők nem. Szélbetti is Gulyás Gergellyel szemezve vigyorog a nemzetbiztonsági gittegyletben, miután megszavazták tagnak (Németh Szilárd is), akkor is tapsolt, vigyorgott, megköszönte, a kampányban meg azt a dumát tolta, hogy őt le fogják csukni ha nyer a Fidesz mert őt soros emberének tartják és rászálltak. Ezek után én nem csodálkozom a kudarcukon, jövőre a helyhatóságin kapják a pofont, utána az EP választáson...
Törölt felhasználó 2018. 05. 31. 00:06
Előzmény: #11150  -pny
#11168

Azért ha visszamegyünk néhány hónapot az időben, két fő csoport ütközött itt a fórumon is. Az elkötelezett fidesz hívők kontra kormányváltást akarók. (Úgy emlékszem mindketten az utóbbihoz tartoztatok).
A kormányváltás irreális volt egészen Hódmezővásárhelyig, addig max. a 2/3 megakadályozása tűnt reálisnak.
HMV után nyilvánvalóvá vált, hogy a kormányváltás akkor esélyes, ha az ellenzék egy közös, esélyes jelöltet indít minden körzetben a fidesz ellen. Ebbe a Jobbik helyből nem állt bele, az LMP is csak mímelte, és átlengte az egészet a pénz/támogatás bűze. Voltak korrektek, kevésbé korrektek, pártszinten és egyénileg is. Mindegy is, mert már ekkor látszott, hogy itt nem lesz kormányváltás, de még lehetett bízni a 2/3 megakadályozásában. Ez se jött össze, ami hatalmas trauma volt, oka pedig egyértelműen az ellenzéki pártok önérdekű taktikázása (az ismert adottságokon - lejtős pálya, szavazatvásárlás stb. - kívül is).
Érthető és jogos, hogy a csalódott választók dühe ezen pártok ellen fordult, akik szótárából már ki is került a kormányváltás. A rendszer részei lettek, kellenek mint biodíszlet, színjáték az egész, tisztelet néhány egyéni kivételnek. Lehetőségeik szinte a nullával egyenlőek, de végig fogják asszisztálni a 4 évet. (Persze, ha a választók hagyják, vagy valami váratlan esemény nem történik). Leírták magukat, a rendszerváltás csak velük együtt képzelhető el. Tesznek is érte egyébként, nem akarom részletezni a friss balhékat.
Közben a fidesz építi a törvényes diktatúrát (Büntetőeljárási tv, Alaptörvény módosítás, Stop-Soros stb.), a gazdaság kisajátítása mellett és érdekében.
-
Szóval a lényeg az, hogy most már kezd veszélyessé válni a helyzet (politikailag és gazdaságilag is), a minimális cél a katasztrófa elkerülése. Sorosozzon, migránsozzon, gyurcsányozzon, libsizzen  stb., aki csak addig lát. Nem kell lemenni a szintjükre. Ők is sejtik már szerintem, hogy nem ezek a meghatározó problémák, de az ember nehezen ismeri be a tévedését. Nehéz lesz a megosztottságot megszüntetni, a morális károkat helyrehozni, de aki tud tegyen érte a maga szintjén, ameddig még lehet.
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 23:55
#11167
jó éjt mindenkinek..
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 23:54
Előzmény: #11162  HPeter76
#11166
Persze úgy jó nem vesszük komolyan(majd csak kijön,kialakul valami belőle) na meg azt se gondoltam Jobbik 2-té szakad... Isten lássa lelkemet..::)
Atletico 2018. 05. 30. 23:51
Előzmény: #11164  HPeter76
#11165
Jó éjszakát mindenkinek.
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 23:50
#11164
-na majd holnapra kieszelünk valami jobbat..
Atletico 2018. 05. 30. 23:47
Előzmény: #11160  HPeter76
#11163
Elképzelhetetlennek tartom,de kitudja?!
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 23:45
Előzmény: #11161  Atletico
#11162
++++++
Atletico 2018. 05. 30. 23:39
Előzmény: #11156  HPeter76
#11161
Az ellenzék szétverve,romokban.Mint egy város szőnyegbonbázás után.kis tulzással még a helyüket is keresik a parlamentben. Sajnos nem jó ez az országnak és talán a fidesznek sem.

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek