Topiknyitó: Lastdeposit 2017. 10. 10. 14:46

Top picks  

Kellően alulértékelt, fundásan/technikailag izgalmas papírokat monitorozunk. Megosztjuk egymással kiválasztási módszereinket, kutatómunkát végzünk, elemzéseket olvasunk, ötletelünk. Bárkit szívesen látunk, aki már külföldi piacokon tapasztalt trédernek számít, vagy aki ebbe az irányba kacsingat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 16. 16:23
Előzmény: #39  Lastdeposit
#40
Tiniék ajánlására Foot Locker figyelőlistán. Szerintem az egy fordított füles csésze, vigyázni!
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 16. 15:35
Előzmény: #36  offshort
#39
Szép találat! Végig tapadt a bolialjra és elkezdett szűkülni. Túladott, MACD beadta a vételt. Hajrá!
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 16. 15:31
Előzmény: #35  hdl11
#38
Köszönjük a szép munkáidat! DDD-t ma nagyon figyelem, alkalmi, jó vétel kínálkozhat!
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 16. 15:30
Előzmény: #36  offshort
#37
Nagyon szuper, légy üdvözölve! Ránézek a chartra!
offshort
offshort 2017. 10. 16. 13:59
Előzmény: #33  Lastdeposit
#36
Sziasztok !
Na végre egy topik ahol TA alapon megy a részvények szürése ! 
Teva szerintem is jó lesz rövidtávú pozikra , egy körre már benne voltam , 
a stratim egyszerű , új aljakat a megfelelő D1-es gyertyára megvenni , felpattban eladni ! :) , 
Mondjuk az egész usa eü szektor eladási nyomás alatt van , ezt azért jó ha figyelembe vesszük !  
Nálam a Kellog  (K) van még figyelőn , meg a GE !   https://finviz.com/quote.ashx?t=K
Kellog okt. 31-n jelent , azt érdemes kivárni ! 
Mindkettő tuladott ,  TA alapu felpattok várhatóak ! 
hdl11
hdl11 2017. 10. 14. 13:34
Előzmény: #33  Lastdeposit
#35
Az a rés az előző GYJ-re volt.
Igen van még tér lefele. Én is csak DT-ben játszottam vele tegnap, mert nem láttam olyan jelet, ami meggyőzött volna arról, hogy tartsam napon túlra a tegnapi vételeim, de azért megéri felvenni a figyelőlistára hátha a jövő héten lesz valamilyen vételi jel.
A következő GYJ egyébként 2017/10/31-én lesz.
Van egy jó oldal, amin ingyen meg lehet nézni, hogy mit produkált egy részvény az előző hat GYJ-kor:
https://stocksearning.com/q.aspx?Sys=DDD
Valamint van egy becslés is, hogy a következő GYJ-re mekkora ár elmozdulás lehet 7 nap alatt (ez 12% a DDD-re) valamint az is olvasható, hogy az esetek hány %-ában szokott esni/emelkedni a GYJ-re az ár.
Egész jól be szokott jönni a becslésük, amikor durva mozgást jeleznek előre az be is szokott következni
Veszélyes GYJ-kor amcsi részvényeket tartani, mert brutál mozgásokat tudnak produkálni:
Pl itt van egy részvény (YELP), aminél idén májusban a GYJ-kor egy kisebb pakkal be is ragadtam , mert 30%-ot esett az ára zárás után a következő nyitóig:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_a246b09a92fdbd56c75208fa4381bcff.png
Szerencsére az augusztusi GYJ helyre rakta az árat, és szép nyerőben tudtam eladni a pakkot, valamint lent is tudtam pár kört tenni vele.
A hetes charton szépen látszódnak azok a hetek, amikor GYJ volt.
A következő GYJ november 2-án lesz ennél a részvénynél, de szerintem most esni fog majd rá, mert eléggé túlvettnek tűnik.
hdl11
hdl11 2017. 10. 14. 12:44
Előzmény: #32  Lastdeposit
#34
Igen veszélyes részvény. Az előző GYJ-je körül is több mint 10 napon keresztül tudott egymás után piros gyertyát rajzolni, és a GYJ után majdnem minden nap volt új X éves minimumon egészen az új CEO bejelentéséig:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_0cbf6374f2a793cc5b08d274586443ec.png
Ekkor is volt egy hasonló gyertya (8/11-én) mint a tegnapi, ami 2 napra meg tudta fordítani a trendet és 16.81-ról felment 18.01-ig.
Kiváncsi leszek most mi lesz a folytatás.
Én ezt a fórumot szoktam nézni rá:
https://www.stocktwits.com/symbol/TEVA
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 14. 09:18
Előzmény: #31  hdl11
#33
Nagyon szép munka, köszi. Amikor elkezdtem a részvények szűrését pár napja, láttam a tátongó rést augusztus elején, viszont annyira nem fogott meg, tovább lapoztam. Ez az esés új helyzetet teremt. Azért is hanyagoltam, mert finvizen látszik jól, hogy majdnem fülescsésze szerű képződményből tört le szvsz., de lehet nem így van, csak belemagyarázom. Van itt még egy kis tér lefelé, 30-as RSI, de képesek voltak 16-os RSI-re is.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 14. 09:02
Előzmény: #30  hdl11
#32
Köszönöm Neked is, hogy írtál. Én megvettem a papírt,mert: 1. Technikailag vonzó volt. 2. Angol fórumokon igazi, hamisítatlan, vérfürdő hangulat uralkodott, kétségbeesetten kiabált rengeteg ember káromkodással spékelve és senki nem hitt az emelkedésben.
Ugyanakkor nagyon résen kell lenni. Az általad említett körülmények (is) mind nyomás alatt tartják a papírt, olyan, mint a DB. Amikor már azt hiszed, nincs több csontváz a szekrényben, kiesik még egy tucat....
Én sem tervezem sokáig a papírban. 14,5 vettem tegnap, amikor fordult 14,3-ról, de ez a produkció a nagy visszahúzás ellenére még megerősítést igényel. Az általad említett célár egy jó körnek minősül. Ott el kell gondolkodni.
hdl11
hdl11 2017. 10. 13. 22:47
Előzmény: #30  hdl11
#31
Egy másik cég amit esetleg érdemes figyelőlistára rakni, és az RC-nél is van:
3D System (DDD)
Ma a HP bejelentett két új 3D nyomtató modellt, ami miatt ma esett kb 9%-ot ez a részvényt, ami a múlt hét szerdai maximumtól már kb 18%-ot jelent.
TA alapon is szépen túladott, valamint kiesett a bolliból.
Egyelőre még nincs vételi jel naposon, de ma DT-ben szépen keresgettem vele.
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_4288b4f75cab4817ffd3d40940dc468c.png
Ha ez a 12-es szint megfogná ez is emelkedhetne kb 10%-ot a napos chart alapján.
Hetesen is nagyon túladott, és a korábbi 12.02-es alj közelében zárt (6 centtel alatta):
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_3d9a01fd4b6d748dc5c980d30df5cd82.png
Mivel bement az előző alj alá és ott is zárt ezért kétséges a dupla alj, de ha esetleg az lenne, akkor simán elmehetne 16-17 közé is akár mint dupla alj célár. (Több mint +30%)
hdl11
hdl11 2017. 10. 13. 22:13
Előzmény: #28  Lastdeposit
#30
Szia.
A TEVA-nál funda alapon még a magas adósság jelent kockázatot, valamint az Allergan-nak (AGN) van kb 10%-os részesedése benne, amit el szeretne közép távon adni az előző GYJ utáni bejelentésük alapján.
Egyébként TA alapon egy szép kalapács gyertyát kaptunk, ami kiszúrt a bollinger szalagból, és a stochastic is fordulgat.
Chart:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_9eb10602d994281dee0535e28d06d296.png
A mai gyertyára még kellene egy megerősítés hétfőn, de azért én is vettem itt 15-nél.
Célár legalább a bolli szalag közép: 16.5-17 környéke (+10% innen).
Üdv,
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 13. 21:03
Előzmény: #27  pomperj
#29
Ránéztem Valikára, az utóbbi napokban egyre nagyobb volumennel esik, a mai forgalmat nézd, zuhan, mint a kő, 3% feletti mínusz, a tegnapi duplája. Megvárjuk az aljat.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 13. 20:53
Előzmény: #27  pomperj
#28
Köszi, nagyon szép, nézegetem. Én ma TEVA-t vettem. Intézményi befektetők ma is szépen kitáraztak, finvizen olvasgattam a hozzászólásokat, hát ne tudd meg mekkora vérfürdő hangulat volt, mint akit akasztanak. Mivel pánikban kell venni, Rsi 4 (!!!!) volt, amikor 15.22-ről lement 14.30-ra, majd fordult, 14.50-nél megvettem. 14.69-70 én küzdöttem sokat, most néztem már 14.95 volt. Gigantikus volumenű esés, nagy fordulat. 14.6-nál, ha visszafordul, kistoppolom magam. Technikailag rendkívül izgalmas, tele vagyunk résekkel. A cég helyzete nyilván szar, de a fő probléma szvsz. az osztivágás miatt kitárazott int. befektetők ill. a Copaxone probléma. Mulatságos tréd egy haldokló cégben. Jó lesz ez szerintem.
pomperj
pomperj 2017. 10. 13. 20:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#27

A Valeant storyt talan en dobtam fel eloszor itt. Eddig itt tartottunk, bemasolom a regi megjegyzeseket.
+++++++++++++
-pomperj- (július 02. | 12:41) 
                                          
1)Szerintem VRX running correction -ben van most is. Epp a nov-marc idoszakban kialakult ellenallas savot kezdte kalapalni. VRX visszacsuszhat 15-15.5 korulig; de 1 eves tavlatban meses potencial. caveat: Ha megnezed a 2 nagy rokont, orias gyogyszeres MRK es PFE, akkor erdekes kovetkeztetes adodik. link A DOW meg nem toppolt. De azon belul a drug szektor ugy nez ki hogy igen. Szoval, lehet ellenszel VRX-nek a piactol, nemsokara. 2)Megjegyzem, TESLA is lehet hogy toppolt 380-nal. Musk tul nepszeru. Es megjelent az ellentamadas a benzinesektol. Ferrari 812 kijott 800 loeros, 2.9s gyorsulas kocsival. Es Dodge SRT is 840LE, 2.3sec. Az ilyesmi sokfelekepp ertelmezheto, de a lenyeg aligha mas: le kell mindent gyozni. Bugatti 1500 LE-nel tart, es tud 400km/o sebesseget. Akarcsak a NASDAQ euphoria, a kocsik es a technologia szektor FAANGS is szarnyal. A JPM szerint a tenyleges forgalom csak 10%, a tobbi mind nagysebessegu ETF computer. Kozben Illinois allam fizeteskeptelen, 260 Mrd adossag es kotelezettseg; az fel Italianak felel meg. Lincoln allama csodben. Nekem 2000 nyaran volt ilyen erzesem.
-pomperj- (június 27. | 00:24)
Szerencsem volt a VRX-el; eddig 12->17, es tartom a multkori velemenyem. VRX meg mindig lehet az ev legnagyobb storyja, es innnen is konnyeden duplazhat.... es onnan legalabb meg egyszer. Igazabol 70-100 koze varom, a lejtmenet (4)-es hullamanak savjaba. Téma: Ázsia: mérsékelt optimizmus
                          
-Cipolla22- (június 26. | 18:53)
János eddig bejött a múltkori VRX-es tipped, gratulálok! Vársz mostanában egy korrekciót? Benne vagy még? Téma: Ázsia: mérsékelt optimizmus
-eurocent- (június 20. | 20:59)
Most azt látom, hogy VRX pár hetes időtávon felmegy 15,5x-ig, ott elakad. Talán ez lesz az 1 bull hullám. Egy korrekció után viszonylag könnyedén felszaladhat 40-50 sávba, ezt követően csapkodva elmehet 7x-ig (de most nagyon előre szaladtam).Egyelőre a 40-50 sáv elérése a legvalószínűbb. Téma: Ázsia: mérsékelt optimizmus
-pomperj- (június 20. | 20:32)
1) ket hete nezegettuk a Valeant (VRX) potencialt. Szerintem a kovetkezo 3 ev talan legjobb lehetosege lehet. A chart arra utal, hogy valoban, kitort nemcsak az ED formabol hanem a parallel csatornabol is; es azota nagyon szepen mozog. A korrekcio kimondottan kicsi, es egy (i-ii) parosnak tunik. Es ha kitor a kritikus vonal fole, akkor megvan az elso megerosites, hogy ez bull. link A VRX potencialja akar 10-bagger lehet. Es defenziv, drug szektorban van, szoval roosz piac eseten is elkepzelheto hogy jol tartja magat.  Téma: Ázsia: mérsékelt optimizmus
-pomperj- (május 10. | 20:22)
Ha van, aki figyeli a Valeant stroryt_: VRX most mar fordulatban van. Kitort az eso ekbol, igen jo potencial.


+++++++++++++
Es nagyon orulnek 1-2 tarsnak, hogy egyutt kovessuk. Ugyanis VRX a legnagyobb bull story lehet a kovetkezo 5 evben. A labujjam benne van.
Most ott tart Valeant, hogy majusban megcsinalt egy aljat 8 szinten, es 2 honap alatt felment 18-ig. Nem nehez VRX-nel a 97% esest 2 ev alatt egy tulpanikolt extrem zuhanasnak latni. Es persze, ED forma is van benne.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171013v00m9drvc.jpeg
VRX a konszenzus szerint jovore mar 3 USD profitot termelhet, es a recovery potencialja elkepeszto: 10-20 bagger visszafogott  projekcio mellett is; mondjuk mar jovore megvalosulhat 50-70 USd arara emelkedes (!). A majus-julius rally  5 subhullamos impulzusnak is nezheto, ami egy nagy rally elso jele. Azota persze 3 honapja korrigal lefele, egyelore eppen a szokasos wave (2) nagysagrendig esett. 
A DB elemzoje a multheten mar pozitivakat irt VRX-rol. A VRX uj IBS szindroma gyogyszere engedelyezese is jol halad. Jott par pozitiv hir.
Ha jol ertem, akkor most azert esik, mert bepereltek VRX-et egy 20M USD nagysagrendu royalty nem-fizetes miatt. Ami rohejeseen kicsi szam, es el lehetne;kellene nezni felette; DE ha errol kiderul hogy ismetlodo ugy es javitani kell a reportokat erdemben,  akkor persze mas a kep. Ennek hattere hamarosan kiderulhet, es nagy momentumu  fordulat lehet belole.
De TA alapon nagyon kozel mar a support szint. HA 12 USD tajan megall a korrekcio, aztan elindul fel, aztan kitor a csatornabol...akkor meglehet venni a masodik poziciot.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171013v00mqpugs.jpeg
Törölt felhasználó 2017. 10. 13. 18:06
Törölt hozzászólás
#26
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 13. 09:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#25
Okés, igazad van, megfogadom. Nem tudom, mikor lesz újra időm, ma sok a meló de a nézelődéssel nem hagyok fel. Figyelj már kolléga! Te voltál az, aki TEVA részvényt vásárolt? Na, az most már nálam erősen figyelőlistás! Hiába vannak megroppanva, ez azért esésnek elég sok.
Törölt felhasználó 2017. 10. 13. 08:58
Törölt hozzászólás
#24
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 12. 21:54
Előzmény: #22  Lastdeposit
#23
Na jó, folytatnám a kutatómunkát, de ezen a sz.r fórumon nem lehet dolgozni. Nem fogok 10 perc/rv. azzal tölteni, hogy nem engedi a hozzászólást elküldeni, üresen küldi el, nem enged linkelni stb. Jelezte már több kolléga a problémákat, sajnos a portfolió munkatársait ez nem hatja meg, ellenben csipőből kitiltgatni az nagyon megy.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 12. 16:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#22
Én itt egy előszűrést végzek. Több mint 400 részvényről van szó, ami önmagában nagy meló. Amiket megveszek, én azt be is fogom írni, de a tőzsde sajnos nem lehet tippmix tanácsadó. 1. Senki nem dönthet a másik helyett 2. A kutatómunkát senki nem spórolhatja meg. Én jeleztem, hogy a munka dandárja ezután van.
Törölt felhasználó 2017. 10. 12. 16:12
Törölt hozzászólás
#21

Topik gazda

Lastdeposit
Lastdeposit
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek