Topiknyitó: upgrayeddAKS 2017. 11. 09. 00:46

Ethereum, Ripple, Dash, etc.  

Szóval: altcoin-ok. (Lassan érdekesebb téma lesz, mint maga a Bitcoin.) :) Van is egy konkrét kérdésem... ismeritek-e ill. használtátok-e már ezt a walletet?    
 
https://www.myetherwallet.com/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 17. 12:26
Előzmény: #116  adooptimalizalo
#120
Ha nemsokára eljut 10k-ig, ott biztos lesz egy komolyabb esés BTC-ban, ergo BCH-t majd kb. akkor lesz érdemes venni. De az is lehet, hogy akkor sem... pl. mert az a "trón-támadás" már az Ethereum oldaláról (ETC / ETH) fog jönni...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 17. 12:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#119
2010-2011 környékén kellett volna szólniuk! :) De ne legyünk telhetetlenek... ilyen szép nyerőt kevés befektetés tudott eddig hozni. Ha rögtön az elején full tőkét tolok bele, akkor is spekiznék vele, olyan jó kis likvid cucc, és "megbízható". Főleg ezek a totojázások a kerek ezreseknél, ezek szoktak ilyen-olyan formában bejönni. Nem mindig uaz a minta, szokott "cselezni", de a végén mindig jön vmi lepattanás az ellenállásról, ami később már támasz lesz. 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 17. 12:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#118
BTC long még megvan. Még csak 1 hete kezdtem (újra) venni :) 7k "ostromakor" kiszálltam fokozatosan, mert tartottam a segwit2x körüli esetleges leállásoktól, káosztól + kerek ezresek mindig megkínlasztják a BTC-t. Most is már kőkemény 1 napja szenved a 8k-val... ha ez így megy tovább, még 1-2 nap kell neki, mire átviszi :) Év végére így már nem lesz 10k, esetleg 9k, de csak jó esetben :) Vacak egy "papír" ez, annyi szent :) Alig hoz valamicskét :) 
thibi99 2017. 11. 17. 10:40
Törölt hozzászólás
#117
adooptimalizalo 2017. 11. 17. 10:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#116
A BCH-val nagyon vigyázz, mert jelenleg egy érdekkör manipulálja a Bithumb tőzsdén keresztül. Ingyen pumplják az árfolyamot, amit a kereskedő robotok kiterjesztenek a többi tőzsdére. BTC felfutásban pedig mindig negatívan reagál, akkor kell venni, amikor a BTC zuhan.
adooptimalizalo 2017. 11. 17. 10:12
Előzmény: #82  Cipolla22
#115
Krakenre jelenleg ne utalj, mert vannak aggasztó jelek a céggel kapcsolatban, csúsznak a kifizetések. Ha nagy hype van, akkor általában nem bírja a forgalmat az oldal és nem tudsz kereskedni. A kriptopiacok OTPdirektje...SEPA utalással könnyen elérhető itthonról, ezért népszerű, de kereskedésre nem a legjobb. Vegyétek figyelembe, hogy a legtöbb altcoint fiat pénzzel  nem lehet kereskedni, csak BTC vagy ETH keresztül, így dupla konverziót szenvedsz el. ETF jellegű az eToro is, ahol szintén elég nagy a spread, de lehet BTC, ETH, Dash, ETC, Ripple, LTC, BCH-val is kereskedni közvetlenül fiat pénzért. Kártyás befizetések esetén, mindenhol nagy a költség, ahol valódi Bitcoint tudsz venni, ezért nagy esések esetére jól jöhetnek ezek a játszós oldalak (eToro, +500), ahol gyorsan lehet vásárolni.
thibi99 2017. 11. 17. 10:06
Törölt hozzászólás
#114
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 17. 09:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#113
BTC = Bitcoin, a bitcoin cash meg a BCH. A többiről nincs konkrét véleményem. Ezek az amcsik, akikről írsz néha, mennyire komoly befektetők? Ismerik is belülről a piacot, vagy netán angel investorok ill. hasonlók?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 17. 09:53
Előzmény: #108  kardos74
#112
Nem azt írtam, hogy úgy néz ki, hanem csak annyit, hogy talán az ihlette. Sztem a piramisnak negatív konnotációja van az üzleti életben, ezért nem szerencsés (főleg egy ilyen terméknél, ahol a kezdeti bizalom kiemelten fontos) azt szimbólumként használni friss cégnél ill. terméknél pü.-i területen. Nyilván egy jégkrémnél, stb. még elmenne. (Közös nevező: mindegyiket lehet nyalni :) hihihi.) Szóval lehet, hogy a tudatalattijuk "szabadult el", mint nekem most :) Végső soron a reptiliánokra is lehet asszociálni, mert 90 fokkal elforgatva egy "hüllőszemet" kapunk :) Vagy lift hívógombját :)  - ha nem forgatjuk.
thibi99 2017. 11. 17. 09:49
Törölt hozzászólás
#111
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 17. 09:44
#110
Na, a svájci büfik nem nyugszanak, az ETH-t fogják előbb-utóbb promotálni sztem. A Vontobel már el is indított egy BTC-shortoló terméket. (Zug kantonban van egy Crypto Valley-nek nevezett "hely", egy "virtuális tér", ahol az amcsi Silicon Valley-hez hasonlóan sok crypto-fejlesztő cég megtelepedett.) Oda kell tehát figyelni, mert jöhet nemsokára egy 2. hullámos támadás a (vas)trónért. :) Lehet, hogy az ETH-t  és/vagy ETC-t felkapják, és új ATH jön. Van még egy kripto, amit lehetőség szerint gyűjtögetek - ha megvettem a kívánt mennyiséget, majd beírom. 
kardos74
kardos74 2017. 11. 13. 23:18
Előzmény: #102  upgrayeddAKS
#109
Elég vadul néz ki ez a csóka(Vitalik Buterin)... :)
kardos74
kardos74 2017. 11. 13. 23:11
Előzmény: #102  upgrayeddAKS
#108
Azért én ilyen pin@val nem szeretnék találkozni.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 13. 22:52
#107
Újra ON: hétvégén még annak is utánanéztem, hogy a BTC-ben valójában megvalósult a segmented witness, csak nem az összes bányásznál. Tehát a Segwit2x-ből csak a 2 MB-os blokkokra való áttérés maradt el. Az meg nem para, mert így is- úgy is több kell majd hosszabb távon. Először implementálja az összes miner a segmented witness-t, aztán lehet szó 2, 4, 8 stb. MB-os blokkokról. (szerintem)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 13. 22:48
Előzmény: #104  pitcairn2
#106
OK. Kösz a történelmi kitérőt. Now back 2 business... 
pitcairn2 2017. 11. 13. 22:43
Előzmény: #103  upgrayeddAKS
#105
pitcairn2 2017. 11. 13. 22:39
Előzmény: #103  upgrayeddAKS
#104
a token money felé az érmehiány vezetett, amely leginkább a bimetallikus rendszerből adódó problémákhoz kapcsolódott
https://en.wikipedia.org/wiki/Token_money
a bimetallikus rendszerben az arany és az ezüst kötött árfolyamon volt ezért amikor az egyik alul-értékeltté vált a másikkal szemben akkor egyszerűen eltűnt a forgalomból
(ez általában az ezüsttel esett meg)
Angliában különösen bevett dolog volt az efféle magánpénzverés
https://en.wikipedia.org/wiki/Conder_token
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 13. 22:24
Előzmény: #100  pitcairn2
#103
ezekkel anno az inflációt akarták kiküszöbölni? pl. kellett valakinek egy olyan "értéktartó befektetés" (höhöhö), amiért fixen kapott ételt, whiskey-t meg egy prostit a csehóban? (gondolok itt a FOOD WHISKEY ONE SCREW feliratúakra)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 13. 22:17
Előzmény: #100  pitcairn2
#102
Végül is lehet, hogy az ETH jelét is a p...na ihlette :) A kitalálója fejét elnézve meg pláne hihető ez a hipotézis :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 13. 22:13
Előzmény: #92  BudFox
#101
Jó a hasonlat... az a sok zsé, ami a kis altcoinokból kiáramlik majd, mind a nagyobbakba fog menni: BTC, ETH, stb. Bye-bye dogecoin :) Fenti kettőből meg lesz a Google-nek ill. AMZN-nak megfelelő kripto... :) Amúgy az MSFT is sokat ment a dotcom lufi idején, sőt a Matáv meg a Synergon is. Nem annyit, mint a Google ill. AMZN, és azok azóta sem érték el az akkori csúcsot, ellentében szintén a G+AMZN párossal... szóval tömören fogalmazva: nekem tetszik ez a hasonlat, ezt várom kb. a nagyobb kriptoktól is, tehát a BTC-tól + amik a topik címében vannak + még néhány életképes projekttől. (Golem, Factum, Neo, OMG, stb.) A neo és az omg akár jobban is elterjedhet Ázsiában, mint a BTC vagy az ETH.

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek