Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2021. 02. 20. 22:40
Előzmény: #3816  badsector1
#3820

"Arra van eljárás rend, hogy mi történik az amazóniai indiánnal, ha isten színe elé kerül és ott szembesül vele, hogy eddig nem tudott isten létezéséről? Kicsi bünti vagy nagy bünti lesz belőle?"
Ha élvezetből öl, okoz fájdalmat, tesz rosszat teljes tudatosságában tetteinek, szerintem az lehet akárhonnan és akárki a világból: az szerintem biztosan nem fog dicséretben részesülni.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 22:39
Előzmény: #3815  kukker
#3819
Akkor hajrá!
Irány a vallási topik. :)
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 22:38
Előzmény: #3814  kukker
#3818
Ugye ezen te is jót nevettél, mert én most majdnem elprogramoztam magam a röhögéstől. 
lo5o_ 2021. 02. 20. 22:37
Előzmény: #3810  Törölt felhasználó
#3817

"Szerinted mi jár annak igazságosan akik gúnyolják azokat akik imádják Istent ?És aki viccet űz Isten létezéséből ?"
.
Szerintem annyi jár, hogy "Tévedtél öcsi, és megkapod amit akartál: meghalsz, és nincs tovább". Ez így korrekt lenne. Szerinted mi jár? Örök kínzás a pokolban?
badsector1
badsector1 2021. 02. 20. 22:37
Előzmény: #3810  Törölt felhasználó
#3816
Az nem gúnyolódás, ha segíteni akarnak olyanokon akik elszakadtak a valóságtól.
Arra van eljárás rend, hogy mi történik az amazóniai indiánnal, ha isten színe elé kerül és ott szembesül vele, hogy eddig nem tudott isten létezéséről? Kicsi bünti vagy nagy bünti lesz belőle?
kukker 2021. 02. 20. 22:36
Előzmény: #3811  Törölt felhasználó
#3815

"A pápák által megáldott fegyverek is ide tartoznak?"
Isten nem rendelt ilyen fajta egyházat az emberek fölé.
Nekem a pápa senki.
Nekem - és sok mindenki másnak, az igazi egyháznak - Isten van, Jézus van.
Semmi olyan emberke, aki kinyilvánította magát valami földi képviselőnek akinek nekem engedelmeskednem kellene Isten kérdésében.
Szóval a pápákkal beszéld meg a problémádat, mert én nem vagyok kompetens ebben úgy, ahogy te elképzelted.
kukker 2021. 02. 20. 22:32
Előzmény: #3807  badsector1
#3814
"Ne siess annyira.
Nem értem a nem létező isten logikáját.
Mi a franc baja lehet velem, ha nem hiszek a létezésében?
Ő egy gonosz istenke lenne aki azért büntizik, ha nem imádják őt?"
Nem, ebben igazad van, ez nem így van.
A törvény nélkül élők bűnössége
11 Mert Isten nem személyválogató. 12 Akik ugyanis a törvény ismerete nélkül vétkeztek, a törvény nélkül vesznek majd el, és akik a törvény ismeretében vétkeztek, azokat a törvény alapján sújtja majd az ítélet. 13 Hiszen nem a törvény hallgatói igazak Isten előtt, hanem a törvény megtartói fognak megigazíttatni. 14 Mert amikor a törvényt nem ismerő népek természetükből fakadóan cselekszik azt, amit a törvény követel, akkor ezek a törvény nélküliek önmagukban hordozzák a törvényt. 15 Ezzel azt bizonyítják, hogy a törvény cselekedete a szívükbe van írva, bizonysága ennek lelkiismeretük és gondolataik, melyek hol vádolják, hol felmentik őket 16 azon a napon, amelyen megítéli Isten az emberek titkait az én evangéliumom szerint Krisztus Jézus által.
Én ezt így gondolom:
Ha Te nevelésedből fogva - vagy világnézetedtől fogva - nem fogadod el Isten létezését, de erkölcsösen élsz és a lelkiismereted által irányítva becsületes és tisztességes életet, amiben beismered önmagad előtt a hibákat akkor megcselekszed a törvényeit, mert bele van írva általa a szívedbe.
Viszont meg ez úgy van szerintem, ha az ember így él és eljön az a pillanat, hogy odakeveredik ilyen mélységben Istenről szóló eszmecserébe, történésekbe - mint ez a fórum - akkor ez azért van, mert elkezdte hallani azt, hogy hívja őt.
Tehát mindegyikőtök, akinek lelkiismeret furdalása van tettei által, mert tudja, hogy az rossz. Mindannyian, akik azt gondoljátok és azt érzitek, hogy a világ rossz fele megy nagyon és nagyon nagy a gond vele, és mindannyian akik ezzel együtt ide jöttetek minket olvasni és velük beszélni arról akár, hogy isten nincs, de ezek vannak bennetek, amit ide most leírtam: Ő hív ide, ő hív ide titeket, mert most jött el az idő, hogy aki tud az menjen hozzá.
Mert közeleg az ítélet a világra és meg akar menteni mindenkit, akit csak lehet.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 02. 20. 22:30
Előzmény: #3810  Törölt felhasználó
#3813
Annak szét kell baszni a fejét. De közben nagy szeretetet kell tanúsítani.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 22:28
Előzmény: #3810  Törölt felhasználó
#3812
Rántott szelet hasábburgonyával.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 22:27
Előzmény: #3809  kukker
#3811
A pápák által megáldott fegyverek is ide tartoznak?
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 22:22
Előzmény: #3807  badsector1
#3810
Szerinted mi jár annak igazságosan akik gúnyolják azokat akik imádják Istent ?És aki viccet űz Isten létezéséből ?
kukker 2021. 02. 20. 22:19
Előzmény: #3805  Törölt felhasználó
#3809

A kolléga feltételezte szerintem, hogy ha mondjuk Isten nem elfogadása végett lelkiismeret furdalás nélkül teszel majd dolgokat, amit nem bánsz meg, annak elképzelhető, hogy szankcionálva lesz Isten által, de ez természetesen csak el felvetés, ami mindenki számára áll, Isten igazságossága végett azért van esélye, ha valaki szándékosan tapossa a törvényeket szívtelenül, annak nagyobb kanállal mér.
Szerintem ezt akarta közölni a kolléga, csak nem fogalmazta meg így.
De majd kijavít.
Ebben a nézetben pedig semmi nincs, ami arról szólna, hogy nincs szeretet vagy megbocsátás, mert egy lehetséges viselkedés utáni eseményről beszélünk, nem arról, hogy mi éreznénk is bármit feléd vagy ez lenne itt kinyilatkozva.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 22:17
Előzmény: #3803  kukker
#3808
Hagyd,ez már minimum a harmadik neve pár héten belül,pár nap után törli magát majd újra vissza jön más néven,felesleges szócséplés irányába minden.........
badsector1
badsector1 2021. 02. 20. 22:13
Előzmény: #3804  Törölt felhasználó
#3807
"És, Te aki nem voltál hívő,ha kiderül,a fizikai halálod után,hogy van Isten és  számot kell adnod ,hogy hogyan viszonyultál Istenhez,akkor jól fogsz járni,hogy tévedtél ?"
  
Ne siess annyira.
Nem értem a nem létező isten logikáját.
Mi a franc baja lehet velem, ha nem hiszek a létezésében?
Ő egy gonosz istenke lenne aki azért büntizik, ha nem imádják őt?
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 22:13
Előzmény: #3804  Törölt felhasználó
#3806
"Miért,szerinted,ha a hívők tévednek és nincs semmi a halál után ők mit veszítenek azzal,hogy hívők voltak ?Mit veszítenek azzal,hogy a hitüknek köszönhetően lelki nyugalmuk volt?"
Akkor tehát a hit egy nyugtató.
Na végre, hogy kiderült!!! Frontin helyett mondjuk jobb...
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 22:09
Előzmény: #3803  kukker
#3805
"Viszont ha  Te tévedtél ,azt Te megfogod tudni,és szerinted kettőtök közül melyikőtök tévedése fog fájdalmasabb lenni? Sakk-Matt"
Ez a szeretetteljes, megbocsátó megnyilvánulás, amiről nyilatkoztok? :)
Csupa-csupa szeretet, belső béke....
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 22:09
Előzmény: #3793  badsector1
#3804
Miért,szerinted,ha a hívők tévednek és nincs semmi a halál után ők mit veszítenek azzal,hogy hívők voltak ?Mit veszítenek azzal,hogy a hitüknek köszönhetően lelki nyugalmuk volt ?És, Te aki nem voltál hívő,ha kiderül,a fizikai halálod után,hogy van Isten és  számot kell adnod ,hogy hogyan viszonyultál Istenhez,akkor jól fogsz járni,hogy tévedtél ?Pontosan tudom,hogy  tudod,hogy a hívőknek nincs semmi veszteni valójuk a nem hívőknek pedig nagyon is sok,ha tévedtek.
kukker 2021. 02. 20. 22:06
Előzmény: #3795  Törölt felhasználó
#3803
"Félelemkeltés. 
Az megy nektek. 
És az tetszik benne, hogy SEMMI másotok nincs. :)"
Nem. Neked megy az, hogy csak ezt vagy képes mondani, pedig ezt írtam és te válaszoltál is:
 
MaterialistaPista ma, 19:36 Előzmény: #3763  kukker #3764
Bizonyítanád???
kukker ma, 19:34_ #3763
"Jól értem, hogy valóban valami ilyesmire számítanak a hívők? Tehát valami olyasmire vágynak, amiről semmi elképzelésük sincs, és nem is lehet?"
Van elképzelés.
Te nem éreztél még soha olyat, hogy most minden rendben van körülötted?
Nem érezted még sosem, ezt a fajta harmóniát?
Amiben benne van a szeretet, amiben benne van a béke, amiben benne van a nyugalom, amiben benne van az összes jó, amit tudhatunk.
És, hogy minden rossz hiányzik onnan.
Ez van ott."
Tehát maradjunk annyiban, hogy nem mondasz igazat, amikor arról beszélsz, hogy félelemkeltés megy és hogy semmi másunk nincs.
Neked nincs semmi másod, mint, hogy a jót kigúnyold és kiröhögd majd hazudj azzal, hogy mi csak félelmet keltünk.
Ide van írva.
Bárki elolvashatja.
lo5o_ 2021. 02. 20. 22:02
Előzmény: #3791  Törölt felhasználó
#3802

"Viszont ha  Te tévedtél ,azt Te megfogod tudni,és szerinted kettőtök közül melyikőtök tévedése fog fájdalmasabb lenni? Sakk-Matt"
.
.
Egy dolgot kifelejtettél a sakkjátszmádból: mi van, ha mégsem a ti istenetek az igazi, hanem egy másik, amelyik nem csípi a hamis istenekben hívőket? Akkor pont ott vagytok, ahol azok, akik nem hisznek egy istenben sem.
badsector1
badsector1 2021. 02. 20. 22:01
Előzmény: #3792  kukker
#3801
Az amazóniai indián is megy a pokolba?
Ők nem is tudnak erről az egész meséről.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek