Topiknyitó: szivacs 2017. 10. 15. 23:44

A jobboldal nyerte az osztrák választást a szigorúbb migránspolitikája miatt  

A jobboldal nyerte az osztrák választást a szigorúbb migránspolitikája miatt
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gambadoro 2017. 10. 17. 03:54
Előzmény: #42  gambadoro
#43
na széttörte
szóval 1880-ban 4,2 százalék volt a magyar burgenlandban
1910-ben kemény 9 százalék
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
szerinted fiume is magyar igaz?
gambadoro 2017. 10. 17. 03:49
Előzmény: #41  szivacs
#42
nem is értem, miért nem magyarul beszéltek
tudod kis barátom, azért, mert valaki megszáll egy területet az még nem lesz a nemzet része
gondolom, ha erdélyről magyarázol, akkor az ugye magyar, hiába szállták meg a románok
na ja
akkor íme burgenland, ez azért kínos, nem?

Év
Összes népesség
Magyarok
Németek
Horvátok 1880
265 772
 11 162
 4,2%
 209 322
 78,8%
 42 789
 16,1% 1910
291 800
26 225
9,0%
217 072
74,4%
43 633
15,0
elvitázhatunk azon, hogy ezek a németek, mennyire osztrákok, de az biztos, hogy nem magyarok
tehát, a te/ti analógiátok ebben az esetben legalizál egy szimpla megszállást
sopronról is nulla az információd, lököd a hülyeséged. sopronban elcsalták a népszavazást, minden igazi soproni tudja, hogy nyíregyről többek között buszokkal hozták a népet, akik többször is leszavaztak
az igaz, hogy sopron úgy általában volksbunder volt, de magyarázd el nekem, te iskolázott ember, hogy miért akarták volna a burgenlandi földjeiket, a szőlőket veszni hagyni?
miért akartak volna nem németül beszélni, amikor a többség nem tudott magyarul?
miért akartak volna 230 km-re kerülni a fővárostól és nem 70-re?
miért adták volna fel a gazdasági kapcsolataikat?
jaja, tudom, hazafiak
na persze
1910-es népszámláláskor többen vallották németnek magukat, a vegyesházasságokból születetteket, ha nem nyilatkoztak, automatikusan magyarnak vették, aztán 1920-ig volt egy erős betelepítés, de még így sem volt 50 százalék a magyar (akiknek mint írtam jó része vegyesházasságból született).
végezetül, az igazi soproniak, már akik nem menekültek el 56-ban egyszerűen a hülyeség városának nevezik magukat
ennyit erről
tanulj
szivacs
szivacs 2017. 10. 17. 00:33
Előzmény: #40  gambadoro
#41
Burgenland 900-tól trianonig -rövid és részleges habsburg birtoklást leszámítva- a Magyar Királyság része volt, Moson, Sopron és Vas vármegyék része volt, nem önálló tartomány.
Ausztria a nagy Háborúban szerzett "érdemei" jutalmául kapta meg az 1919-es Saint-Germain-i békeszerződésben, amit a Rongyos Gárda hazaszeretetének és a soproniak hűségének következtében módosítottak 1921-ben a velencei egyezményben.
Nagy butaság nem magyar/osztrák területnek nevezni, hiszen csak 1922-ben kapta a Burgenland nevet is és csak akkortól osztrák tartomány.
gambadoro 2017. 10. 16. 19:43
Előzmény: #39  szivacs
#40
hát persze
burgenland össze vissza volt magyar uralom alatt vagy éppen nem
marhaság magyar területnek nevezni
már csak azért is mert magyarul elég kevesen beszéltek
én négyszeresre emlékszem a helyhatóságin, de nem néztem meg és a párt sem áll mögöttem
szivacs
szivacs 2017. 10. 16. 18:48
Előzmény: #36  gambadoro
#39
Megnégyszerezte, mi!?
Az fpö 25,26%-ot kapott az ex-magyarországi Burgenlandban, ami +7,9%.
Esetleg rájöhetnél, hogy a normális matematika jelenlegi állása szerint ez nem négyszerezés!
szivacs
szivacs 2017. 10. 16. 18:44
Előzmény: #37  gambadoro
#38
Még ha Lajtabánságot, Őrvidéket vagy Gyepüt írtál volna, az viccesebb lett volna, de Bécs??
Lehet hogy neked ez szokatlan, de Wient a magyarok Bécsnek nevezik, akárcsak a horvátok - tanuld hát meg, andersenke, ha már magyarul tanulsz!
gambadoro 2017. 10. 16. 18:03
Előzmény: #34  szivacs
#37
milyen várvidék szerencsétlen?
meg bécs igaz?
és verne gyula
gambadoro 2017. 10. 16. 18:03
Előzmény: #34  szivacs
#36
magyarok miatt erősödött meg a szabadság párt
ezt írtam
mivel négyszerezte a szavazatait, aztán lefeküdt az spö alá
gambadoro 2017. 10. 16. 18:01
Előzmény: #33  szivacs
#35
azt nem tudom
de, hogy te semmit sem tudsz, azt viszont tudom
szivacs
szivacs 2017. 10. 16. 17:57
Előzmény: #32  gambadoro
#34
az meg ne is zavarjon, hogy a Várvidéken éppenhogy nem az fpö nyert, hanem az spö és az övp! :-)))
szivacs
szivacs 2017. 10. 16. 17:54
Előzmény: #32  gambadoro
#33
Nagy szerencse, hogy itt vagy te nekünk, aki mindenkinél jobban tudja, hogy melyik osztrák szavazó miért szavazott arra, akire, hiszen te ott voltál minden szavazófülkében és a fejükbe láttál, hogy miattad, a magyar miatt szavaztak az fpö-re - vagy nem...:-)))
gambadoro 2017. 10. 16. 17:48
Előzmény: #30  szivacs
#32
mondom, fogalmad nincs erről
egyébként pl burgenlandban kifejezetten a magyarok miatt erősödött meg a szabadság párt
ne zavarjon ez sem
szivacs
szivacs 2017. 10. 16. 17:44
Előzmény: #28  kukutyinbenko
#31
Igazad van: "Azért egy versenyszférában tapasztalatot szerzett 40-50-s emberről feltételezhető, hogy ért valamihez." Viszont nagy valószínűséggel vannak már "elköteleződései" bizonyos irányokba és könnyen lehet, hogy nem csupán az elvei vezérlik a hatalomgyakorlását.
Viszont az is igaz, hogy élet- és munkatapasztalat nélküli fiatalok kezébe túl nagy hatalmat adni szintén nem biztos hogy szerencsés. Aki már megért egysmást, az tudja, hogy fiatalon bizony követett el a tapasztalatlanságából eredő szarvashibákat, amit mai fejjel már másként tenne. Ugyanakkor a fiatalos lendület és kreativitás a politikában is hasznos lehet. Valószínűleg egyfajta mix adhatja a legoptimálisabb eredményt, amely a tapasztalat és a fiatalos lendület mellérendelésén alapszik.
Majd a hollandus elnök nyeseget ha kell...:-)
szivacs
szivacs 2017. 10. 16. 17:36
Előzmény: #27  gambadoro
#30
Vörös-fekete koala volt, spö-s kancellárral, akinek a politikáját már a koalíciós partnere sem tudta tovább felvállalni, ezért lépett ki és lett előrehozott választás, ami aztán vissza is igazolta, a választói akarat megfordította az erőviszonyokat és a néppártnak már nagyobb a támogatottsága mint a leszerepelt szociknak.
gambadoro 2017. 10. 16. 17:32
Előzmény: #28  kukutyinbenko
#29
szerintem nem erről van szó
egyrészt ausztriában 16 éves kortól választanak a szocik miatt
másrészt ezek a "titánok" gátlástalanul kimondják azokat a szólamokat, amiket az egyszeriek hallani akarnak
lesz, ami lesz alapon
kukutyinbenko 2017. 10. 16. 17:26
Előzmény: #26  szivacs
#28
Azért egy versenyszférában tapasztalatot szerzett 40-50-s emberről feltételezhető, hogy ért valamihez. Egy húszon végi , harminc elejiről (aki szinte az iskolapadból katapultál a politikába), meg nagy biztonsággal lehet tudni hogy semmihez nem ért. Én azt sem értem ő miért akar azonnal közügyekkel foglalkozni, de hogy a választók mire számítanak azt meg végképp nem. Tartok tőle ez újabb jele a választók debilizálódásának.
gambadoro 2017. 10. 16. 17:03
Előzmény: #24  szivacs
#27
koalíció volt
ezek a tények ne zavarjanak
szivacs
szivacs 2017. 10. 16. 16:46
Előzmény: #21  kukutyinbenko
#26
"Az viszont érdekes jelenség, hogy világszerte egyre több alsó harmincas ifjú titán tűnik fel a politika színpadán. Persze mindegyik élképesztő üzleti és élettapasztalat birtokában tolja a passzát szelet."
Ez valóban érdekes jelenség.
Bár kérdés, hogy mennyivel voltak jobbak azok a régi nagyöregek, akik előtte -vagy mint mostanában divat utána- egy nagyon komoly nemzetközi cégnél vagy banknál voltak zsíros "tanácsadói" állásban...
Pl. Schröder - Rotschild, Gazprom;  Barroso - Goldman Sachs
szivacs
szivacs 2017. 10. 16. 16:39
Előzmény: #20  gambadoro
#25
"jaja
pl a családi pótlék magyar biznisz
aztán segélyezett is van bőven" - és az persze mind kizárólag magyar - szerinted legalábbis.
Nem is értem, miért nem tagadod le az olaszok, osztrákok előtt, hogy magyar vagy...?
szivacs
szivacs 2017. 10. 16. 16:35
Előzmény: #18  gambadoro
#24
Azt az elmúlt két évben megtapasztalták az osztrákok, hogy az spö mennyire nemzeti párt - le is váltották.
Vazsmegyei 2017. 10. 16. 16:25
Előzmény: #20  gambadoro
#23
Keletausztria nincs náluk azt úgy nevezik, hogy BURGENLAND, ami magyarul VÁRVIDÉK! Persze mind (volt)magyar várakkal tele! Olyan Monarchiás jutalom várak!
Vazsmegyei 2017. 10. 16. 16:21
Előzmény: #18  gambadoro
#22
Azért nagyságrenddel jobb, mint egy  nemzeti Momentum Párt Magyarországon!
kukutyinbenko 2017. 10. 16. 16:06
Előzmény: #13  -pny
#21
Erre nem vennék azért mérget, csak az igazság vállalhatatlan lenne ugyebár. Majdnem hogy fordított a helyzet, apuci vasútépítő cégét tolta/tolja az ifjú miniszter. Érdekes hogy annak sem nagyon járt utána senki, anno a Questor tündöklése idején, a kis Petyka hogy lehetett olyan sikeres tőzsdés...
Az viszont érdekes jelenség, hogy világszerte egyre több alsó harmincas ifjú titán tűnik fel a politika színpadán. Persze mindegyik élképesztő üzleti és élettapasztalat birtokában tolja a passzát szelet.

Topik gazda

szivacs
szivacs
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek