Topiknyitó: upgrayeddAKS 2017. 11. 09. 00:46

Ethereum, Ripple, Dash, etc.  

Szóval: altcoin-ok. (Lassan érdekesebb téma lesz, mint maga a Bitcoin.) :) Van is egy konkrét kérdésem... ismeritek-e ill. használtátok-e már ezt a walletet?    
 
https://www.myetherwallet.com/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2018. 01. 10. 18:12
Előzmény: #539  Törölt felhasználó
#540
Ezek a kripto pénzek lassan beállnak, nagy csapkodások lesznek,de állandó emelkedés,többszöröződés már ritka lesz.
Törölt felhasználó 2018. 01. 10. 13:26
Előzmény: #536  HoStrucc
#539
Én itt csak a véleményem osztom meg másokkal, sohasem akartam befolyásolni senkit.  Mindenkinek magának kell eldöntenie, mit kockáztat. Bennem a 2008-as válság elég nagy nyomot hagyott, nem buktam sokat, ahhoz képest, hogy mi lehetett volna.Ha akkor másokra hallgatok, a befektetéseim 50-70 % is bukhattam volna. Tudom eltelt egy évtized, ami szinte folyamatos emelkedést produkált, éppen ezért van bennem egy kis pesszimizmus, óvatosság. Ez nem természetes folyamat, ezt művien táplálják és minél tovább folytatódik, annál fájdalmasabb lesz a vége.
Ne feledjük , 2008 ban a porofi hitelminősítők és befektetők is további szárnyalást vártak és szinte egyik napról a másikra dőlt be az egész. Ezért jobb az óvatosság.
Nem irigységből írogatok, meg van mindenem, amire szükségem van, néha még egy kicsit több is.
rodeki 2018. 01. 10. 12:34
Törölt hozzászólás
#538
Donqatto
Donqatto 2018. 01. 10. 12:09
#537
Azt valaki tuja, hogy az IOTA-val hol lehet kereskedni?
HoStrucc
HoStrucc 2018. 01. 10. 11:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#536
Csak szólnak... a regisztrációról jött értesítés, akkor erről is kéne. De hallgat mint a sír. Remélem addig 1 alá esik :D Komolyra fordítva: fingom nincs mennyire kell ebből stratégiai pakkot tartani... vagy inkább hullámlovagolni. Utóbbi ekkora volánál jobb lehet, viszont cserébe mindig ott kell tartanom online, amitől meg kicsit tartok. Ha kimentem, akkor meg vagy lesz értéke 5 év múlva vagy nem... nemelemzőnek igazat adok sok aggodalmában és én nem is bántom, értelmesen kérdőjelez meg fontos dolgokat. Én tudom hogy lutri. 0 vs 100 a kimenet amire számítok. Más nyerőből áldozok erre a kaszinóra kicsit, aztán elválik. Ez nem hogy a konyhapénz, hanem az extra tejföl egy milliméter vastagságú rétege, ami ha elmegy, elmegy. De ha úgy dagad mint a pur hab, akkor ne kívülről nézzem már :)
Törölt felhasználó 2018. 01. 10. 11:22
Előzmény: #529  tomi140
#535
Ezt nem is kell érteni! Az engem kioktató fórumkollégák véleménye adott. Meg kell lovagolni és egy talicska értéktelen dollárt kell keresni vele.
Ez a lényeg! Ezért kell dicshimnuszokat énekelgetni, hogy valakik kereshessenek rajta.
rodeki 2018. 01. 10. 10:48
Törölt hozzászólás
#534
HoStrucc
HoStrucc 2018. 01. 10. 10:33
Előzmény: #531  Improprius
#533
Igen , most nagyon nagy szerencsénk van. Korrigal durván. Egyelőre nem kaptam még zöld utat 
rodeki 2018. 01. 10. 10:06
Törölt hozzászólás
#532
Improprius
Improprius 2018. 01. 10. 10:01
Előzmény: #522  HoStrucc
#531
Szua Hostrucc!
Lehet szerencsések voltunk, hogy nem sikerült még regisztrálnunk sehova XRP-t venni. :) 1,6 USD körül mozog...a kapkodásban lehet bevásároltam volna 3 USD körül. :) Bitstamp felől van már híred? December vége óta várom a jóváhagyást...
Törölt felhasználó 2018. 01. 10. 09:46
Előzmény: #526  kukker
#530
Ha elolvasod a hozzászólásimat, láthatod, hogy ugyan ez a véleményem. Itt mindenki azt magyarázza, hogy ez lehetetlen, szükség van valamilyen coin-ra, hogy működjön.
Ha erre van igény?, jöjjön a huncoin.
Most vajon mi történik? Dollárt kap fizetésként, vesz belőle bitcoint, fizet vele a kereskedőnél az meg azonnal visszaváltja dollárra, remegve, hogy ne essen az árfolyam az átutalás közben. A ripple is csak valamilyen alkalmazást használ, semmi csoda nincs benne. A fiat átutalásoknál sem cipelik a papírpénzt a helyszínek között. Ezért nem értem mért kell bevonni valamilyen átvivő bigyókat. Ha az átutaláskor 1 másodpercen belül kapom az SMS-t a visszaigazolásról, ugyanennyi idő alatt átmehet a fizetség is. Csak egy kis fejleszést igényelen.
Csak akkor nem lenne lehetőség egyeseknek akár 1000 %-ot keresni 24 óra alatt.
tomi140
tomi140 2018. 01. 10. 09:42
Előzmény: #528  pitcairn2
#529
én eleve nem értem ez hova vezet :D van rengeteg országos pénznem már így is. az ötlet jó, csináljunk egy átjárható elektronikus pénzt. még akár előfutára lehet is egy nagyobb kezdeményezésnek. na de már minden szar kriptopénz van :D:D:D ugyanott vagyunk :D nem lett kevesebb, egyszerűbb és átláthatóbb a pénzrendszer :D ha sok év múlva csak kriptopénzek lesznek netán, akkor is ott leszünk hogy minden ország digitalizálta a pénzét, de nem lett kevesebb pénztípus, mert addigra többszáz kriptopénz típus lesz :D:D:D lol ... emberiség....
pitcairn2 2018. 01. 10. 09:23
Előzmény: #525  Törölt felhasználó
#528
ha ezeket az izéket valóban pénzként akarják használni, akkor csak két út van:
1. valami szilárd nem monetáris fundamentumhoz kötik őket (nyersanyag, nyersanyagcsoport, részvényindex) vagy
2. megmaradnak a mai monetáris politikánál
a jelenlegi semmilyen reálgazdasági kapcsolattal rendelkező kaszinó csak a szerencsejátékosoknak jó, működőképes pénzrendszert erre nem lehet alapozni
Törölt felhasználó 2018. 01. 10. 09:22
Előzmény: #522  HoStrucc
#527
Szerintem most örülhetsz, hogy nem ment át a regisztrációd 3,5-nél. ☺☺☺. Minden rosszban van valami jó. Már most nyertél 50 %-ot. Most ha beleveszel, már ennyit nyertél.
Különben hasonló termék már volt a piacon, valamilyen nagykereskedő adott ki saját pénzt, kedvezményeket biztosítva a vásárlásnál. Két évig kínlódott, aztán nagy veszteséggel bedőlt a projekt, persze a befektetőknek is minimalizálva adóalapját.
kukker 2018. 01. 10. 09:19
Előzmény: #525  Törölt felhasználó
#526
"A nemzeti crypto szerintem a fiatot egészítené ki, kihasználva a gyors és olcsó átutalásokat."
És ezt hogy?
És minek?
Van a forint.
Kihozom a hufcoint, hogy a bankban lévő pénzt átkonvertálva 1:1-ben hufcoinban utalgassam majd vissza forintba.
Mert gyors.
Meg olcsó.
Nem baj, hogy egyszerűbb a számítástechnikai részét fejleszteni illetve törvényi szabályozás az utalás díjára.
De biztosan sokkal logikusabb és ésszerűbb csak azért, mert blokkcsén.
Ja.
Törölt felhasználó 2018. 01. 10. 09:10
Előzmény: #523  Törölt felhasználó
#525
Ne haragudj, de éppen a mostani üdvöske a ripple egy centralizált, tehát nem többmillió cím kezeli, hanem csak néhány csomópont, ami egy cég tulajdonában van.
A nemzeti crypto szerintem a fiatot egészítené ki, kihasználva a gyors és olcsó átutalásokat. Amit elméletileg a maszek is ígér és ahogy a bebetonozott bitcoin alapelveket is azért meg lehet változtatni- elágazások, fejlesztések, úgy miért ne lehetne folyamatosan fejleszteni.
Azoknak a cryptoknak lesz esélyük fennmaradni, amelyek nem csak a meggazdagodás reményében jöttek létre, hanem más fejlesztések. Tudni kell, hogy a bitcoin is egy ilyen, méghozzá ez egy speciális részvény, amit a bányászok kapnak a blokklánc működtetéséért. Csak a spekulánsok rávetették magukat és rossz irányba terelték.
Az eredeti elképzelés alapján lenne egy kisebb közösség, aki bányászna és egy nagyobb aki ezt kihasználhatná. Az ár stabilizálódna 50-500 dollár között, egy normális életet biztosítva a közösségnek.
tomi140
tomi140 2018. 01. 10. 08:49
Előzmény: #520  Törölt felhasználó
#524
vagy befektetésvédelem, mint amikor egy pénzintézet letitlja a tőkeáttételes kereskedést egy termékre adott irányba, mert megugrott arra....
rászálltak a Ripple-re pl, nem tudom láttad-e a cikket... szorongatják őket rendesen, szerintem ezért korrigálgatott a bitcoin is mostanság. Sajnos a szolgáltatásban regisztrációnak felfüggesztése az számomra nem biztos hogy pozitív üzenet.
Törölt felhasználó 2018. 01. 10. 08:06
Előzmény: #521  Törölt felhasználó
#523
Én úgy gondolom, az államok saját cryptot kreálnak majd, akkor viszont a maszek bigyók mehetnek a kukába.
Annak pont mi értelme lenne? Ami mögött állam van..akkor ott vagy ahonnan elindultál. Lesz Rubel is kriptóban, arra lesz jó, hogy lesz menekülővaluta. Mert ugye USDT nem az igazi.
HoStrucc
HoStrucc 2018. 01. 10. 07:37
Előzmény: #521  Törölt felhasználó
#522
Szia. Még várok mindig. Biztos lesz ilyen irány is de a ripple már most is együttműködik számos neves bankkal. Nekem ez jót jelent továbbra is mert a bankok lobbiereje elég nagy szabalyozoi oldalon is. Persze nem kishazankban  :) aztán ha nem nyerek akkor nem :)
Törölt felhasználó 2018. 01. 10. 07:29
Előzmény: #510  HoStrucc
#521
Szia!
Megvan már a regisztrációd?
Most megint jóárúsítva volt a ripple. Vagy inkább most kivársz a kerítésen ülve?
A szlovák pénzügyminiszter elszólta magát, hogy az EU val közösen próbálják majd megoldani a helyzetet, ez arra utal, hogy már készülődik valami a háttérben.
Kórea jó kis tesztország lehet, úgyis úgy táncolnak, ahogy az amerikaiak fütyülnek, ott majd letesztelhetik az intézkedések hatását. Szabályozás, tiltás, adóztatás, esetleg konkurenciaként nemzeti crypto bevezetése.
Én úgy gondolom, az államok saját cryptot kreálnak majd, akkor viszont a maszek bigyók mehetnek a kukába. Persze főleg azok, amelyek pénz funkciót akarnak betölteni, mert ugye vannak már más gondolatok is a blokklánc technológia kihasználására.
Nem a bitcoin ellen akarok fogadni, miattam menjem a csillagokba, de várom már azt a pillanatot, mikor 2020 ban a Nemistudom Hogyhívják uriember rágicsálja hímvesszejét. Remélem szigorúan számonkérik tőle a fogadalmát!

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek