Topiknyitó: Portfolio 2017. 08. 17. 22:23

Terrortámadás Barcelonában - Megerõsítik a biztonsági intézkedéseket  

Ugrás a cikkhez
Kisteherautó hajtott gyalogosok közé Barcelona központjában csütörtök délután. A terrortámadásnak hivatalos információk szerint 13 halottja és 50 sebesültje van. A két támadó a helyszínrõl elmenekült és egy közeli étteremben
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Konzumos
Konzumos 2017. 08. 19. 19:27
#140
Francia kérésre tovább vizsgálják a terrorista Salah Abdeslam magyarországi kapcsolatrendszerét – írja a Magyar Idők. Mindenkit megpróbálnak azonosítani, akivel csak egyszer is kapcsolatba került a Belgiumban élt, francia születésű férfi. Abdeslam a 2015-ös menekülthullámmal Magyarországra érkező, az Iszlám Állam Szíriában kiképzett terroristái közül tizenhármat Nyugat-Európába szállított. Három terrortámadásban vettek részt, és az útvonalat feltérképező algériai Bilal C., a belga Ayoub El Khazzani, valamint Abdeslam kivételével valamennyien meghaltak. Abdeslam és társai jelenleg vizsgálati fogságban vannak.Az Abdeslam-terrorcsoport mind a tizennégy tagja részt vett a 2015. november 13-án Párizsban, illetve a 2016. március 22-én Brüsszelben elkövetett terrorcselekmények előkészületeiben és elkövetésében belga férfi két éve háromszor jött Magyarországra. Először néhány napot a Keleti pályaudvar közelében, egy aktivista a lakásában töltött. Akikért jött, azok Kelebiánál léptek Magyarországra. Feltöltőkártyás mobiltelefonjaikat Kiskőrösön egy számukra tolmácsoló, ám a hivatalos tolmácslistában nem szereplő férfi vásárolta.Abdeslam 2015 szeptember elején érkezett ismét a Keleti pályaudvarhoz, akkor is egy aktivista szállásolta el a lakásában. Az akkor szállított két terroristánál ugyancsak volt magyar telefon, azon tartották a kapcsolatot Abdeslammal, aki minden fuvarjánál új számot használt.2015. szeptember 17-én a három bataclani merénylőt vitte magával Budapestről. A terroristák néhány napra egy zuglói szállodában húzták meg magukat. Abdeslam belgiumi bűntársa 2015. szeptember 16-án ezer eurót utalt át a Western Union rendszerével, a pénzt Omar Mostefai vette fel hamis okmánnyal a Keleti pályaudvar közelében. A pénzfelvételben egy segélyszervezet aktivistája segített. Abdeslam indulás előtt a Rákóczi úton egy szállodában lakott.
Törölt felhasználó 2017. 08. 19. 19:25
Törölt hozzászólás
#139
gambadoro 2017. 08. 19. 19:20
Előzmény: #135  Konzumos
#138
ezt a fáraót is vizsgálják? tudod, amelyik a kerítésépítő haverja volt
gambadoro 2017. 08. 19. 19:18
Előzmény: #133  Konzumos
#137
az öt év engedmény volt részemről 10 évet írtam először bevallom, hirtelen úgy gondoltam, hogy az iszlám állam nincs 5 éve még egyébként az al-kaida is ott volt, mint szellemi háttér
Peterbond 2017. 08. 19. 19:18
Előzmény: #122  Konzumos
#136
Volt valamelyik portállon egy nagyon jó összefoglaló cikk a terrorizmusról. Nagyon jól látható hogy amit most sokan hatalmas terorizmusként értelmeznek az valójában csak a nyugodt 2000-es évekhez képest az. Korábban pl a 70-es 80-as években sokkal több terorista cselekmény volt. A különbésg annyi hogy most inkább islamista terrorcselekmények vannak. A cikket nem találtam meg csak egy 2016-osat: link Szóval egyet kell értenem hogy ahogy anno nem lett se az összes Baszk kizavarva Spanyolországból, az Észak-írek európából ugyanúgy nincs értelme az összes islám hívőt vagy bevándorlót vádolni. A szélsőségesek üldözés lenne a legfontosabb legyen az akár iszlamista akár pl egy Norvég szélsőjobbos idióta.
Konzumos
Konzumos 2017. 08. 19. 19:18
Előzmény: #132  gambadoro
#135
A terrorista Abdeslam kapcsolatait kutatják Magyarországonlink
gambadoro 2017. 08. 19. 19:16
Előzmény: #129  MetalHeart
#134
ha magyarországon élsz nem lesz migránssal dolgod ha máshol akkor te is migráns vagy mind a két esetben csak uszítasz
Konzumos
Konzumos 2017. 08. 19. 19:16
Előzmény: #130  gambadoro
#133
Tévedés, amennyit én találtam, nem jelenti azt hogy annyi is volt.5 évvel ezelőtti eseteket kérted, csak azokból másoltam.
gambadoro 2017. 08. 19. 19:14
Előzmény: #128  Konzumos
#132
a legtöbb elkövető vagy európában született, vagy nagyon régen itt élt hagyjuk már ezt, mondjuk bejött 1 millió migráns és fel tudsz mutatni 10 elkövetőt közülük de, ha százat az is csak 0,0001 százalék akkor milyen alapon állítod, hogy a migrók terroristák?
Törölt felhasználó 2017. 08. 19. 19:12
Törölt hozzászólás
#131
gambadoro 2017. 08. 19. 19:12
Előzmény: #127  Konzumos
#130
mondjuk a második erős csúsztatás a részedről tehát két eset volt 5 éve 10 éve nulla ez is azt mutatja, hogy nulla köze van a migrációnak a terrorizmushoz mert nyilván nem érted, elmagyarázom: nem a migráció hozza magával a terrorizmust, hanem az iszlám állam ha egyáltalán nem lenne most migráció, akkor is lenne terrorizmus mint már kifejtettem, nem a muszlimok a fő probléma, hanem a feketék + a sárgák jöttök itt a muszlim ellenségképpel, holott a csendes sárgák sokkal nagyobb ütemben telepednek be európába ez kéne, hogy zavarjon erőszakos, primitív banda
MetalHeart
MetalHeart 2017. 08. 19. 19:09
Előzmény: #128  Konzumos
#129
Integrációs költség... majd egyszer az itteni migri simiket is elkönyveljük az amortizációs oldalra, majd egy néma főlehajtás, 1-2 "miért kellett ennek megtörténnie" és túl is vagyunk rajta... ennyi !
Konzumos
Konzumos 2017. 08. 19. 19:05
Előzmény: #126  gambadoro
#128
Azért azt kijelenteni hogy a migrációnak nincs köze a terrorizmushoz, nem igaz.Migránsokkal ,magukat migránsnak kiadva, és regisztrálva követték el a terrorcselekmények egy részét.
Konzumos
Konzumos 2017. 08. 19. 18:59
Előzmény: #125  gambadoro
#127
Franciaország: 2012. március 11–19. – Egy algériai származású férfi, az al-Kaida iszlamista terrorhálózat tagja március 11-én és 15-én a francia hadsereg három katonáját lőtte agyon Toulouse és Montauban városában, majd 19-én három gyermeket és egy rabbit lőtt le a toulouse-i zsidó iskola előtt. 2012. július 18-án Bulgária is feliratkozott azon európai országok listájára, ahol az iszlamista terrorizmus halálos áldozatokat követelt. A burgaszi reptéren bombát robbantottak egy autóbuszon, amely éppen egy Tel Avivból érkezett izraeli turistacsoportot készült a szállodájukba vinni. A bolgár sofőr és öt izraeli turista életét vesztette. A bolgár nyomozó hatóságok gyorsan kiderítették, hogy a merénylet mögött a libanoni Hezbollah (Allah hadserege) áll 2013. május 22-én ismét Londonban csaptak le a szélsőségesek. Két nigériai származású brit állampolgár, Michael Adebolajo és Michael Adebowale késekkel és bárdokkal fölfegyverkezve egy laktanya közelében rátámadt egy eltávozáson levő brit katonára, Lee Rigbyre, akit a nyílt utcán halálra késeltek. Ezt követően az utcán fel-alá sétálva közölték a járókelőkkel: a brit hadsereg által megölt muszlimokért álltak bosszút. A kiérkező rendőrökkel rövid tűzpárbajba keveredtek, amelyben mindketten megsebesültek, így végül elfogták őket. 2014 februárjában mindkettejüket életfogytiglani szabadságvesztésre ítélték.
gambadoro 2017. 08. 19. 18:48
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#126
ez pontosan így van a lényeg az, hogy kell egy generáló háttér ez az iszlám állam magának a migrációnak semmi köze nincs a terrorizmushoz
gambadoro 2017. 08. 19. 18:47
Előzmény: #122  Konzumos
#125
milyen muszlim terrortámadások voltak 10 évvel ezelőtt? tudod mit? legyen 5 éve
Törölt felhasználó 2017. 08. 19. 18:40
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
szóval ,ha lenne egy magyar szervezet,akkor a magyarok egy része is rávehető lenne ilyen terrorra. de ahogy ezt itthon nem lehet büntetlenül metenni,úgy az arab szélsőséges iszlam vallási vezetőket nem üldözik eléggé. nyíltan hirdethetik az uszítást európai mecsetekben,vagy akér a közösségi hálón..
Törölt felhasználó 2017. 08. 19. 18:37
Előzmény: #120  gambadoro
#123
Ha van egy szervezet,vagy vallási irányzat ,ami felcukkolja ezeket az embereket,akkor alakul ki a cselekvés. Sztem ilyen egyszerű. és sztem hibás megközelítés,hogy a terrortámadások elkövetői bolondok,vagy szélsőségesek és ezért követnek el ilyet. ilyen gondolkodással nagyon sokan élnek nemcsak iszlamitsák,hanem közülünk is,csak nincs,aki kihozza belőlük,legyen az jogos, vagy jogtalan sérelem. ezek a gondolatok megmaradnak a gondolat szintjén. de ha pld lenne egy olyan szervezet MO-on,aki uszítana a zsidók,cigányok,vagy románok,szerbek stb ellen felhasználva ezeket a gonosz ösztönöket. az ember ilyen. tele van ilyen gondolatokkal,csak a környezet hol segíti,hol elfedi ezeknek az előkerülését.
Konzumos
Konzumos 2017. 08. 19. 18:09
Előzmény: #120  gambadoro
#122
Terrortámadások voltak Nyugat Európában 10 évvel ezelőtt , és régebben is.Az iszlám állam megalakulása óta, sokkal több a terrorcselekmény, amiket e rendszer hívei követnek el, akik szinte kivétel nélkül arab, muzulmán bevándorlók, vagy az adott országban több generáció óta ott élő szintén arab származásúak.
kimpaa
kimpaa 2017. 08. 19. 18:02
Előzmény: #105  -pny
#121
Igen, akinek a felmenői jöttek ide 50-60 éve

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek