Topiknyitó: Törölt felhasználó 2018. 01. 11. 13:28

Soha nem látott támogatás a Soros-terv ellen  

Egyre aktuálisabb a téma,hiába próbálja tagadni,elbagatellizálni a balliberális ellenzék.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2018. 02. 08. 17:45
Előzmény: #3535  Törölt felhasználó
#3540
Elsiklottam felette, bocs.
Én a hatósági árat kötném a piaci árhoz, tehát muszáj lenne csökkenteni.
A vizes és kukás cégek annó önkormányzati tulajdonban voltak, kérdezd őket, miért nem csökkentettek. A csökkentett árral most viszont veszteségesek. 
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 17:41
Előzmény: #3532  signal2
#3539
Ok, 
MSZP - ki van lőve bizonyítottak
DK - ők is ugyanaz Gyurcsány
LMP ?  utód pártja az SZDSZ nek ismerjük .. most csúnya rasszista szavakat nem akarok ide mondani kiknek a pártja több kisebbségnek is elárulom..
Jobbik?  - Meggyőződésem az országnak amilyen gazdasági károkat okoznának azt nem egyszerűen heverné ki az ország.. Szerintem az EU ból is kiléptetnének..
Más ki ? Momentum?  akik  anno az Olimpiát fúrták meg és annyira büszkék magukra? 
Nálam marad a Fidesz mert jobban élek nem is kevéssel!
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2018. 02. 08. 17:40
Előzmény: #3526  -pny
#3538
nem. én nem állítottam ilyet
Peterbond 2018. 02. 08. 17:38
Előzmény: #3531  Törölt felhasználó
#3537
En se szenteket varok a kormanyba. De hogy a falum gazszerelojebol az orszag 10 leggazdagabb embereve tegyek valaki 4 ev alatt kicsit sok nekem. Ahogy az 5-szoros aron epitett vizes vb is. Szoval a mertek a lenyeg.
Peterbond 2018. 02. 08. 17:36
Előzmény: #3533  Törölt felhasználó
#3536
En Gyurcsany alatt is jobban eltem megse szavaztam ra. es Orban alatt is jobban elek de ez leginkabb a magam erdeme nem egy kormanye.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 17:35
Előzmény: #3532  signal2
#3535
Ezt reagáltam rá :
"igen volt próbálkozás..  MSZP idején egyébként Megyesi egy tésztességes ember volt ( ő rá is szavaztam annó ) Csak aztán jött Fletó.. szerintetek egyébként a szolgáltatók ha csökken az energia hordozó ára automatice csökkentik az árat? Ilyen illuziókba ringatjátok magatokat?  Sose fogja ha valaki nem kényszeríti rá  (Állam)
Az meg hogy az MSZP próbálta de nem sikerült..  Egy dolgot említettél gáz.. és az áram a  víz a szemét? Azt miért nem csökkentette?  A távhő áfáját mondjuk miért nem csökkentette 5 % ra akkor? Az is a gáz árán múlt? 
Picikét gondolkozzatok! "
Gáz ára nőtt azt az egyet jogosan növelték a szolgáltatók mondhatjuk... De szerinted vissza csökkentették volna maguktól?? :)
Peterbond 2018. 02. 08. 17:33
Előzmény: #3527  Törölt felhasználó
#3534
Gazdasagi novekedes: vilagpiaci hatas az alacsony nyersanyag arak es az olcso hitel miatt. Nem novunk jobban mint a regio. Mellesleg anno Gyurcsanyek is nottek.
Ingatlan ar novekedes: lasd olcso hitel. Akinek van haza annak jo aki venne annak rossz.
Munkanelkuliseg csokkenes: 2012-ig 2 szamjegyu munkanelkuliseg volt. A munkanelkuliek javat az EU szivta fel. A maradekbol lett kozmunkas. Versenyszferank kb 2% munkanelkulit szivott fel szoval EU nes kozmunka nelkul lenne kb 8-9%.
Ber novekedes: a kivandorlas es az EUn beluli berkiegyenlitodes hatasat latjuk. Mi sem mutatja jobban ezt hogy a magyar tulajdonu cegek pl kiskereskedelemben mar nem gyozik kitermelni ezeket a bereket es bezarnak. Az mondjuk jo hogy az allam emeli a 8 eve befagyasztott kozalkalmazotti ber tablat. Igaz 6 evig naluk is be volt fagyasztva es csak most a piaci nyomasra reagalnak.
Szoval a legtobb pont a jo nemzetkozi helyzetnek koszonheto nem a magyar kormany erdeme. Pont a szemet EU tagsagnak koszonheto.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 17:32
Előzmény: #3531  Törölt felhasználó
#3533
Ettől függetlenül én maradok az eddig legjobbnak bízonyúlt pártnál  mert én tényleg érzem jobban élek mint 8 éve jelentősen.. 
signal2
signal2 2018. 02. 08. 17:31
Előzmény: #3530  Törölt felhasználó
#3532
Még mindig csak itt tartasz, hogy fidesz mszp. Kár.
Bezzeg a gázáras levezetésre nem reagáltál.
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 17:30
Előzmény: #3529  Peterbond
#3531
A jobbik Ózdi polgármesterről is kiderült valami járda közbeszerzésen a drágát választotta ... Mindenütt van hasonló "gyanús" esetek..  Még a nagy Jobbikba is az ismerőst -rokont teszik be a jó pozícióba  stb..  De ok feladom legyen egy tiszta kormányunk aki nem lop semennyire se.. kicsit nekem utópisztikus ahogy én 1990 óta figyelem a politikát és a hatalomra kerülő pártokat.. 
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 17:27
Előzmény: #3528  -pny
#3530
Jó köszi a kiigazítást modnom 10 évvel ezelőtti emlékeimből vettem elő és nem jártam mélyrehatóan utána.. mert nem érdekelt annyira a sztori.. 
Véleményem szerint viszont a Fidesz ellen felhozott lopás vád 80% a hasonló kacsa ( nyilván lopnak nem állítom, hogy nem)  - minden beruházási költség az alapanya és a munkaerő miatt nő  és folyamatosan nő lásd egy egyszerű családi ház építésén keresztül..
Viszont akkor a Gyúrcsányunk ezek szerint sose lopott?  mikor 50 valahány %  államadósságról  átvették az MSZP sek az országot és valahol 82-84 % körül adták át a kormányrudat a Fidesznek?   Hogy keletkezett ez a sok adósság? Hova ment el? Ugye csak vicceltek hogy nem tömték a zsebüket.. A Fidesz lop és mellette sz@rrá lopja az országot teljesen.. értem... soha rosszabbat!
Peterbond 2018. 02. 08. 17:25
Előzmény: #3527  Törölt felhasználó
#3529
Bocs de ertekelnem ha nem a sajat gyenge moralodat festened ki mindrnkire ezzel bagazelizalva el hogyha lehetne te is magadnak csalnal. En meg egy koteg ceges papirt se vittem el munkahelyrol es hidd el ha en nekem kene felosztani 3 milliard allami penzt nem az volna szempont ki volt anno koliba szobatars vagy ki a szomszedom. Kepzeld vannak meg ilyen emberek csakhat 2 szoci es 2 ornan kormany utan tenyleg furan hat.
-pny
-pny 2018. 02. 08. 17:21
Előzmény: #3527  Törölt felhasználó
#3528
Úristen. Tényleg ezzel a már akkor is ciki Indonéz sztorival jössz?
.
1. Az 4 millió dollár volt, nem 4 milliárd..
2. Az úgynevezett KÖTÖTT SEGÉLYHITEL volt. Tudod az mit jelent? Nyilván fingod sincs róla. Segítek: az HITEL. Tehát azt MI KÖLCSÖNADTUK, amit kamatostól kaptunk/kapunk vissza és az ilyen hitelben részesülő ország azt egy adott konkrét beruházáshoz használhatja kizárólag fel, amiben a kölcsönt adó ország vállalkozó ruháznak be a helyszínen. Kb. mint Paks II orosz hitele orosz részről. Ebben a sztoriban mi voltunk az oroszok. (csak jellegében ugyanaz a kettő, Magyarország nem kötött segélyhitelt kapott).
.
Ha hallgattál volna... Ez egy gazdasági fórum. Itt illene ilyenekkel tisztában lenni. De már nem lepődök meg semmin...
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 17:16
Előzmény: #3525  signal2
#3527
4 milliárd dollár .. Bocsánat  10 éves emlékeimből vezettem vissza ... Mindegy a véleményem a helyzetről leírtam persze lehet azt hinni, hogy majd a másik párt nem fog lopni és mennyivel jobb lesz..  ( ettől is?  mert már elég szépen jövünk fel csak nehogy fordítva süljön el ..)  ... 1990 óta minden párt megszedte magát ha hatalmon volt ha azt hiszitek ez változni fog  nagyot fogtok csalódni..  A nagy Amerikába is lopnak csak most ez az egyetlen egy  támadási felület a kormány ellen mert a gazdasági növekedéssel az államadósság csökkentéssel az ingatlan ár növekedéssel bér növekedéssel munkanélküliség csökkenéssel nehéz  vitatkozni és azt mondani rossz..  
-pny
-pny 2018. 02. 08. 17:08
Előzmény: #3520  Jon_Arbuckle
#3526
Tehát akkor Orbánék szerinted csak hazudják, hogy menekülteket fogadtak be, muszlim migránsok azok. 
.
Akikkel kapcsolatban azt is tudjuk, hogy Phylaxa korában toloncolni, pampa lövetni akart, ma Phylaxa szerint mindegy honnan jönnek, pampa pedig Orbán migrásaival már szolidáris.
signal2
signal2 2018. 02. 08. 17:07
Előzmény: #3523  Törölt felhasználó
#3525
"Gyúrcsány annó 2000 ezer milliárdot! lopott ki Indonéziába"
Aha, ja. Akkor vajon mit szerencsétlenedik itt a kis lúzer? Az kb. 8-szor annyi, mint Csányi becsült vagyona. Ezzel a kijelentéssel komolytalanná tetted itt magad. Amúgy itt a konteó:
https://www.sokkaljobb.hu/content/gyurcs%C3%A1ny%C3%A9k-indon%C3%A9zi%C3%A1ban-avagy-indon%C3%A9ziai-ember%C3%BCnk
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 17:02
Előzmény: #3523  Törölt felhasználó
#3524
jav : 2000 milliárd...
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 17:00
Előzmény: #3522  signal2
#3523
Jó  akkor kijelenthetjük egy része a jutaléknak nem volt tisztességes összeg.. (lopás)  Nincs illúzióm , hogy a  Fidesz nem lopott és hogy nem fog..  Csupán annyi  teszek hozzá " minden szentnek maga fele hajlik a keze"  (nekem is és neked is ha lehetne és minden pártnak  - Gyúrcsány annó 2000 ezer milliárdot! lopott ki Indonéziába , de arról már meg nem találom a cikket) Ettől függetlenül szerintem jó irányba mennek ebben az országban a dolgok és hiba lenne a jelenlegi kormányt leváltani ..
signal2
signal2 2018. 02. 08. 16:51
Előzmény: #3521  Törölt felhasználó
#3522
A mértékén kell csodálkozni. A kötvényenként 60 ezer EUR-n. Egy adminisztrációs feladatért cserébe. A közvetítő cégek majd 100 mrd Ft profitot csináltak a business-en, és ez mindössze néhány ember zsebébe került. Ha figyelembe veszem, hogy a kötvények végső "vevői" (valójában a közvetítő cégek vették meg), mennyit fizettek 1 kötvény jegyzéséért (360 ezer EUR), és ebből mennyit kapott meg az állam (265 ezer EUR), elmondható, hogy egy igen drága finanszírozási forma volt ez az államnak, tehát nem tudom elképzelni, hogy ez hogyan érhette meg az államnak. És más országokkal ellentétben mi nem is kötöttük egyéb gazdasági feltételhez (ingatlan vásárlás, cégalapítás, stb.), ami nagy hiba. 
Tehát összességében ez egy államilag szervezett pénzszivattyú volt offshore lovagoknak. Akik köszönik szépen. 
Törölt felhasználó 2018. 02. 08. 16:44
Előzmény: #3517  Dehogynincs
#3521
Szerintem más országokban is a kötvényeket forgalmazó cégek lenyúlják a sápot.. Mit kell ezen csodálkozni? Bankok biztosítók nem ezt teszik?  Nem kapitalizmusban élünk?  Szerinted ingyen végeznék a terjesztést a tőke felhajtást?  

Topik gazda

Simeone
Simeone
2 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek