Topiknyitó: Portfolio 2017. 08. 30. 07:31

Ide vezetett a tömeges kivándorlás: több magyar lépett le, mint gondoltuk  

Ugrás a cikkhez
Akár 600 ezernél is több magyar élhet jelenleg az Európai Unióban, ez a szám lényegesen magasabb a korábbi becsléseknél - derül ki a Portfolio összesítésébõl. A legtöbben hivatalosan Németországban élnek, de még Dániában is
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Macika_
_Macika_ 2018. 11. 16. 11:49
#381
Közel 70 milliárd forinttal nőtt egyetlen év alatt az összeg, amelyet a tartósan külföldön élők Magyarországra utaltak.Egy év alatt 275 milliárd forintot utaltak Magyarországra a tartósan külföldön élő magánszemélyek – számolta ki az Eurostat. A hazautalt és az országból külföldre küldött összegek közötti különbség a hatodik legnagyobb az unióban, csak a portugál, a lengyel, a román, a bolgár és a horvát mutató előzi meg.Ennél egészen biztosan sokkal magasabb az az összeg, amennyit a magyar gazdaság a külföldön dolgozó magyaroknak köszönhet. Az Eurostat ugyanis azokat az utalásokat veszi figyelembe, amelyeket külföldön tartósan életvitelszerűen élő magánszemélyek küldenek magyarországi lakcíműeknek - ennek nagyon nagy részét a hosszú ideje kint dolgozó magyarok hazautalásai teszik ki. Vagyis nem számít ide sem az a pénz, amelyet az ingázók kapnak, sem az, amelyet a rövid ideig külföldön dolgozók hoznak haza.Az azonban így is sokatmondó, hogy ugyanezzel a módszertannal számolva egy éve még csak 206 milliárd forint volt a hazautalások összege.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 11. 13. 17:03
Előzmény: #272  MetalHeart
#380
Az OK, hogy mindenki a maga sorsának / szerencséjének a kovácsa, de a tanulatlan bunkó plebszet még jobban lebutítják, pl. mert tönkreverik az oktatást. Ezt tették a szocik is, erre még pár lapáttal rátett (szart) a fityisz. Vannak olyan országok, amik ennek ellenére működőképesek. De a feudálkomcsi szolgalelkűek országában ez halálos bűn...
berlini
berlini 2018. 11. 13. 14:00
Előzmény: #300  hellforceone
#379
Jellemző, hogy ezt az őszinte hozzászólást is sikerült pár NER haszonlesőnek minuszolni.
Neked van igazad!
ts3 2018. 11. 08. 19:28
#378
"Deutsch Tamás, a Fidesz EP-képviselője korábban azt közölte, hogy az Európai Néppárt kongresszusa az egyik elfogadott határozatból kihagyta a liberális szót, amit komoly sikernek értékelt.
hvg.hu viszont kiszúrta, hogy a végső szövegben végül benne maradt a liberális szó. Az angol szöveg magyarul így hangzik:A II. világháború után a kereszténydemokraták azért küzdöttek, hogy megteremtsék a liberális demokráciát egy biztonságos Európában, mely a zsidó-keresztény értékeken, a jogállamiságon, a többpártrendszeren, és az erős civil társadalmon nyugszik, a független médiával, a vallás-, vélemény- és gyülekezési szabadsággal együtt. Ma ezek az alapvető értékek és elvek soha nem látott mértékben vannak veszélyben."
  
Van remény, fütyisz is egyetért a liberális demokráciával.
Vazsmegyei 2018. 11. 08. 15:18
Előzmény: #376  ts3
#377
Azt megteszed helyettem. Számos példa bizonyítja, hogy hazugságot szeretnének a nevemben eladni. Csak szólok, hogy az nem megy! 
ts3 2018. 11. 08. 14:35
Előzmény: #375  Vazsmegyei
#376
Gondolom a hazugságok közvatítését is bizonyítani tudod.
Vazsmegyei 2018. 11. 08. 14:30
Előzmény: #372  ts3
#375
Nem értetted meg a lényegét! Nem azt mondtam hogy hazudsz, hanem azt, hogy hazugságokat "közvetítesz"!
Azok meg már régen bizonyítást nyertek, csak sohasem fogadtad el a bizonyított valós érveket.
Ezt a végtelenségig elviheted, ha hazugságokról nem tudsz bizonyítást adni, ellenben tőlem elvártad és elvetetted.
Vazsmegyei 2018. 11. 08. 14:23
Előzmény: #368  Csakisazigazat
#374
Jól van megértettem. Csak kijelentesz és ne várjak bizonyosságot. Én csak normális embereket látok, de vannak akik nem úgy viselkednek.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 11. 08. 14:21
Előzmény: #371  Csakisazigazat
#373
hangsúlyozom nem a Gyurcsányéban!Pá!
ts3 2018. 11. 08. 14:21
Előzmény: #365  Vazsmegyei
#372
Nem lenne rosssz ha abbahagynád a velem kapcsolatos hazugságokat.Jöhet az állításod bizonyítása.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 11. 08. 14:20
Előzmény: #368  Csakisazigazat
#371
na sietek vissza a 4 ig topikba mert Orbán újabb pénzmosodájában most van egy kis érdekeltségem hali!
sanya10 2018. 11. 08. 14:20
Előzmény: #362  hellforceone
#370
Igen, a legutóbbi választásokat meg kellett volna semmisítenie az OBV-nek. De majd egyszer lesz elszámoltatás.
Vazsmegyei 2018. 11. 08. 14:19
Előzmény: #367  Csakisazigazat
#369
A házirend tiltja a fenyegetőzést és a színtiszta személyeskedést. Ám politikai alapon mindezt felül lehet bírálni. ha úgy gondolod?
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 11. 08. 14:18
Előzmény: #366  Vazsmegyei
#368
Már matematika órán is utáltam a bizonyításokat.Mondjuk ha így nagy hirtelen le q.... ...ázom Gyurcsányt az megteszi?Vicc volt csak.Ha hiszed nem én már túlnőttem az oldaliságon.Normális embereket látok és nem normálisakat csak.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 11. 08. 14:16
Előzmény: #365  Vazsmegyei
#367
Ja hogy te csak a Fideszes hazugságot szereted!?Akkor bocsánatot fog tőled kérni!Kötelezni fogom rá, ha nem akkor jelentem a modinak, úgyis szeretnek nagyon értelmezni , elég ha jelentesz, el se olvassák szerintem , hogy mi is volt a mondandód, azonnal .asznak ki .
Vazsmegyei 2018. 11. 08. 14:14
Előzmény: #361  Csakisazigazat
#366
Azt nem elég kijelenteni. Bizonyítani is tudni kellene.
Vazsmegyei 2018. 11. 08. 14:12
Előzmény: #351  ts3
#365
Jó lenne, ha iskolázott filozófiai és nem történelemhamisítási oldalakról idéznél.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 11. 08. 14:09
Előzmény: #363  Csakisazigazat
#364
Újabb topikot kell csinálni erre válaszul, hogy ki miatt van ez?
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 11. 08. 14:06
#363

14:00 | Ijesztő a magyarok halálozási statisztikája - Kik vannak a legnagyobb veszélyben?
Akkor meg is van a topik címének kérdésére a válasz!Nem akarnak korábban meghalni mint a Nyugaton élők.Topik lezárva!
hellforceone 2018. 11. 08. 14:03
Előzmény: #350  deszcsakafi
#362
nem, nem arrol van szo, ha "meg még ha nem is úgy érzed akkor is azt kell mondanod
"... en szerencsere nem fizetett bérenc vagyok, tehat azt mondom ki, amit gondolok, nem pedig azt, amit masok akarnak, hogy gondoljak :) A Magyar nep tobbsege... na igen, a megvett szavazatok, a buszoztatott szavazok, a maguk kenyere kedvere valtoztatott valasztasi torveny, amirol persze gyavak kiirni egy szavazast, az allitolagos valasztasi csalas stb stb stb.... melyiket akarod, valassz kerlek egyet-kettot. Persze ahogy a tevelemenyed nem hat meg engem, ugy az enyem Sem kell meghasson teged. Elhetunk mindketten szabadon a velt vagy valos igazsagainkkal :)
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 11. 08. 14:03
Előzmény: #356  deszcsakafi
#361
Én nem vagyok" ballib" mégis örülök!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek