Topiknyitó: poreci 2017. 08. 29. 10:16

4IG részvény  

Az Ex- Freesoft most már több éve 4IG néven futó részvénynek nincs saját topikja, ami tűrhetetlen a mai virtuális világban...
Javaslom tulajdonos társainknak, hogy itt folytassuk a diskurzust a papírról.
A mai 50 milliós forgalom szerintem csak átkötés lehetett...De majd meglátjuk, van itt sztori lehetőség bőven...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
realmadrid 2018. 12. 11. 20:10
Előzmény: #14437  Boavista
#14440
Ki lehet az az eladó aki 1 hét alatt többször is öntött 50-100 milla értékben? Bejelentés nem volt. Realizált vagy pánikot akart kelteni hogy olcsón vissza vegye? Visszavételnek nem láttam nyomát ma sem és csütörtök pénteken sem.
drugics14 2018. 12. 11. 19:35
Előzmény: #14432  Törölt felhasználó
#14439
Pont fordítva vagyok ezzel: abban lelem örömömet, ha más embereket nyugtatok. :) 
drugics14 2018. 12. 11. 19:35
#14438
Ezek most itt is elég fura napok. Mintha a 2000-nek lőttek volna. 
Persze a Konzumnál is volt ilyen tavaly. Csak kérdés, hol érdemes beszállni. 
Boavista 2018. 12. 11. 19:15
Előzmény: #14435  Metis_papa
#14437
Osztom a nézetedet, Én is azt gondolom hogy érdekeltek a magas árazásban, hiszen a szisztémájuk köztudott...akvihoz kell a részvénnyel fizetés majd természetesen! Az árat pedig ha kell bármikor felrakják, ebben ne is kételkedjünk. Hamarosan megindulnak a hírek szvsz, türelem!
Én ilyenkor bővítgetek..
cashattack
cashattack 2018. 12. 11. 18:29
Előzmény: #14433  poreci
#14436
Topikgazdához méltó, a realitásokat újrafogalmazó vélemény és hangnem!
Metis_papa
Metis_papa 2018. 12. 11. 18:28
Előzmény: #14433  poreci
#14435
Szvsz a részvénnyel való fizetés miatt pont érdekelt M.L. a cége felfújásában, de hogy az 4-szeres, 8-szoros, vagy többszörös lesz az ár, azt nem sokan tudják megmondani. Leginkább a vételi pánikokkal tudták megnövelni az árat, hogy az eladási pánik során meg összeszedjék, de a vételi pánikokat is szabályozni kell, az is igaz (hogy másoknak kiszámíthatatlan legyen, hogy mikor kell tényleg venni).
Hosszú távot illetően (évek múlva) valószínűleg úgy gondolják, hogy ezeknél az árfolyamoknál sokkal magasabb lesz az árfolyam, azért ilyen bátrak a felpumpálások végén az öntéseknél, mert valamennyivel ők is biztosan bent ragadnak, csak hát meg fog az térülni gondolják (lehet, hogy jól).
A médiát illetően szerintem nem igazán érdekli őket, hogy mennyi a részvényárfolyam, mert azt "a piac határozza meg" (vagy akár az is lehet, hogy tényleg az határozza meg :D), aki mészároslőrincezni akart, az akkor is megtette, amikor nem voltak nyilvánosak az akvizíciók, csak most már minden transzparens, úgyhogy be van fogva a szája mindenkinek. :)
Törölt felhasználó 2018. 12. 11. 18:16
Előzmény: #14433  poreci
#14434
Nem a Paksi erőmű 2-es blokkja ez, hogy hűteni kelljen :-))
ML se egy Bogsch Erik ugyebár:-))
A felsorolt szempontok pedig a hatalomban jelenleg regnálókat eddig sem érdekelték. A média sem hinném, 90 % baráti, Index kummog valamit, úgyis csak szűk réteghez jut el, tehát nem lényeges. A többség meg nem is ért, hogy miről is hablatyolnak itt, még jó ha azt tudja mi a részvény. Most a szélesebb publikumról beszélek. 
Ami történik az a bizalom rongálása. Nem zárnám ki némi ellenséges felvásárlás lehetőségét sem
poreci 2018. 12. 11. 17:20
Előzmény: #14430  poreci
#14433
pszichéről vissza a papírra.
Ha én nagy tulaj lennék, akkor lehet hogy én is rászánnék egy kis pénzt arra, hogy hűtsem a kedélyeket. Ez a papír 8-szorozott 1 év alatt... Mikor már mindenki elhitte, hogy ez csak felfele mehet, akkor mielőtt vételi pánik alakulna ki, le kell hűteni a paírt. Főleg abban az esetben, ha a politika jelentősen benne van a tulajdonosok között.
Ha felmegy az árfolyam, akkor a média azért szedi szét, hogy mennyire meggazdagodott és ez állami megbízásoknak köszönhető. 
Aztán amikor nagyon bezuhannak a papírok, akkor meg arról szólna a média, hogy hogy megkopasztották a befektető kisrészvényeseket. 
Ha bővíteni akarnék még , akkor sem hasznos egy túl magas árfolyam.
Szóval a túlfűtött árfolyam az csak annak a tulajnak az érdeke, aki ki akar szállni. ML-ék meg nem akarnak még kiszállni. 
Több felelős CEO is nyilatkozott már úgy (nem 4IG-s), hogy a részvényük értékeltsége kissé előre szaladt. Pl. Bogsch Erik is anno. Nem érdekeltek a tulajdonosok és a management a részvény túlárazásában, mert az buborékokhoz , válsághoz, csalódottsághoz, befektetői bizalom megingásához vezetnek, illetve túlzott elvárásokat fognak kitűzni célul a management részére a részvényesek.
Ergo -remélem itt is ez történik- egy kicsit megöntözik a piacot és ezzel akár még nyereséget is elérnek -maguknak...
Törölt felhasználó 2018. 12. 11. 17:19
Előzmény: #14430  poreci
#14432
Igazad van, de ha valaki abban lel élvezetet, hogy más embereket idegesít az beteges.
Ezzel le is zártam.
Törölt felhasználó 2018. 12. 11. 17:16
Előzmény: #14430  poreci
#14431
maximalisan igazad van :-) gondolom nem neked szantad, csak ram kattintottal eppen....
annyit meg hozzatennek, hogy savosan kis mennyisegekkel rakjak be a pakkjukat, hogy majd konnyebben tudjunk emelkedni ;-) :-DDDD
poreci 2018. 12. 11. 17:12
Előzmény: #14424  Törölt felhasználó
#14430
nyugi van...
Madrid nyilván nagyon sajnálja, hogy bár itt van 9 éve és vehetett volna ő 100 forinton is, akkor nem vett és hogy valszeg sokkal kevesebbet keresett a ki -be ugrálásáaival, százalékosan , mint Rice, vagy Boavista.
Egy papírnál mindig vannak olyanok, akik esést várnak, meg olyanok is akik emelkedést. Ha nem így lenne, akkor nem lehetne kereskedni. Sőt vannak olyan  papírok, amiket még shortolni is lehet. Ott meg aztán tényleg egymásnak feszülnek a vélemények, nincs ingyen röhögés... Akinek igaza van, az nyer, akinek nincs az veszít és aki nem is "játszik" az is veszít, mert hülyeséggel tölti el az idejét, aminek nincs semmi értelme...
Nos, az aki madrid vagy más kisbüfi pánikoltatása alapján elad, amikor beír annyit, hogy mindjárt a fele lesz a részvényárfolyam- azt nem kell megvédeni, mert az hamarosan úgyis el fogja veszíteni a pénzét, pont úgy, ahogy Bróker Marcsi ügyfelei. Tök mindegy, hogy hogyan veszítik el a pénzüket. Balek és el fogja veszíteni. Ha madridnak adja, akkor madridnak ha Rice-nek akkor Rice-nek (mert ugye Rice meg sok balektól vásárolta meg a részvényét, akik pár száz forintért eladták neki... Akkor az is etikátlan?) vagy odaadják a Questornak vagy a Bróker Marcsinak, vagy egy banknak akiktől felvesznek majd egy akciós CHF hitelt, aminél az első 2 hónapban nem kell törleszteni...
Persze, rossz olvasni, hogy valaki úgy látja, vagy valakinek az az érdeke, hogy "mindjárt zuhanni fog az árfolyam", de csak azért mert ez nekünk- akiknek van részvénye vagyon csökkenéssel jár, amiért vagy megdolgoztunk, vagy megnyertük előtte. És mindenképpen rossz pénzt veszíteni. De nem madrid az oka annak, hogy esik, de nekünk jól esik mást hibáztatni, okolni... 
Ja, ha bízunk benne, hogy ez magasabban lesz, akkor ki kell használni az eséseket vételre. Ha meg már nincs szabad lóvénk, akkor be kell állítani egy megbízást 4000 huf-ra eladásra és otthagyni ezt a kva gépet...
Törölt felhasználó 2018. 12. 11. 17:11
Előzmény: #14428  Törölt felhasználó
#14429
Oks, majd megnézem
Törölt felhasználó 2018. 12. 11. 17:08
Előzmény: #14427  Törölt felhasználó
#14428
bocs, most nyomtam ki :-(
Törölt felhasználó 2018. 12. 11. 17:07
Előzmény: #14426  Törölt felhasználó
#14427
Napi átlag mennyi?
Törölt felhasználó 2018. 12. 11. 17:05
#14426
Zaro: 1800
Törölt felhasználó 2018. 12. 11. 16:49
Előzmény: #14409  realmadrid
#14425
Ez tény és nekem sem szokásom, úgyhogy elnézést is kérek, de nagyon bosszantó a károgásod és sajnálatos módon kihozott a sodromból.
Törölt felhasználó 2018. 12. 11. 16:48
#14424
en vettem megint egy kicsit... jo lesz ez :-)
bigdeal 2018. 12. 11. 16:21
Előzmény: #14421  Törölt felhasználó
#14423
Úgy lesz szvsz is!!! Rögös az út de bírja a felfüggesztés :)
HajráMagyarok 2018. 12. 11. 16:19
Előzmény: #14420  HajráMagyarok
#14422
Ezzel maximálisan egyetértek én is! Kitartás mindenkinek :)
Törölt felhasználó 2018. 12. 11. 16:19
Előzmény: #14419  szaferi
#14421
lesz ott meg tobb is szerintem, jovore rengeteg penz megy majd IT fejlesztesre

Topik gazda

poreci
3 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek