Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 15:46
Előzmény: #3717  Törölt felhasználó
#3720
A földi lét nem az angolkisasszonyok szombati társas összejövetele tea és aprósütemény mellett... ilyet senki sem ígért.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 15:43
Előzmény: #3716  lo5o_
#3719
Nem fogja megérteni SOHA, hogy az egészet részben azért találták ki, mert nem bírták elviselni a halállal együtt járó megsemmisülés fogalmát.
De ez legyen az ő baja...
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 15:42
Előzmény: #3709  lo5o_
#3718
"Nem lenne semmi motiváció, hiszen bármi ráérne másnapig."
 
kétlem, hogy "ott" volna olyan kategória, hogy másnap...
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 15:41
Előzmény: #3681  Törölt felhasználó
#3717
Érdekes ez a Te főnököd.
Több ezer gyerek gázkamrában való elpusztítása az belefért neki. Ezzel konkréten NEM telt be a mérték.
A kezdetektől MINDEN a megtévesztésre épül. virágok, rovarok, állatok napi élelemszerzése is ezen alapszik. Ez az ősi működésmód, amit nem akarsz meglátni.
lo5o_ 2021. 02. 20. 15:37
Előzmény: #3711  kukker
#3716
"Tehát az eljövendő örök életben olyan dolgok történnek majd, amikről még senki sem tud semmit."
De tud, mert le van írva"
.
Itt az volt leírva, hogy mi nem lesz (halál stb). De mi lesz? Mi az amit örökké csinálni lehet? Ülni a felhőcskéden a paradicsomban és nézni ki a fejedből? Örökké?
offshort
offshort 2021. 02. 20. 15:35
Előzmény: #3707  kukker
#3715
pár hsz-el lejebb te magad is jósoltál "barátom" 
ezek szerint a "cirkuszosok" köté tartozol?  :) 
....  
"Amikor tudod, hogy mi fog történni - hiszen le van írva...." 
....
mint már régebben említettem, 
számomra a biblia egy hiteltelen mesekönyv, 
(a dinók' és a 100 mrd galaxis leírásának "elfelejtése" miatt) 
semmit nem tudott és nem is fog tudni jósolni! 
.... 
"Ahol nyerészkedés és a haszonlesés van ...."  
Te amugy mi célból tőzsdézel? 
ezt vlmi jószolgálati pót tevékenységnek gondolod? 
aki valamilyen tréden profitot ér el, az szerinted már nyerészkedik, vagy csak haszonles?
:) 
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 15:31
Előzmény: #3704  lo5o_
#3714
Egy ismerősöm, aki deklaráltan és - ha lehet ezt mondani - harcosan ateista, de ennek dacára rendszeresen olvassa a Bibliát (!), számos alkalommal megkeresett és rengeteg kérdést tett fel nekem a számára érthetetlen igehelyekről... pld.: Teremtés napjai hogyan?... Ádám és Éva "bőrszíne" milyen volt?... zsidók kiválasztása miért és hogyan?... Ne ölj! parancsolat hogyan?... Noé tyrannosaurust is vitt magával?... Jézus "köldöke"?... csodatételek hogyan?... Feltámadás hogyan?... inkvizíció hogyan?... Isten miért engedi a rosszat?... stb.stb.stb...
 
Egyszer azt kérdezte tőlem: "Figyelj csak, miért hiszel te ezekben a bizonyíthatatlan dolgokban? Mit vársz te ettől?"
Erre én: Nézd ******, ha te szabadon választhatnál, hogy a földi halálod után Isten öröklétre támaszt fel, vagy pedig örökre elenyészel a nemlétben, akkor te melyiket választanád a két lehetőség közül?
Ismerősöm (kissé meglepve) a kérdéstől: "Azt hiszem, inkább a nemlétet."
 
Nos, szerintem valóban a kérdésed körül lappang a fő választóvonal.
kukker 2021. 02. 20. 15:31
Előzmény: #3710  badsector1
#3713

"Ha úgy gondolod, akkor gondold úgy, a valóság meg elmegy melletted."
Tévedés barátom.
A valóság - az Igazság - nemsokára egy expresszvonat sebességével fog megérkezni mindazoknak az életébe, akik tévelygésben vannak. 
És hogy tudj viszonyítani: nem magam vagyok tévelygő.
kukker 2021. 02. 20. 15:29
Előzmény: #3711  kukker
#3712
1 Azután megmutatta nekem az élet vizének folyóját, amely ragyogó, mint a kristály, és az Isten és a Bárány trónjából ered. 2 A város főútjának közepén, a folyó két ága között van az élet fája, amely tizenkétszer hoz termést, minden egyes hónapban megadja termését, és a fa levelei a népek gyógyítására szolgálnak.  3És semmi nem lesz többé átok alatt a városban, hanem az Isten és a Bárány trónja lesz benne: szolgái imádják őt, 4 és látni fogják az ő arcát, és az ő neve lesz a homlokukon. 5 Éjszaka sem lesz többé, és nem lesz szükségük lámpásra, sem napvilágra, mert az Úr Isten fénylik fölöttük, és uralkodnak örökkön-örökké.
kukker 2021. 02. 20. 15:28
Előzmény: #3709  lo5o_
#3711
"Tehát az eljövendő örök életben olyan dolgok történnek majd, amikről még senki sem tud semmit."
De tud, mert le van írva
1 És láttam új eget és új földet, mert az első ég és az első föld elmúlt, és a tenger sincs többé. 2 És a szent várost, az új Jeruzsálemet is láttam, amint alászáll a mennyből az Istentől, felkészítve, mint egy menyasszony, aki férje számára van felékesítve. 3 Hallottam, hogy egy hatalmas hang szól a trón felől: Íme, Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig népei lesznek, és maga Isten lesz velük, 4 és letöröl minden könnyet a szemükről, és halál sem lesz többé, sem gyász, sem jajkiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak. 5 A trónon ülő ezt mondta: Íme, újjáteremtek mindent. És így szólt: Írd meg, mert ezek az igék megbízhatók és igazak! 6 És ezt mondta nekem: Megtörtént! Én vagyok az Alfa és az Ómega, a kezdet és a vég. Én adok majd a szomjazónak az élet vizének forrásából ingyen. 7 Aki győz, örökölni fogja mindezt, és Istene leszek annak, az pedig fiam lesz.
badsector1
badsector1 2021. 02. 20. 15:25
Előzmény: #3707  kukker
#3710
"Hát először is úgy gondolom, hogy valaki bármit is láthasson, az ugyan úgy Isten engedélyével van, mint minden más létezése a Földön."
  
Ha úgy gondolod, akkor gondold úgy, a valóság meg elmegy melletted.
lo5o_ 2021. 02. 20. 15:22
Előzmény: #3706  Törölt felhasználó
#3709

Földi(es) lelkület mellett ez valóban nehezen elképzelhető "szcenárió" az elme számára. Részemről én beérem Pál apostol közlésével az első Korinthusi levél 2. fejezetéből:.
.
"9 Hanem, a mint meg van írva: A miket szem nem látott, fül nem hallott és embernek szíve meg se gondolt, a miket Isten készített az őt szeretőknek."
.
.
Tehát az eljövendő örök életben olyan dolgok történnek majd, amikről még senki sem tud semmit. Ez kb a nesze semmi, fogd meg jól. De ha így is lenne, ez nem változtat azon, hogy létezhet-e bármi olyasmi, amit érdemes lenne az idők végezetén túl is csinálni. Nem lenne semmi motiváció, hiszen bármi ráérne másnapig.
kukker 2021. 02. 20. 15:21
Előzmény: #3707  kukker
#3708
"Akinek meg a jóslatait könyvben olvashatod, az vélhetőleg a fentebb taglalt "cirkuszosok"."
Értem azt úgy, hogy akik propagálják a könyveiket, hogy vedd meg, mert leírtam ezt meg ezt, szerintem ez a megkísértés utáni engedése a rossznak.
Mondok egy példát: nézegetek néha halál utáni élményes csatornát, ahol megfigyeltem, hogy - akit eddig láttam emlékezetem szerint - mindenkinek volt említve a könyve, hogy leírta, mit élt át meg stb-stb...És kérdem én - kérdeztem én egy hozzászólásban - hogy miért kell ehhez könyv meg itt a youtube-n propagálni, mikor itt ingyen és örömmel megosztom ezt mindenkivel, bármikor, leülök egy mobiltelefonom kamerája elé és feltöltöm az egy-két órás videómat és mesélek és örüljetek.De nem, nekem könyvet kell kiadnom a halálközeli élményemről.
5 Ezt a tizenkettőt küldte Jézus, megparancsolva nekik: „A pogányokhoz vivő utakra ne térjetek rá, s a szamáriaiak városaiba ne menjetek be! 6 Forduljatok inkább Izrael házának elveszett juhaihoz! 7 Menjetek és hirdessétek: Közel van a mennyek országa! 8Betegeket gyógyítsatok meg, halottakat támasszatok fel, leprásokat tisztítsatok meg, ördögöket űzzetek ki! Ingyen kaptátok, ingyen is adjátok. 9 Övetekbe ne szerezzetek se arany-, se ezüst-, se rézpénzt! 10Ne vigyetek magatokkal az útra tarisznyát, se két ruhát, se sarut, se botot!
"Ingyen kaptátok, ingyen is adjátok. 9 Övetekbe ne szerezzetek se arany-, se ezüst-, se rézpénzt."
kukker 2021. 02. 20. 15:07
Előzmény: #3703  offshort
#3707

Hát először is úgy gondolom, hogy valaki bármit is láthasson, az ugyan úgy Isten engedélyével van, mint minden más létezése a Földön.
Aztán az, hogy mit kezd vele, mire fordítja, az másik kérdés.
Miért nem fogadunk?
A kérdés is abszurd, mert nem a gonoszhoz tartozik az ember.
Nem a gonosznak dolgozol és nem a gonosznak teszel a pénzért, hogy cirkuszi mutatványt csinálj abból, amit kaptál.
Azért kapod, hogy szolgálj, nem azért, hogy a földi kincseket gyűjtögess általa.
A másik barátom:
Amikor tudod, hogy mi fog történni - hiszen le van írva, amellett, hogy érzed azt, hogy itt valami nagy lesz, még taglalva is van a Biblia által - nem is tudom, milyen sérültnek kell lenni minden szinten, hogy ha tudod, a z ítélet jön - és ezzel együtt mit sem fog itt érni bármi földi dolog - azon agyaljon bárki, hogy pénz-pénz-pénz....
De ez egy oximoron.
Ha hitből szól, a pénz értéktelen.
Akinek meg a jóslatait könyvben olvashatod, az vélhetőleg a fentebb taglalt "cirkuszosok".
Ahol nyerészkedés és a haszonlesés van, ott nem Istent látod.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 15:05
Előzmény: #3704  lo5o_
#3706
Földi(es) lelkület mellett ez valóban nehezen elképzelhető "szcenárió" az elme számára. Részemről én beérem Pál apostol közlésével az első Korinthusi levél 2. fejezetéből:
  

"9 Hanem, a mint meg van írva: A miket szem nem látott, fül nem hallott és embernek szíve meg se gondolt, a miket Isten készített az őt szeretőknek."
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 14:56
Előzmény: #3703  offshort
#3705
Bármely Bibliát ismerő (és nem ismerő) személynek lehet privát becslése és véleménye erről a dologról. Mindez nem változtat azon, hogy a Biblia immár 2000 éves kijelentése szerint a konkrét időpont ismerete egyesegyedül az Atya privilégiuma marad. Ilyen horderejű kérdésnél ez nem is lehet másként.
lo5o_ 2021. 02. 20. 14:53
Előzmény: #3702  Törölt felhasználó
#3704

"A kérdésed az "idők előtt" már felvetődött egyszer Isten színe előtt... szinte ugyanebben a formában... egy bizonyos Lucifer nevű (egykori) főangyal részéről."
.
Nos, akkor gondolom azóta sokan gondolkoztak rajta. Én nem tudom a választ, azért kérdem. Mi a jó az örök jóban? Vagy az örök életben? Az én véleményem az, hogy ami "örök" jó, az  már a túl sok a jóból kategória.
offshort
offshort 2021. 02. 20. 14:45
Előzmény: #3698  Törölt felhasználó
#3703
44-től az adott kor összes jósa és jósnője [ :)) ] azt gondolta hogy az ő értelmezése a helyes, 
mitől változott volna meg napjainkra ez a hozzáállás,
és mitől változna a végeredmény? 
.... 
amugy meg ha ennyire biztosak vagytok benne, 
akkor miért nem fogadtok az eseményre valami angol bukmékernél? 
biztos van vagy 100 000 000-os szorzója! 
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 14:31
Előzmény: #3693  lo5o_
#3702
"A kérdés az, hogy mi a jó az ÖRÖK jóban?"
 
A kérdésed az "idők előtt" már felvetődött egyszer Isten színe előtt... szinte ugyanebben a formában... egy bizonyos Lucifer nevű (egykori) főangyal részéről.
kukker 2021. 02. 20. 14:29
Előzmény: #3694  Törölt felhasználó
#3701
"Ha ezek a felsorolt tévelygők csak egyszer is olvasták volna a Bibliát, azon belül is csupán az Újszövetséget, a te listád nem is létezhetne. Ugyanis a tanítványok már Jézus életében is egyre azt kérdezgették tőle, hogy mikor jön el a vég. Jézus válasza: 
 
"...Azt a napot és órát azonban nem tudja senki, az ég angyalai sem, csak az Atya.” (Máté, 24,36.)
 
Képzeld el mi történne, ha pontosan lehetne tudni, hogy mikor lesznek meg ezek..."
Illetve még egy dolog:
3 Senki semmiféle módon ne vezessen félre titeket. Mert az Úr napját megelőzi a hittől való elszakadás, amikor megjelenik a törvénytipró, a kárhozat fia.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek