Topiknyitó: Portfolio 2018. 01. 19. 18:46

Érdekes döntés született egy szlovén devizahiteles ügyben  

Ugrás a cikkhez
Semmissé nyilvánított egy svájci frank alapú hitelszerzõdést a szlovén legfelsõbb bíróság arra hivatkozva, hogy a bank nem tájékoztatta ügyfelét az ilyen devizahitelek magas kockázatáról - közölte a szlovén sajtó pénteken.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 01. 21. 10:26
Előzmény: #190  _Bekre_Pal_
#200
na jó mondjuk az USÁ-ban a sucker-ek felelőssége is korlátozott, de azért ők nem tudtak olyan ügyesen lavírozni, mint a rutinszerűen csődbemenő Trump...
azért valahol jelzésértékű, hogy ő lett most a bubble blower in chief:)
pitcairn2 2018. 01. 21. 10:24
Előzmény: #190  _Bekre_Pal_
#199
pitcairn2 2018. 01. 21. 10:21
Előzmény: #190  _Bekre_Pal_
#198
az a legédesebb, hogy az un. "strategic default" a bankok szintjén már "erény" míg az egyén szintjén úgymond "bűn"...
pitcairn2 2018. 01. 21. 10:20
Előzmény: #190  _Bekre_Pal_
#197
hihetetlenül álságos az a rendszer ahol a valóban rafkós - korlátolt felelősséget felvállaló - hitelfelvevőből (King of debt Trump...) elnök, 
Trump - I Am The King Of Debt
https://www.youtube.com/watch?v=c-7KoKOUENs
míg a korlátlan felelősséget felvállaló sucker-ekből földönfutó lesz...
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 21. 10:20
Előzmény: #194  buyandhold
#196
ha akkor is még ez a rendszer lesz, akkor majd másoktól elvonva ki lesznek fizetve a nyugdíjnélküliek. de ágika úgy tudom san diegoban tolja, ott meg simán hagyni fogják éhen halni
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 21. 10:18
Előzmény: #192  pitcairn2
#195
mi az a részleges tartalékolású hitelközvetítés?
buyandhold 2018. 01. 21. 10:18
Előzmény: #178  mpagnes
#194
" Így aztán az évi 5 millió adót sem fizetjük, mert nem dolgozunk"
ajaj, mar latom elore, hogy mikor eljon a nyugdij, akkor megint indul az obegatas, hogy be lettunk csapva, mert nem kapunk nyugdijat...akkor is mas lesz a hibas termeszetesen
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 21. 10:17
Előzmény: #176  kalmarrr
#193
nekem ez zavaros, nem tudok érdemben válaszolni. off, az objektív vegyes hangrendű szó magas hangrendű szótagtöbbséggel, ráadásul magas hangrenddel is végződik. ezért objektíven. és kötőjel nélkül. on. igen, ha a gyógyszergyártó halálos szert ad, azért felelős. de megint nem jó a példa, ez már mérgezés, és nyilván a háziorvos se tudhatott róla, mert nem is engedélyezték volna a szert. ahogy a hitel se szar volt, csak egy olyan termék, ami sokaknak abban a formában nem volt való. ki írt arról hogy a bukás evidens volt? egyébként evidens mint megvalósult formájában nyilvánvaló, vagy mint előre látható és várható? Mert az utóbbi szerintem sose volt.
pitcairn2 2018. 01. 21. 10:16
Előzmény: #189  _Bekre_Pal_
#192
azt, hogy onnan datálódik a kisiklás... nincs szükség "vészhitelezőre", szimplán annyival kell szembesülni, hogy a gazdaság ciklikus működése a részleges tartalékolású "hitelközvetítés" következménye
ha ez probléma akkor nem tüneti kezelés kell hanem megoldás
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 21. 10:12
Előzmény: #177  -pny
#191
hát pedig ha a banki hitelezés rossz, akkor a kriptopénz maga a sátán
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 21. 10:09
Előzmény: #188  pitcairn2
#190
persze, ez így megy, de ezt mindig is tudtuk, nem? olyan ez, mint amikor holnap bemész a boltba egy maseratiért, te pénzed, tudtad villantani, oda fogják adni. 18+ személyként tudj dönteni a hiteledről, az a helyzet.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 21. 10:06
Előzmény: #186  pitcairn2
#189
most azzal mire akarsz kilyukadni, hogy a pénzügyi rendszert már száz évvel ezelőtt is működésben akarták tartani rendkívüli helyzetben?
pitcairn2 2018. 01. 21. 10:05
Előzmény: #183  _Bekre_Pal_
#188
én is csak annyit írtam, hogy ebben a formában ennek a rendszernek meg vannak számlálva a napjai
a hitelfelvevők hibáztatását meg azért nem szeretem, mert ők inkább áldozatok ebben a történetben, mint rafkós szélhámosok
biztos ilyen is van de nem jellemző...
azok inkább korlátolt felelősségű jogi személyként vesznek fel hitelt és ha sztori nem alakul jól akkor egyszerűen bedobják a törülközőt...
itt azonban olyan emberekről folyik a csevej akik korlátlan felelősséget vállaltak fel azaz azt kockáztatták, hogy akár az egész életükre adósságspirálba kerülnek... 
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 21. 10:01
Előzmény: #178  mpagnes
#187
mi az az évi 5 millió adó? majdnem értem, de nem egészen. ez ugye bő havi 400 ezer ft, de milyen adónemben? adót jövedelem vagy forgalom alapján vetnek ki, ezt mire terhelte a NAV? Vagy ez USA szövetségi vagy helyi szintű cucc?
pitcairn2 2018. 01. 21. 09:59
Előzmény: #170  _Bekre_Pal_
#186
már a FED megalapítását is az un. "vészhitelezés" szükségességével indokolták... 
és a FED karrierje is de facto bailoutok-kal indult, miután a világháború alatt masszív piaci torzulásokat okozott az inflatorikus politikájával... 
Total Borrowings of Depository Institutions from the Federal Reserve/Currency in Circulation
https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=hFAh
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 21. 09:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#185
elnézést az indiszkrécióért, ezt a levezetést láttam már valahol. te milyen személyes azonosságban állsz futtatógyulával?
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 21. 09:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#184
miért ne hasonlítanám? abba a kiflibe bele is lehet halni, a hiteltől meg maximum anyagilag tönkremenni. a kifli veszélyesebb.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 21. 09:53
Előzmény: #181  pitcairn2
#183
"piaci viszonyok között jelzáloghitel esetén nincsen olyan hogy "a jelzálog értékét felülmúló követelés"
tökre így gondolom én is, de a gyakorlatban az van, amit létrejön
pitcairn2 2018. 01. 21. 09:46
Előzmény: #177  -pny
#182
a hipervolatilis kripto-"pénzek" olyan gyalázatos teljesítményt nyújtanak, hogy hozzájuk képest még a fiat pénz is a biztonság szigetének számít...
pitcairn2 2018. 01. 21. 09:45
Előzmény: #171  _Bekre_Pal_
#181
az "én megoldásom" irreleváns abból a szempontból, hogy a jelenlegi oligarchikus kollektivista pénz- és bankrendszer fenntartható vagy sem
max. annyit mondhatok, hogy piaci viszonyok között jelzáloghitel esetén nincsen olyan hogy "a jelzálog értékét felülmúló követelés"
ha a hitelfelvevő bedől egyszerűen visszaadja a jelzáloggal megterhelt ingatlant a banknak és részéről a történet egyszer és mindenkorra le van zárva...
ami pedig a tömeges bedőlést illet, azt továbbra is fenntartom, hogy ez nem "egyéni", hanem rendszerszintű probléma, ami mindenekelőtt a szabályozó, a jegybank és a jegybank által támogatott bankrendszer felelősségét veti fel...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek