Topiknyitó: Lastdeposit 2018. 01. 17. 07:58

Nordtelekom hívők  

Az utóbbi napok fejleményei érlelték a gondolatot, hogy új topicot nyissunk a Nordtelekom részvényesek számára. A rosszindulatú és értelmetlen trollkodás, személyeskedés olyan méreteket öltött, ami a nyugodt kommunikációt nem teszi lehetővé.
Nem örülünk neki, ez egy hálátlan feladat, ami munkával, odafigyeléssel, felelősséggel jár. Én ezt a feladatot vállalom a részvényesek és magam érdekében, akik nyugodtan, stressz mentesen kívánnak kommunikálni a papírról és akik hisznek abban, hogy nagy dolgok vannak születőben.
Sok sikert kívánok a részvényeseknek!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sly36
sly36 2018. 01. 28. 15:14
Előzmény: #1437  Lastdeposit
#1440
Te értelmesebb vagy, mint gondoltam, ez dícséretedre váljon.
Gyurcsány Feri eszét és bárminemű felkészültségét viszont erősen vitatnám, márcsak személyes ismetettségünkől fakadóan is, de ezt ő is tudja. :o))
Konzumos
Konzumos 2018. 01. 28. 14:54
Előzmény: #1436  sly36
#1439

Hú de milyen álmodozások mentek a Konzum topikban is 2-3 évvel ezelőtt.
Te, és ex, na meg Macikaa sűrű asszisztálása mellet emelkedett a Konzum az univerzumba, annak ellenére hogy nyomtátok a le dumát rendszeresen napi több beírással. 
És saját magatokból csináltatok .....ét.
Törölt felhasználó 2018. 01. 28. 14:43
Előzmény: #1437  Lastdeposit
#1438
hu de szép monolog
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 01. 28. 12:05
Előzmény: #1436  sly36
#1437
Igen, egyetértünk. Ez a beültető-nem beültető problematika állandóan visszatérő elem a fórumon. A kulcs itt a szelektív észlelés, ahol is semmi nem úgy történik, ahogy gondoljuk.
1. Szelektív észlelések közé tartozik, amikor adóbevallásnál siralomházzá változik a fórum. Az nagyon fáj a befektetőnek, ha 15%-ot esik az Opus, de az nem fáj, illetve nem szembesül annyira a fájdalommal a delikvens, mikor 15% adót be kell fizetni, mert nem TBSZ-en tartotta a papírját. Az eredmény ugyanaz, forintra, viszont az egyik fáj, a másikról látszólag tudomást sem veszünk. (Ez a vesszőparipám, elmondtam már sokszor)
2. Szelektív észlelések csoportjába tartozik az is, ha azt feltételezzük (a legdurvább butaság, hogy sokan ebben szentül hisznek!!!), hogy a fel- és ledumától mozog a piac egy pitiáner fórumon. Amikor én feléneklek, az micsoda? A vágy, a kívánság projekciója. Ugyanez működik a ledumálás esetében. Hát, hogy ettől nem mozog egy papír, az biztos.
3. Ehhez szervesen kapcsolódik a beültetés-kitömés is. Már bocsánat, elmegy-e egy értelmes ember házat venni szakember nélkül? Nem. Elmegy-e valaki kocsit venni autószerelő nélkül? (Sajnos igen, de értelmes ember ilyet nem csinál.) Ha fogorvosra van szükségem, rábízom-e magam a szomszéd Pista bácsira, hogy üsse ki a fogamat, hogy ne fájjon? Nem.
Miért él az a buta feltételezés, hogy bárki megkerülheti a szakértelmet, a tanulást, a hozzáértést, az alázatot stb. a befektetések világában és a tőzsdei kereskedés során? Ahogyan az életünk fentebb nevezett problémái sem oldhatóak meg szakértelem nélkül, ugyanúgy a tőzsdei kereskedés sem űzhető tanulás és alázat nélkül. Aki soha nem veszi a fáradságot, hogy meggyomlálja, amit meg kell, az csak magára vessen. Ezzel az erővel mehetne kaszinóba is, hogy feltegye a vagyonát a rulettkeréknél. Kb. ugyanolyan eséllyel indul itt is, ha nem tanul és nincs észnél. Most nekem vagy bárkinek ebben van felelőssége szerinted? Eléggé nagy ostobaság lenne ezt állítani. Egy Gyurcsány Ferencet is lehet szidni, hogy a privatizáció idején leakasztott ezt azt... de már bocsánat, ahhoz ész is kellett. Milliárdok senki zsebébe nem hullanak felkészültség nélkül...
Ezer meg ezer példát lehetne hozni, de az tuti, hogy:
1.Erre a fórumra bárki írhat bármit, nem ez mozgatja a piacokat.
2. Nekem és másnak semmiféle felelőssége nincs azzal kapcsolatban, amit beír. Ezek vélemények.
3. Ez a téma nagyon messzire vezet és totál értelmetlen a feltételezés is, amiből kiindult. Ha sokan vesszük fáradságot, hogy tanultak, tájékozottak, hozzáértők legyünk a befektetések világában, mert átérezzük a felelősségét, hogy a család megélhetését nem kockáztatjuk mendemondákra, meg feldumára stb. más miért nem tesz így? Ezt nem tudom, nem látok bele mások fejébe, viszont közöm sincs hozzá.
sly36
sly36 2018. 01. 28. 11:02
Előzmény: #1435  Lastdeposit
#1436
Így van! Egyetértek.
De viszont is igy kell legyen!
A kezdőket sem szabad beültetni csak azért, mert ilyen-olyan kitalált alaptalan álmodozások, 87-es100-as ígérgetések mennek egy fórumban.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 01. 27. 17:30
Előzmény: #1433  Törölt felhasználó
#1435
Én màr nem tudom, mi van. Nem esik jól soha, mikor a régi tudós öregek óvnak a pénztől. Ha bukok, bukjak azért mert én akartam úgy, nem azért, mert màs mondta.
peret
peret 2018. 01. 27. 12:04
Előzmény: #1430  sly36
#1434
Ilyen esküt ne tegyél semilyen körülmények között sem!
Törölt felhasználó 2018. 01. 27. 11:19
Előzmény: #1414  Lastdeposit
#1433
nem tartja meg 1-2 napnál tovább, ugyhogy biztosan kiszállt 35 körül és azóta is eszi a kefét.
bár elvileg azt szokta fennhangon hírdetni hogy napokig be sem kapcsolja a bet-et csak a daxlo 30 centisét huzogatja abból  csurran cseppen a manna neki. a tolvajokkal ő nem foglalkozik. 
aztán most vagy a daxlo döglött meg vagy mégis jók a tolvajok
HoStrucc
HoStrucc 2018. 01. 27. 10:48
Előzmény: #1424  Lastdeposit
#1432
Most vettem észre hogy van egy pakkom nekem is 30 alattrol jóval. :) pedig már azt hittem azt kiporgettem és vissza vettem később. :)
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 01. 26. 19:07
Előzmény: #1430  sly36
#1431
Egyelek meg! Akkor jó hétvégét!
sly36
sly36 2018. 01. 26. 19:04
Előzmény: #1414  Lastdeposit
#1430
Lastmarcsika, az anyám életére esküszöm, hogy én nem nyomtam rád egy mínuszt sem, annak ellenére, hogy kidobtál innen, mint macskát sz.rni, nem foglalkozom ilyen óvodás f@szságokkal, de ezután majd figyelek rá, hogy ne így legyen, ha már ez a kívánságod.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 01. 26. 18:30
Előzmény: #1427  Törölt felhasználó
#1429
"Ez egy jó játék, ha nagy hal kapott a kis papírunkra, akkor hamarosan stílek leszünk, ha nem, akkor meg behozzuk máson, legalább arra ösztönöz bennünket, hogy járassuk az agyunkat és éberek legyünk. "  
Ez a mondat ember! ;-);-);-) A spekulàns vér ott is csörgedezik keményen. Zseniális.;-);-)
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 01. 26. 18:26
Előzmény: #1427  Törölt felhasználó
#1428
Szép gondolatok. Így van. Mindenképpen bejön ez a buli, nagy nyerő vagy nagyon nagy nyerő, majd az idő eldönti. Nagy szerencse is kell a spekulànsnak, na meg bàtorsàg és kitartàs.
Törölt felhasználó 2018. 01. 26. 18:11
Előzmény: #1426  Lastdeposit
#1427
én amikor 22 volt akkor akartam venni, csak hirtelen futurt vettem 63-ért, azt hittem, hogy több időm lesz még, de már akkor szagot kaptam, és a futur sem volt rossz döntés... Neked gratula, az átlagodhoz! Ez egy jó játék, ha nagy hal kapott a kis papírunkra, akkor hamarosan stílek leszünk, ha nem, akkor meg behozzuk máson, legalább arra ösztönöz bennünket, hogy járassuk az agyunkat és éberek legyünk. 
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 01. 26. 18:00
Előzmény: #1425  Törölt felhasználó
#1426
Igen. Mert úgy kereskedem, hogy van egy alap pakk feltétlen tartàsra+hullàmlovas pakk. A hullàmlovas pakk arra szolgàl, hogy az alap pakkom beker àràt nullàra redukàljam, magyarul visszavegyem a tőkém. 55 Ft volt akkor a 0.618-as Fibo talàn, 87-es esésről indokoltnak tartottam ott visszavenni, amit màr 75 felett eladtam, de tévedtem, tovàbb esett.
Törölt felhasználó 2018. 01. 26. 17:54
Előzmény: #1424  Lastdeposit
#1425
55-78-ig már sikerült egy kör. Jelenleg kb-65 -ös átlagom lehet.... sajnáltam amikor 55- ön vettél, utána volt lejjebb, de az alját nem lehet csak ritkán megcsípni... 
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 01. 26. 17:47
Előzmény: #1423  Törölt felhasználó
#1424
Mióta vagy benne? Mi a bekered? Én 30 alattról jóval.
Törölt felhasználó 2018. 01. 26. 17:44
Előzmény: #1422  Lastdeposit
#1423
Ha fent vagyunk, akkor nem alszunk, ez alapszabály..
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 01. 26. 17:40
Előzmény: #1421  Törölt felhasználó
#1422
Gratulálok! Mert kitartottàl a sajàt elképzelésed mellett, mindig az szakít a legnagyobbat.
Törölt felhasználó 2018. 01. 26. 17:38
Előzmény: #1420  Lastdeposit
#1421
Én az opamacskából (opus) kikanyarítottam magamnak egy ezüst mergát, úgy érzem jó passzban vagyok, ilyenkor általában minden összejön.... nem tud senki kizökkenteni....

Topik gazda

Lastdeposit
Lastdeposit
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek