Topiknyitó: Portfolio 2018. 02. 08. 08:47

1,8 milliós fizetéssel is vadászni kell az informatikusokat - Kemény lépésekre készül a kormány  

Ugrás a cikkhez
Elkészült a korábban belengetett informatikai ösztöndíj részletes terve, amelyet hamarosan, de legkésõbb szeptemberben vezetnek be a felsõoktatásban. Ezen kívül három egyetemen új informatikai üzemmérnök szak indul, aminek a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
alfa155
alfa155 2018. 02. 08. 10:16
Előzmény: #18  pitcairn2
#20
Azért szerintem nem olyan nagy a buborék. Gondolj bele, ma már a hűtőgéped is bonyolult szoftvert futtat lassan. Okos telefon, okos óra, intelligens otthon stb. Nem azt mondom, hogy ezek nélkül nem lehet megélni, de ebbe az irányba megyünk és ez folyamatos ITs keresletet biztosít.
Palack
Palack 2018. 02. 08. 10:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#19
Van annyi jó, inkább nevetséges, sztorim, hogy elcsodálkoznátok.
Volt kollégám igen jó szakember. Interjú, kérdés és mennyiért. Mondja a számot. Kis idő múlva kapja az ajánlatot. Az általa mondott szám ott volt, csak bruttóban. Visszaküldni, hogy helló, ezt most komolyan, 20 éves tapasztalat mellett arra a pozícióra, ez az ajánlat. Egyébként ő nettót mondott ott és akkor. Ekkor beindult a tanakodás és végül mégsem kellett.
Tehát nem a szakembert, a tudást keresik, hanem a rabszolgákat, azokat, akik kényszermunkavállalók, akik szarért-hugyért is elmennek dolgozni. Na ezeket az embereket hajtanám el vaslapáttal.
Szóval ha egy hirdetésben tapasztalat és kezdő munkavállalás is szerepel, akkor az = OLCSÓ!
pitcairn2 2018. 02. 08. 10:11
Előzmény: #9  kimpaa
#18
szerintem ebben is van azért némi ciklicitás és jelenleg egy hatalmas IT buborékban vagyunk...
persze ez még mindig sokkal perspektivikusabb irány mint a szabad bölcsész:)
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 10:08
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Illetve hallottam 1 millió feletti nettókról is, de azok vezető fejlesztői bérek. Arra a fejlesztők 95%-a eleve alkalmatlan, meet másféle skillek is kellenek.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 10:05
Előzmény: #3  kimpaa
#16
A Hays adatai sem a valósagon alapulnak. Egyszer felhívott egy Hays-es fejvadász, mid-level és senior pozíciókat ajánlott (a Libkedin profilom alapján a mid-level pozíció a reális), bemondtam fizetésigénynek az ő mid-level átlaguk alatti szintet, erre húzta a száját.
Ismerősi köröm alapján amúgy kb. 400 bruttóval(!) indul Budapesten egy junior, olyan 600 bruttó a mid-level szint, a seniorok pedig 800-900 bruttót keresnek. Keresett fejlesztői területeken, pl. Java, C++, C# fejlesztők.Vidéken ennek a fele.
Palack
Palack 2018. 02. 08. 10:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#15
Nem csak az informatika világában van ez!
Telefon, hívnak, van egy ilyen-olyan pozíciónk, de nem tudom (nem mondhatom meg) megmondani cég nevét és a várost sem. De a kérdése a következő volt: mennyiért menne el dolgozni? Micsoda: vakra tétet? Nem a cég keresi az embert és tesz ajánlatot?
Merjék már kiírni a cégek itt a nagy Magyarországban is, hogy mennyit mernek adni egy pozícióért. Azután biztos elfelejthetjük azt a sok felesleges kört, mire kinyögik, hogy "Sajnos nem önre esett..", de addigra már vagy 10e Ft-ot ráköltöttél a cég keresésére.
Olyan ajánlatot tettek minap telefonba, hogy 10 éve is jobban kerestem nem vezetői pozícióban! Kiröhögtem és elküldtem, hogy üljön le, egyes.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 09:52
Törölt hozzászólás
#14
alfa155
alfa155 2018. 02. 08. 09:44
Előzmény: #12  maxwax
#13
20 éves fejlesztői tapasztalattal, csak annyit tudok ehhez hozzáfűzni, hogy minden egyes mondatoddal egyetértek!
maxwax
maxwax 2018. 02. 08. 09:36
#12
Azt hiszem, van nemi tapasztalatom ezen a teruleten - 30(!) eves fejlesztoi mult - es elmondthatom, rohadtul sokat artanak ezek a cikkek, mert nem igaz, hogy barki alkalmas erre a szakmara nehany honapos tanulas utan. mit istanulhat meg ennyi ido alatt? Max egyfejleszto eszkoz hasznalataval szerez egy nyelvben nemi tudast, mert tapasztalatot tuti nem.Lovese sem lesz adatbazisokrol, es arrol sem, mit is jelent egy csapat tagjakent dolgozni, nem fogja megerteni, hogy mirol is szol az irasos anyag, amibol dolgozni kellene. Ha egy programozasi nyelvet megtanul valaki, attol meg nem lesz programozo. Raadasul a mai vilag ifjai  - nem sertesnek szanom -nem eleg turelmesek egy-egy alkalmazas megirasahoz, mert azt mindnekinek tudnia kell, hogy egy-egy rendszer nem egy honap alatt keszul eles akkor meg az ezt koveto feladatokrol nem is beszeltunk.... 
Vam masik gyakran felhozott tema is, hogy keves a no a szkmaban. Ez bizony manapsag igy van. Az en idomben az egyetemen az evfolyam 40 szazaleka meg lany volt. Idovel ez nagyon megvaltozott es sajnos azt is kell mondanom, hogy sok(!) helyen pont a nemem miatt nem volt eselyem elhelyezkedni. 
A fizeteserol. Valoban vannak helyek, ahol megfizetik az embert es valoban vannak million feletti berek is,  de azert ott piszok sok tudassal es tapasztalattal is kell rendelkezned - eleg egy-egy allashirdetes elvarasait elolvasni - es azt nem egy 3-6 honapos tanfolyam utan fogja barki megkapni, hanem folyamatos tanulassal mindaddig, amig ezt a szakmat gyakorolja, tudva azt is, hogy 10 evente akar az egesz tudasat sutba dobhatja. 
tberki 2018. 02. 08. 09:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#11
A szám nekem is túlzásnak tűnik, de maga a cikk nagyon jó, messze a legtárgyilagosabb és valósághűbb a munkaerőhiánnyal kapcsolatban az ezzel kapcsolatos cikkek közül az elmúlt fél-egy évben. Ez a lényeg benne:
Elsősorban a gyártási technológiát kell erősítenünk., hiszen feldolgozóiparban dolgozó magyar munkavállaló, hatásfoka csak 30-40 százaléka termelékenységben egy nyugaton dolgozóhoz képest. Azt szeretnénk, hogy emelkedjen az átlagbér, de azért nem tud tovább emelkedni, mert a termelékenység nem nő. Ez nem azért van, mert a gyári munkás nem dolgozik eleget, hanem mert olyan technológiákkal és menedzsment alatt dolgozik, amivel kevésbé hatékonyabban tud dolgozni. Egy út van, olyan digitalizációs eszközöket, robotokat, technológiákat kell alkalmaznunk, amivel fel tudunk zárkózni a nyugathoz.
totoro
totoro 2018. 02. 08. 09:26
#10
Ha ez igaz lenne, akkor nem tőzsdéznék, és nem keresném meg egy jobb nap a havi fizetésem.
kimpaa
kimpaa 2018. 02. 08. 09:26
Előzmény: #8  alfa155
#9
pontosan. Ez a faxfej vagy irigy az infós 600 ezres - 1.2 milliós bérekre vagy le akarja tornászni ezeket, mert sokba van a cégének. Pedig ez a jövő tényleg, egyre több kell, s meg kell fizetni, nem szaréhúgyé akarnak az emberek dolgozni
alfa155
alfa155 2018. 02. 08. 09:22
#8
Ez tényleg egy nagy marhaság. Ha 1.8-ért vadászni kellene az informatikusokat, akkor özönlenének haza nyugatra vándorolt IT-s dolgozók. Jó részük kint sem keresi meg az 1.8-at!!!
elemes
elemes 2018. 02. 08. 09:21
Előzmény: #3  kimpaa
#7
a 22 ezret a cégek találták ki -- szeretnék, ha ennyivel több lenne az informatikus, mert akkor feleződnének a bérek :)
.
informatikusként a kezdő fizetésem az akkori minimálbér tízszerese volt. ma, szeniorként a hatszorosa. örülök ennek az "összenyomódásnak" (sőt, hosszú távon a max háromszoros különbséget tartanám jónak), de az látszik, hogy a szakma nagyon felhígul, az ismeretségi körömben vannak olyan informatikusok, akitől az érettségi is szép eredmény volt, meg azt elképzelni sem tudom, hogyan szerzett diplomát. Szóval, a darabszám gyors felpumpálása nem mindig jó.
kimpaa
kimpaa 2018. 02. 08. 09:19
Előzmény: #4  MetalHeart
#6
Kb különben sejtem melyik cégnél lehetsz, az eddigi beírások alapján következtettem :) Szóval ott se adnak ennyit? Akkor oda se megyek, 1,5 millió alatt meg se mozdulok :DDD
Nemrég váltottam állást s én a Hays statisztikából szedtem ki az összeget amit mondtam. Hááát, még azt is csak pár cég adta volna meg, konkrétan 2, a többi vissza se jelzett. És 1 millió alatt mondtam, szóval majdnem a felét se mint a cikkben. Szóval erről ennyit.
DAXHU 2018. 02. 08. 09:01
Előzmény: #3  kimpaa
#5
Média, média, média. Jobb lenne nélküled. Építkezni szeretnénk. Háromból három kivitelező közölte, h szinte azonnal tudna kezdeni. A háromból kettőt ismerős ajánlott, akiknél tavaly dolgoztak. Ennyit a nagy munkaerő hiányról.
MetalHeart
MetalHeart 2018. 02. 08. 08:55
Előzmény: #3  kimpaa
#4
egyetértek, nálunk is húzza a száját minden fejlesztő... és irritáló a hazugság...
kimpaa
kimpaa 2018. 02. 08. 08:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#3
Aham, 1.8 millió és pont a GE, hát persze :)
Megint megy a maszlag a médiában. 
Sima fejlesztőnél kb 1.2 millió a plafon, tessék Hays statisztikát nézni. A nem fejlesztők pedig nem érik el az 1 milliót sem.
A GE meg a nagy leépítések meg átszervezések között ad ennyit, sok a mese.. ;)
Ez annyira igaz mint a 22 ezres informatikus hiány. Valami hülye kitalálta ezt a számot s azóta ismétli minden papagáj. Közel sincs ennyi.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 08:47
Törölt hozzászólás
#2

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek