Topiknyitó: deszcsakafi 2018. 02. 01. 11:23

Az LMP a CSOK-ot is megszüntetné  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 11. 16:43
Előzmény: #246  gambadoro
#247
Melyik az a normális ország, ahol alapjövedelem lesz.
A mi nem normális országunkban valószínűleg erős igény van az alapjövedelemre, de hol van ennek a forrása?
gambadoro 2018. 03. 11. 16:25
Előzmény: #245  Dehogynincs
#246
mit nem értesz
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 11. 16:11
Előzmény: #244  gambadoro
#245
?
gambadoro 2018. 03. 11. 16:06
Előzmény: #243  Dehogynincs
#244
nem lesz jelentősége a befizetett járuléknak egy bizonyos szintig, ami mondjuk a létminimum
azt mindenki meg fogja kapni
ebben biztos lehetsz
mármint egy normális országban
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 11. 16:02
Előzmény: #242  gambadoro
#243
?
gambadoro 2018. 03. 11. 15:38
Előzmény: #241  Dehogynincs
#242
alapjövedelem lesz hamarosan
ez az egész okafogyott
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 11. 15:35
Előzmény: #225  SREd
#241
Állami nyugdíjrendszer azért van, mert a pilótajáték még nem omlott össze. Normális korfa mellett akár még működhetne is. Ezzel szemben éppen most repül át a rengeteg Ratkó-gyermek a járulékfizetők köréből a nyugdíjasok közé és a Ratkó-unokák egyrészt kevesebben vannak, másrészt közülük százezrek menekültek külföldre és így megszabadultak attól, hogy járulékfizető rabszolgák legyenek. Egy büdös petákot nem fizetnek a magyar állam nyugdíjrendszerébe, ellenben a pénztártagok járulékának háromnegyede oda folyt be.
signal2
signal2 2018. 03. 11. 08:33
Előzmény: #236  SREd
#240
Az , amit leírtál nagy részben igaz. Nekem ebbe nem fér bele az, hogy nem jó értelemben avatkozok be a piacba, hanem a hatalmammal visszaélve játszom át a földeket, trafikokat, takarékszövetkezeteket, kaszinókat, médiumokat, közbeszerzéseket a megfelelő embereimnek, hogy megszüntetem magam körül a fékek és ellensúlyok rendszerét, hogy érőmmel visszaélve folymatosan félretájékoztatom a népet, hogy állandó ellenségkép fenntartásával ehyfajta szandard depresszív állapotban tartom a társadalmat, hogy az ellengeleim folyamatos lekáratásával magyart magyar ellen uszítok, hogy nemzeti érdek címszóval akadályozom a fejlődést. Én máshogy képzelek egy nemzeti kormányzást.
Törölt felhasználó 2018. 03. 11. 08:08
Előzmény: #227  SREd
#239
Felettébb érdekes logika,  ahogy fullba tolod itt a kommunistát, miközben szerinted nem. Pedig egyértelmüen de. Elég sok mindent kellene átgondolnod alaposan,  nehogy visszatekintve életedre egyszer majd rájöjj, hogy azokkal voltál egy gyékényen, akik a családodtól elvettek.  Nem elég kijelenteni, hogy nem vagy kommunista,  annak is kell látszani. Az még nem megy. Azt meg sem kérdezem, hogy jött ki neked,  hogy a fidesz a libsikkel támogatva kormányozzon :)
PusztaPutyin 2018. 03. 10. 21:02
Törölt hozzászólás
#238
SREd 2018. 03. 10. 20:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#237
Ez pusztán csak egy filozófiai megközelítés, légyszi olvasd végig. Egyébként az USA-ban libsi demokrata és a konzervatív republikánus oldalon is van kimondottan/kimondatlanul kikényszerített fegyelem és ügyhöz való hűség, aki nem tartja be, egypár dolognak búcsút inthet, rendszerint gazdasági és emberi kapcsolati téren. A katasztrofális az lenne, ha ezek közt pl az élete is ott lenne, mint az 1789.-i francia és a kelet-európai komcsi forradalmárok esetében, de ettől egy modernebb társadalomban elég messze vagyunk.
SREd 2018. 03. 10. 20:40
Előzmény: #234  signal2
#236
Ez egyféle wishful idealizmus, hogy számunkra, itt, ebben a nem igazán jelentékeny nagyságú országban, a mi természeti erőforrásaink és emberi adottságaink mellett van számottevően többre képes és jobb vezetés a mostaninál. A takaró mindig végesnek fog tűnni, mert az emberek egyre többet és többet szeretnének és valamik fázósan ki fognak lógni. A hatalomnak pedig mindig is lesznek diktatórikus elemei, mert neki kell a törvényeket betartatnia és meghoznia is sokszor rövid időn belül, hogy még használhatóak legyenek egy-egy sürgető helyzetben. És ha nem akarja, hogy az elért eredményeit keresztülhúzzák, elbénítsák, meg kell próbálnia hatalmon is maradni.
PusztaPutyin 2018. 03. 10. 20:30
Törölt hozzászólás
#235
signal2
signal2 2018. 03. 10. 20:27
Előzmény: #233  SREd
#234
Egyrészt ezért írtam, hogy a kommunizmus elemei (a diktatórikus jegyek), amik miatt nem szerettük, másrészt nem sírok vissza senkit. Én újakat szeretnék.
SREd 2018. 03. 10. 20:07
Előzmény: #230  signal2
#233
Meglátásom szerint a kommunizmus ténylegesen nagyon hasonlít is a konzervativizmushoz. A fő különbség az, hogy a kommunizmus azzal kezdett, hogy mindenkit igyekezett vagyonilag egy szintre hozni, majd utána ezt az "egyenlőséget" meg is tartani (persze a főfejesek valahogy mindig "egyenlőbbek" lettek). Azért tekinthető a kommunizmus egyféle konzervativizmusnak, mert egy ősközösségi állapotot próbál konzerválni, amelyben mindenki egyenlően vesz részt a termelésben, és mindenki egyenlően részesül is a megtermelt javakból. Van benne tagadhatatlanul egy nagy adag naivitás, idealizmus és elméleti íz is, nem is tudott működni a gyakorlatban a kapitalizmus versenytársaként, a táptalaját a két vh utáni elszegényedés adta, és a fenntartó erejét a Szovjetunió véghetetlen természeti erőforrásrendszere, de az oroszok is csak addig voltak hajlandóak ezt úgy ahogy szerválni mások felé, amíg meg nem győződtek arról, hogy a szovjetrendszer nélkül is képesek lesznek megvédeni magukat a nyugati Napóleonoktól, Kaiserektől, Kaiserkőnigektől és Hitlerektől. Szóval a balosok mostanában nem nyíltan kommunizálni akarnak, mert az a modell látványosan befuccsolt, hanem több ponton ugyanolyan dolgokat erőltetenek magánvagyon tekintetében, mint a libsik, pl az örökösödési adót, ami részben megakadályozza a vagyonok családban maradását. Hogyan tekinthettek komcsinak egy olyan kormányt, amelyik megszüntette az örökösödési adót, és sírhattok vissza nemkomcsiként olyanokat, akik örökösödési adókat szedtek, mint a ballibek. Ki kéne számítani, hogy évről-évre mennyi örökösödési adót szedtek 2010-ig, biztos vagyok benne, hogy tizenpár év alatt sokkal több volt, mint 3000 millárd, és azt ténylegesen és vitathatatlanul magántulajdonokból vonták el.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 10. 20:02
Előzmény: #231  SREd
#232
1997. évi LXXXII. törvény a magánnyugdíjról és a magánnyugdíjpénztárakról
(4)  A pénztártag követelése - a tulajdonlás elve szerint - a pénztártag tulajdona
Ez a pont folyamatosan hatályos 1997. óta. Most is hatályos.
El ne kezdj, most a jogállamról beszélni! Egy komcsinak nem lehet elmagyarázni, hogy másnak is van joga. És a jog nem az, amit adsz nekem, hanem az, amit nem vehetsz el tőlem.
SREd 2018. 03. 10. 19:40
Előzmény: #229  Dehogynincs
#231
Nem igaz, hogy helyeslem a magántulajdonok elvételét. A magánpénztárakban kezelt pénzek újbóli állami kezelésbe vétele ugyanúgy nem magántulajdon elvétel, mint amikor az állam nyugdíjjárulékokat szed, vagy de, pont ugyanúgy magántulajdon elvétel. (Ezért is írtam, hogy szüntesd meg a nyugdíjrendszert, ha annyira magántulajdon-párti vagy). A magánnyugdíjpénztári pénzek tizenpár éven át ütötték a lyukakat a költségvetésben, ezeket a lyukakat foltozták is be aztán velük, amikor újra állami kezelésbe vették őket. Hogy volt-e belőle kisíbolás? Biztosan volt, sajnos minden kormány esetében volt a közpénzekkel visszaélés, de tudod mit? Kezdj neki és szüntesd meg teljesen az adózást is, akkor aztán mindenki teljesen igazságosan a magántulajdonát építgetheti.
signal2
signal2 2018. 03. 10. 19:29
Előzmény: #227  SREd
#230
Azokhoz a politikai elemekhez, amiket utáltunk a kommunizmusban, jelenleg a fidesz áll legközelebb. Ilyen a kiterjedt központosítás, a szigorú alá-fölé rendeltségi viszonyok kialakítása és fenntartása, az egzisztencia hűséghez kötése, a média saját célú irányítása, a fékek és ellensúlyok rendszerének, végső soron a jogállamnak a gyengítése. ÉS magas szinten művelik az általad kifogásolt elvételeket. A kinézett földeket elvették korábbi művelőiktől, és odaadták saját embereiknek, ugyanez a trafikokkal, kaszinókkal, médiumokkal. Mindezek alapján én bátran merem komcsi pártnak hívni a fideszt, ha nem haragszol. De lehet ellenérvelni.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 10. 19:29
Előzmény: #227  SREd
#229
Te komolyan azt hiszed, hogy a kétkezi milliárdos Gyurcsány kommunista? Akkor lenne kommunista, ha olyan proletár lenne, mint a második nősülése előtt.
Akinek disznóarca van, az nem sértődik meg azon, ha lópofájúnak nevezik. De próbáld csak disznóképűnek nevezni.
A ballib arisztokrácia és a közbeszerzési újburzsoázia között nem látok nagy különbséget. A te világnézetedbe belefér az, hogy helyeseld azt, hogy elveszik más magántulajdonát és közben ne tartsd magad komcsinak, hanem a nemzet sorsát szívén viselő hazafinak.
A véleményemet fenntartom.
SREd 2018. 03. 10. 19:22
Előzmény: #226  Peterbond
#228
Én sem 62-nél nem tartok, sem halott nem vagyok még, ezért nincs biztos adatom róla, de sztem van olyan, hogy özvegyi nyugdíj. Egyébként ha az állam már rászorított, hogy befizessél a nyugdíjalapba, akkor légyszi  vigyázz is magadra, hogy ne halj meg idejekorán, az unokáid körül még hasznos lehetsz.
SREd 2018. 03. 10. 19:19
Előzmény: #221  Dehogynincs
#227
Kikérem magamnak, hogy a komcsikkal tegyél egy sorba. Az én családomtól több lépésben egész sok mindent vettek el a komcsik, ezért aztán nem is támogathatom, hogy a libsikkel megtámogatva kormányozgassanak, immár ballib arisztokráciaként.
Peterbond 2018. 03. 10. 19:17
Előzmény: #220  SREd
#226
Ha 62 évesen meghalok akkor én csak befizettem ki egy fillért se vettem a rendszerből. Szóval nem NEKEM nincs pénzem sehol. Vagy esetleg neked megvan az amúgy beígért egyéni számlás egyenleged a nyugdíjfolyósítótól?
SREd 2018. 03. 10. 19:13
Előzmény: #222  Dehogynincs
#225
Annyi miérted van, mintha azt gondolnád, hogy én káptalan vagyok. Legyen akkor nekem is egy miértem: Miért van egyáltalán nyugdíjrendszer, ha az oda befizetett járulék "nem az én pénzem "? Súgok egy okot: de, az én pénzem, mert jogosultságot szerzek a jövőbeli kifizetésekhez. Kezdjél neki és érdd el, hogy ne is legyen nyugdíjrendszer, a magántulajdon védelme jegyében! Az eddigi nyugdíjjárulékot is fizessék ki ezután az embereknek a fizujukkal együtt és csengessék le az egész nyugdíjrendszert, és ezentúl mindenki csak a saját magánvagyona építgetésével legyen elfoglalva, mint 200 évvel ezelőtt. A protest-beírásokat Dehogynincsnek kérem címezni.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 10. 18:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#224
Nem akartam most ilyennel terhelni. De többször beírtam ezt az érvet is.
Érdekes, hogy a bolsevik lelkületű emberek, hogyan találják meg a bolsevik lelkületű pártokat és fordítva is, a bolsevik lelkületű pártok hogyan találják meg a szavazótáborukat és klientúrájukat.
PusztaPutyin 2018. 03. 10. 18:51
Törölt hozzászólás
#223
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 10. 18:49
Előzmény: #220  SREd
#222
Nem értesz semmit a felosztó-kirovó rendszerből. Az oda befizetett járulék nem a te pénzed. Amit a mindenkori aktívak befizetnek, azt kifizetik a mindenkori nyugdíjasoknak.
A mi nyugdíjunkat, majd a gyerekeink és unokáink fogják fizetni. Őket tehermentesítem azzal, hogy a leendő nyugdíjam egy részét a tőkefedezeti nyugdíjrendszerből fogom kapni és nem nekik kell azt is kiizzadniuk.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 10. 18:44
Előzmény: #219  SREd
#221
Fuss neki még egyszer!
Egy mukkot nem mondtál arról, hogy miért nem vették el  száz leggazdagabb magyar vagyonát. Miért nem vették el  a kisz-mufti Nagy Imrétől a Caolát?
Miért nem zavar az, hogy az önkéntes pénztáraknál működhetnek külföldi pénztárak?
Miért nem léphettek át a  pénztártagok magyar pénztárakba? Például az otp magánpénztárába?
Miiért nem az volt a megoldás, hogy 2010-től csak az állami nyugdíjrendszer pilótajátékába megy a járulék, a pénztártag meg áttolhatja a magántulajdonát egy önkéntes pénztárba, de arányosan kevesebb állami nyugdíjra lesz jogosult?
Miért hallgatod el, hogy a pénztártag kevesebb nyugdíjat vár el az állami rendszertől?
Miért gondolod, hogy a kisember hülye és nem tud dönteni? Én például elmentem nyilatkozni, hogy maradok, hiába fenyegetett a hatalom. Van valamilyen magyarázatod arra, hogy Matolcsy vagy Varga Mihály is pénztártag volt?
Láttam már ilyen jövőbe fektetést, amikor a komcsik elvették a nagyszüleim földecskéit. Akkor a kommunisták hitték magukról azt, hogy biztosan tudják, mi a fényes jövő. Most meg a SREdek biztosak benne.
Szétroncsolja a bizalmat, ha a hatalom bármikor eljöhet bármilyen magántulajdonodért.
Miért kerülöd az alanyt és az állítmányt: vissza lett fordítva, lett megszüntetve, nem lett ellopva?

Topik gazda

deszcsakafi
deszcsakafi
2 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek