Topiknyitó: Portfolio 2018. 02. 08. 08:47

1,8 milliós fizetéssel is vadászni kell az informatikusokat - Kemény lépésekre készül a kormány  

Ugrás a cikkhez
Elkészült a korábban belengetett informatikai ösztöndíj részletes terve, amelyet hamarosan, de legkésõbb szeptemberben vezetnek be a felsõoktatásban. Ezen kívül három egyetemen új informatikai üzemmérnök szak indul, aminek a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 02. 09. 06:10
Előzmény: #95  kardkovacsi
#97
Egyébként nem is olyan régen volt, beajánlottam egy ismerősömet, ő még az én fogalmaim szerint is már közel senior szint (úgy 7 év tapasztalata lehet Spring és Java EE területen), és sajnos nem tudtak neki sem olyan ajánlatot adni, amivel a MS-t választotta volna, a GE-hez ment. Szóval kb. van képem a helyzetről, a MS eleve nem számít a legjobban fizetők közé, pl. a LogMeIn, Cloudera, és a Dealogic is jobban fizet, nem véletlen, hogy az ágazati konkurenseken kívül, ahová ugye a business tudást is lehet vinni, ezek is népszerű cégek, ahová le szoktak lépni.
Törölt felhasználó 2018. 02. 09. 06:03
Előzmény: #95  kardkovacsi
#96
Nem vagyok hülye, voltam pár interjún, mielőtt váltottam, és próbáltam feszegetni a hatarokat (amik amúgy sokkal lejjebb vannak, de lehet, hogy az én szintem is lejjebb van, viszont a senioroké sincs ott, ahova írod), ez alapján elég jól körvonalozódott.
Az, hogy valamit még hirdetnek, nem jelenti azt, hogy nem találtak embert, a Morgan és más multik is folyamatosan keresnek, csak a hirdetések, megkeresések mögött nem egy konkrét ajánlat van, hanem folyamatosan bővítenek egyszerre sok területen.
A londoni kontraktorokkal meg értelmetlen hasonlítanod (eleve alkalmazottat alkalmazottal vessünk már össze), mert ezek a cégek folyamatosan vesznek fel embereket sok lokációban, ha itthon ne. találnának egy bizonyos összeg felett, akkor nem mennek el a csillagos égig, keresnek máshol. Így is folyamatosan tudnak bővíteni, úgy hogy közelébe sem kell menniük a számaidnak, igaz nagyrészt nem seniorokkal.
kardkovacsi 2018. 02. 08. 22:49
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#95
Akkor a következő állásinterjún mond be a nagy számot és lehet csodálkozol, hogy megadják. Nagyon nagyon nehéz embert találni és emiatt a cégek sokszor ha kell az ember elég sokáig hajlandóak elmenni.
Igen vannak kisebb cégek akik nem tudnak ennyit fizetni. Nekem is volt olyan, hogy állásinterjúra elmentem, végigcsináltam és pont úgy jött ki a lépés, hogy a hülye HR-s nem a lóvéval kezdte. Bemondták a 850e-et én meg mondtam köszi. Azóta is hirdetnek pedig már lassan egy év telt el. Ő nem fog normális embert találni.
Egyik haver (bár a srác tényleg nagyon penge) elkezdte megversenyeztetni az akkori meg új munkaadóját (mindkettő amcsi cég). Azok meg belementek. Ott röhögtünk, hogy minden nap 100e-el tolta a fizetését és a végén 1.3M bruttónál állt meg. Ez a legtöbb amit tudok és nem vezető fizetés szoftveresként.
Nézd a másik oldalát. Egy Morgan egy kontraktort ha jobb olyan 550-600 fontért kap naponta Londonban. Az 12e font per hó ami 4.2M havonta. Most ha van valaki Magyarországon, aki már benne van a szakmában és érti a dolgát, bizonyított akkor még az 1.1M bruttó is (ami kb. 1.4M munkaerőköltség az cégnek) simán megéri a cégnek mert még mindig a fele sincs a kintinek és az irodaöltség is töredéke itt. Nem véletlen, hogy már lassan 2e ember dolgozik ott (harmada a londoni irodának).
kardkovacsi 2018. 02. 08. 22:33
Előzmény: #91  kimpaa
#94
Senior fejlesztő. Java, C#.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 22:10
Előzmény: #92  gyula1971
#93
Olyan 3 éve volt, hogy prog.hu fórumon Szigetvárra kerestek senior PHP fejlesztőt, és beleírták a hirdetésbe, hogy nettó 150-ért. 
Tudom te valahol Kaposvár mellett laksz, de nem nagyon hiszem el ezt a számot, sőt azt sem hiszem, hogy egy átlag fejlesztő találna arrafelé munkát. Pécsen is katasztrófa a helyzet, de Nyugat-Dunántúlon is.
gyula1971
gyula1971 2018. 02. 08. 18:29
Előzmény: #87  pitcairn2
#92
450-eze ft a kezdő informatikus bére nálunk,de ez nagyon sok a régióban vidéken.
kimpaa
kimpaa 2018. 02. 08. 18:14
Előzmény: #86  kardkovacsi
#91
Milyen pozícióban nem mindegy...
Senior tesztelők/fejlesztő?
Azon belül Java, C#, adatbázisok esetleg bash, shell szakértő? Nagyon nem mindegy. 
Rumata
Rumata 2018. 02. 08. 18:05
#90
Igen, valóban jó ötlet volt az idióta Orbán-kormány részéről a közoktatást lerohasztani és a gimnázium helyett a módszeresen elcseszett szakoktatást erőltetni. Nehogy már elég gyereknek legyen lehetősége programozónak menni, ugye? Most meg majd külön informatikus programot indítunk azoknak a fiataloknak, akinek az informatikussá válását pont maga a kormány akadályozta meg az oktatáspolitikai ámokfutásával.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 16:43
Előzmény: #86  kardkovacsi
#89
Ja, csak érdekes módon az én tapasztalataim meg azokhoz a számokhoz állnak közelebb, amiket a statisztika is mutat, ezzel szemben te a statisztikát próbálod megmagyarázni, miközben egyikünk sem ismeri részletesen a módszertant (pl. kikerülnek-e, mikor kerülnek ki a régi adatok).
kardkovacsi 2018. 02. 08. 15:11
Előzmény: #87  pitcairn2
#88
Igen de ez egy statisztika. Ha mondjuk a 39 lejelentett fizetésből 25 2014 előtti akkor totál használhatatlan az egész. Az IT fizetésekben is volt egy jelentős átértékelődés. 3-4 éve egy seniornál 800-900e bruttó nagyon jó fizetés volt. Most ugyanez 1M-1.2M. Ezt a statisztikád nem fogja kimutatni.
pitcairn2 2018. 02. 08. 14:58
Előzmény: #86  kardkovacsi
#87
a szeniorra úgy bruttó 750 mediánt dobott ki a gép
https://www.payscale.com/research/HU/Job=Senior_Software_Engineer/Salary/1a2b668e/Budapest
ami persze a derékhad lenne
kardkovacsi 2018. 02. 08. 14:43
Előzmény: #83  pitcairn2
#86
Hát jó ti gondoljátok az ellenkezőjét én csak azt tudom mondani milyen fizetéseket láttam magam körül illetve milyen ajánlatokat kaptam én is. 1M bruttó nagyon könnyen elérhető ha beszélsz angolul.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 14:18
Előzmény: #83  pitcairn2
#85
Nincs olyan fejlesztő, aki legalább olvasási szinten nem tud angolul, a különbség a szóbeli kommunikációban van.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 14:17
Előzmény: #82  kardkovacsi
#84
A seniorban még ha szerinted 5-6 év már az, benne van a 10+ éves tapasztalattal bíró is. Emellett pont pl. a MS-nél hivatalosan nincs ilyen titulus(van ahol van), csak elvben létezik, így biztosan van olyan senior, aki simán developert vagy software engineert ad meg. 
pitcairn2 2018. 02. 08. 14:12
Előzmény: #82  kardkovacsi
#83
nem véletlenül írtam a medián értéket és ez valószínűleg az angolul dolgozó kontingens
kardkovacsi 2018. 02. 08. 13:58
Előzmény: #77  pitcairn2
#82
Itt most azért a felső szegletéről beszélünk a szoftveres piacnak. Rengeteg olyan ember van aki csak "úgy" beletanult sokszor nélkülöznek szinte minden szakmaiságot. Tipikusan a kis cégek dolgoznak ilyen emberekkel és ők elég jelentősen lehúzzák az átlagot. A másik mint itt írtuk ne a software engineere keress rá hanem a senior software engineere.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 13:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#81
Magyarországon a jelző nélküli a mid-level. Nem csak IT-ban, hanem pl. gyógyszeriparban is.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 13:57
Előzmény: #71  tberki
#80
Rendben. Semmi gond...
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 13:54
Előzmény: #76  kardkovacsi
#79
De pont, hogy a Blackrock miatt nem voltak emelések, legalábbis a fejlesztőknél nem, mert mint már írtam, sokan interjúztak náluk, de a legtöbben nem mentek át, mert alacsonyabb béreket ajánlottak nekik. Amit írsz, az a sajtóban jelent meg, én is olvastam. A gyakorlatban tovabbra is az MSCI az, ahova leggyakrabban lépnek, de fordítva is van mozgás, mert a két cég hasonlóan fizet, és többet a Blackrocknál.
Nem 500-at kerestem, mert nem gradosként kezdtem, nem az első munkahelyem volt, nyilván ezért annál többet. És akkor anno már volt máshonnan ajánlatom, amit aztán jóval megfejeltek.
pitcairn2 2018. 02. 08. 13:50
Előzmény: #73  kardkovacsi
#78
pitcairn2 2018. 02. 08. 13:49
Előzmény: #73  kardkovacsi
#77
itt vmi 500 bruttó medián fizut írnak software engineer kapcsán
https://www.payscale.com/research/HU/Job=Software_Engineer/Salary/f1b33b4c/Budapest
kardkovacsi 2018. 02. 08. 13:43
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#76
Manapság már 5-6 év az senior :)
Nem tudom mennyit kerestél, de még egyszer több 30 év körüli srác lépett le mellőlem 1M fölötti fizetéssel. Ha 500 bruttót keresel most akkor igen, nagyon alá vagy fizetve. De 700-800e is kevés egy 6-7 éves tapasztalattal rendelkező egyén esetén aki mellesleg jól beszél angolul. Látom a Morganos HR jó munkát végzett mert még mindig az alacsony fizetések élnek benned :)
Tavaly a Blackrock robbantotta a piacot és emiatt nagyon megugrottak a bérek. Ha jól hallottam emiatt januárban a Morgannél is elég nagy emelések voltak.
Amúgy nézd meg a Glassdooron mennyi a senior fejlesztő. 960e bruttó az átlag és ebben a régiek is benne vannak mert 3-4 éve még 850 alatt volt az átlag.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 13:38
Törölt hozzászólás
#75
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 13:32
Előzmény: #73  kardkovacsi
#74
Nem, a kezdő az még csak nem is junior, hanem 1-3 év tapasztalat, 5-6 év az kb. mid-level, fejlesztőnek inkabb ezt szokas hívni.
Én 3 évig dolgoztam a MS-nél egyébként, és én sem kaptam fizetésemelést, de nem emiatt léptem le elsősorban, mert egyébként máshol sem fizetnek jóval többet Budapesten. De biztos feléért dolgoztam, mint a munkatársaim, te már csak tudhatod :-)
kardkovacsi 2018. 02. 08. 13:25
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#73
Mert a Glassdoorban benne vannak a 5-6 éves fizetések is. Ezért csal amit az számol. Amúgy a software developer gyakorlatilag a kezdő. Már 5-6 évtől szeniornak szokták számolni az embert. Azokra nézz rá.
kardkovacsi 2018. 02. 08. 13:24
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#72
4.5 évig dolgoztam a Morgannél. Csak jobban tudom :)
tberki 2018. 02. 08. 13:19
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#71
nem tudok erre úgy válaszolnui hogy ne legyen benne nem publikus információ...
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 13:17
Előzmény: #68  kardkovacsi
#70
Amúgy glassdoor adatok is ellentmondanak a te számaidnak, a Software Developer a hazai MS-nél például 13 beküldő átlagában 527k, 6-an Software Engineer kategóriába töltötték fel, nekik átlag 590.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 13:08
Előzmény: #68  kardkovacsi
#69
Nem hinném, hogy bárki kapott volna így fizetésemelést a MS-nél, nem véletlen, hogy a Compensation Day után lép le a legtöbb ember, mert nem elégedett az emeléssel/bónusszal, ha legalább a jobbak ellenajánlatot kapnának, messze nem lenne akkora a fluktuáció.
kardkovacsi 2018. 02. 08. 13:03
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#68
Tudom, de előtte kapnak egy kb. 5M-et érő tanfolyamot ami közben ugyanúgy kapnak fizetést. Mint mondtam a kulcs, hogy be kell lengetni, hogy elmész. Olyankor megnyílik a buxa. Csak arra kell figyelni, hogy nehogy akkor blöffölj amikor épp head count freeze van, mert nekem konkrétan nem is volt ellenajánlat amikor eljöttem bár én el akartam jönni.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 13:01
Előzmény: #64  elemes
#67
Pontosan ezért jársz jobban, ha job hopper vagy.
pitcairn2 2018. 02. 08. 13:01
Előzmény: #45  kimpaa
#66
akár, persze erről biztosat csak utólag fogunk tudni:)
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 12:53
Előzmény: #63  kardkovacsi
#65
Ez saját tapasztalatom is, a Hays számainál kevesebbet mondok 10-20%-al, akkor nagyon durván húzzák a szájukat.
És nem arról volt szó, hogy ő hogy alkudott, hanem hogy nem bírtak neki olyat mondani, hogy maradjon X fizetésemelésért, holott ha igaz, amit feltételezel, akkor mondjuk keres 600-at, mondanak neki 800-at és boldog.
Amúgy gradosok 500 bruttóval kezdenek az említett cégnél, és 2 évig max. jelképes fizetésemelést kapnak, mert kötbér van a gradra (így is fele elmegy).
elemes
elemes 2018. 02. 08. 12:52
Előzmény: #63  kardkovacsi
#64
A fizetések hiába titkosak, ha az emberek elmennek néha állásinterjúkra bepróbálkoznak +20%-kal és felveszik őket :)
kardkovacsi 2018. 02. 08. 12:38
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#63
Mert a haverod lehet rosszul alkudott. Nem volt tisztában a bérekkel. Odamész és kérsz 800e-et amiről az hiszed sok akkor felvesznek 850-el és örülsz. Odamegy a melletted ülő és kér 1.1-et és brummognak kicsit és megadják neki, mert kell az ember és ugyanezt NY-ban vagy Londonban 2x ennyiért kapja meg. Ezért is titkosak a fizetések.
Persze ha most menne oda, hogy rendezzék a bérét akkor azt mondanák neki így is többet kapott mint amit kért és ez volt a max bla bla.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 12:26
Előzmény: #60  tberki
#62
Nem így ismerem, de mindenkinek joga van azt gondolni, amit akar...
maxwax
maxwax 2018. 02. 08. 12:09
Előzmény: #52  pitcairn2
#61
Ebben nincs igazad. Azt a tudast, ami manapsag ahhoz kell, hogy valaki programozokent dolgozhasson, nos azt nagyon meg kell fizetni a folyamatos fejlodes miatt. A nyolcvanas evek vegen  irt rendszerekhez eleg volt egy nyelvet tudni. Ma ez mar nincs igy.Egy sima webes alkalmazas megirasahoz mar nem eleg csak egy nyelv ismerete. A technologiai fejlodes megallithatatlan, de nem folytatom. Nem lesz olyan vilag, amikor azt mondjak, nem kell tobb informatikus. (En valojaban ara leszek kivancsi, hanyan fejezik majd be az egyetemet, mert jelentos al emorzsolodas. Ott szemebsulnek sokan, hogy nem azt kapjak, amire szamitottak...)
Es hogy hol tart az informatikus kepzes. Az oop azaz objektumorientaltsag mar 1990-ben (!) elerheto volt pascalban es a manapsag  kiirt allasoknal sok esetben ott szerepel elvart szemleletkent. Erthetetlen, hogy a mai napig nem tudtak rendesen atadni az egyetemeken avagy a kikerulok nem tudjak elsajatitani. Szomoru. 

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek