Topiknyitó: Portfolio 2017. 12. 03. 17:43

Teljesen szétszakadt a magyar gazdaság  

Ugrás a cikkhez
A magyar vállalati szektorban igen nagy különbségeket láthatunk: a kisebb cégek termelékenysége továbbra is alacsony, miközben a nagyobb vállalatoké tartósan magas. Az exportértékesítésben és annak növekedési ütemében is
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 06. 19:27
Előzmény: #4  lzoli41
#5
á, így már perceptálom a teóriát.
lzoli41 2017. 12. 06. 18:56
Előzmény: #3  _Bekre_Pal_
#4
Azt akartam mondani, hogy egy vállalkozó használ a tevékenységéhez humán reál és pénzügyi tőkét, azaz ezt kombinálja. Azt hogy ezt milyen jól teszi az egy multiplikátor tényezőként fogható föl. A másik multiplikátor tényező pedig az állami szabályozás. Ez azt jelentheti, hogy ugyanazon input kombinációval egy versenyképesebb vállalkozó jobb állami szabályozással több hozzáadott értéket teremt.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 03. 18:32
Előzmény: #2  lzoli41
#3
8-10 alkalommal elolvastam a  hozzászólásod. Gazdasághoz konyító embernek tartom magam, de nem értettem meg, hogy  mit szeretnél kifejezni. Kifejtenéd kicsit?
lzoli41 2017. 12. 03. 17:43
Előzmény: #1  portfolio
#2
A reál a humán a pénzügyi tőkék kombinációjának a vállalkozók az egyik míg az állami szabályozás a másik multiplikátora. Ezek a multiplikátorok a versenyképességünk gyenge pontjai. Ezen nem segít sem a támogatás sem a lazítás.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek