Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 16:25
Előzmény: #3735  Törölt felhasználó
#3740
Isten annyira szeret, hogy nyugodtan hagy halálra kínoztatni bárkivel. Mindezt a végtelen szeretetével ugyebár. Csak előre a lenini úton!
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 16:23
Előzmény: #3737  Törölt felhasználó
#3739
Menj békével, testvérem.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 16:22
Előzmény: #3730  lo5o_
#3738
Augustinus, a hippói püspök a Kr.u. IV.-V. sz. fordulóján nagyon komoly dolgokat írt az idő mibenlétével kapcsolatban (a Vallomások c. művében). Az egész szöveget nem másolhatom ide, de ha akarod, könnyen megtalálhatod a neten.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 16:19
#3737
 daxlisgyuszi--> elfogadja, hogy emberek megölnek gyerekeket, ebben semmi kivetni valót talál
 daxlisgyuszi--> elfogadja, hogy isten megöl gyerekeket, ebben semmi kivetni valót talál
 daxlisgyuszi--> elfogadja, hogy a gyermekgyilkosságok mind isten akaratából történnek, emberi felelősség nincs
 daxlisgyuszi--> elfogadja, hogy isten végtelenül szeret mindenkit
További malasszttal teljes nyugodt, békés napot kívánok. :)
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 16:18
Előzmény: #3734  Törölt felhasználó
#3736
Mi a gond? Valamit nem értettél?
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 16:17
Előzmény: #3731  Törölt felhasználó
#3735
"megenged" illetve "legitimál" nagyon eltérő jelentésű fogalmak. Isten úgy és annyira szereti a világot és benne az embereket, hogy saját Fia erőszakos földi halálát is megengedte a szabadulásuk érdekében... tehát: megengedte, és nem pedig legitimálta.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 16:13
Előzmény: #3724  Törölt felhasználó
#3734
????????
offshort
offshort 2021. 02. 20. 16:13
Előzmény: #3729  kukker
#3733
"Mi a kérdés, elveszítettem a fonalat?" 
....
jól elvesztetted 
de segítek 
....
NEM VOLT SEMMI KÉRDÉS! 
:)) 
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 16:12
Előzmény: #3728  kukker
#3732
Létezik itt egy erre szakosodott topik, ott szívesen veszik a te véleményedet.
Ha kíváncsi lesz bárki rád, ott majd megtalál. 
Inkább a Mars expedíció tartozik ide, mint a pszichiátriai gondozó...
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 16:10
Előzmény: #3720  Törölt felhasználó
#3731
Akkor ezek szerint legitimálsz minden gyilkosságot???
lo5o_ 2021. 02. 20. 16:04
Előzmény: #3726  Törölt felhasználó
#3730

"Istennek nincs időbeli léte... szerinted akkor Ő is "gyakorlatilag" halott?".
.
Én azt írtam, hogy ha megáll az idő (ami szerintem ekvivalens azzal, hogy nem történik semmit, hiszen a történéshez idő kell), akkor gyakorlatilag halott vagy, mert számodra akkor sem történik már semmi. Az hogy "Istennek nincs időbeli léte" számomra sajnos értelmezhetetlen.
kukker 2021. 02. 20. 16:00
Előzmény: #3727  offshort
#3729
"Akinek meg a jóslatait könyvben olvashatod, az vélhetőleg a fentebb taglalt "cirkuszosok". 
.....
ezt írtad! 
én meg arra kérlek hogy olvasd el saját magad
mielőtt a küldés gombra nyomsz, 
vagy legalább utána próbáld meg kikeresni hogy mit is írtál!
Ezt is írtam még:
#3708"
"Akinek meg a jóslatait könyvben olvashatod, az vélhetőleg a fentebb taglalt "cirkuszosok"."
Értem azt úgy, hogy akik propagálják a könyveiket, hogy vedd meg, mert leírtam ezt meg ezt, szerintem ez a megkísértés utáni engedése a rossznak."
Mi a kérdés, elveszítettem a fonalat?
kukker 2021. 02. 20. 15:57
Előzmény: #3721  badsector1
#3728

"Szerintem te csak egy kis elismerésre vágysz.:))"
Igen.
Egy kis elismerésre vágyom.
Elismerésre vágyom arra, hogy elmondhassam majd: a fenébe, megmondtam látod, most szedd össze magad, mert ezért koptattam itt a számat nektek!
Szomorú leszek majd akkor meg örülni is fogok.
Szomorú leszek, mert olyan nagy lesz a baj és a gond, ami nehéz lesz ugyan úgy nekem is. Vagy másképpen, de mindenki a Földön ugyan abban lesz. Egy csónak, ugye... :)
De örülni fogok, hogy talán majd kapisgálni fogja itt pár ember azt, hogy mi az Igazság.
Valami ilyesmi....
De az, hogy itt magyarázunk, az úgy hiszem többségében nem a rossz oldalunk.
Nem a kivagyiságunk.
Vagy ha az is (amit sajnálnék): akkor Isten meg azt használja fel, hogy szóljunk másoknak.
A lényegen nem változtat, le van írva ide sokszor már, aminek le kellett íródnia....
offshort
offshort 2021. 02. 20. 15:55
Előzmény: #3722  kukker
#3727
"Akinek meg a jóslatait könyvben olvashatod, az vélhetőleg a fentebb taglalt "cirkuszosok". 
.....
ezt írtad! 
én meg arra kérlek hogy olvasd el saját magad
mielőtt a küldés gombra nyomsz, 
vagy legalább utána próbáld meg kikeresni hogy mit is írtál! 
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 15:52
Előzmény: #3723  lo5o_
#3726
Istennek nincs időbeli léte... szerinted akkor Ő is "gyakorlatilag" halott?
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 15:51
#3725
A világ vége akkor jön el mindenki számára amikor a földi létet befejezte,ekkora a lelke elhagyja a használhatatlan járművet a fizikai testet amit eddig használt,ez lehet,hogy már holnap bekövetkezik és az is,hogy évtizedek múltán,mivel ezt nem tudja senki,hogy mikor következik be,így a megtérésre való buzdítás nagyon is hasznos mindig,hisz lehet,hogy egy olyan ember hallja azt akinek már csak pár napja van hátra.Ezért senkit sem nyugtatnék meg azzal,hogy évei vagy évtizedei vannak a jövendölések alapján és akkor lesz a világ vége,mert lehet ,hogy csak napjai vagy hetei vannak már hátra a földi létből és bekövetkezik a fizikai halála.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 15:50
Előzmény: #3719  Törölt felhasználó
#3724
Mégis fontos téma lehet ez számodra, ha hajlandó voltál egy sim-et beáldozni erre a nickedre.
lo5o_ 2021. 02. 20. 15:48
Előzmény: #3718  Törölt felhasználó
#3723
"Nem lenne semmi motiváció, hiszen bármi ráérne másnapig."
.
kétlem, hogy "ott" volna olyan kategória, hogy másnap...
.
.
Ez azt jelenti, hogy megáll az idő? Vagy nem is lesz idő? Az öröklét "örök" része így érthető lenne, de a "lét" már nem. Ha nincs idő, akkor gyakorlatilag meghaltál.
kukker 2021. 02. 20. 15:47
Előzmény: #3715  offshort
#3722
"pár hsz-el lejebb te magad is jósoltál "barátom" 
ezek szerint a "cirkuszosok" köté tartozol?  :) "
Ezt írtam:
"Nem a gonosznak dolgozol és nem a gonosznak teszel a pénzért, hogy cirkuszi mutatványt csinálj abból, amit kaptál."
pénzért.Sokadszorra kérlek, hogy értelmezd a szavakat.
Már ez talán a negyedik-ötödik, hogy írom: figyelj a szavak és így a mondatok értelmére, mert utána amit írsz, az nem a valóságra való reagálásod lesz illetve nem lesz ezáltal igaz.
"Ahol nyerészkedés és a haszonlesés van ...."  
Te amugy mi célból tőzsdézel?
Egyrészt már nem tőzsdézek.
Kettő: ezt megint a jövendölésekkel kapcsolatban írtam abban a hozzászólásban, bevallom, pontosítanom kellett volna, mert ez így félreérthető:
Ahol Istennel kapcsolatosan - ilyen jellegű témában mondjuk, mint amit ott írtam - haszonlesés és nyerészkedés van és az lett a cél, ott nem Istent látod.
Remélem, így megérted, miről beszéltem ott.
badsector1
badsector1 2021. 02. 20. 15:47
Előzmény: #3713  kukker
#3721

Isten bizony nemsokára megtörténik az, amire egész életedben vártál?
Egyébként kezdesz hasonlítani az olyan tőzsdésekre itt a fórumon, akik előre bemondják a tutit és ha eltalálják, akkor fényezik magukat, hogy ők milyen okosak hiszen előre megmondták.
Szerintem te csak egy kis elismerésre vágysz.:))

Topik gazda

aktív fórumozók