Topiknyitó: Portfolio 2017. 09. 16. 08:45

Végre megtudtuk, mire mennyit szednek be tõlünk a bankok  

Ugrás a cikkhez
Miközben a magyar gazdaságot a készpénz fojtogatja, legalább a legnagyobb készpénzhelyettesítõ eszköz, a bankkártya is gyorsan terjed a magyarok körében. A plasztikokkal az idei második negyedévben negyedével többet fizettünk, mint
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 09. 17. 09:46
Előzmény: #9  lzoli41
#11
ha valakinek kp-ben van bevétele (mert mondjuk zsebben kapja a fizuját), annak olcsóbb kp fizetni, mint utalni. de ha számládon van lóvé (mindegy milyen forrásból), akkor abból 0,6-ért tudsz kp-t csinálni, ami drágább, mint utalni. szóval attól függ :)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 09. 17. 07:57
Előzmény: #9  lzoli41
#10
A párna alatt tartott pénz sokkal nagyobb buli lett mostanra mint régen. Egyrészt így annak akinek kp bevétele van ez a legolcsóbb, adóelkerülési szempontból is ideális, ráadásul a nullás kamatkörnyezet miatt bevételkiesés se okoz gondot. Ezt bizony elbaszták. De nyilván nem ez volt a szempont, hanem hogy legyen új adó amit el lehet lopni.
lzoli41 2017. 09. 17. 07:39
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Lehet nem voltam egyértelmű, azt hasonlítsd össze amikor banki utalással vagy készpénzben fizetsz ki pl. egy közüzemi számlát.
Törölt felhasználó 2017. 09. 16. 18:52
Előzmény: #7  lzoli41
#8
"sokkal értelmesebb lenne, ha a készpénz használatát jobban adóztatnák, mint a banki utalást" kp felvét 0,6%, utalás 0,3% - szóval amit írsz, az úgy van már a tranz ill bevezetése óta.
lzoli41 2017. 09. 16. 18:16
#7
A trazakciós illeték egy egyfázisú adó, ami inkább vállalati adó(így inkább elfogadom, mert a vállalati adóék alacsony), akik közül emiatt sokan kiszervezték szomszédos országba a bankolást. Itt az ÁFA alkalmazása nehéz lenne. Magánszámlán ért egy olyan cinikus hatása, hogy miután rossz helyre utaltam, téves számlaszám miatt és visszajött a pénz, attól a jutalék ugyanannyi volt, amibe bele volt számítva az illeték, de a bankot ilyenkor nem terheli annak megfizetése. Olyan jó magyaros ügylet volt. A megbízás nem sikerült, azaz nem teljesült, így illeték sem terhelte, de a bank azért felszámította. Többször jeleztem a banknak, hogy ez így problémás, de csak azt válaszolta, hogy ez jogszerű.Összességében sokkal értelmesebb lenne, ha a készpénz használatát jobban adóztatnák, mint a banki utalást, hisz költségesebb és adóelkerülésre is alkalmasabb.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 09. 16. 09:23
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Nem biztos hogy értem mit akartál írni, de remélem, mindenki emlékszik még, hogy a nagy lét tolcsi szedeti be a bankokkal. Korábban sokkal olcsóbb volt a bankolás.
Törölt felhasználó 2017. 09. 16. 09:17
#5
hogyan lopják el a manit tölünk azt kéne irni ,legálisan törvényeseen lopnak .ami büncselekmény ,és a büntetés jön,terrorban ,földrengésben ,betegségben ,viharokban ,lopásban ,gyilkosságban gyülöletben irigységben,megtévesztésben átverésben.szegénységben ,szemet szemértés lehet felsorolni van böven
Törölt felhasználó 2017. 09. 16. 09:13
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
link?
Törölt felhasználó 2017. 09. 16. 08:58
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
A fent említett spórolásnál utazások költőpénzeiről és (használt) autó vásárlásáról van szó, minden mást természetesen kártyával fizetek.
Törölt felhasználó 2017. 09. 16. 08:45
Előzmény: #1  portfolio
#2
Sokadszorra nem értem, hogy miért lenne (csak) azért magas a készpénzhasználat, mert kevesen használnak kártyát. Tudom, én csak egy ember vagyok, de gondolom, nem egyedül vagyok azzal, hogy a tranzakciós adó (na és persze a nemlétező kamatok) óta azért veszek le sok készpénzt, mert abban teszek félre. Nehogymár többezer forintot fizessek a saját pénzem levételéért, mikor összegyűlt, amire spórolok. Ez elv. :) De persze nem a cihában tartom azért, attól ideges lennék.Amúgy ezer és egy éve kártyával fizetek, amit csak tudok, régen csak fodrász, kozmetikus, orvos, ilyesmik miatt vettem le csak annyit, ami ezekre kellett. De rákényszerítettek a levételre... :(

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek