Topiknyitó: Portfolio 2018. 01. 19. 18:46

Érdekes döntés született egy szlovén devizahiteles ügyben  

Ugrás a cikkhez
Semmissé nyilvánított egy svájci frank alapú hitelszerzõdést a szlovén legfelsõbb bíróság arra hivatkozva, hogy a bank nem tájékoztatta ügyfelét az ilyen devizahitelek magas kockázatáról - közölte a szlovén sajtó pénteken.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 01. 22. 21:46
Törölt hozzászólás
#360
Czvetkovics 2018. 01. 22. 21:44
Előzmény: #353  -pny
#359
Ezt magam is nehezen hiszem: van amiben egyet értünk.
+
mpagnes 2018. 01. 22. 21:36
Előzmény: #353  -pny
#358
Jaj te. Az ügyintézők nem a hitelt vizsgálják, hanem a feltételeket, hogy fel lehessen venni.
mpagnes 2018. 01. 22. 21:32
Előzmény: #355  pitcairn2
#357
Pontosabban önrész nélkül vettek 100 százalék hitellel, de még 20 ezer dollár kb.-t is kaptak pluszban a hitel terhére. Ezek után 1 dollárt nem törlesztettek és 10 éve laknak ingyen. De ezt azzal is fokozták, hogy vettek 3-4 házat egyszerre, kiadták bérbe, elköltötték a bérleti díjat addig, amíg a bank nem vette el a házakat. Ezt fél-egy évig simán eljátszották, mert addig húzódott. Ja és persze egyet megtartottak. 
zajec
zajec 2018. 01. 22. 19:39
#356
Anno a fidesz engedte legyenek devizahitelek. Azért kellett, hogy a vállalkozások devizában vehessenek fel hitelt kereskedelmi vagy beruházási terveikhez (akár külföldröl vagy külföldi banktól is), ne terhelje a tranzakciót feleslegesen a konverziós költség+ egyfajta forrásbővités.
Később ezt a bankárkormányok a teljes keleteurópai régióban kihasználták a lenyúlásokhoz, a magánvagyonok megszerzéséhez.
Nem értettem értettem egyet a devizahitelesek megmentésével..felnőtt embereket kell nevelni..van egy döntésed utána ne nyafogj..légy férfi... ne szaladgálj az orbánhoz.. akkor is szaladgáltál volna ha milliókat keresel vele? smondtad volna..figyu..qrva sokat kerestem vele hagy fizesek...
Értettem persze forintosítani kell a hiteleket..átalakitani az adósság szerkezetét..hiszen a minél nagyobb forint arány nagyobb teret enged az  mnb pénzpolitikájához. Azzal viszont nem értettem egyet mindenkit azonos árfolyamon forintosítsanak.. ha valaki 240-en vette fel az ne olcsóbban forintosodjon.. persze értem én a tavarisiknak is jól jött..
pitcairn2 2018. 01. 22. 19:33
Előzmény: #330  _Bekre_Pal_
#355
ha az USÁ-ra gondolsz ott egyfelől bárki ki tud szállni ebből a sztoriból (egyszerűen lemond a jelzáloggal terhelt ingatlanról és innentől kezdve semmit sem követelhet tőle a bank), másfelől pedig olyan szinten elcsesztek minden a housing boom idején, hogy a bankok nem voltak érdekeltek a kilakoltatásban (nem akartak egyszerre sok lakást önteni a piacra) ezért nagyon sokan 5-10 évig egyszerűen ingyen laktak az eredetileg hitelből vett ingatlanban... 
pitcairn2 2018. 01. 22. 19:29
Előzmény: #315  _Bekre_Pal_
#354
én inkább azt hangsúlyoznám ki, hogy a bank- és pénzrendszer piacidegen működése (pénzkibocsátási monopólium, részleges tartalékolás legalizálása) egyfelől üzleti ciklust kiváltva destabilizálja a gazdasági rendszert, másfelől pedig a "boom" szakaszban túlfogyasztásra és felelőtlen kockázatvállalásra ösztönzi a lakosságot
a lakáspiac esetében ezt tovább masszív piactorzító hatások súlyosbítják (területhasználat korlátozása, túlzottan szigorú építésszabályozás, területi koncentrációt elősegítő egyéb szakpolitikák, illetve a lakáscélú hitelfelvétel állami eszközökkel történő ösztönzése )
melynek eredményeképpen eljutunk egy obszcén módon eltorzított lakás- és lakáshitel piacig, ahol bónuszként még életre szóló adósságspirálba is kerülhet az ember, mivel a bank nem csak a jelzáloghitel erejéig követelhet teljesítést
summa summarum 
nincs szükség ilyen rendszerre
valódi piaci körülmények között nem jönnének létre ilyen masszív torzulások
igaz a mai bankrendszer sem maradna fenn valódi piaci körülmények között, mivel nyílt és burkolt állami és jegybanki szubvenciók nélkül ebben a formában teljesen életképtelen
kb. olyan a mai bankrendszer mint a létező szocializmus idején az agyonszubvencionált  szénbányászat és nehézipar...
azokról is mindenki tudta, hogy teljesen értelmetlen önteni beléjük a nyílt és burkolt szubvenciók tömegét mégis öntötték ezeket, mivel senki sem akarta felvállalni a piaci kiigazítással járó feszültséget
-pny
-pny 2018. 01. 22. 18:25
Előzmény: #350  mpagnes
#353
Értem, tehát goto1 történt, visszaléptél a kezdőpontra: a csúnya bankok átvertek mantrára. Ne zavarjon, hogy ezt te magad tetted teljesen hiteltelenné azáltal, hogy az állítottad, hogy édesanyád banki VEZETŐ volt, HITELOSZTÁLYON ráadásul. És hogy a te konkrét hitelednek a KEZESE, tehát minden papírt pontosan ismert és Ő MAGA IS ALÁÍRT. És ráadásul a saját kollégái voltak a hitelügyintézők. Ezek mind a te állításaid.
.
Ha ezek után még mindig azt állítod, hogy átvert a bank, akkor sajna kb. az van, hogy ezt otthon beszéld meg anyukáddal, mert akkor bizony ő csapott be téged, hiszen részt vett a teljes folyamatban és szakmájaként értett hozzá.
.
Vagy kamuztál, vagy a te sztorid nem devizahiteles ügy, hanem családi...
-pny
-pny 2018. 01. 22. 18:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#352
Akkor válaszolsz végre a kérdésemre, hogy az állítólag teljesen semmisnek ítélt devizahitel szerződésedet HOGYAN SZÁMOLTÁK EL? Ft vagy CHF és ha az utóbbi, akkor milyen árfolyamon?
.
Nem értem, miért kerülöd ki a választ. Ennyire nem lehet, hogy nem érted, valamitől direkt nem válaszolsz erre...
gyula1971
gyula1971 2018. 01. 22. 17:53
Előzmény: #349  mpagnes
#351
Ez érdekes,de így helyes.
mpagnes 2018. 01. 22. 17:37
Előzmény: #335  -pny
#350
A hitelt kitalálók csak páran vannak és nem bankfiók ügyintézői. Azok feljebb vannak és a mai napig több tízezer vagy százezer vállalati részvényt kapnak évente, mert jól végezték a munkájukat. 
mpagnes 2018. 01. 22. 17:34
Előzmény: #334  gyula1971
#349
A munkahelyet váltott banki alkalmazott ugyanúgy beidézhető. 
mpagnes 2018. 01. 22. 17:32
Előzmény: #330  _Bekre_Pal_
#348
1 behajtják, de semmi mást nem visznek, ha nem elég a fedezet és a jövedelmet sem tiltják le
2 vannak olyan esetek és 10 éve húzódnak, hogy olyan körülmények vannak, ami miatt az adós nem rakható ki a házból.... kiskorú, öreg, mentálisan sérült stb...
Ezek érdekes esetek és a behajtó cégek tárgyalnak a lakókkal, hogy milyen feltételek mellett hajlandóak elhagyni az ingatlant. Akár 50 százalékos lelépési díjat is ajánlanak, ami nem kp., hanem másik ingatlan. Ezek az emberek soha nem fizették a törlesztést és ingyen laknak évek óta. 
Törölt felhasználó 2018. 01. 22. 17:16
Törölt hozzászólás
#347
Törölt felhasználó 2018. 01. 22. 17:16
Törölt hozzászólás
#346
Törölt felhasználó 2018. 01. 22. 17:04
Törölt hozzászólás
#345
-pny
-pny 2018. 01. 22. 16:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#344
"Hát ezt kérdezd talán tőlük ,mert kb annyira tudom mint te"
.
1. Benne kellett legyen az ítéletben.
.
2. Csak tudod, hogy Ft-ban mennyit vettél annó fel...
Törölt felhasználó 2018. 01. 22. 16:21
Törölt hozzászólás
#343
-pny
-pny 2018. 01. 22. 16:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#342
Ez még mindig nem válasz a kérdésemre. A 24 millió Ft a felvételkori Ft összeg befizetésekkel és kamattal korrigálva, vagy az ítéletkori CHF árfolyamon Ft-ra váltott aktuális CHF tőketartozás?
Törölt felhasználó 2018. 01. 22. 16:11
Törölt hozzászólás
#341

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek