Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tagore
Tagore 2020. 01. 30. 13:09
Előzmény: #316  kispangit
#320
Én úgy érzem, hogy ebben az esetben olyan alapok hiányoznak, melyeket telefonos segítséggel pótolni nem tudunk .... Javaslom a felezőt...és induljunk ki a lapos Földből...... A közönséget semmiképpen ne kérdezzük meg......................
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 13:04
Előzmény: #316  kispangit
#319
Egyébként meg nem stabil, amikor a Nap elpusztul, akkor majd teljesen másként fog kinézni.
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 13:03
Előzmény: #316  kispangit
#318
Esetleg a téridő görbülete meg egyéb fizikai finomságok? De ez biztos hülyeség, azért stabil mert Atlasz tartja a vállán az égboltot.
Tagore
Tagore 2020. 01. 30. 13:02
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#317
Hmmm..... lehet.... Az tény, hogy a gyerekkora egy viszonylag szűk körben zajlott.
kispangit 2020. 01. 30. 12:47
Előzmény: #308  Tagore
#316
Azt magyarázd el, hogy 4+ milliárd év alatt hogyhogy nem omlott össze eddig a Naprendszer? Hogyhogy stabil a rendszer, egyik bolygó/hold sem zuhan bele a napba/bolygójába, vagy sodródik ki a semmibe? Holott energia nem közlődik velük. Mi tartja a rendszert egyensúlyban?
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 12:46
Előzmény: #312  Tagore
#315
Nem is ilyen értelemben, arra gondolok, hogy a falu  és a párt rendszerét látta, vannak a vezetők (tsz-elnök, párttitkár) és a beosztottak, tehát ő csak az alá-fölérendeltségi viszonyban tud gondolkodni.
Tagore
Tagore 2020. 01. 30. 12:39
Előzmény: #313  Törölt felhasználó
#314
Semmi.... Ahogy jelenleg kinéz a dolog: a négy alap kötés határozza meg a rendszerünket.....Amíg nem ismerjük meg a sötét anyag tulajdonságait ---- addig nincs válasz.
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 12:21
Előzmény: #304  Tagore
#313
oké... akkor inkább úgy kérdezem, hogy mi változna "erre mifelénk" (Tejútrendszer) azáltal, ha a sötét anyagról és energiáról egyre többet tudnánk meg?
Tagore
Tagore 2020. 01. 30. 12:09
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#312
Nem tudom..... lehetett volna másképp is...... A család sosem volt gazdag--- Hatvan puszta nem erről híres--- ott éltek szociális lakásban, anyuka a Bicskei Áfésznél ( vezető: Demján) könyvelt (anyósommal) . apuka nem volt annyira sikeres, ahogy a visszaemlékezések írják ---csak majd később---- Valamikor 83-84-ben beajánlották Viktort Demjánhoz.....és ő egyengette az utat a tanulmányain keresztül a politikáig. Mindezt Soros György támogatása nélkül nem érte volna el (Oxford) ......
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 11:19
Előzmény: #310  Tagore
#311
Én azért nem csodálkozom, a Kedves Vezető egy kis faluban szocializálódott a helyi hűbéri rendszerben, amit megspékelt apu-anyu párttagsága, ő csak ezt a rendszert tudja elképzelni.
Tagore
Tagore 2020. 01. 30. 11:07
Előzmény: #309  Törölt felhasználó
#310
Az a gyanúm, hogy ezt a tudati bizonytalanságot próbálja meglovagolni " kedves vezetőnk"....Most, hogy már kihaltak azok a tudósok, akik népszerű műsorokkal hatottak a köztudatra----ha már az iskola nem tud--- és a bulvár ellen nincs ellenszer... " Legyen fegyver az (ál)hír , támogat majd a hit" ----- mondta egy tanácsadó...... Most ezt a kurzust éljük..... Sosem gondoltam volna hogy a relatív sikeres "gulyáskommunizmus" , majd a felemás átmenet (1989- 1994) ----amir azért demokratikus fellélegzés volt.... a balkáni vonalat választjuk....... Katasztrófa.....
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 10:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#309
Melyik? A mi szakállasunk? Vagy Amon-Ré, esetleg Nannar, vagy a hindu háromság, vagy valamelyik borneói ex-kannibál törzs istene, stb.?
Tagore
Tagore 2020. 01. 30. 10:34
Előzmény: #305  kispangit
#308
Javaslom a hőtan II. Fő törvényények áttanulmányozását..... A zárt rendszerek dinamikájáról szól..... Ennek jelentőségét, és hatásait ismerte fel Darwin a Galapagos szigeteken...... Általános érvényű maradt a mondat: " Zárt rendszerek dinamikájába nem létezik külső beavatkozás.". ....persze, ha nem tudod lefordítani a magyar szöveget----- megértem....
Tagore
Tagore 2020. 01. 30. 10:20
Előzmény: #293  Törölt felhasználó
#307
Átgondolva a lehetőségeket: A Standard modell problémái az energiamegmaradás törvényénél kezdődnek, mert egy táguláshoz energia kell....... A szingularitás feltézelezett robbanása után már az inflációs szakasz is felveti a fénysebességgel kapcsolatos problémát, de próbálja megoldani egy képzeletbeli részecskével: inflion ...... Amely a foton megjelenéséig létezett..... Fred Hoyle a semmiből keletkező anyag elvét próbálta megalkotni.....Ugyanis: Ha valami gyorsulva tágul, akkor egyre több energiára van szüksége..... Viszont Rockenbauer Antal elképzelésében helyükre kerülhetnek a dolgok....Elgondolásának igazolását a sötét anyag, és energia kutatása fogja hitelesíteni....
Törölt felhasználó 2020. 01. 28. 11:35
Törölt hozzászólás
#306
kispangit 2020. 01. 28. 11:20
Előzmény: #301  Tagore
#305
Isten teremtette ezt az egészet, amit látunk, az az 1. menny, van még 6 másik, és mind felett Isten trónját tartja az angyalok serege. A többi csak hiábavaló bölcsészkedés, ami sehová sem vezet, 1 megválaszolt kérdés 2 másikat vet fel, sehol sincs a labirintus vége.
Tagore
Tagore 2020. 01. 28. 11:00
Előzmény: #293  Törölt felhasználó
#304
Semmi..... a fénysebesség a mi méter rudunk, ha velünk együtt megy össze, abból semmit nem veszünk észre, ... Csak egy esélye van az elméletnek: a sötét anyag, és energia felderítése, mivel tisztán látszik, hogy ezek mozgatják a rendszerünket.
Tagore
Tagore 2020. 01. 27. 10:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#303
Én egy Kisfaludyt ismertem..... Nagyon szivesen hallgattam meséit. történeteit....Keresztneve Annamária volt.......
Törölt felhasználó 2020. 01. 27. 10:37
Törölt hozzászólás
#302
Tagore
Tagore 2020. 01. 27. 10:34
Előzmény: #299  gombócból_is_sok
#301
....és szerintem nem!... A szingularitás egy matematikai bűvészmutatvány......én eddig arra gondoltam, hogy az Univerzum keletkezési problémái inkább hasonlítanak a vasúti sinek esetére----- a párhuzamosok találkoznak a végtelenben----- persze ez is bukta, mert stabil "méterrudat" -- fénysebességet --- feltételez.... Feltételezem , hogy a közeljövő kutatásai választ adnak, mert egyre több műhely---- olasz, japán, kinai ---- rámozdult a témára.....

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek