Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 03. 01. 09:32
Törölt hozzászólás
#940
SeldonKuper 2020. 02. 28. 13:40
#939
https://ma7.sk/tajaink/tiz-eve-zuhant-le-a-kassa-meteorit
-A kassa meteori
A Kassa meteorit eredetileg 1,25 méter átmérőjű és 3500 kilogramm tömegű lehetett. Anyaga nagyrészt olivin, de piroxéneket és vasat is tartalmaz. A megtalált darabokat a pozsonyi Szlovák Nemzeti Múzeumban és a kassai Kelet-Szlovákiai Múzeumban őrzik, de egy kisebb darab Felsőtőkésen talált otthonra.
offshort
offshort 2020. 02. 27. 11:32
Előzmény: #932  offshort
#938

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 02. 26. 16:09
Előzmény: #903  offshort
#937
bár a "Boötes void" semmire sem bizonyíték, mivel még nem tart ott a tudomány, hogy "bele tudjunk lesni", de vannak rá feltételezések, hogy pont egy, a Kardasev-skálán 2-es típusú civilizáció terjeszkedett ott el, és azért nem látunk semmit.
Amit bizonyosan tudunk: ha egy köbméter tengervizet megvizsgálunk mikroszkóp, stb. nélkül pusztán szemrevételezéssel, abban lehet, hogy nincs hal - téves következtetés lenne ebből levonni azt a konzekvenciát, hogy a tengerben nem élnek halak. Márpedig a SETI még egy köbméter "tengervizet" sem tudott megnézni az "űr végtelen óceánjából". Sem mikroszkóppal, sem máshogy...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 02. 26. 15:55
Előzmény: #930  kispangit
#936
Azt nem lehet kizárni, hogy egy "tenzorban" élünk (olyan mátrixban, aminek az elemei is mátrixok), á la The Matrix... de hívhatjuk matrijoska-agynak is meg "ős-szimulációnak" (ancestral simulation)
Btw. én meg gyerekkoromban akartam hinni valamiféle Jóistenkében, de közben felnőttem :)
A lényeg, hogy mindegy, minek nevezzük: Multiverzum, Nagy Tenzor :) vagy Allah... úgyis indifferens az emberi fajjal szemben, csak sokan ezt nem akarják észrevenni. Szinte biztos, hogy rengeteg párhuzamos valóságban az emberi faj már kipusztult (vagy létre sem jött)... de akik ebben az Univerzumban vannak, makacsul ragaszkodnak ahhoz (egy részük legalábbis), hogy a jóistenke vigyáz rájuk :)
offshort
offshort 2020. 02. 26. 15:11
Előzmény: #933  Tagore
#935
remélem ráállítottak valami extra felbontású non-stop felvevő kamerát, 
minden ezredmásodperce hasznos lehet a majdani felvételnek! 
állítólag maga a robbanás pár óra alatt lezajlik, kár lenne elszalasztani! 
kispangit 2020. 02. 26. 13:52
Előzmény: #933  Tagore
#934
Hát fene tudja. Nemrég alaposabban ránéztem a jó öreg Betelre, és mintha télleg haloványabb lenne, mint 40 éve, most már a Riegel dominál ott lent.
Tagore
Tagore 2020. 02. 26. 13:11
#933
Kedd éjjel volt látható ---- becslésem szerint 1.6 - 1.7 magnitúdó lehet a látszó fényessége---- ennyire alacsony még nem volt az elmúlt 100 évben ...... Lehet, hogy most jön a "'visszateszt"...... :)
offshort
offshort 2020. 02. 25. 18:16
Előzmény: #930  kispangit
#931
"kivezető utat a vallás mutatta, 
melyet a hagyományos nevelő-oktató gépezet minden gyermekbe beleplántált. 
Így lettem én is ..... - mélyen vallásos!" 
-------------------------------------------------------------- 
nem ismerős a történet?  


kispangit 2020. 02. 25. 15:30
Előzmény: #929  offshort
#930
Gondolnátok, hogy én is így kezdtem, meggyőződéses ateistaként. Épp csak a templom elé nem álltam ki gúnyolódni a sok "valláskárosulton".
Aztán jött a bizonytalanság, a - mi is, agnoszticizmus? Hogy vagy van Isten, vagy nincs, mit tudjuk mi azt.
Aztán szép lassan a felismerés, a meggyőződés - igen, van!
Azt mondja a szent irat: akinek Isten jót akar, megismerteti a vallással.
Kitüntetve érzem magam!
-A pokolban nem haverok lesznek, hanem ádáz ellenségek, akik majd egymásra tolják a blamázst: de igen, Uram, én mindig is hinni akartam, sőt hittem Benned, csak ez a rohadák Kropacsek, aki a főnököm volt, és függtem tőle, rákényszerített, hogy tagadjalak! stb-stb
-Mire Kropacsek: Én, te rohadt kis buzi!? Ment az neked magadtól is! stb-stb.
Na majd ilyen lesz, nem wellness jacuzzi pezsgővel meg nyuszifüles hosztesszekkel.
offshort
offshort 2020. 02. 25. 14:13
Előzmény: #924  kispangit
#929
az érződik hogy a linkelt anyagokba bele se néztél, 
ugyhogy én is rövidre fogom, mert nem látom így sok értelmét!
------------------------------------------------
a vallások alapjai az emberi fantázia által kitalált misztikus legendák, mesék!
a valóságban nem létezik sem isten, sem istenek, 
és nem létezik túlvilág se! 
az összes vallás válogatott marhaságok gyűjteménye!
-----------------------------------------------
amúgy a hívők előrejelzései alapján a pokol sokkal érdekesebb,
és ott több a haver is ! :DD 
Tagore
Tagore 2020. 02. 25. 13:15
Előzmény: #927  kispangit
#928

Ne terelj....... összeszarod ezt a topikot a szennyeseddel, és még van pofád hazudozni, meg hittéríteni. 
Elmész te a bánatos hitedbe.
kispangit 2020. 02. 25. 13:10
Előzmény: #926  Tagore
#927
A logika félrevezet, mert kényszerűen vezet Isten tagadásához. Sátán tapsikol!
1ébiránt a Koránban Isten rendet vág, mert nem ismeri el Jézus istenségét, és kifejezetten felszólítja a keresztényeket, hogy ne modogassák, hogy "háromság". Így már kerek a dolog.
Tagore
Tagore 2020. 02. 25. 12:54
Előzmény: #924  kispangit
#926
....mert az,hogy isten elküldi önmagát, hogy feláldozza önmagát önmagának, azért, hogy megmentsen minket önmagától------ az egy kicsit sok egy logikusan gondolkodó embernek.
Tagore
Tagore 2020. 02. 25. 11:54
#925

Igazából csak azért teszem ide ezt a szomorú hírt, mert végül az emberiség IQ átlaga növekedett............
https://hvg.hu/tudomany
/20200223_Lezuhant_es_meghalt_Mike_Hughes_a_gozraketas_fenegyerek?fbclid=IwAR0IMJvjV9trQl08jKFfJ0odRvCNo6OhtMfPkuaWSqawQsOiFchEE2_nSVo
kispangit 2020. 02. 25. 11:45
Előzmény: #922  offshort
#924
Na igen, a Szabad Gondolkodás.
Vagy mondhatni Sátán sutyorgása a lélekbe: "Ne higgy semminek, senkinek, kérdőjelezz meg mindent, légy FREE!" - a pokolba vezető széles, tükörsima autósztráda.
Nem tudom, kivel kezdődött, de Rousseau tévelygésével, az ún. "Társadalmi Szerződéssel" bontakozott ki, meg a humanizmusnak nevezett istentagadással.
És nincs megállás a dilivonaton: éljen a melegházasság! Aki ellene van - minimum maradi, ósdi, de inkább rohadt fasiszta.
Az Isten teljesen háttérbe szorul, eltűnik a vallás, maró gúny tárgyai az igazi tudósok. Akik tudják, hogy Isten azért teremtett minket, hogy Őt szolgáljuk, semmi másért.
Nincs már sok nekünk, ha így folytatjuk.
Persze, hogy a gravitáció tartja egyben a Naprendszert, meg a bolygók is tömegvonzanak, közös tömegközéppont, hatás-ellenhatás, bla-bla. De ha csak egyetlen 0,0000......1% halmozódó hiba lenne a rendszerben, már rég szétesett volna. De nem, mert isten egyensúlyban tartja, amíg el nem jön a Végidő.
Hát ennyi, okosabbat nem tudok, van elég "okos", túl sok is.
Tagore
Tagore 2020. 02. 25. 10:13
#923

 Ha mindig a teljesítményt vennénk számításba.......(és a tehetséget) ...függetlenül a politikától......sokkal előrébb lennénk......  
https://spacejunkie.hu/2020/02/24/wernher-von-braun-az-amerikai-aki-megalmodta-a-jovot/?fbclid=IwAR35FLtl1-isOUCj1JUP1xNYAFNO0ghx15ZOXZCuYlznxTBmpDiG3JztL9E
offshort
offshort 2020. 02. 24. 21:38
Előzmény: #915  kispangit
#922
"Részlet A. E. 1946-ban írott önéletrajzából:
A hajszából az első kivezető utat a vallás mutatta, melyet a hagyományos nevelő-oktató gépezet minden gyermekbe beleplántált. Így lettem én is - noha vallástalan (zsidó) szülők gyermeke voltam - mélyen vallásos, ez azonban 12 éves koromban hirtelen véget ért. A népszerű tudományos művek olvasása során hamarosan meggyőződtem arról, hogy a bibliai történetek jó része nem lehet igaz. 
Ennek következményeként szinte fanatikus szabadgondolkodóvá váltam, amihez az az érzés társult, 
hogy az állam szántszándékkal hazudik az ifjúságnak. Ennek az élménynek az lett a következménye, hogy bizalmatlan lettem minden tekintéllyel szemben, szkeptikussá lettem a mindenkori társadalmi környezetben élő meggyőződésekkel szemben ..." 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 02. 24. 18:36
Előzmény: #915  kispangit
#921
Ha bármelyik megtörtént volna, nem élte volna túl az emberiség, ergo ezt a nagyon buta kérdést nem tudtad volna feltenni. (Nota bene: ha valaki mondjuk 10 éves, akkor ez nem buta kérdés, és akkor sem, ha egy kb. 10 éves értelmi szintjén van valaki...) :)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek