Topiknyitó: -pny 2018. 02. 08. 13:39

NAPI POLITIKA 2018-2022 - cenzúra nélkül  

Itt lehet folytatni a bezárt topicot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone 2018. 04. 09. 14:28
Előzmény: #7739  tokos.
#7740
Sajnos, de az a helyzet, hogy ebben teljesen igazad van!
tokos. 2018. 04. 09. 14:21
Előzmény: #7733  sanka
#7739
Leírtam. Az ellenzéknek mindössze egy dolga lett volna, összefogni, kompromisszumokat kötni. Képtelenek voltak. Ez a választási rendszer ilyen 28 éve, korábban is ez volt a megoldás.
Szerinted azok a marhák, akik a baloldalon megpróbálták legyőzni a Fideszt önzetlenek? Ne röhögtess már, hány lépett vissza az erősebb javára "az ország érdekében", ami ugye azt jelentette volna, hogy le kell győzni a fideszt.
Ennyi dolguk lett volna. Önzetlenség, összefogás. Szartak rá, az egyéni érdek vezérelte mindet, tisztelet a néhány kivételnek. Azért akar bekerülni mind a parlamentbe, hogy sját zsebét tömje. Ez ennyire egyszerű, csak vannak idealisták, akik még hisznek a mesében...
gambadoro 2018. 04. 09. 14:20
Előzmény: #7733  sanka
#7738
arra utaltam, hogy pont azokat a szíreket ekézitek, akik abszolút kulturáltak nem szélsőségesek
eleve az arab söpredék jött jórészt európába akik valóban nem akarnak dolgozni, kereszténynek meg egyáltalán
akikkel egyébként a legtöbb baj van azok az afgánok, csecsenek, a hegyi magreb arabok
ezt azért hozzá kell tenni
a meglévők közül a törökkel pedig az a gond, hogy tolják beléjük a birodalmi szemléletet
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 04. 09. 14:19
Előzmény: #7728  ________
#7737
A megtűrés kevés lesz, az integráció elkerülhetetlen.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 04. 09. 14:18
Előzmény: #7726  salve
#7736
Na akkor a megoldást illetően alapvetően egyetértünk.
gambadoro 2018. 04. 09. 14:17
Előzmény: #7734  salve
#7735
te, a magyar szava mennyit ér?
most komolyan
salve 2018. 04. 09. 14:12
Előzmény: #7727  gambadoro
#7734
félreértettél
nem arról írtam hogy ha dolgoznak akkor tudnak e jó munkát végezni, miért ne tudnának?
arról írtam (saját személyes tapasztalat, jártam szíriában_libanonban egyaránt), hogy az adott szó pl. ott egészen mást jelent, mint Európában
az őszinteség is, és még sorolhatnám
ehhez ott kell velük élni és megtapsztalni, utána lehet csak hiteles véleméynt formálni
szintén személyes ismerősöm egy magyar doktornő, aki több évig praktizált Líbiában. mikor hazajött és visszaszokott a mygar hétköznapokba azt mondta: "te jó ég, kezdem látni a hasonlóságokat - igaz a líbek sokkal-sokkal trehányabbak és puhányabbak nálunk nagy átlagban, de mostmár látom hogy mi magyarok is egy elég lusta, keleti nép vagyunk"
ez persze szubjektív, de azért biztos van némi alapja..igaz ez kb. 20 éve hangzott el  amikor hazajött
sanka 2018. 04. 09. 14:07
Előzmény: #7697  tokos.
#7733
Sejtettem, hogy önös érdekből szavaztál rájuk. Viszont ezzel azt legalizáltad, helyeselted, hogy az országot kirabolják lenyulják, a demokráciát lábbal tiporjak, tapossák. Hogy már az usaban is a kormány korrupciós botrányairól beszélnek. De nem baj majd harcolunk velük is és legyőzzük őket.Neked az se baj, hogy olyan választási törvény van, hogy eltorzitja az arányokat a fideszes városok javára. Az se zavar, hogy a szegény kistérségekben meg kellene szüntetni a választási eredményeket mert csaltak a fidesz javára illetve a határmenti helységekben tömegesen vannak bejelentkezve külföldiek, megfenyegették a szegényeket, ha nem rájuk szavaznak. Szavazhatnak a nem itt élő magyar kettős állampolgárok. Tudod aprópenzel vásárolta meg az embereket a fidesz, mert csak azt nézték, hogy mit kaptak, alamizsnáért adtátok el az országot!!!!
salve 2018. 04. 09. 14:05
Előzmény: #7729  gambadoro
#7732
ez gyenge volt!
előbb írtam Bekre P-nak olvasd el
gambadoro 2018. 04. 09. 14:05
Előzmény: #7728  ________
#7731
de ez meg van egyébként oldva
ezért sem lesz normális egészségügy mert a cél a nyugdíj előtti elhalálozás
minél primitívebb valaki annál rövidebb ideig él
na ezért nincs oktatás sem
egyszerű mint az egyszeregy 
salve 2018. 04. 09. 14:04
Előzmény: #7721  -pny
#7730
én értem az utóvédharcod (is), de:
tegnap erről véleméynt mondtak a választók
erről is...
gambadoro 2018. 04. 09. 14:03
Előzmény: #7726  salve
#7729
hát hogyne az alamizsnától való függés az igen
kemény vagy
a megoldás az edukáció, az oktatásuk támogatása minden erővel
leginkább ösztöndíjjal, kollégiummal
ez a társadalom érdeke 
a nyugat azért erős mert a nyomorultakat is a létminimum felett tartja
ezt nehéz megérteni?
a szolidaritás a fontos, ami persze önös érdek is - de te és a magadfajta csak az irigységből beszél, 20 forintért eret vágtok, miközben az utolsó migró ausztriában kenterbe ver titeket életminőségben
________
________ 2018. 04. 09. 14:03
Előzmény: #7722  _Bekre_Pal_
#7728
nem kell hitleri vagy szerb módszereket bevetni, de lépni kell gyorsan
a kampányban elhitetik az emberekkel, hogy a nem létezö migránsok jelentik M.o. legnagyobb problémáját, és csak orbán tud erre megoldást
a lényeggel meg nem foglalkoznak, és nem is nagyon akarnak
a meglévö kisebbséget meg kell türni, de utódok már ilyen számban ne jöjjenek, mert tudjuk, hogy mil lesz belölük
a Parlamentek meg általában messze vannak a gettóktól, így a törvényhozók nem is értik a problémát
gambadoro 2018. 04. 09. 14:00
Előzmény: #7720  salve
#7727
konkrétan a szírek és palesztinok kiváló munkaerő, nagyszerűen dolgoznak
líbia érdekesebb ott törzs függő
semmit sem tudsz erről
ellenben a kínait nyalogatod, holott a kínai sokkal nagyobb probléma mint az arab
nem véletlen, hogy a németek franciák nagyon nehezen vagy egyáltalán nem engedik be őket
biztos véletlen
salve 2018. 04. 09. 13:59
Előzmény: #7722  _Bekre_Pal_
#7726
helyes
ezért írtam, hogy ez a kormány tett azért már lépseket ez ügyben
közmunkát ad segély helyett (megpróbál) a lent lévő cigányrétegnek
és felsőoktatásba próbálja egyházi segédlettel terelni közülük azokat, akik kitűntek
Pápai Joci is símán megnyerte tavaly cigány éneksként az eurovíziós dalversenyt itthon, élő követendő példaként, nem diszkriminálta senki
csak azt akartam hangsúlyozni: ezek sajnos csak cseppek a tengerben (még). pár cseppek
de menni kell tovább ezen az úton, ebben egytertünk ez biztos..csak hihetetlenül sokba fég még nekünk kerülni mindez
 ám: ettől függetlenül még ténykérdés, hogy szegény cigányok nem valóak Európába és tévedés volt ide jönniük. jobban járnának, jobban éreznék magukat othon a saját közegükben mert már kapásból nem lógnának ki
mert ne feldd: az idegenkedés kölcsönös! cigány a magyartól ugyanúgy idegenkedik, mint fordítva. ez az alaphelyzet
kardos74
kardos74 2018. 04. 09. 13:55
Előzmény: #7724  salve
#7725
Pontosan!
salve 2018. 04. 09. 13:52
Előzmény: #7633  signal2
#7724
"És utána nézd meg a plakátokat, kormányhirdetéseket (kerítésbontók)"
ezt még bocs de nem lehet kihagyni és elismételni: a kerítésbontók című kiállítás azért születhetet meg csak és kizárólag, mert karácsony gereglyék és az Lmp is (lényegében az egész baloldal) 2015-16-ban még rendszeresen azt nyilatkozta, "a kerítésre semmi szükség, mert nem oldhat meg semmit - európai megoldásra van szükség"
vagyis: az ellenzéki politikusok akkor ezzel saját saját maguk adták fel a magas labdát a kormányoldalnak, = óriási önhibát vétettek = hitelességi problémát csináltak saját maguknak 2018-ra, amikor már - látva tudva mi történt - tudták: mostmár muszáj a kerítés mellett állástfoglalni... csak: ekkor már késő volt, mert kerítés ügyben nem hittek nekik a választók! meg is lett tegnap a csattnós eredménye..
szóval ebben a kérdésben az ellenzéknek nem a csúnya Orbánra, hanem saját magára kell haragudnia, ő kúrta el saját magának..
utopia
utopia 2018. 04. 09. 13:52
Előzmény: #7720  salve
#7723
Ez elég kényes téma. Mert amíg a migránsokat kívül lehet tartani, a cigányság már itt velünk. És mint tudjuk, nem az ő számuk csökken a lakosságon belül. Szóval az ilyen jellegű probléma már régóta velünk van, csak homokba dugjuk a fejünket. De ez a szellem is kiszabadul egyszer a palackból. Mert nem nagyon látszik az intergrálódás érzékelhető folyamata...
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 04. 09. 13:50
Előzmény: #7720  salve
#7722
induljunk már ki abból, hogy itt vannak, egyenlő jogok vannak, magyarnak tekintik magukat és nem akarnak lelépni
-pny
-pny 2018. 04. 09. 13:47
Előzmény: #7720  salve
#7721
"ha azt mondja neked hogy holnap reggel 8-kor talákozunk és mégsem megy el, ne csodálkozz. ha még 10-re se ér oda, akkor se. és ha nem kér utólag bocsánatot tőeld emiatt, akkor se" - és ez sem azért mondja, mert ők amúgy gyűlölnék egymást! csak az élettepasztalatát osztotta meg veled!
a cigányokkal pedig pontosan ugyanez a probléma: ők is egy oylan migránscsoprt, amely nem való Európába".
.
Lásd legérzékletesebb példaként: Orbán Viktor.

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek