Topiknyitó: Portfolio 2017. 08. 08. 10:38

Botrányos dolgozói levél vetett véget a Google-vezér családi nyaralásának  

Ugrás a cikkhez
Még a nyaralását is megszakította a Google vezérigazgatója, Sundar Pichai, miután a cég egyik dolgozójának kiszivárgott irománya hatalmas botrányt kavart. Nagyon nehéz napokon vagyok túl - mondta az internetes cég vezérigazgatója
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2017. 08. 09. 12:34
Előzmény: #37  elemes
#40
Elbeszulunk egymas mellett mert itt nem errol van szo pontosabban en nem errol beszelek. Ha az illeto molesztalt volna noi kollegakat vagy verbalis utalasokkal megalazta vagy kellemetlen helyzetbe hozott volna masokat ertenem az erveid. De itt arrol van szo hogy emberunk a Google politikajarol mondta el a velemenyet. En meg azt mondom mindenkinek joga van a sajat velemenyehez es kritikajahoz. Egy fracia mondta egyszer hogy nem ertek egyet azzal amit on mond de az eletemet adnam azert hogy elmondhassa ( elnezest nincs meg pontosan ki es hogy mondta ). Na valami hasonlo itt is a velemenyem.
pitcairn2 2017. 08. 09. 11:54
Előzmény: #15  elemes
#39
ezt is beleszőhetnéd ebbe a modern mesébe... Google accused of 'extreme' gender pay discrimination by US labor department link nem a kasújukból szopták ezeket a "bölcs" és gondolom a felettébb "népszerű" szakpolitikákat...
pitcairn2 2017. 08. 09. 11:52
Előzmény: #32  Peterbond
#38
egy normális világban a munkaügyi minisztérium se vegzálná a google-t azzal, hogy nem eléggi "esélyegyenlő"... Google accused of 'extreme' gender pay discrimination by US labor department link
elemes
elemes 2017. 08. 09. 11:47
Előzmény: #35  Peterbond
#37
Namost én látom az, hogy *ténylegesen* verbálisan lenyomják a kolléganőket az egyébként gyengébben teljesítő hím kollégák -- és megtehetik, mert a nőkben kevesebb a tesztoszteron és ezért általában nem veszik fel a kesztyűt. ezért kapnak átlagosan alacsonyabb fizetést (annak ellenére, hogy jobban dolgoznak). Aki ezt nem látja, az nyilván PC habverésnek tartja a dolgot :-) Viszont érdemes észrevenni, hogy a legmagasabb (humán erőforrás) termelékenységi mutatókkal rendelkező országokban a legerősebb (adott esetben) a nők megbecsülése és általában a diverzitás támogatása.
Mikieger85 2017. 08. 09. 11:42
#36
Az hóttziher, hogy a nyaralásomat nem szakítottam volna meg.
Peterbond 2017. 08. 09. 11:28
Előzmény: #34  elemes
#35
Ertem en hogy rossz PR szamukra. Pont mint mondtam a fekete elado Hustonban 1950- ben. Vagy mint a Momentumos srac az allami hivatalban. Ezert mondom hogy tulreagalas es nem is a ceg reszerol a leginkabb hanem a kozvelemeny reszerol. De ez maganvelemeny.
elemes
elemes 2017. 08. 09. 08:27
Előzmény: #32  Peterbond
#34
Miért kellett kirúgni: link
szivacs
szivacs 2017. 08. 08. 16:22
Előzmény: #29  Peterbond
#33
"Szerintem azon tul hogy a helyi HR vezeto behivja egy beszelgetesre nagyabol semmi masnak nem kene tortennie." - egy normális világban. Mint látszik, ez nem az.
Peterbond 2017. 08. 08. 16:22
Előzmény: #23  elemes
#32
En szerintem meg ez a tulreagalasrol szol mar. Egy normalis vilagban nem a vezerigazgatonak hanem a helyi HR esnek kellett volna kiadnia egy kozlemenyt hogy emberunk velemenye nem a ceg hivatalos allaspontja. Ezutan kis piar szoveg arra mi is a ceg allaspontja.Ezutan kijelenteni hogy bar nem ertenek egyet az illeto alkalmazott velemenyevel, ettol fuggetlenul joga van kifejteni velemenyet es ezen velemenyeert nem erheti hatranyos megkulonboztetes. Pont ebbolkifolyolag nem merul fel az illeto elbocsatasa mert munkajat egyebkent megfeleloen ellatja. Pont.
szivacs
szivacs 2017. 08. 08. 16:22
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#31
A guglinál persze nem ez történt. Melyik trágárságodra gondolsz, amit topikgazdaként fenthagytam? :-) A pc-terrorizmus pedig pont olyan káros, mint az ellentéte.
szivacs
szivacs 2017. 08. 08. 16:19
Előzmény: #25  elemes
#30
Nyilván nem mindegy, hogy a Természet ellen akarsz úttörő lenni vagy vele. A "lám tudok repülni" persze nem szokott sikeres lenni...
Peterbond 2017. 08. 08. 16:11
Előzmény: #19  elemes
#29
Szerintem azon tul hogy a helyi HR vezeto behivja egy beszelgetesre nagyabol semmi masnak nem kene tortennie. Persze ertem en. En se megyek Fradi mezben a megyeri uti Tescoba mert nem keresem a balhet de ettol fuggetlenul ha megtennem is az volna a normalis hogy nem vernenek ossze ( megha tudom is hogy a valosagban megvolna ra az esely). Ugyanigy tudom hogy 1950 ben ha kiderulne hogy fekete eladot vettem fel eladonak a Hustoni oltony boltomba biztos vagyok hogy kirugtak volna engem is es ot is. Ettol meg nem biztos hogy ez lenne a helyes dolog.
Törölt felhasználó 2017. 08. 08. 15:54
Előzmény: #24  szivacs
#28
Valóban. Meg akadnak olyanok, akik vissza akarják csinálni...
Törölt felhasználó 2017. 08. 08. 15:53
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Moderátoroknak.
Törölt felhasználó 2017. 08. 08. 15:53
Előzmény: #14  szivacs
#26
Ha felteszem a kérdést, hogy az ázsiaiak agya igaz, hogy sokkal kisebb, mint az európaiaké, az nem valódi kérdésfeltétel. Ezt te is tudod, de jobb inkább előadni a PC terror áldozati szerepét, mindezt te, aki minden trágárságot jelentesz az adminoknak.
elemes
elemes 2017. 08. 08. 15:44
Előzmény: #24  szivacs
#25
hát, mindenféle retrospektív analízisek azt mutatják, hogy a golyófogók szoktak híresek lenni, de nem miattuk változik a világ. ha közelről megismersz pár ilyen golyófogót, akkor azt is megérted, miért. nekem van pár vérfeminista ismerősöm, és egyébként nőpárti vagyok (férfiként ez nem csoda) -- de ha ők a közelben vannak, akkor inkább nem, mert VELÜK nem akarok egy platformra kerülni.
szivacs
szivacs 2017. 08. 08. 15:31
Előzmény: #23  elemes
#24
Persze hogy képes belátni. Vannak viszont bátor emberek, akik nem kizárólag a saját érdekeik szerint képesek cselekedni, hanem a "közjóért" -legyen bármi is az- képesek golyófogónak állni... Ők azok, akik miatt jó irányba szokott változni a világ...
elemes
elemes 2017. 08. 08. 15:23
Előzmény: #22  szivacs
#23
nem a dogmák tiszteletéről vagy elfogadásáról van szó, hanem arról, hogy képes-e valaki belátni szavai és tettei következményét vagy sem. lásd még (16)
szivacs
szivacs 2017. 08. 08. 15:16
Előzmény: #21  elemes
#22
Köztudott. Ám a Föld akkor is lapos és a pc-dogmán áll! :-)
elemes
elemes 2017. 08. 08. 15:13
Előzmény: #20  szivacs
#21
háttérinfó: A volvó céget 2010-ben felvásárolta a
吉利控股集团

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek