Topiknyitó: Portfolio 2017. 09. 06. 09:57

Megszületett a döntés a nagy kvótaperben  

Ugrás a cikkhez
A papírforma érvényesült az Európai Bíróság ma kihirdetett ítéletében, amelynek lényege, hogy elutasította a testület Magyarország és Szlovákia felperesi keresetét, amely kifogásolta a 2015. szeptemberi ideiglenes
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 11. 12:33
#400
"Óriási sumákolás van a kvóták ügyében" jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Kossuth Rádióban. link Szijjártó Péter végre megtanult a diplomácia nyelvén fogalmazni. Van még tér lefelé, mert ez még mindig az őszödi beszéd nyelvi szintje fölött van. Mostanában nem hallok egy fia, helyesen hangsúlyozott mondatot sem Szijjártótól. Különálló ... szavakat ... mond ... egymás ... után ... mindegyiket ... külön ... és ... külön
kukker 2017. 09. 11. 06:30
Előzmény: #386  kiegyezo
#399
"De a közös rendet betartani, azt már nem akarjuk. Hát, ja." A közös rend betartása ott lett volna/ott lenne, ha vadidegen hordákat a legelső EU-s határnál - ha kell fegyveresen - megállítottak volna illetve megállítanának folyamatosan. A rend itt kezdődött volna. És nem fér a fejembe a betegsége azon embereknek, hogy amiatt mert rühellik Orbánt, amellett tapsikolnak, hogy ezen vadidegen hordák özönljék el a kontinenst vagy akár az országot nyugodtan, csak, hogy úgy kellhessenek fel reggel, hogy "na, csak sikerült Orbán ellen tenni valamit". Ez beteg, ez nem normális. És nem kell a rizsa a "menekültekről" mert annyi cikk van már arról, hogy mindenki megmondta, hogy ezeknek minimális része csak az, és nem akarnék emiatt cikkeket tucatjait iderángatni, erre nem vagyok kíváncsi, kéretik más propaganda lemezt elővenni.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 11. 01:32
Előzmény: #383  kiegyezo
#398
"10 milliárdnál tartunk. Ez valamivel alatta van a plakátkampányok összegének." Miért nem szóltál hamarabb, hogy van egy ragyogó terved arra, hogy gnómtóni pasaréti szomszédja kapja azt a pénzt? :) Persze a népszerűségi index-szel is kellett volna valamit kezdeni, mert "migráncskampány" nélkül az is pár %ponttal lejjebb lenne... xenofób és/vagy bizalmatlan nép a magyar (lásd pirézes tanulmány), szóval tutira mentek az aljasok.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 11. 01:28
Előzmény: #371  szivacs
#397
Nem vagyunk. FYI: Most egy ideig ignorálni leszek kénytelen őtrollságát, mivel úgy illene, hogy a többi trollt is etessem, de egyikhez sem lesz kedvem, még őtrollságához sem :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 11. 01:25
Előzmény: #377  szivacs
#396
Tisztában vagy vele, troll, hogy a korreláció micsoda? :) A Juncker-képlet alapján kb. 80%-ban korrelál a népesség adatokkal a kvóta. Miért járatod le magad még jobban? :) De nézzük konkrétabban: "(40% of the size of the population, 40% of the GDP," ugyebár a 40% kapásból megvan, a másik kb. 40% meg "szintén csak korrelál" a népesség-adatokkal: minél magasabb egy ország lakosság-száma, ceteris paribus annál több a GDP is (ha GDP/capita-ra gondoltak, akkor meg minek nem azt írták ugyebár...) Szóval THX, hogy segítettél bizonyítani, amit cáfolni akartál :) Aztán: "Persze az értelmes embert nem arról lehet megismerni, hogy minduntalan a saját értelmességét hangoztatja és másokat kevésbé értelmesnek titulál, " az első részét csak a trollok gondolják oda, mert nem kérkedtem. A második részben úgymond bűnös vagyok :) De írtam már: megpróbálok néha provokálni, hátha a zemberek akkor majd használják a fejüket. Sajnos olyan "civilizációban" élnek, amiben ez nem trendi, nem divat,. ellenben érezni meg hülyének lenni az. Kár, mert ha sok a hülye, az emberiség sajnos ki fogja magát pusztítani, szóval ez egyféle versenyfutás az idővel... a képlet nem túl bonyi amúgy: egyre több "veszélyes eszköz" kerül a gyermeteg emberiség kezébe. Pölö a (termo)nukleáris arzenál. Több tucat hardveres ill. szotveres hiba adódott a hidegháborúban, melyek kis híján a 3. vh. kitöréséhez vezettek. Nekem az a privát véleményem, hogy rengeteg párhuzamos Univerzumban ez be is következett, de az antropikus elv miatt mi, akik "mázlisták" voltunk, most kényelmesen hátradőlve, a TV-ből nézhetjük végig ezeket a szcenáriókat lényegében fikció(k) formájában...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 11. 01:12
Előzmény: #370  szivacs
#395
Idézőjelbe tettem, troll :) Miért járatod le magad még jobban? :)
kiegyezo 2017. 09. 08. 00:55
Előzmény: #390  szivacs
#394
Nevezetesen ki és mit nem tartott be?
kiegyezo 2017. 09. 08. 00:54
Előzmény: #391  Vazsmegyei
#393
1. Betartom. Nem is tudom, miért írtad ezt. 2. Nem én mentem bíróságra, hanem a kormány. 3. Éppen a közös rendre hivatkozva jeleztem, hogy azt be kellene tartani. Zagyvaságot írtál. Sebaj.
Vazsmegyei 2017. 09. 08. 00:36
Előzmény: #389  gambadoro
#392
Talán, ha továbbiakat is idézhetnél a tanulmányból, véleményed is hasonlíthatna a brüsszeli véleményhez!
Vazsmegyei 2017. 09. 08. 00:31
Előzmény: #386  kiegyezo
#391
Előbb tartsad be azt a közös rendet, ami Magyarországon, magyar törvények alapján értelmezhető! Ha ezt megtetted mehetsz Európába igazságot keresni! Pont a közös rend tagadásával szeretnéd a közös rendet másokkal betartatni!?
szivacs
szivacs 2017. 09. 08. 00:09
Előzmény: #386  kiegyezo
#390
"Tagjai vagyunk egy közösségnek, aminek vannak szabályai" - melyeket a közösség egyes szervei (bizottság, tanács) nem tartanak be hanem felhatalmazás nélkül áthágák azokat. Ezzel aláássák a közösség közösen elfogadott jogrendjébe vetett bizalmat így magát a közösséget.
gambadoro 2017. 09. 08. 00:09
Előzmény: #386  kiegyezo
#389
"... a kormány által megrendelt tanulmányt, ami szerint uniós források nélkül 2006 és 2015 között 4,6 százalékos növekedés helyett 1,8 százalékos csökkenés lett volna" nem számít állíccsátok meg brüsszeltbárhol is van
gambadoro 2017. 09. 08. 00:07
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#388
milyen nyelven beszéltél? ostia-ba egyetlen migró sem érkezetta lido-n tényleg van pár néger, mondjuk egy kukoricaárus és egy szörpösa törülközőket már régóta pakik árulják, a napszemüvegeket ismármint ostia-ban a rómaiaknak nem a feketékkel van bajuk, egyébként sem látsz utcán aludni senkit, legfeljebb a termini körül vagy a via nazionale mellettkábszereseket a tevere parton mesélj még
szivacs
szivacs 2017. 09. 08. 00:05
Előzmény: #383  kiegyezo
#387
Csakhogy az európa parlament NEM szavazta meg, mit több nem is szavazhatott róla, mert nem vitték elé, holott az eu jogrendje szerint kötelező lett volna.
kiegyezo 2017. 09. 08. 00:03
Előzmény: #383  kiegyezo
#386
Tagjai vagyunk egy közösségnek, aminek vannak szabályai, bármennyire is fáj. Ebbe a közösségbe mi kértük a felvételünket (igen, Magyarország, akkor még Magyar Köztársaság közössége). Kapaszkodtunk, hogy felvegyenek. Felvettek. Azóta dől ide a támogatás, még ha bénán is használjuk soxor. Tudom, mert csak kirabolják az országot. Ja, ideraboltak egy csomó térkövet, vasútvonal felújítást, gazdasági támogatást, ideraboltak egy csomó fejlesztést, tele az ország táblákkal. De a közös rendet betartani, azt már nem akarjuk. Hát, ja.
szivacs
szivacs 2017. 09. 08. 00:03
#385
"European Agenda on Migration Strengthening the common asylum policy: with the increases in the flows of asylum seekers, the EU’s asylum policies need to be based on solidarity towards those needing international protection as well as among the EU Member States, whose full application of the common rules must be ensured through systematic monitoring."
gambadoro 2017. 09. 08. 00:00
Előzmény: #383  kiegyezo
#384
Augusztus közepéig közel 18 ezer bevándorló kapott letelepedési, illetve tartózkodási engedélyt „nemzetgazdasági érdekre” hivatkozva – közölte Pintér Sándor belügyminiszter egy képviselői kérdésre válaszolva. A papírokból eddig közel egymilliárd euró (310 milliárd forint) folyt be. Vagyis 18 ezer magánszemélytől vett fel az állam kölcsönt, 5 éves futamidőre
kiegyezo 2017. 09. 07. 23:58
Előzmény: #379  szivacs
#383
Diktátum, diktátum, diktátum ... Pont annyira diktátum, mint bármely parlament esetében az ott hozott törvények, rendeletek ... Megszavazták, minden tagra kötelező. Mi olyan nehezen érthető ezen? Pl. itthon mi van? Parlament. Megszavazza, hogy magánnyugdíjpénztár kampec. Tetszik? Nekem nem. Be kell tartanom? Igen. Pont. Megszavazza, hogy az iskolák, az oktatás így meg úgy. Tetszik? Nem. Be kell tartanom? Igen. Pont. Egyébként, ha valóban arról van szó, hogy kevesebb, mint 2000 kérelmezőt átmenetileg, az elbírálás idejére fogadnunk kell, és elbírálni a kérelmüket, akkor fejenként 5 millió forinttal számolva, 10 milliárdnál tartunk. Ez valamivel alatta van a plakátkampányok összegének.
szivacs
szivacs 2017. 09. 07. 23:52
#382
"A Bizottság 2017. július 4-én a 2018. év vonatkozásában új áttelepítési vállalástételi kampányt indított annak biztosítása érdekében, hogy az EU kollektív áttelepítési erőfeszítései az uniós áttelepítési keretre irányuló bizottsági javaslat elfogadásáig se álljanak le. A Bizottság felkérte a tagállamokat, hogy 2017. szeptember 15-ig nyújtsák be a 2018-ra vonatkozó vállalásaikat, amelyek keretében kiegészítő jelleggel Észak-Afrika és Afrika szarva kapcsán is tegyenek áttelepítési vállalásokat, és egyben folytassák a Törökországból történő áttelepítést."
szivacs
szivacs 2017. 09. 07. 23:49
#381
"Európai Bizottság - Sajtóközlemény Európai migrációs stratégia: Fent kell tartani a migrációs áramlások kezelésében elért jó eredményeket Brüsszel, 2017. szeptember 6. A tagállamok áthelyezésre vonatkozó jogi kötelezettsége szeptemberben nem szűnik meg. Az áthelyezésről szóló tanácsi határozatok a 2017. szeptember 26-ig Görögországba vagy Olaszországba érkező valamennyi arra jogosult személyre alkalmazandók. Az arra jogosult kérelmezők áthelyezésére tehát e dátum után is sort kell keríteni. Következésképpen alapvetően fontos, hogy minden tagállam, különösen Lengyelország, Magyarország és a Cseh Köztársaság, valamint az áthelyezési kvótáikat még nem teljeskörűen teljesítő tagállamok fokozzák erőfeszítéseiket az összes arra jogosult kérelmező áthelyezésére."

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek