Topiknyitó: pampa 2017. 10. 25. 08:47

VÁLASZTÁS 2018  

MINDENKI ELFORDULT VONA IDENTITÁSÁT VESZTETT PÁRTJÁTÓL
MA MÁR A CORVIN KÖZ IS TÚL NAGY A JOBBIK SZIMPATIZÁNSAI SZÁMÁRA
Gabay Dorka
Nehéz helyzetbe került a Jobbik, a néppártosodási folyamat következtében a radikális szavazói és értelmiségi támogatói elhagyják, miközben belső feszültségek is gondot okoznak. A liberális és baloldali szavazóknak tett gesztusok sem segítettek a párt támogatottságának növelésében.
http://magyaridok.hu/belfold/mindenki-elfordult-vona-identitasat-vesztett-partjatol-2378080/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
salve 2018. 02. 16. 15:22
Előzmény: #278  signal2
#320
"befogadnám azokat, akik háborús országból érkeznek, és nem állnak meg az első biztonságos országban, mert simán el tudom képzelni, hogy Törökországban embertelenek a körülmények..én nem rónám fel Görögországnak, hogy nem tartott be ezt meg azt "
egyetértek de ez meg is történt: akiknek Mo. végülis adott oltalmat azóta hogy fennáll a tranzitzóna és ott jöttek be legálisan, menekültkérelmet beadva, ők szerintem ez a kategória.
"el tudom képzelni, hogy Görögország nem tudja kezelni a helyzetet"
igen ez igaz, de csak részben! az EU az adóssága miatt neki kiszolgáltatott görögországnak a piszkos anyagiakért cserébe elnézte, hogy a görög kormány semmibe vette az érvényben lévő schengent, ebben ez volt a felháborító! és az , hogy a schengent betartani akaró OV-t és a magyar kerítést meg minden eszközzel fikázta közben az EU! különben nézz utána: a görög kormány a mai napig is csak vállat von, és leszarja azon pár szigetének lakosait, akik évek óta tüntetnek és kérik a segítséget mert már megőrülnek az őket ellepő migráció miatt, - tehát a baloldali Ciprasz a saját állampolgárainak sem segít, ez több mint szégyen!
abban igazad van hogy ez az invázió egész Európát teljesen váratlanul állította kész helyzet elé, ezért van az hogy pl. a szerbek sem merik  kitoloncolni vissza le a balkánon azt a párezer migránst akik náluk ragadtak a kerítés miatt, de miért is? hát mert ők meg attól félnek, hogy ellenkező esetben rossz pontokat szereznének a Sorossal tárgyalgató Junckernél = késleltetnék emiatt az EU-s csatlakozásukat.. ezt a Hír tv külpolitikai műsorában egyébként el is mondta nemrég egy szerb kormányhivatalnok, hogy ezért nem toloncolják ki a migránsaikat, tehát ez nyílt titok és nem feltételezés..
abban persze egyetértünk, hogy a frontországokat az EU-nak első perctől kezdve segítenie kellett volna- csakhát tudjuk jól: ötletük sem volt sokáig hogy mit kéne tenni. utólag könnyű persze okosank lenni, de kb. ezt kellett volna tenni: görög és olasz partokhoz is húzni egy figyelőszolgálatot hajókkal, és  a csónakokról felvett embereket mind visszavinni és lezavarni , hogy az embercsempészek lássák: az üzlet dugájába fog dőlni, ha a parton olaszország felé igyekvők azt látják hogy akik pár napja útrakeltek, azokat nem fogadja Európa, hanem visszaviszi Afrikába! és persze fizetni a törököknek is, hogy ne csak saját zsebből állja a számlát..de sajnos nem ez történt..az idióták behajózták őket és mostmár szsbadulnának tőlük kvótával vagy akárhogy..csakhogy saját csapdájukba estek, hiszen ezeket a megélhetési, ilegális bevándorlókat mostmár csak erőszakkal lehetne majd visszavinni akár Afrikába, akár máshová..
-pny
-pny 2018. 02. 16. 15:13
Előzmény: #317  pampa
#319
Orbánék azt nyilatkozták, hogy MENEKÜLTEKET fogadtak be. Szerinted nem menekültek. Akkor bizony hazudtak, ha kimondod, ha nem.
-pny
-pny 2018. 02. 16. 15:12
Előzmény: #312  signal2
#318
Csak tavaly 1300, összesen több, mint 4000.
pampa 2018. 02. 16. 15:08
Előzmény: #309  -pny
#317
Akor bizony Orbánék szerinted is hazudtak, amikor azt állították, hogy a befogadott afgán, szír, iraki emberek menekültek. "
Nem hazudtak hanem te nem érted a helyzetet.
Egy részük nem menekült hanem csak oltalmazott státuszt kapott.
Ahogyan egy másik részük pedig csak befogadottat.
.
Te szándékosan vagy csak tudatlanságból mosod, csúsztatod össze a fogalmakat?
.
Akor pedig KK !
Törölt felhasználó 2018. 02. 16. 15:07
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#316
itt a vége,a fidesznek
Törölt felhasználó 2018. 02. 16. 15:07
#315
Ön melyik párt listájára szavaz április 8-án?Fidesz-KDNP17%MSZP-Párbeszéd31%DK21%Jobbik16%
Törölt felhasználó 2018. 02. 16. 15:06
#314
Ön melyik párt listájára szavaz április 8-án?Fidesz-KDNP17%MSZP-Párbeszéd31%DK
pampa 2018. 02. 16. 15:05
Előzmény: #308  signal2
#313
Továbbra is érzelmet viszel egy tisztán jogi kérdésbe.
Itt van amit kértél:
.
"„akik közvetlenül olyan területről érkeztek, ahol életük, vagy szabadságuk (…) veszélyeztetve volt, és akik engedély nélkül lépnek be területükre, illetőleg tartózkodnak ott, feltéve, hogy haladéktalanul jelentkeznek a hatóságoknál és kellőképpen megindokolják jogellenes belépésüket, illetőleg jelenlétüket.” 
.
Így jártak el azok akik még a kerítés megépítése előtt érkeztek hazánkba?
signal2
signal2 2018. 02. 16. 14:56
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#312
Pny a határon érkezőkről írt, akiket oltalmazottként befogadtunk. Tudod, az 1300.  
Törölt felhasználó 2018. 02. 16. 14:51
Előzmény: #309  -pny
#311
Akiket orbánék befogadtak, azok nem ladikkal érkeztek, hanem repülővel. Honnan tudnák, hol van a legközelebbi biztonságos hely. Minél messzebb, annál jobb, főleg úgy, hogy megnyílik előttük az egész EU. Azt mondták, a letelepedési kötvényt otthonról is lehetett igényelni, így csak be kellett fizetni a foglalót és gyakorlatilag EU-s állampolgárok lettek.
signal2
signal2 2018. 02. 16. 14:36
Előzmény: #307  pampa
#310
Elhiszem!
Szép hétvégét!
-pny
-pny 2018. 02. 16. 14:35
Előzmény: #306  pampa
#309
“Válasszuk szét a hazájukat elhagyókat két csoportra.
Az első csoport a legközelebbi biztonságos helyen letelepszik és vár arra, hogy hazatérjen.
.
Ők a menekültek.”
.
Akor bizony Orbánék szerinted is hazudtak, amikor azt állították, hogy a befogadott afgán, szír, iraki emberek menekültek. Nem semmi, hogy össze-vissza hazudoznak. Tudom, most ez nem zavar téged, csak 2010 előtt zavart ilyesmi.
signal2
signal2 2018. 02. 16. 14:35
Előzmény: #306  pampa
#308
Te így határozod meg, én meg úgy, hogy vannak a hazájukat kényszerből elhagyók (menekültek), és az önkéntesen elhagyók (migránsok). 
Én az általad említett kitételt, hogy csak az első biztonságos országig számít menekültnek, nem találtam, ahol utána néztem. Pl. itt:
https://www.iom.int/key-migration-terms
vagy itt:
http://www.unhcr.org/news/latest/2016/7/55df0e556/unhcr-viewpoint-refugee-migrant-right.html
pampa 2018. 02. 16. 14:33
Előzmény: #304  signal2
#307
Mi folyamatosan fogadunk be menekülteket.
Tettük azt a román forradalom idején, a jugó háborúban és további más esetekben is.
Mi a baj ezzel?
Ahogyan adunk letelepedési engedélyt migránsoknak is.
Magyarország sohasem volt elutasító az idegenekkel szemben.
Fogadunk idegeneket, de csak oly mértékben amit képesek vagyunk kezelni.
.
Nem kellene ezt a politikát keverni a napjainkban zajló újkori népvándorlással.
.
Én ahogyan Phylaxa is a TÖMEGES migrációt ellenzem!
Az ilyen mértékű érkező tömeg már nem integrálható ezért kezelhetetlen társadalmi feszültséget generál!
Ez volt a véleményem 2015-ben, 2016-ban,2017 és 2018-ban is!
Nyugodtan keresd vissza az én hozzászólásaim elérhetőek, nem törölték.  :))))
pampa 2018. 02. 16. 14:24
Előzmény: #303  signal2
#306
Válasszuk szét a hazájukat elhagyókat két csoportra.
Az első csoport a legközelebbi biztonságos helyen letelepszik és vár arra, hogy hazatérjen.
.
Ők a menekültek.
.
És akkor az a bizonyos második csoport aki pénzt költ arra, hogy bármi áron Európába jusson.
Ők a migránsok,ők nem azért kelnek útra, hogy vissza fognak térni béke esetén.
Ők új,élhetőbb hazát keresnek maguknak.
Róluk zajlik a vita már lassan 3 éve.
Őket nevezik itt egyesek menekültnek és mások pedig migránsnak.
Azt "hámoztam" ki a hozzászólásaidból, hogy te is menekültként írsz róluk.
Ezeket az érkezőket akarja az EU elosztani a tagállamok között,.
Törölt felhasználó 2018. 02. 16. 14:19
#305
fidesz 17% mszp31% dk 21%,jo leradirozzák a fideszt
signal2
signal2 2018. 02. 16. 14:17
Előzmény: #302  pampa
#304
1 millió MENEKÜLTET, a Szíriai háború miatt.
Remélem, korábban te nem oktattál is senkit, hogy tegyen különbséget migráns és menekült között. Mert biztosan voltak, akik igen. Igaz, csak azután, miután nyilvánosságot kapott az egyébként mindig is elérhető adat, hogy mi fogadunk be menekülteket.
signal2
signal2 2018. 02. 16. 14:15
Előzmény: #301  pampa
#303
Jól beégett ez a "betelepítés" szó, de én tőle még csak "menekültek befogadását" olvastam, ai azért talán némi árnyalatbeli különbség.
Egyébként akár lehet is olyan véleménye, hogy Európának szüksége van bevándorlókra a gazdasági teljesítmény fenntartása érdekében, de még sehol nem találtam utalást arra, hogy gazdasági migránsok befogadását kötelezővé akarná bárki tenni. Tehát szerintem nekünk igazából nincs félnivalónk.
A nyitott társadalom nem azt jelenti, hogy mindenki befogadó, hanem mindenkit ELfogadó, és teret enged a vitáknak.
pampa 2018. 02. 16. 14:10
Előzmény: #300  Peterbond
#302
Ezt most nem értem.
Soros sohasem mondta, hogy Európának évi 1 millió migránst kell befogadnia?
pampa 2018. 02. 16. 14:08
Előzmény: #296  signal2
#301
Soros nem a kötelező kvótát találta ki hanem a betelepítést és egy nyitott társadalomra épülő Európai Egyesült Államok létrehozást.
Ez az a cél aminek az elérése végett munkálódik Soros , és az általa vagy alapítványai által támogatott civil szervezetek.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek