Topiknyitó: poreci 2017. 08. 29. 10:16

4IG részvény  

Az Ex- Freesoft most már több éve 4IG néven futó részvénynek nincs saját topikja, ami tűrhetetlen a mai virtuális világban...
Javaslom tulajdonos társainknak, hogy itt folytassuk a diskurzust a papírról.
A mai 50 milliós forgalom szerintem csak átkötés lehetett...De majd meglátjuk, van itt sztori lehetőség bőven...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 05. 05. 23:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#31800
mi van? hajnal 5:54 van HK-ban, nincs kereskedés
rigatibi 2019. 05. 05. 23:38
Törölt hozzászólás
#31799
Törölt felhasználó 2019. 05. 05. 22:44
Előzmény: #31797  Istvan78
#31798
Ez nem arrol szol, h ki valo vagy sem... ki vallalja el... egy a szakmaban elismert ember nem fogja a felepitett nevet lerombolni... mert o kesobb is a abbol el... ha ez szerinted felszines, akkor az
Istvan78 2019. 05. 05. 22:12
Előzmény: #31795  Törölt felhasználó
#31797
Kicsit felszínes gondolatnak gondolom ezt ilyen egyszerűsített formában ahogy megfogalmazod azt, hogy ki való ezeknek a cégeknek a menedzsmentjébe.
rigatibi 2019. 05. 05. 22:02
Törölt hozzászólás
#31796
Törölt felhasználó 2019. 05. 05. 21:11
#31795
Gyerekek... oszinten, minosegi gondolkodo ember nem megy ezekhez a cegekhez vezetonek, tobb okbol sem... 1, kiolik belole a gondolkodast (megmondjak mit kell csinalni) 2, kiolik a versenyszellmet (ugyis te nyered), 3, a kreativitast... 
Ezeknel a cegeknel JG meg hasonlo tipusok lesznek a top, ide partkatonak kellenek... nem akarok senkit ezzel megbantani, de ebben a kolleganak igaza van sztem, Peacheknek meg abban, hogy ettol fuggetlenul most ez a valosag es ebben pedig a 4ignek vannak megrajzolva a vonalak es ha ezen mennek vegig, akkor pedig novekedni fognak... a kovetkezo par evre 4ig be van betonozva ebben a szektorban...
Törölt felhasználó 2019. 05. 05. 20:47
Előzmény: #31793  Törölt felhasználó
#31794
Nem nagyon tudnánk összeszámolni, akkoriban nem a tőzsdei nyilvánosság előtt ment a biznisz. Jövőre nézve te élsz olyan feltételezésekkel, amit semmilyen múltbéli tény vagy esemény nem támaszt alá.
Amint mondtam is, néhány kirakat ügy mindig akad, ám a rendszer lényegét ez nem érinti. Legyen az bármely politikai színezetű. 
Törölt felhasználó 2019. 05. 05. 19:49
Előzmény: #31792  Törölt felhasználó
#31793

Sorolj bátran. És rögtön számold is össze, hogy ennek hányszorosát várod Te el évente a 4IG vezetőitől. Biztos megnyugtató lesz a számukra, hogy Te tudod a tutit, és úgysem lesz soha semmi problémájuk ebből.
Ha ez megvan, az is érdekes érvelés lenne, amivel bebizonyítod, hogy ha a múltban volt bármi, az mennyiben vetíthető ki 100%-ban a jövőre.És végül elmagyarázhatnád, hogy hogyan lehet előre biztosan megkülönböztetni a mégis buktával végződő ügyeket, mint pl. a sukorós MNV vezető leültetése lett.
Törölt felhasználó 2019. 05. 05. 19:40
Előzmény: #31791  Törölt felhasználó
#31792
A kakaóbiztos számítógépre kiírt tender, amit Kóka (láplecsapoló) János frissen alapított cége bizonyára véletlenül megnyert, az pl törvényes volt-e? Volt-e bármilyen vizsgálat?  Volt-e itt bármi következménye valaha valaminek? Bármelyik politikai oldalon? Sokat tudnék sorolni ezekből...
Törölt felhasználó 2019. 05. 05. 19:17
Előzmény: #31788  Istvan78
#31791
"Ott azt hittem, hogy rövid távon gondolod a dolgot, amikor menedzsere a cégnek." OK, elfogadom, ennyi belefér. Ez viszont nem:
"nem reális ez az elképzelés, hogy azért helytelen kiváló menedzsereket alkalmaznia ML-nek, mert ők lebuktatják az ML kört."
Én nem mondtam, hogy helytelen lenne szakembereket alkalmaznia (sőt gazdaságilag indokolt lenne). Szimplán a megbízhatóság kérdésére hívtam fel a figyelmet, hogy ha az van, amit mondtok, hogy törvénytelenül fognak 100 csilliós megbízásokat nyerni minden iparágban, akkor ahhoz a megbízható emberek vezetői pozícióba helyezése a fontosabb, és nem a szakmaiság.. Az én feltételezésem annyi volt ebben, hogy a kettő nem korrelál egymással, csak egy rettentő kis létszámú részhalmaznál. Részemről nagyon szimpatikus lenne, hogy tetszőleges pártállású szakemberek által vezetve, törvényes működéssel csinál egy cég sok pénzt a részvényeseknek, amit aztán ki is fizet nekik. Még talán bele is vennék. És itt sem én fogok sírni, ha a 4IG csak törvényesen nyer pályázatokon, és nem lesz évi 15-20MRD profit évente..
Törölt felhasználó 2019. 05. 05. 19:09
Előzmény: #31785  Istvan78
#31790
Ezen az alapon az állami cégeknél egy topmenedzser sem dolgozna. Abszurd.
Törölt felhasználó 2019. 05. 05. 19:07
Előzmény: #31787  Törölt felhasználó
#31789
Re: Zuschlag János 
És hasonló nagyságrendek....
Istvan78 2019. 05. 05. 19:04
Előzmény: #31786  Törölt felhasználó
#31788
Ott azt hittem, hogy rövid távon gondolod a dolgot, amikor menedzsere a cégnek. 
Se rövid, se hosszabb távon nem reális ez az elképzelés, hogy azért helytelen kiváló menedzsereket alkalmaznia ML-nek, mert ők lebuktatják az ML kört.
Az előbbiek mellett megjegyzem, hogy esetleges kormányváltás után is nagyon erős marad a NER gazdasági hatalma, a politikai támogatottságuk se múlik el máról holnapra.
Törölt felhasználó 2019. 05. 05. 19:04
Előzmény: #31780  Törölt felhasználó
#31787
Holló a hollónak nem vájja ki a szemét. Ha erre még nem jöttél rá akkor valami álomvilágban élsz. Hiába vízionálsz mindenféle eljárásokat, már most tudjuk, hogy egy komoly sem lesz. Egy két kispályás lúzer be lesz áldozva, ahogy mindig.
Törölt felhasználó 2019. 05. 05. 18:57
Előzmény: #31785  Istvan78
#31786
De írtad. "saját cége érdekével szembemenve felhívja a hatóságok figyelmét," Ez neked mit jelent?
Istvan78 2019. 05. 05. 18:55
Előzmény: #31784  Törölt felhasználó
#31785
Én se írtam, hogy magát leplezi le. Nyilván a többieket, de eben az esetben ős is részese a dolognak. Azért, hogy magát védje, persze, tanúskodhat mások ellen, de ő is gyanúsított lesz és nem tetszene neki, ugye, ha jól gondolom. Még egyszer: mindig is sok volt a korrupció és kevesen ütötték meg a bokájukat, nem valószínű hogy másképp lesz a jövőben. 210-es kampányban mekkora hajcihő volt, hogy mennyire korrupt volt az MSZP éra és mi lett a vége, alig lett ítélet. Mert nehezen vagy sehogy nem bizonyíthatóak ezek a dolgok és egyébként se érdeke a teljes elitnek nagyon kicseszni a másik oldallal, mert ma nekem, holnap neked.
Törölt felhasználó 2019. 05. 05. 18:44
Előzmény: #31783  Istvan78
#31784
Figyu, betalált nálad valami a témával, hogy ennyire mellébeszélsz? Egyszer sem írtam, hogy magát leplezi le bárki. Arról beszélek, hogy védi magát. Feljelentőnek van épp elég másik aktor. A kiszorított versenytársaktól az EU-s szerveken át a hazai ellenzékig, de akár egy meghurcolt civil szervezet is szóba jöhet idővel. Vagy simán egy oknyomozó újságíró, aki nevet akar szerezni, amikor már nincs ott Polt Péter.. Elég széles a paletta, akikbe az elmúlt 9 évben beletapostak, és csak az a biztos, hogy még nincs vége a sornak.
Istvan78 2019. 05. 05. 18:31
Előzmény: #31782  Törölt felhasználó
#31783
Ha valaki részese volt egy nem egészen jogszabálykövető dolognak, sőt irányító pozícióban volt az, akkor később nem fog leleplező játékba kezdeni. Gondolod, hogy tanúvédelmi program keretében vádalkut köt és Kiskunfélegyházán fog élni mint portás a hátralévő életében?
Eddig is volt sok korrupció nálunk és nem csak Fidesz érában mégis nagyon kevesen ütötték meg a bokájukat, ezután se lesz másképp. Főképp nem neves menedzserek fognak belemenni ilyen játékokba. Tudják, hogy forgandó a szerencse, pár év és új kormány jöhet, addig meg esetleg meghúzza magát, ha muszáj.
Törölt felhasználó 2019. 05. 05. 18:17
Előzmény: #31781  Istvan78
#31782
Te kevered az idősíkokat. Eddig a szövegértéssel nem voltak ilyen gondjaid. Én a hosszabb távról írtam, amikor már nem lesz minden fullfidesz az ügyészségtől a bíróságig. Tudom, hogy nehéz elhinni jelenleg, de lesz még ilyen.  A bíróság már most is lázadozik csendesen. Aki bemegy a csalitosba az nyilván nem hülye magát feladni MOST. De ha KÉSŐBB megtalálják akárhogy, akkor bizony nem mindegy, hogy hirtelen amnéziás lesz, vagy énekelni kezd önvédelemből. Esetleg előre látóan aktákat is gyűjt, biztos ami biztos. Meg néhány telefonhívást, szóbeli utasítás hangfelvételét archiválja, stb.
Istvan78 2019. 05. 05. 18:03
Előzmény: #31780  Törölt felhasználó
#31781
Kevered a szerepeket. "A neves szakemberekkel ez nehezebb hosszútávon,.." 
Gondolod, hogy a cég menedzsere,  az akinek, nehezére esik az a körülmény, hogy a cége úgy nyer, hogy a jogszabályokat így-úgy megkerülik. És az önálló gondolkodása is ebben áll, hogy a saját cége érdekével szembemenve felhívja a hatóságok figyelmét, hogy itt sundám-bundám történt,  másnak kellett volna nyernie, nem az ő cégének!?

Topik gazda

poreci
3 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek