Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tagore
Tagore 2021. 03. 04. 16:17
Előzmény: #4094  Törölt felhasználó
#4100
Anyám borogass...........ha nem tudsz értelmezni valamit, akkor olvasd el a termodinamika második fő tételét: ......bár ezt főleg "kukker " fórumtárs  figyelmébe ajánlom, mert ő ragadt le le a zárt rendszereknél.....csak rossz helyen.......
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_termodinamika_m%C3%A1sodik_f%C5%91t%C3%A9tele
kukker 2021. 03. 04. 14:15
#4099

Moon always follows the path of the sun  
https://www.youtube.com/watch?v=gSLuLlbc-_I
Törölt felhasználó 2021. 03. 04. 14:08
Előzmény: #4097  kukker
#4098
A lovasokkal kapcsolatban nekem más a megfejtésem... de nincs ezzel baj, hiszen mindenki szabadon eldöntheti, hogy miről mit gondol.
 
Azzal viszont egyetértek, hogy ha Isten nem fogná vissza minden időben a kibocsátott mérgeket és a (szándékos) pusztítást a Földön, akkor az emberiség már sokkal korábban lelépett volna (erről) a színpadról.
Ha olvastad az igencsak ősrégi és rejtélyes keletkezéstörténetű Jób könyvét az Ószövetségben, mely nekem nagy-nagy kedvencem, akkor láthattad, hogy a gonosz örömmel pusztítana el mindent, ha Isten nem fogná őt vissza minden pillanatban. Jób viselkedése és lelki tartása minden, Istenben bízó Ember számára örök példázat azóta is.
kukker 2021. 03. 04. 13:36
#4097
2És láttam: íme, egy fehér ló, a rajta ülőnek íja volt, és korona adatott neki, és győzelmesen vonult ki, hogy újra győzzön.
3Amikor feltörte a második pecsétet, hallottam, hogy a második élőlény szól: Jöjj! 4És kijött egy másik ló, egy tűzvörös, és a rajta ülőnek megadatott, hogy elvegye a békességet a földről, sőt hogy öldössék egymást az emberek; és nagy kard adatott neki.
Itt a vörös lovas, itt lesz mindenhol, figyeljétek, ilyenek lesznek mindenhol:
https://liner.hu/beszoltak-a-rendoroknek-a-jarokelok-hogy-vegyenek-fel-maszkot-erre-megvertek-oket/
https://indirekt.hu/belfold/politika/brutalis-video-puskaval-verik-es-rugdossak-a-mentosoket-a-mianmari-rohamrendorok/
Majd jön a harmadik, a hiperinfláció az alapvető élelmiszernél:
5Amikor feltörte a harmadik pecsétet, hallottam, hogy a harmadik élőlény szól: Jöjj! És láttam: íme, egy fekete ló, és a rajta ülőnek mérleg volt a kezében. 6És hallottam, mintha egy hang szólt volna a négy élőlény között: Egy mérce búza egy dénár, és három mérce árpa egy dénár, de az olajat és a bort ne bántsd!
Törölt felhasználó 2021. 03. 04. 13:30
Előzmény: #4095  Törölt felhasználó
#4096
A hasonlatom szerintem  jó volt,max vagy nem értetted vagy félreértetted,hogy mi minek a hasonlata vagy nem ugyan azt gondoljuk a szabad akaratról és az eleve elrendelésről,ez utóbbival kapcsolatban a kereszténységen belül is eléggé ellentmondásosak a tanok.Ha már felvetetted Judást,akkor leihatnád,hogy mit gondolsz Judás szabad akaratáról és az ő eleve elrendeléséről.Így megismerhetem a teológiai nézeteid a szabad akaratról és az eleve elrendelésről is.
Törölt felhasználó 2021. 03. 04. 12:46
Előzmény: #4094  Törölt felhasználó
#4095
Ha már az általad hozott botcsinálta analógia mentén diskurálunk, akkor sztem a szabad akarat az, hogy Tagore kolléga választhat, hogy spenótot eszik főtt tojással vagy inkább pacalpörköltet mangalicakolbásszal (előtte pálinka, utána bor... természetesen). A lényeg pedig, hogy Isten tervébe Tagore kolléga bármelyik döntése mindig beleillik...:)
 
Kissé komolyabbra fordítva a szót, a téma legadekvátabb felvetése Júdás személye az Evangéliumokban. Mennyire volt szabad akarata a szándékaiban és cselekedeteiben? Mikor és hol jött el számára végül a "point of no return" szakasza? Előre programozott biorobotként tette amit tett, vagy (elvileg) bármikor kiléphetett volna-e a sorsából?... ezek már picit talán jobban közelítik a tulajdonképpeni tagore-i dilemmát.
Törölt felhasználó 2021. 03. 04. 12:09
Előzmény: #4092  Tagore
#4094
A szabad akarat azt jelenti,hogy választhatsz,hogy megeszed a spenótot vagy sem.Isten terve meg,hogy spenótot kapsz vagy mákos tésztát .A lényeg viszont az,hogy Isten olyat ad enni ami számodra a leghasznosabb.
Törölt felhasználó 2021. 03. 04. 11:55
Előzmény: #4092  Tagore
#4093
Ezúttal fontos témát vetettél fel, melynek már a tematikum puszta gondolati súlya miatt (is) könyvtárnyi irodalma van. Épp emiatt nem is célszerű ebbe itt mélyebben belemennünk, mivel csak hergelnénk vele az itteni materialista tudományhívőket.
 
A "circulus vitiosus" kifejezés kapcsán egyébként érdemes megjegyezni, hogy a magyar nyelvben gyakran ördögi kör-nek fordítják... szó szerinti fordítása: "gonosz kör". Már ez is mutatja, hogy ez a fajta világias okoskodás honnan is ered és mit (illetve kit) képvisel.
Tagore
Tagore 2021. 03. 04. 09:52
Előzmény: #4081  Törölt felhasználó
#4092
Fel kellene ismerni a logikai hurkot ...ezt általánosságban jegyzem meg: Ezt úgy hívják, hogy circulus vitiosus. Ha ilyen logikai hurokba jutunk, az mindig ellentmondást jelez.
Ha isten szabad akaratot adott nekünk, hogy lehet “minden isten tervének a része”?Ha “minden isten tervének a része”, hogy lehet szabad akaratunk?
Törölt felhasználó 2021. 03. 04. 09:47
Előzmény: #4090  badsector1
#4091
hát jah... ha ebben a tempóban haladnak, lehet h. a piros teszlában keringő rocketman előbb ér oda.
 
))
badsector1
badsector1 2021. 03. 04. 09:18
Előzmény: #4089  Törölt felhasználó
#4090
Látod mennyi munkát fektetnek a műtermi Mars leszállásba.
Törölt felhasználó 2021. 03. 04. 08:47
#4089

Pedig már a nasa-nál is régóta tudják, hogy dinkaság az egész cécó... nem baj, majd csalárd dogecoin-os twitekkel szerez magának a csóka újabb manit a hóbortjaihoz... re: "üzleti terv".
 
07:15Harmadszor is kudarcba fulladt a kísérlet: földbe csapódott és megsemmisült Elon Musk űrhajója
kukker 2021. 03. 04. 03:20
Előzmény: #4087  kukker
#4088
kukker 2021. 03. 04. 03:17
#4087

The World Map Presentation Vol 1
2021. febr.
Vibes of Cosmos
Plasma Moon World Map You asked for it and now it is out. Support us and download the World Map on plasma moon in the highest resolution/definition
The World Map Presentation Vol 1 - YouTube
Törölt felhasználó 2021. 03. 04. 00:48
#4086
nem kell a próféciákat össze keverni,mindegyik külön álló,ha az lett volna a cél,hogy egybe legyenek akkor egybe is lennének
kukker 2021. 03. 03. 21:45
Előzmény: #4083  Törölt felhasználó
#4085
Ez a jelenés szerintem az új jeruzsálem alaszallsa előtt lesz.
kukker 2021. 03. 03. 21:43
Előzmény: #4081  Törölt felhasználó
#4084
Gyuszi.
Ez nem a nagy nyomorúság kezdetekor lesz, hanem akkor, mikor már nem lesznek itt, csak a fenevad és azok az emberek, akik felvették a jelét.
Ezek amit írtam, még bőven előtte fognak megvalósulni, még a nagy nyomorúság előtt.
Törölt felhasználó 2021. 03. 03. 20:33
Előzmény: #4081  Törölt felhasználó
#4083

"
...
 Dán. 2.33
Lábszárai vasból, lábai pedig részint vasból, részint cserépből valának.
Dán. 2.34
Nézed vala, a míg egy kő leszakada kéz érintése nélkül, és letöré azt az állóképet vas- és cseréplábairól, és darabokra zúzá azokat.
Dán. 2.35
Akkor egygyé zúzódék a vas, cserép, réz, ezüst és arany, és lőnek mint a nyári szérűn a polyva, és felkapá azokat a szél, és helyöket sem találák azoknak. Az a kő pedig, a mely leüté az állóképet nagy hegygyé lőn, és betölté az egész földet.
...
"
badsector1
badsector1 2021. 03. 03. 20:25
Előzmény: #4072  kukker
#4082
"A Hold vér színű lesz egyszer."
  
Coca Cola színű inkább
Törölt felhasználó 2021. 03. 03. 20:17
Előzmény: #4080  kukker
#4081
Ne tėvelyegjetek... 
 
Dánielnél meg van írva, hogy egy "kőszikla" fog a látomásbéli szoborkolosszus cserép-vas elegyéből álló lábfejére (lábujjaira) esni, és ezáltal összeomlik a teljes kolosszus, mintha ott sem (lett) volna... tehát nem aszteroida, nem nukleáris felhő, sem nem más egyéb emberi (vagy természeti) beavatkozás vet majd véget a földi komédiának... (hogyan is volna ilyesmi lehetséges Isten megnyilvánult kozmoszában?)...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek