Topiknyitó: Portfolio 2017. 08. 30. 18:04

Döntött a kormány a gyerekesek hiteltartozásának csökkentésérõl  

Ugrás a cikkhez
Csütörtök reggel sajtótájékoztatót tart az Emberi Erõforrások Minisztériuma és a Nemzetgazdasági Minisztérium. A téma a kormány egyik családpolitikai intézkedése. Döntött a kormány a harmadik vagy további gyermeket
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2017. 09. 01. 10:17
Előzmény: #82  -pny
#83
a magyar Alaptörvény feketén fehéren deklarálja, hogy a joghierarchiában az uniós jog a magyar jog fölött áll...
-pny
-pny 2017. 09. 01. 09:37
Előzmény: #81  pitcairn2
#82
Az imádott oroszaidhoz képest tényleg nagyon ugyanolyan a német és a magyar jogrend. Ahogyan Észak-Koreához képest még az orosz viszonyok is egészen jogállamiak. Szomorú, hogy neked ez a viszonyítás és szint.
pitcairn2 2017. 09. 01. 09:22
Előzmény: #80  signal2
#81
"A mozgástér azonban mégis nagy. " ez szubjektív értékítélet kérdése, pl. szerintem a mozgástér meglehetősen szűk
signal2
signal2 2017. 09. 01. 08:11
Előzmény: #77  pitcairn2
#80
Azzal egyetértek, hogy az EU-s joganyag feleslegesen nagy. És sajnos sokszor értelmetlen szabályokat tartalmaz. A mozgástér azonban mégis nagy. Elég csak az Egyesült Királyság és Németország közötti különbséget megnézni.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 09. 01. 08:04
#79
"Döntött a kormány a harmadik vagy további gyermeket vállaló családok jelzáloghitel-tartozását csökkentő program részleteiről." Mivel a gyerekek vállalásával a szülők nagy része szegénységet vagy életszínvonalcsökkenést is vállal, ezért helyeslem a gyerekesek támogatását. A szövegből azt hüvelyezem ki, hogy ez a meglévő gyerekekre már nem vonatkozik, hanem csak a továbbiakra. Az sem világos, hogy ez a családokra vonatkozik vagy a gyerekesekre. Ha valaki a második férjének harmadik felesége és az első férjétől már van két gyereke, akkor ő és gyerekei hol helyezkednek el a kormány családfölfogásában? Kap hitelcsökkentést, ha vállal további gyereket? Én magam is ismerek olyan nőt, akinek három apától van három gyereke.
pitcairn2 2017. 08. 31. 23:30
Előzmény: #69  signal2
#78
és persze az "Alaptörvényünk" és a Ptk-nk sem mehet szembe az uniós joggal a magyar Alaptörvény egyébként feketén-fehéren deklarálja, hogy a joghierarchiában az uniós jog a magyar jog fölött áll...
pitcairn2 2017. 08. 31. 23:29
Előzmény: #69  signal2
#77
jav.: a mai "magyar jogrend" mindössze az EU jogrend "származékos terméke"... megjegyzem a bürokrácia generálás és a több mint 100 ezer oldalas - többnyire teljesen felesleges - közösségi joganyag között igen szoros kapcsolat van...
pitcairn2 2017. 08. 31. 23:27
Előzmény: #69  signal2
#76
a jogharmonizáció óta - ami alapfeltétel volt a belépéshez - egyetlen magyar jogszabály sem mehet szembe az uniós elvekkel és az EU joggal azaz a mai "magyar jogrend" mindössze az EU "származékos terméke"...
pitcairn2 2017. 08. 31. 23:26
Előzmény: #66  gambadoro
#75
te szimplán a "humanitárius" mázzal leöntött elitista kizsákmányolásra voksolsz:)
pitcairn2 2017. 08. 31. 23:24
Előzmény: #65  -pny
#74
ugyan már, engem kim jong un fizet személyesen:)
BuxVelem
BuxVelem 2017. 08. 31. 22:40
Előzmény: #71  upgrayeddAKS
#73
A dizájner már halott: link Eőbb vagy utóbb a többiek is felsdják...
signal2
signal2 2017. 08. 31. 22:35
Előzmény: #70  -pny
#72
Az ilyen intézményesített lenyúlásokról nem is beszéltem még, valóban. Trafik törvény, integráció törvény (mindnek a legalja - törvényesített megsértése a tulajdonnak), földtörvény, stb.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 31. 22:29
Előzmény: #45  szivacs
#71
Mondok én valamit erről a saját bőrén tapasztalásról, amivel a pártkatonákra meg a demagógiára is reflektálok. Nincs egzakt bizonyítékom rá, csak összeadtam a publikus infókat, és ez jött ki belőle: a kúrmány kb. mindent megtett azért, hogy a "migránsok" és a magyar lakosság közt minél több súrlódás legyen. Népes városok mellé (pl. Debrecen és Győr közelébe) telepítettek nyitott "befogadóbázist", ahonnan szabadon ki-be járhatnak a "migránsok". Nem a MH szállítja őket, hanem tömegközlekedéssel mennek ide-oda, hogy minél több fennakadást okozzanak. A cél: a lehető legtöbb konfrontáció, ami nyilván lejáratja a "migránsokat". Ezzel lehetett "aláfesteni" a sokmilliárdos kampányokat,, aminek a közpénz lenyúlásán túl a propagadna volt a célja (kúrmány népszerűsítése), no meg persze a figyelem elterelése a sok lopásról. Konklúzió: ilyen kártékony kúrmányunk talán még sohasem volt, ami mindent arra használ fel, hogy nekik jobb legyen, nem törődve azzal, hogy milyen áron érik el a céljaikat.
-pny
-pny 2017. 08. 31. 22:21
Előzmény: #69  signal2
#70
És akkor a Lázár haver laptopjáról írt trafiktörvényről és hasonlókról nem is beszéltünk...
signal2
signal2 2017. 08. 31. 22:14
Előzmény: #63  pitcairn2
#69
Bizonyos területeken igen, de egy csomó mindennapos dolgot hazai jogszabály szabályoz. PL. a teljes bürokráciát (eljárások, engedélyek, stb.). Aztán az Alaptörvényünk és a Ptk.ánk is a mienk. Utóbbi eléggé meghatározza az egész jogi rendszerünket. Meg még egy csomó minden.
BuxVelem
BuxVelem 2017. 08. 31. 21:57
Előzmény: #63  pitcairn2
#68
Az ilyen vélemények 10 éve még sehol se voltak. Téged jól maga alá gyűrt a fityesz kampány. Én viszont 20 éve os ugyanazt gondoltam mint ma...
BuxVelem
BuxVelem 2017. 08. 31. 21:50
Előzmény: #62  pitcairn2
#67
Az uralkodó család csak kirakati dísz.A "mindent visz" elvet nem sikerült felfedeznem a választási rendszerükben, pedig belepillantottam, bár nem magoltam be a vonatkozó törvényeket. Ha dobsz egy hibatkozást a megfelelő paragrafusra azt megköszönöm. Komolyan kiváncsi vagyok rá!
gambadoro 2017. 08. 31. 21:42
Előzmény: #62  pitcairn2
#66
miért nem hollandiát hozod példának? nem az a probléma, hogy a győztes mindent visz - bár nekem az sem tetszi hanem az, hogy nem kell hozzá 50 százalék + 1 szavazat ez proli tempó megfigyeltem, hogy ha valami rossz, mellé raksz egy még rosszabbat és kijelented, hogy deviszont ehhez képest ez is jobb olyasmi ez, mintha azt mondanám, hogy 3 bazi nagy orrba veréshez képest jobb a kettő neked jobb? mert én a nulla orrba verést választom inkább
-pny
-pny 2017. 08. 31. 21:41
Előzmény: #63  pitcairn2
#65
Amíg a hozzád hasonlók hülyeségei Putyintól jönnek, tök mindegy mit írunk válaszként...
-pny
-pny 2017. 08. 31. 21:40
Előzmény: #59  Peterbond
#64
Ennél egyszerűbb a dolog: maguknak és a háromgyerekeseknek adtak 1 milliót. Színtiszta szavazatvásárlás. Abból is a teljesen nyers, leplezetlen fajta, még egy programnak hívott és áttételesen szavazatvásárló, de amúgy érdekes ötletet se sikerült kitalálniuk.
pitcairn2 2017. 08. 31. 21:37
Előzmény: #60  gambadoro
#63
amíg a törvények de facto Brüsszelből jönnek tök mindegy hogy ki van "hatalmon":)
pitcairn2 2017. 08. 31. 21:36
Előzmény: #61  BuxVelem
#62
és akkor a UK-ban mit csináltak a "demokráciával"? :) ot a "mindent visz" elv alapján megy a demokrácia, ráadásul egy kék vérű uralkodóház is van...
BuxVelem
BuxVelem 2017. 08. 31. 21:29
Előzmény: #60  gambadoro
#61
...és ne felejtsük el, hogy még abban az egy fordulóban sem többségi, hanem a legtöbb szavazat dönti el az eredményt.Lényegében kukába dobták a demokráciát...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek