Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2021. 02. 18. 12:36
#3520
"Magyar idő szerint este 21.55-kor landol a Marson a NASA következő Marsjárója, a Perseverance, amennyiben a majdnem 3 milliárd dollárból fejlesztett eszköz sikerrel veszi a rendkívül komplex, a csak a rettegés hét perceként említett landolási manőver minden elemét. A Perseverance landolására egy egykori ősi tó helyét, a Jezero-krátert nézték ki, ahol évmilliárdokkal ezelőtt rengeteg víz lehetett, ezzel pedig tökéletesen alkalmas lehetett arra, hogy kialakuljon benne a mikrobiális élet, amennyiben ez megtörtént."
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 20:26
#3519
"A felületi mágneses skyrmionok (topológiailag védett mágneses örvények) a nagysűrűségű mágneses adattárolás és a mágneses logikai eszközök következő generációjának különösen ígéretes alkotóelemei. A Hamburgi Egyetem kutatói a BME Elméleti Fizika Tanszék Számítógépes Mágnesség kutatócsoportjának munkatársaival együttműködve a mágneses skyrmionok stabilizálásának újszerű módszerét javasolták, és eredményeiket a Nature Communications folyóiratban közölték. A vizsgált Fe2/Ir(111) atomi vékonyréteg alapállapota egy 1.2 nm hullámhosszú spinspirál, és laboratóriumi körülmények között mágneses térbe helyezve nem tapasztalható benne mágneses skyrmionok képződése. Hidrogénadszorpció hatására a Fe vékonyrétegben egy 3.5 nm hullámhosszú spinspirál alapállapotot figyeltek meg, melyből 3 T külső mágneses tér alkalmazásával, a spinpolarizált pásztázó alagútmikroszkóp (SP-STM) felvételek tanúsága szerint, stabil mágneses skyrmionok alakulnak ki. A kutatásban részt vettek a Fizikai Intézet korábbi munkatársai, Rózsa Levente (jelenleg Hamburgban Humboldt-ösztöndíjas) és Palotás Krisztián (Szlovák Tudományos Akadémia, Pozsony), valamint intézetünk jelenlegi munkatársai, Udvardi László és Szunyogh László, akik ab initio számításokkal és spindinamikai szimulációkkal igazolták, hogy a Fe vékonyréteg mágneses alapállapotának hidrogénadszorpció hatására bekövetkezett modulációja hátterében a rendszer strukturális és elektronszerkezeti változásai állnak."
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 20:19
#3518
"A Kibble-Zurek-skálázás topologikus hibaképződést ír le egy olyan folyamatban, melynek során egy klasszikus- vagy kvantummechanikai sokrészecske-rendszert áthajtunk egy kritikus ponton. A jelenség megértésében úttörő szerepet játszott Tom W. B. Kibble kozmológus, aki a korai univerzumban lejátszódó mintázatképződést vizsgálta. Később Wojciech H. Zurek mutatta meg, hogy ugyanez az elmélet alkalmazható a szuperfolyékony héliumra is. Az elmélet által jósolt univerzális skálázást számos kísérlet is megerősítette, a nagyenergiás fizikától kezdve a hideg atomi rendszereken át a szilárdtestfizikai rendszerekig. 
 
A BME FIzikai Intézet egyetemi tanára, Dóra Balázs, a drezdai Max Planck Intézet fizikusaival karöltve megmutatta, hogy az elmélet általánosítható egy nem-hermitikus kvantumrendszerre is. Az ilyen rendszerben megjelenő kivételes ponton való áthaladás során a hibaképződés kevésbé jelentős, mint a hermitikus esetben, de hasonlóan univerzális skálázást mutat. Ez az eredmény jelentős lehet adiabatikus kvantumszámítások tervezésénél nem-hermitikus architektúrákon, pl. fotonikus rendszerekben. A kutatók eredményeiket a Nature Communications folyóiratban közölték."
badsector1
badsector1 2021. 02. 17. 19:57
#3517
"Több mint egymillió éves, zápfogakból nyert DNS-minták tárják fel a mamutok evolúcióját"
"Több mint egymillió éves DNS-t sikerült kutatóknak két mamut maradványaiból izolálni, amelyek ezzel messze a legkorábbi valaha meghatározott genetikai információnak számítanak. A felfedezés feltárja a mamutok korai evolúcióját, és megmutatja, hogy a fagyos éghajlathoz való alkalmazkodás már a több mint egymillió éve élt állatokra is jellemző volt."
badsector1
badsector1 2021. 02. 17. 17:47
Előzmény: #3515  kukker
#3516
Ne komolytalankodj.
Ezzel a logikával ez a trükk istennél is működik.
kukker 2021. 02. 17. 17:24
Előzmény: #3514  badsector1
#3515
"(már ha létezne isten és pokol) :))"
Soha nem hallottam ezt, egy hete jött velem szembe, pedig nagyon régi és elég sok filmben volt szovegkent:
"Au ördög legnagyobb trükkje az, hogy elhitette, hogy nem is létezik."
badsector1
badsector1 2021. 02. 16. 18:30
Előzmény: #3510  kukker
#3514
"Ez az időszak lesz egyszer 3,5 év, tehat ugy 2024 - 2024 fele körülbelül és onnan a kétszer 3,5 év"
Erre a jószándékú jövendölésre gondoltam, mikor azt írtam, hogy a pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve.
  
Az istent is ajánlgatod jószándékkal, de még ezt sem kellene, mert ebből is lehet pokolba vezető út.(már ha létezne isten és pokol) :))
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 02. 16. 18:23
Előzmény: #3511  kukker
#3513
A magasztosabb dolgokra majd akkor koncentrálok ha meg leszek halva. Addig meg jól esne élni. Ilyen gyarlóra gyártott az isti.
badsector1
badsector1 2021. 02. 16. 18:18
Előzmény: #3509  PusztaPutyin
#3512
kukker 2021. 02. 16. 18:08
Előzmény: #3509  PusztaPutyin
#3511

"Arról nem írt valamelyik látnok vagy írás hogy mikor mehetünk megint étterembe vagy moziba?"
Arról ír, hogy ne ezeket szeresd, ne ez legyen már minden vágya az embernek.
kukker 2021. 02. 16. 18:06
Előzmény: #3508  badsector1
#3510

Hát igen.
Csak itt meg kellene vizsgálni, hogy én mit mondok ezzel a "jószándékkal"?
Hogy válaszd Istent.
Mert, hát ugye ez amitről én csápolok.
Tehát akkor az én jószándékom, amit Isten választását preferálja, az akkor a pokolba vezetne.
Na ugye.
Tehát ennek fényében:
Vajon megállja a helyét itt a mondásod barátom? :)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 02. 16. 17:49
Előzmény: #3507  kukker
#3509
Arról nem írt valamelyik látnok vagy írás hogy mikor mehetünk megint étterembe vagy moziba? Csak hogy valami hasznosat is kiolvassunk.
badsector1
badsector1 2021. 02. 16. 17:43
Előzmény: #3506  kukker
#3508
"Mivel nem rossz szándékkal teszem azt, amit, így nem gondolom.
Másrészt nem hazudok, hanem azt mondom, ami a szívemen van."
  
A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve.
kukker 2021. 02. 16. 16:44
Előzmény: #3505  badsector1
#3507

"De a jövendőmondási küldetéstudat"
A világban ott a megtévesztés.
A megtévesztés mestere, a nagy hitető.
Ezért kell Isten felé fordulni és Ő kinyilatkozik.
Egyrészt részekben kapja meg mindenki a tudást. De ezeknek utána lehet menni.
Másrészt a gonosz tudja, hogy van, aki megkapja a tudást de azt is igyekszik minden eszközzel elterelni, hatni az emberre minden módon.
Például önelégült lesz az ember és magabiztosan, kivagyiságból akarja mondani a dolgokat és mivel ez nem jó cselekedet és nem jó jellemvonás, Isten ezért meg fogja engedi azt, hogy téveset mondjon az ember, hogy megszégyenüljön.
Szóval lehet, hogy ezért majd téves lesz az, amit írok itt, sajnálni fogom azt, hogy azért volt, mert ez a jellemhiba engem is érintett, de igyekezni fogok tanulni belőle és remélem nem fogom elkövetni még egyszer.
De ettől függetlenül akkor újra: maximum 3-4 éven belül lesznek azok, amik meg vannak írva nagy események.
Most ezt érzem és ezt hiszem.
kukker 2021. 02. 16. 16:36
Előzmény: #3504  badsector1
#3506

"A végső elszámolásnál nem fogja számon kérni rajtad a tudodki, hogy a fórum olvasóit a jövendöléseiddel becsaptad?"
Mivel nem rossz szándékkal teszem azt, amit, így nem gondolom.
Másrészt nem hazudok, hanem azt mondom, ami a szívemen van.
Harmadrészt ha nem így történne, akkor - ahogy írtam - teljes szívemből elismerve fogok itt elnézést kérni az ostobaságom és az eszetlenségem és az önteltségem végett. És nem csak tőletek.
Negyedrészt jó szándék - is -vezet. (bár elismerem, talán ez kisebb részt van bennem? ...nem tudom... )
Ötödrészt: szerinted azt, amit itt te is meg a többi, aki nem hisz, az egy röhejes dolognak tartja, akkor annak milyen következménye lehetne már önmagában is?
Hatodrészt: bárcsak mindenkinek ez lenne a legnagyobb bűne a Földön, hogy figyelmeztetni akarja a többieket arra, hogy milyen bajok közelednek amiatt, hogy az emberiség ennyire elfelejtett szeretni.
Nem akkor fog veszíteni bárki is, mikor ezek a dolgok megtörténnek, ha nem tagadja az evolúció, hanem ha tovább is tagadni fogja Istent és a Megváltót.
Bár ugye, valahol kizárja a kettő egymást, sőt.... :)
badsector1
badsector1 2021. 02. 16. 16:05
Előzmény: #3503  kukker
#3505
"Sajnos az egy másik "csapat". :)"
  
De a jövendőmondási küldetéstudat mintha egyforma lenne.
badsector1
badsector1 2021. 02. 16. 16:03
Előzmény: #3503  kukker
#3504
"Te készülj fel inkább arra, amikor majd bekövetkeznek a dolgok, hogy vajon nem árt-e átgondolni azt, amit tartasz a világról."
  
Az a baj, hogy azt sem tudom, hogy mitől kell félnem akkor, ha nem tagadom meg pl. az evolúciót.
"Én nem fogok veszíteni semmit, mert ugyan úgy fogok hinni.Azt természetesen el fogom itt ismerni, hogy a leírt 3-4 év alatti "várásom"-ra írt események mégsem történnének meg. "
Ezt nagyon fineszesen kitaláltad, hogy még veszíteni valód sincs.
A végső elszámolásnál nem fogja számon kérni rajtad a tudodki, hogy a fórum olvasóit a jövendöléseiddel becsaptad?
kukker 2021. 02. 16. 15:56
Előzmény: #3502  badsector1
#3503
Én nem fogok veszíteni semmit, mert ugyan úgy fogok hinni.Azt természetesen el fogom itt ismerni, hogy a leírt 3-4 év alatti "várásom"-ra írt események mégsem történnének meg. Amit kétlek, teszem hozzá, de el fogom ismerni, hogy tévedtem az időben.
De egyébként: nem nekem kell felkészülni majd dolgokra, nálam megy minden ugyan úgy tovább, ugyan úgy a hitben fogom élni az életem és igyekezni fogok abban, hogy úgy éljek, ahogy az kellene élnem.
Te készülj fel inkább arra, amikor majd bekövetkeznek a dolgok, hogy vajon nem árt-e átgondolni azt, amit tartasz a világról.
"Jehovisták is túlélték a megjövendölt világvégét,"
Sajnos az egy másik "csapat". :)
Ezt tőlük kérd számon.
badsector1
badsector1 2021. 02. 16. 15:38
Előzmény: #3501  kukker
#3502
Arra már felkészültél, hogy milyen magyarázatot fogsz adni nekünk, ha nem jön be a jóslatod?
  
Jehovisták is túlélték a megjövendölt világvégét, szerintem te is valahogy megleszel utána.
kukker 2021. 02. 16. 15:28
Előzmény: #3494  sanka
#3501
"Ti ezt elhiszitek?"
Ahogy jönnek a történések, látni fogja mindenki itt, hogy beteljesedik az, ami le van írva.És, hogy aki itt olvassa és meglássa azt, ami az Igazság, és hogy azért, hogy térjen meg és hogy ne vesszen el.
20 A többi ember pedig, akiket nem öltek meg ezek a csapások, nem tértek meg kezük alkotásaitól, hanem imádták az ördögöket és a bálványokat, amelyeket aranyból és ezüstből, rézből, kőből meg fából készítettek, és amelyek sem látni, sem hallani, sem járni nem tudnak; 21 és nem tértek meg gyilkosságaikból, varázslásaikból, paráználkodásaikból és lopásaikból sem.
https://szentiras.hu/RUF/Jel9

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek