Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 07:22

Mégis hogy lehet, hogy Magyarországon 3 millió ember tartja el a másik 7 milliót is?  

már miota igy van szégyen,sok léhütö,és nemhogy nem dolgoznak,mindenféle kedvezményt kapnak,
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2017. 09. 29. 10:41
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Csökkennek azok (adók és járulékok), inkább az zavar, hogy az állam nem segít, hanem árt.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 10:27
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Nem az átlag állami alkalmazott tehet róla, de az állami szolgáltatások leépülésével egyre kisebb hányadát tudom igénybe venni, egyre többre kell költenem magán úton, miközben az általam fizetett adók és járulékok meg nem csökkennek. A hivatalok meg konkrétan nem értem vannak, hanem ellenem dolgoznak.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 09:03
#18
Mielőtt nagyon belelovalnátok magatokat ebbe az "eltartjuk a lusta állalmi alkalmazottakat" dologba, azért jó ha tudjátok, hogy ezek nagy része szolgáltatásokat nyújt, pl. egészségügy, oktatás, védelem, stb., tehát nem eltartásról van szó, hanem arról, hogy ezekért a szolgáltatásokért nem közvetlenül, hanem adóval fizettek. Meg lehet oldani úgy is, hogy ezek ne államiak legyenek, hanem piaciak, csak lehet, hogy a többségetek nagyon rosszul járna, lásd pl. USA egészségügyi rendszere illetve szintén ott az egy élet során sem visszafizethető egyetemi tandíj. Per pillanat én állami alkalmazott vagyok (de lehet, hogy már nem sokáig és egyébként dolgoztam a piaci szférában is), na most az utóbbi két évben nálunk kilépett a létszám egyharmada, a tőlük származó információk szerint egyikük se dolgozik többet, mint itt kellett, viszont többet keres. Úgy hogy ne izguljatok, ha így megy tovább, akkor csak pár évet kell várnotok és már nem kell állami alkalmazottakat eltartanotok, mert mindenki átmegy a piaci szférába vagy külföldre.
mpagnes 2017. 09. 29. 02:59
Előzmény: #16  upgrayeddAKS
#17
Sehol nem magasabb. A magyar átlag életszínvonal semmivel nem magasabb.Az irónia hiába vicces, mert attól még úgy van.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 29. 02:13
Előzmény: #13  mpagnes
#16
A volt NDK-ban... vagy hol nem magasabb?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 29. 02:12
Előzmény: #14  mpagnes
#15
Ez a rész pont irónia volt :)
mpagnes 2017. 09. 29. 02:05
Előzmény: #12  upgrayeddAKS
#14
Ja én tudom, hogy a magyar export nem magyar GDP. Ezt talán magyarázd el itt másoknak.
mpagnes 2017. 09. 29. 02:04
Előzmény: #12  upgrayeddAKS
#13
Nem értem mit írsz. Most sem magasabb az életszínvonal.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 29. 01:03
Előzmény: #11  mpagnes
#12
"pár százezer magyar nyugati barátainkat tartja el éppen " Ja, akkor azért volt alacsony az életszínvonal a volt NDK-ban, mert akkor még nem csatlakoztunk az EU-hoz, most már értem! :) A KGST-t sem az olcsó orosz olaj/energia tartotta fenn, hanem mi :) De jó, hogy ilyeneket írsz, így a teljes gazdaságtörténetet át tudom értékelni magamban :) Amúgy azok is totál marhák, akik szerint így lehet kiszámolni a GDP-t: Y = C + I + G + X - IM ...mégpedig azért, mert a magyarok exportja nem a magyar GDP-t növeli (hiszen kiviszik az országból a profitot a gaz multik), hanem a németet, osztrákot, stb. :)
mpagnes 2017. 09. 28. 23:59
#11
Hát itt olvastam a fórumon, hogy jön a robotizálás, igaz most sem értem az miért jó. Tehát,akkor hol a probléma? Nulla ember fog eltartani 10 milliót. Az olyan világ lesz,mint a kommunizmus, mert mindenki felkel reggel és elmegy a boltba, elviszi ami kell neki éppen , mert a robotok mindent elrendeznek. A címhez visszatérve pár százezer magyar nyugati barátainkat tartja el éppen . Ez sem probléma.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 28. 22:52
Előzmény: #9  _Bekre_Pal_
#10
Na ja, és a színesfém-kereskedőktől kezdve a vaterások/jófogásosok zöméig se számla, se semmi a folyamatok nagy részében. (Amit meg én külön pofátlanságnak tartok: telefonfeltöltésről sem kapsz számlát, csak egy nyugtát.)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 09. 28. 22:37
Előzmény: #8  upgrayeddAKS
#9
és tényleg :) mellesleg nálam az idén dolgozott olyan szakiparos üzletfelújításon, aki a munka idejére magára zárta az üzletet, még a redőnyt is lehúzta és spotokkal világított magának, no számla, fizetés készpénzben. na ő se dolgozik a statisztika szerint. a lakatosom segédje se létezik a munkaerőpiacon, és a takarítónőnk se dolgozik hivatalosan. ha megerőltetem magam, találok még a közvetlen környezetemben jópár ilyen példát. más: a háztartásbeli aktívnak számolására vonatkozó kérdésem igazából a svédekre vonatkozott, talán nem volt egyértelmű, úgyhogy pontosítom
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 28. 22:23
Előzmény: #7  _Bekre_Pal_
#8
"egy egész valagnyian fodrászkodnak, sütnek kávézóknak brownie-t otthon svarcban, műkörmöznek, kurválkodnak," ... tanácsokat adnak a kúrmányfőnek, tárgyalnak arab befektetőkkel, stb. :) (Csak a kurválkodásról jutott eszembe, ezt se hagyjuk ki...) :)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 09. 28. 22:17
Előzmény: #5  elemes
#7
nem lehet egyébként, hogy ott a háztartásbelit is aktívnak számolják? nálunk szerintem legalább két dolog rontja a statisztikát, annak ellenére, hogy közmunka stb baromságokkal fel van hazudva az egész foglalkoztatottsági adat (képzelhetjük, mi lenne anélkül): 1. egy csomó ember foglalkoztatottsága egyszerűen nem látszik állami szempontból: egy egész valagnyian fodrászkodnak, sütnek kávézóknak brownie-t otthon svarcban, műkörmöznek, kurválkodnak, ki tudja, mit csinálnak, a paletta széles és népes 2. a látszó foglalkoztatottakból rohadt sok az államszolga, és csak több lett az elmúlt 7 évben. ráadásul jó részük iszonyat felesleges, a másik részük egy része meg le van terhelve, baromságokkal. ugye ők nem tartanak el senkit, őket mi aktívak tartjuk el, elvileg a saját hasznunkra. gyakorlatilag a saját szopatásunkra :)
Törölt felhasználó 2017. 09. 28. 21:54
#6
2 millio ember tart el 10 milliot magyarországon,hogyan?ugy
elemes
elemes 2017. 08. 15. 10:34
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
A 20 alattiakat mindenütt eltartják. A 20+ korosztály aktivitási rátáit érdemes összehasonlítani. Svédországban pl. 75% körül van, és a 25-be beletartoznak a nagyonöreg nyugdíjasok is.
Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 08:45
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
állami alkalmazottak,még az elmult rendszerben élnek
Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 08:38
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Ez egy ilyen ország. A közalkalmazott meg besérül, ha leordítom, hogy az én adómból nem csinál semmit a pult mögött. Hajrá Magyarország, felfele nyíl!
Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 07:22
#2

Topik gazda

COLOP
2 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek