Topiknyitó: Törölt felhasználó 2018. 01. 11. 13:28

Soha nem látott támogatás a Soros-terv ellen  

Egyre aktuálisabb a téma,hiába próbálja tagadni,elbagatellizálni a balliberális ellenzék.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Oszo 2018. 01. 16. 11:07
Előzmény: #797  wjani
#800
Te ilyen jogász vagy? Én nem. Én csak azt látom, hogy egy sok milliárdos hazug kampány folyik az országban, aminek az egyik legnagyobb hazugsága, hogy migránsnak nevezi a menekülteket. Ebből a szempontból tök indiferens a jogászkodásod!  A menekült akkor se lesz migráns, ha bankot rabol! Akkor bankrabló menekült lesz, és börtönben a helye!
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 11:06
Előzmény: #792  Oszo
#799
"(A menekültet meg azt külömbözteti meg a migránstól, hogy kényszer miatt hagyja el az otthonát"
A migráns is kényszerből hagyja el hazáját,ezzel nem mondtál újat.Másrészt aki Olaszországban belép az EU-ba,majd onnan végig turnézza a kontinenst az nem menekült.Ostobaságot te írtál ezzel,maradjunk annyiban.
Oszo 2018. 01. 16. 11:02
Előzmény: #793  Czvetkovics
#798
Sajnos nem ennyire egyszerű! A bíróságok arról tudnak dönteni, hogy az eléjük állított vádlott a felrótt tettet a bizonyítékok alapján elkövette vagy sem. (Azt viszont már nem tudom, ki minősíti a cselekményt? Pl: a körúti robbantás  egy erősebb vicc, gyilkossági kísérlet, terrorcselekmény vagy háborús bűntett? Ki dönti el? Alogikus az lenne, hogy az  ügyészség, mivel ő vádol.) Mindenesetre nem a bíróság tehet róla, ha nem megfelelően előkészített ügyet kap tárgyalásra, ha például elégtelen, pontatlan, törvénytelen vagy éppen hamisított bizonyítékokat tárnak elé. ( Ha igazak a hírek, Ahmed H. esetében volt ezekből bőven.)
wjani 2018. 01. 16. 10:57
Előzmény: #792  Oszo
#797
A menekültet meg azt külömbözteti meg a migránstól, hogy kényszer miatt hagyja el az otthonát, nem önszántából, és nem az, hogy hol lépi át a határt."
Igen ők a menekültek.
Csak az első biztonságos országig ad nekik menlevelet a meneküléshez az ensz. Lényeges,hogy hol lépi át a határt.
signal2
signal2 2018. 01. 16. 10:57
Előzmény: #793  Czvetkovics
#796
Amúgy a levezetésed sem azt mondja, hogy a vallási/kulturális/nyelvi hovatartozás miatt lehet alátámasztott enyhébb büntetés, hanem a jogszabály nem ismerete, és nem szándékosság miatt. Utóbbi esertben meg talán más a tényállás és a vádpont is (pl. gondatlanságból elkövetett ...). A lényeg, hogy senki részéről nincs olyan általános törekvés, hogy azért kapjon valaki enyhébb büntetést, mert pl. menekült. 
signal2
signal2 2018. 01. 16. 10:52
Előzmény: #791  signal2
#795
Oszo 2018. 01. 16. 10:50
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#794
Nekem amúgy az nem tetszik, hogy hazudsz! Te is, meg a kormányod is!
Czvetkovics 2018. 01. 16. 10:49
Előzmény: #783  Törölt felhasználó
#793
Példának, a megértéshez szerintem olykor jó, ha egy kicsit túlzó az. Mint a karikatúra, szatíra, stb.
Másrészről pedig: a cselekmények megítélését bízzuk a bíróságokra, mi ezeket, és főleg a vitatott eseteket a híradásokban megjelent - manipulált - információkból nem hiszem, hogy helyesen tudjuk megítélni.
Oszo 2018. 01. 16. 10:49
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#792

És ha írsz egy ostobaságot, akkor az törli azt, hogy előtte hazudtál? Mesélj még a fideszes erkölcsről! (A menekültet meg azt külömbözteti meg a migránstól, hogy kényszer miatt hagyja el az otthonát, nem önszántából, és nem az, hogy hol lépi át a határt.)
signal2
signal2 2018. 01. 16. 10:48
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#791
Már, amelyik. Pl., az 1300, akit tavaly befogadtunk, az menekült. Az, hogy menekült-e, azt a menekültügyi eljárás dönti el. Aki nem, azt visszaküldjük. 
signal2
signal2 2018. 01. 16. 10:44
Előzmény: #783  Törölt felhasználó
#790
"éppen ezért nonszensz,hogy egyáltalán felvetődjön,hogy a kulturális/vallási,és nem tudom még milyen egyéb hátterük miatt enyhébb büntetésben részesüljenek."
Egyelőre csak a magyar kormánynál merült fel. Csak nem tudom, hogy a saját ötleteit miért nevezi "Soros-tervnek"?
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 10:43
Előzmény: #786  Oszo
#789
Attól,hogy ti menekültnek nevezitek a migránsokat,arról én nem tehetek.Illegálisan,okmányok nélkül,zöld határon átszökve,embercsempészek segítségével teszik meg útjukat az EU-ba,ez bizony migráns,bármennyire is nem tetszik neked.
signal2
signal2 2018. 01. 16. 10:43
Előzmény: #781  Törölt felhasználó
#788
Még az sem tűnt fel neked eddig, hogy ha az EU-ban az lenne a terv, amit a kormány Soros-tervnek hazudik, akkor azt nem támogatom. Más esetben olyan éles logikával vezeted le a véleményedet, a nyilvánvalót meg nem látod.
Oszo 2018. 01. 16. 10:41
Előzmény: #782  Törölt felhasználó
#787
Nem tudom, mi kell még hozzá, hogy felfogd: Hazug gazemberek szekerét tolod!
Oszo 2018. 01. 16. 10:40
Előzmény: #785  Oszo
#786
Helyesen:  Hát ki írja az idézett angol szöveg -amelyben menekült van - alá  a hazug propagandaszöveget a migránsokról?
Oszo 2018. 01. 16. 10:39
Előzmény: #782  Törölt felhasználó
#785
"The EU should provide €15,000 ($16,800) per asylum-seeker for each of the first two years to help cover housing, health care, and education costs – and to make accepting refugees more appealing to member states."
 .
Segítek,ez azt jelenti,hogy az első 2 évben 15-15 ezer euro-t kell adni a migránsoknak,ami pont 30k eur,és ami kb.9 millió Ft. "
Hát ki írja az idézett angol szöveg -amelyben menekült van  a hazug propagandaszöveget a migránsokról?
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 10:32
Előzmény: #782  Törölt felhasználó
#784
Arra lennék kíváncsi, hogy ezek a migránsok miért nem a saját fajtáikhoz mennek. Egy a nyelvük, egy a vallásuk. Aki pedig úgy gondolja, hogy jöhetnek a migránsok az menjen le a déli határhoz és vigyen haza belőlük. És ha már a saját házába fogadott be migránst akkor joggal mondhatja, hogy az ország is fogadja be a nagyrészt bűnözőkből álló hordát. 
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 10:28
Előzmény: #768  Czvetkovics
#783
Jól megvilágítottad miről is van szó,ugyanakkor erősnek tartom a busman hasonlatot,mert ezek a migránsok/menekültek messze nem ennyire civilizálatlanok,éppen ezért nonszensz,hogy egyáltalán felvetődjön,hogy a kulturális/vallási,és nem tudom még milyen egyéb hátterük miatt enyhébb büntetésben részesüljenek.
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 10:24
Előzmény: #749  Oszo
#782
Biztos,hogy én hazudok,és nem te? Pl.az Afrikából érkező migránsok,akik egyértelműen a jobb élet reményében jönnek,nem háború elöl menekülnek,ők miért is lennének menekültek? 
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 10:22
Előzmény: #748  signal2
#781
Áruld már el,hogy miért nem segély az amikor valakinek 9 millió Ft értékben biztosítanak lakhatás,egészségügyi,oktatási ellátást? Oké,hogy támogatod a Soros tervet,de ami annyira egyértelmű dolog,mint ez a 9 millió Ft-os segély,legalább abba ne köss bele,mert csak magadat nevetteted ki!

Topik gazda

Simeone
Simeone
2 4 1

aktív fórumozók