Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lo5o_ 2021. 02. 25. 15:01
Előzmény: #3998  offshort
#4000
Nem, nem. Ő napot írt, nem Napot. Szóval a több milliárd a jó válasz.
offshort
offshort 2021. 02. 25. 15:01
Előzmény: #3998  offshort
#3999
engem nem lehet átvágni  
https://i.imgur.com/ESdCQmz.png ;
:) 
offshort
offshort 2021. 02. 25. 14:58
Előzmény: #3996  PusztaPutyin
#3998
persze,
de sotime azt írta hogy, ahány nyelv, annyi Nap! 
Törölt felhasználó 2021. 02. 25. 14:58
Előzmény: #3995  offshort
#3997
nézz a lelkedbe, aztán számold meg,hány Istent látsz !
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 02. 25. 14:30
Előzmény: #3995  offshort
#3996
nappal 0 és 1 közötti darabszámot (időjárás), éjjel meg a fényviszonyok függvényében párezret bírunk észlelni, a fényszennyezés ezt eléggé befolyásolja, de közben csak a tejútrendszerben van vagy 100milliárd belőlük.
offshort
offshort 2021. 02. 25. 14:20
Előzmény: #3993  Törölt felhasználó
#3995
irányítsd a tekinteted felfele,
aztán számold meg hány napot látsz! 
offshort
offshort 2021. 02. 25. 14:10
#3994
"És persze ha mindenki azt gondol, amit akar, annak megvannak a következményei. Az ember általában szereti magát győztesnek tekinteni, szereti azt gondolni, hogy a moralitás, a racionalitás, az intelligencia és egyéb nagyszerű képességei nem lehetnek alacsony eredetűek. A laikusok számára ez komoly megemésztési nehézséget okoz az evolúció megértésekor, és sokan azt gondolják, hogy a törzsfejlődés tételesen szemben áll a vallásukkal." 
.... 
"Az utóbbi évtizedek több szempontból különlegesek. A tudománnyal szembeni általános bizalmatlanság korszaka következett be – részben azért, mert a tudomány nem váltotta be az ígéreteit, részben azért, mert beváltotta. Ha a tudomány beváltja az ígéreteit, rögtön technológiákat tesz lehetővé, ez pedig azt eredményezi, hogy olyan világ köszönt be, ahol nem nagyon kell dolgozni azért, hogy éljünk. Ugye, ez sokat emlegetett közhely, nevezik jóléti társadalomnak és szabadidő-társadalomnak is, amikor a tudomány áldásai következtében az élet könnyebb lesz. Ekkor az embernek nincs meg többé az a benyomása a tudományról, hogy megoldja majd a problémáit – mert már megoldotta, és ezáltal veszített a vonzerejéből. Ez a tudománypolitika szintjén is megjelenik egyébként, egyre nehezebb támogatásokat szerezni, kivéve a divatos, "szexi" területeken. 
A másik ok a nem teljesült ígéretek, illetve a teljesültek negatív oldalai: a környezetszennyezés, a klímaváltozás, a modern háborúk – ezek valahogy mind a tudomány termékei. Sokan odáig mennek el, hogy a megtörtént népirtásokért is a tudományt hibáztatják, nem azokat, akik a népirtásokat elkövették. Az utóbbi évtizedekben nőtt a tudományellenesség, és ebben a közegben szépen tudnak erjedni azok a gondolatok, amik erre a bizalmatlanságra ráerősítve keresik a maguk lehetőségeit, szembe menve olyan, hagyományosan is kicsit neuralgikus tényekkel, mint az evolúció." 
.... 
https://index.hu/tudomany/kamp080701/ ;
Törölt felhasználó 2021. 02. 25. 13:59
Előzmény: #3992  offshort
#3993
Én is hiszek a napban de még nem tudom,hogy melyik nép napjában higgyek,hisz én napnak hívom a németek,franciák,stb meg egészen másképpen,szerintem tévednek,azt sem tudják,hogy mi a nap,mi magyarok vagyunk a tutik,hisz pontosan ismerjük a nevét.
offshort
offshort 2021. 02. 25. 13:49
Előzmény: #3964  Törölt felhasználó
#3992
"xenosz2   #3964  én is hiszek istenben, de még nem döntöttem el melyikben. :)" 
.... 
ez jó! :))
"palizálom" 
offshort
offshort 2021. 02. 25. 13:46
#3991
a holdra szállások az Apollo11-től az Apollo17-ig emberrel történtek, 
csak azért írom, mert a konteósok mindig csak EGY holdra szállást emlegetnek! 
....  
https://hu.wikipedia.org/wiki/Holdra_sz%C3%A1ll%C3%A1sok_emberrel  ;
offshort
offshort 2021. 02. 25. 13:37
#3990
Mars utikalauz, még 2015-ből 
.... 
https://www.youtube.com/watch?v=Dh8B3J38pQk ;
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 02. 25. 13:33
Előzmény: #3985  kukker
#3989
Mondjuk én veled ellentétben értek a rádiótechnikához mert tanultam és gyakoroltam. Azt is tudom hogy a föld felszíne görbül és nem egyenletes. Azt is tudom, hogy más a jelcsillapodás a felszínen a légkörben haladva mint a világűrben. Ki tudja még mit tudok amit te nem.  Neked lehet hogy az egész hozzászólásomból elegendő lenne megpróbálni erre szorítkozni: "Ez egy nagyon gyakori szkepticizmus: én nem tudom a konyhában megcsinálni tehát nincs."
lo5o_ 2021. 02. 25. 13:32
Előzmény: #3986  kukker
#3988
Legközelebb, mielőtt itt égeted magad,  nyugodtan kezdheted a guglival.
Törölt felhasználó 2021. 02. 25. 13:28
Előzmény: #3982  kukker
#3987
Valószínűleg ennek az egyik oka,hogy kevés objektum van az adó és a vevő között,mármint a föld és a hold között :)Túl nagy projekt volt a holdra szállás túl sok ember volt bevonva,ha kamu lett volna akkor valaki csak kitálal ,a szovjeteknek meg nagyon nem volt érdekükben,hogy ez igaz legyen, így nem logikus,hogy annyiban hagyták ha kamu volt az egész,tuti,hogy voltak beépített embereik akik mindenről informálták őket .
kukker 2021. 02. 25. 13:25
Előzmény: #3984  lo5o_
#3986
Egészségedre!
kukker 2021. 02. 25. 13:23
Előzmény: #3983  PusztaPutyin
#3985
"A Mars itt van közel. Tudtad hogy a voyager1 már negyvenvalahány éve repül, az akkori technikai színvonalon tákolták össze, vagy egy évtizede kiment a naprendszerből de pár éve még simán megvezérelték a manőverező hajtóműveit? Várj, kitalálom mit akarsz mondani, azt is csak kitalálták."
1. Amit leírtam, az tény. Itt a Földön ez van. Minden országban. Pont.
2. Szíved joga azt hinni, hogy millió kilométerre egy forgó pörgő objektumrol egy másik forgó pörgő objektumra tökéletes adást tud biztosítani egy olyan eszköz, aminek teljesítményben többszörösét tudo eszkoz itt a Földön a tizedére sem képes és ezt mindazon a dolog miatt hiszem el, mert ugyan ez a cég leírt már egy másfajta nyilatkozatot egy másik eszközről, ami hasonló jellegű. Teljesen logikus az erved.
lo5o_ 2021. 02. 25. 13:21
Előzmény: #3982  kukker
#3984

Nem kéne a tájékozatlanságod ennyire reklámoznod. A marsi kisautó irányított antennával kommunikál a bolygó körül keringő átjátszó műholddal. Ehhez nem kell sok energia..
.
  • Transmission Rates Up to 2 megabits per second on the rover-to-orbiter relay link.
  • .
    https://mars.nasa.gov/mars2020/spacecraft/rover/communications/
    PusztaPutyin
    PusztaPutyin 2021. 02. 25. 13:12
    Előzmény: #3982  kukker
    #3983

    Itt a földön milliwattos adások megfoghatók két kontinenssel arrébról, de ugye ehhez most el kellene magyaráznom a hullámterjedést, amikor a kocsiban hallgatod a kacagó balázst meg nemzetünk imádott kukiját a kommersz rádiódon a hátsó ablakra felpréselt kakaóscsiga méretű vezetékantennával, az fényszerűen viselkedő frekvenciatartományban van, a domborzat, tereptárgyak stb árnyékolják. A rádióamatőrök a másképp viselkedő hosszú hullámú adásokat használják emiatt a távolsági kommunikációra.
     
    Ez egy nagyon gyakori szkepticizmus: én nem tudom a konyhában megcsinálni tehát nincs.
     
    A Mars itt van közel. Tudtad hogy a voyager1 már negyvenvalahány éve repül, az akkori technikai színvonalon tákolták össze, vagy egy évtizede kiment a naprendszerből de pár éve még simán megvezérelték a manőverező hajtóműveit? Várj, kitalálom mit akarsz mondani, azt is csak kitalálták.
    kukker 2021. 02. 25. 12:34
    Előzmény: #3981  Törölt felhasználó
    #3982

    Nem USA meg SZU kérdés,
    Ez egy propaganda, ettől hangzik igaznak, hogy lám: két ország is verseng.
    Apropó.
    A Földön vannak komoly betáp kábellel és energiaellátással több száz méteres sugárzású rádióadók, mégis kell átjátszóállomás mert ha kimegy az ember mondjuk Budapestről pár kilométerre, már a helyi adók vétele zéróra csökken, mégis egy több csillió kilométerre pörgő-forgó, egymáshoz viszonyítva össze-vissza száguldozó bolygókra egy kispolszki méretű és energiával rendelkező egységről simán hd panorámakép jön meg egyenes adás.
    Ja, elhiszem.
    Meg itt a Földön jó pár helyen nincs mondjuk térerő rendesen szintén úgy, hogy bődületes energia áll rendelkezésre meg átjátszóállomások, mégis valahogy ez problémás a Földön, bezzeg a Nasa ezt egy kispolák jellegű járművel megoldja.
    Elhiszem, mert hihető.
    Törölt felhasználó 2021. 02. 25. 12:23
    #3981
    https://www.youtube.com/watch?v=afbSsMTbaEU
    .
    .Szerintem is volt ember a holdon,ha nem lett volna a szovjetek ezt azonnal nyilvánosságra hozzák,kizártnak tartom,hogy eltudták volna előlük titkolni

    Topik gazda

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek