Topiknyitó: Portfolio 2017. 09. 08. 22:05

Magyar bankvezér: egy IT-fejlesztõ az én fizetésemet mondta be bérigényként  

Ugrás a cikkhez
A bevételekre lefelé, a költségekre felfelé mutató tényezõk hatnak a magyar bankrendszerben, az elmúlt másfél év jövedelmezõsége nem fenntartható - értettek egyet a bankvezérek az egri Közgazdász-vándorgyûlésen. A hitelezés
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 09. 09. 10:31
Előzmény: #12  elemes
#14
nincs mit. :)
elemes
elemes 2017. 09. 09. 10:28
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
mindenütt vannak potyautasok -- itt a kereslet - kínálat oda vezetett, hogy nem a jó szakembereket fizetik meg jól, hanem mindenkit, a potyautasokat is. egyébként az építőiparban is ez lett a helyzet, ma drágán lehet szar munkaerőt találni, jót meg sehogy.
elemes
elemes 2017. 09. 09. 10:27
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
igen, ez hasznos pontosítás volt, köszönöm :)
Törölt felhasználó 2017. 09. 09. 10:19
Előzmény: #10  elemes
#11
Hiába írod le hangosabban, attól még hibás az egyedi példákból való általánosítás a teljes halmazra. A te mondatod úgy lenne helyes, hogy "az IT szakemberek arra érdemtelen része is igazságtalanul jól keres". De ez meg nem információ. Minden rendszerben vannak potyautasok, főleg a nagyobb szervezetekben, mivel könnyebb elvegyülni és érdemi munka nélkül kelteni annak a látszatát.
elemes
elemes 2017. 09. 09. 10:11
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
azért mondom, hogy IGAZSÁGTALANUL jól keresnek, mert ismerek néhányat, és hát pusztán azért, mert hiány van a szakmából, multicégeknél még a kutyaütők, a vattaemberek is jól keresnek.
Törölt felhasználó 2017. 09. 09. 10:02
Előzmény: #7  elemes
#9
"az IT szakemberek igazságtalanul jól keresnek" Szerinted. A piac szerint meg nem. A munkaerő piacon IT szakemberekre (pláne a tényleg jó és dolgozni is hajlandó fejlesztőknél) erős kereslet van, így aztán annyit kapnak meg közép távon, amennyit ér a munkájuk, nagyon rövid távon esetleg többet is, de semmi esetre sem igazságtalanul, hanem a _szükséges_ kapacitások megőrzése/felépítése érdekében átmenetileg. Szemben a túlkínálattal küzdő területekkel, ahol meg oda konvergálnak a bérek, amennyivel a legolcsóbb új belépők beérik. Szóval szerintem ebből a cikkből csak annyi következik, hogy a munkaerő piac szerint a talpnyaló bankvezérekből túlkínálat van, míg IT fejlesztőből meg kereslet.
elemes
elemes 2017. 09. 09. 09:31
Előzmény: #6  pf2
#8
ja meg volt ugye az a két év amikor Zsárai bankigazgatóként minimálbért kért magának. meg részvényopciót persze, de annak csak akkor van értéke, ha jól igazgatja a bankot.
elemes
elemes 2017. 09. 09. 09:30
Előzmény: #2  mro
#7
"Volt olyan IT-fejlesztő, aki felvételkor az ő bankvezéri fizetésére tartotta volna igényt." egyrészt van az a vicc, hogy a fizetéssel én is elégedett vagyok és a főnök is, a főnök szerint az enyém van rendben én pedig azzal lennék rendben ha az övét kapnám. másrészről, az MKB nem bank hanem egy szerszám amivel lopni szoktak, nem tudom mennyit kereshet ott egy stróman, de azt se értem, mit keres a közgazdász vándorgyűlésen, talán szponzor lehet. harmadrészt, igen, az IT szakemberek igazságtalanul jól keresnek, multicégek nem egyszer fél milkás kezdőfizetéssel vesznek fel végzés előtt egyetemistákat. mert kevesebbért nem kapnak. balog ádám rossz bankhoz ment igazgatónak.
pf2 2017. 09. 09. 09:13
Előzmény: #5  MetalHeart
#6
Ádámkának még a kérdését sem szabad elhinni , nem az ilyen "komoly " kijelentését. Vezető IT szakember alaphangon bank esetén 1,2 és az esetben , ha látja milyen szar az IT rendszer és havi 300 órát kell dolgozni nyugodtan közli 2 milka vagy csinálja Ádámka.
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 08. 23:27
Előzmény: #4  MetalHeart
#5
Valszeg 1.2M-1.5M körül kért a fejlesztő, ami reális igény adott esetben, viszont Ádámka minden bizonnyal eltúlozta az esetet...
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 08. 23:12
Előzmény: #3  pf2
#4
"Balog Ádám szerint a mostani banki profitok általában nem fenntarthatók, a költségekre felfelé, a bevételekre lefelé mutató nyomás helyeződik. Volt olyan IT-fejlesztő, aki felvételkor az ő bankvezéri fizetésére tartotta volna igényt."
pf2 2017. 09. 08. 22:53
Előzmény: #2  mro
#3
végig olvastam a cikket , de nem találtam az IT fejlesztőre utaló mondatot. De volt MNB alelnök fizetése és kedvezményes hitele kiverhette a dolgozói bérigényt. Nem is szólva arról hogy fizetése sokszorosát kapja ilyen - olyan csatornákon Szvsz IT dolgozó max. harmadát kérte . Remélem megkapta és ha nem elment oda ahol megfizetik és nem sír a szájuk.
mro 2017. 09. 08. 22:05
Előzmény: #1  portfolio
#2
> Balog Ádám szerint a mostani banki profitok általában nem fenntarthatók, a költségekre felfelé, a bevételekre lefelé mutató nyomás helyeződik. Volt olyan IT-fejlesztő, aki felvételkor az ő bankvezéri fizetésére tartotta volna igényt. Egyik ok: túl sok és kicsi a magyar bank. Másik ok: Balog Ádám úr ki van vattázva, csókos kölcsönhöz jutott, hogy megszerezzen egy egész bankot, ezért talán elmondhatjuk, hogy a bankvezéri alapfizetés nem éppen a legfontosabb elem a NER által biztosított összkompenzációban, kb. kerekítési különbözet. Az IT-s fejlesztőnek viszont ez a kompenzációja 100%-a, és ha nem kapja meg, amit indokoltnak tart, elmegy máshova. Piac! Talán újdonság a NEM versenyszférában szocializálódott új NERvtársaknak.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek