Topiknyitó: poreci 2017. 08. 29. 10:16

4IG részvény  

Az Ex- Freesoft most már több éve 4IG néven futó részvénynek nincs saját topikja, ami tűrhetetlen a mai virtuális világban...
Javaslom tulajdonos társainknak, hogy itt folytassuk a diskurzust a papírról.
A mai 50 milliós forgalom szerintem csak átkötés lehetett...De majd meglátjuk, van itt sztori lehetőség bőven...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rice2 2019. 05. 22. 08:59
Előzmény: #33856  DocJericho76
#33860

Szerintem annak,hogy 4000-en tartsák a splitig nincs értelme.
HajráMagyarok 2019. 05. 22. 08:59
Előzmény: #33858  rice2
#33859
Igen látom, hogy nem érted :) Semmi baj, nem vitatkozni szeretnék! Itt voltam 400-nál már :) Nagyon kell a forgalom, de én azt írtam, hogy az baj, ha mi mint régiek minden ilyen hírnél azt kiabáljuk, hogy na most akkor irány fel, majd az újak bele kapnak, utána vissza esünk, mert vissza esünk, az újak csalódottak lesznek, és azt mondják, amit már kezdenek itt is, hogy na a szekta hülyeségeket beszél :) érted??? legyen kereskedés, mint az állat, de ne azért mert egy 1,2 milliárdos bevételnél "szintet lépünk" :)
rice2 2019. 05. 22. 08:53
Előzmény: #33853  HajráMagyarok
#33858

Ez amit írsz 1 kicsit érthetetlen. Olyan tőzsdei részvény még nem volt ami nem hintázik.A tőzsde azt jelenti,hogy emelkedik,esik,azaz kereslet-kínálat.Furcsa,hogy el tudod képzelni azt,hogy valami csak emelkedik?vagy esik? Akkor ki adná el?ki venne?Hogy lenne forgalma a részvénynek?
Akkor amikor 5000 fölé csapott még sokkal kevesebb infó volt a cégről. Azóta kihoztak 1 jó jelentést és rengeteg munkát megnyertek. Jöttek infók,hogy a T-Syst nem bármi áron veszik meg. Az ha nagy pénzért megvennék és évekig fizetnénk a hiteleket,kötvényt meg sok új rv-ét hoznának ki,nem biztos,hogy jó lenne a jelenlegi részvényeseknek. Tudják,mennyit ér a cégnek és annyit adnak érte.Ha nem tudják megvenni,majd vesznek több kisebb céget és alvállalkozókon keresztül is bővülnek. Szerintem ezek is nagyon jó hírek. Úgy néz ki,hogy a többi Mészi papír is megtalálta az alját és várható,hogy emelkedés lesz,persze kisebb,nagyobb hullámokkal.
Még 400ft-nál írtuk sokan (persze akkor még lehet nem voltál itt)hogy a papírt moderálják (kölcsön is vettek rv-ket)és a közelállók próbáltak idő előtt beszállni,hogy sokan ha emelkedik a papír nem adják el,de ha esik akkor dobálják.Írtuk,hogy erre is rásegítenek,ha üres a könyv,azaz megcsinálhatják azt a nagyok,hogy magukra borítják a papírokat,hogy ezzel elbizonytalanítsák a kicsiket. Napizók pedig beleugranak ha jó hír jön és ha nincs vételi erő,délután már veszteséggel adják el. Sok variáció van,de a lényeg,hogy a papírban nagy a forgalom és nagyon szépen emelkedünk már több mint 1 éve. Szerintem lassan itt az idő és feljebb fogják tenni a kereskedési sávot 4500-4800 közé,talán jún végéig.
Most a kapitalizáció 77milliárd. Ez még kis cég 8na jó legyen közepes) és innét még duplázunk 1 év alatt,mert jönni fognak az eredmények és a tőzsde előre áraz.
Sanci101 amit belinkelt,arról például nem is tudtam,pedig már régi.
DocJericho76 Teljesen igazad van.
lalika60
lalika60 2019. 05. 22. 08:52
Előzmény: #33856  DocJericho76
#33857
Teljesen egyetértek,szép volt
DocJericho76
DocJericho76 2019. 05. 22. 08:43
Előzmény: #33837  pakk
#33856
Inkább én is annak a pártján vagyok, hogy nagyobb ugrások után pihenjünk meg egy szinten. Akár több hónapot is. nyilván jó lenne 6k-n lenni, de valóban ahhoz vagy további jelentős megrendelésállomány vagy valami komoly akvizíció kellene. Én is fullban nyomom (kevés Akko mellett) a 4iG-t, nem lennék boldog egy 3000-es RV árfolyamnál , amikor volt 5k is. 
Sokszor leírtam de most utoljára a véleményem, hogy szerintem split-ig (ami szerintem hamarább lesz mint  a kapcsolattartó mondta) 4000 körül fogják tartani. Nem érdekelt senki egy jelentős RV leértékelődésben. Ha akvik lesznek és split után RV-el fognak fizetni érte akkor magasabb árfolyam indokolt. Hosszabb távon alacsonyabb RV árfolyamot nem tartok logikusnak egy olyan papírban, ahol a közkéz minimális része van kicsiknél. Tehát a nagy tulajok bármikor belenyúlhatnak (láttátok tavasszal, hogy megfogták az emelkedést, baj ne legyen). 
Tudom, hogy a választás minden esetben prioritás, érzékeny időszak. 
Vissza kell fogni az agarakat, nem lehet a terjeszkedés kapcsán bejelentéseket, információkat közzétenni, mert az negatív hangokat válthat ki. Tehát most védett időszakban vagyunk, a kötelező közbeszerzési bejelentéseken túl egyéb infó mint látjátok nem jelenhet meg. 
Gondolj bele ha bejelentenének egy 20-30 MRD-os fúziót, az egész sajtó tele lenne hogy ML megint mit kaparintott meg. 
Júniusban ennek már semmi akadálya nem lesz, nem lesz tétje politikai szempontból. 
Tudom, hogy nehéz elfogadni: de a türelem rózsát terem!
Szép napot mindenkinek!
Törölt felhasználó 2019. 05. 22. 00:10
Előzmény: #33853  HajráMagyarok
#33854
Én értem a problémádat, de ez a papír nem tőlünk hintázik. Mi tartjuk, de mások kereskednek benne. Ki-ki pozija szerint beszél. Ezen nem fogsz tudni változtatni. 
HajráMagyarok 2019. 05. 22. 00:03
Előzmény: #33837  pakk
#33853
Kedves pakk! Bocs lehet rosszul fogalmaztam! A megerősítést nem arra kértem, hogy szar a cég :) és nincs félelmem Barack az energiavámpírok miatt, bár mindig kitiltanak miattuk :) de azt azért vállalom, hogy nem szeretem a papír rángatását! Nagyon sok pénzem van benne, napizni nem szeretek, és nincs is benne szerencsém (sajnos) ezért szeretem a stabilitást, kiszámíthatóságot! A bajom a fundával van! A “most éri magát utól” azért még messzebb van! Ilyen megrendelések még kevesek az árfolyam emeléséhez tartósan! A rángatás pedig minden egyes alkalommal az én pozíciómat rontja azért nem szeretem! És miért? Mert ha feldumáljuk a papírt, sokan beleszállnak, majd megyünk vissza le, és ezeknek az embereknek elmegy a kedve a papírtól! Ezt nem szeretem! Mondtam nem vagyok napizó, így inkább a higgadt indokolt emelkedés híve vagyok, minthogy a napizók kezére dumáljam a papírt! Láttuk másfél hete a 7 milliárdos napon ment a lelkes felduma, hogy majd most kitörünk, majd bigdeal-en kívül (köszi pakk) senki nem tett az árfolyamért semmi többet, de sokan annál inkább gyorsan lekereskedték! Megérte? Nem mert azóta 400-500-al lentebb szarakodunk, megint jópár csalódott belépővel! Ha holnap vagy holnapután felmegyünk 4700-ra majd vissza 4000-re az jó lesz? Nekem biztos nem! Na szóval ne bas.zatok le, nem ledumálok, vagy bizonytalankodok, hanem a higgadt erősödés pártján állok! És nem túl jó az emberekben a tsyst sem erősíteni, mert a pletykák szerint inkább nem jött össze, és ha az emberek nagyon bíznak benne “miattunk” , hogy meglesz a tsys, akkor ha tényleg nem sikerül az üzlet (ha egyáltalán tényleg próbálkoznak) a csalódottság 3 nap alsó limittel lesz kifejezve-megköszönve! Kevesebbért is volt ilyen, ezen kár is vitatkozni! Szóval az én határozott véleményem, hogy nekünk “régieknek” a biztonságot, stabilitást kell erősítenünk, nem az értelmetlen fel le hintáztatást! Ui: nem vitázni szeretnék! Köszi Srácok!
poreci 2019. 05. 22. 00:01
Előzmény: #33851  poreci
#33852
Ha pompi nincs itt akkor ne is írjon róla senki, ne is célozzom a dolgaira senki, mert nem védheti meg magát.
poreci 2019. 05. 22. 00:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#33851

Törölt felhasználó 2019. 05. 21. 22:52
#33850
https://m.hwsw.hu/cikk.php?id=59639
Beruházás nélkül IT biztonsági csúcstechnika WatchGuard alapon? A 4iG-nél van a válasz és az üzemeltetés is.
pakk
pakk 2019. 05. 21. 22:26
Előzmény: #33845  Metis_papa
#33849
Törölt felhasználó 2019. 05. 21. 22:18
Előzmény: #33846  Törölt felhasználó
#33848
Visszakapaszkodtunk a Bolliba, ennyit én is látok... 
stefi82 2019. 05. 21. 22:16
Előzmény: #33845  Metis_papa
#33847
:)))
Törölt felhasználó 2019. 05. 21. 22:15
Előzmény: #33845  Metis_papa
#33846
LOL
Gyakran megnevettetsz :D
TA alapon mi a helyzet jelenleg?
Metis_papa
Metis_papa 2019. 05. 21. 22:14
Előzmény: #33828  realmadrid
#33845
Van egy új mobilalkalmazás, Tender a neve (olyan, mint a Tinder), pályázatokat lehet nyerni vele. Mészáros Lőrinc egyik kedvence. :)
stefi82 2019. 05. 21. 22:12
Előzmény: #33843  Törölt felhasználó
#33844
Igen pánikoltam én is rendesen.
Törölt felhasználó 2019. 05. 21. 22:07
Előzmény: #33842  stefi82
#33843
Tudod, ha az ő napokban beidézett elemzésére hallgatok, akkor januárban el is adhattam volna mindent. 
stefi82 2019. 05. 21. 22:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#33842
+++++++++++++++++++++++++++ Hatalmas:)
Törölt felhasználó 2019. 05. 21. 21:55
Törölt hozzászólás
#33841

Topik gazda

poreci
3 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek