Topiknyitó: Portfolio 2017. 07. 23. 21:01

Õszintén sajnálom, bocsánatot kérek - Megszólalt a BKK és a T-Systems vezére  

Ugrás a cikkhez
A 18 éves hacker ügye miatt kialakult népharagot igyekszik tompítani szombaton is a Budapesti Közlekedési Központ és a T-Systems Magyarország. Mindkét társaság vezérigazgatója közleményt adott ki. A BKK kompenzációt emleget, a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2017. 07. 24. 16:30
Előzmény: #79  _pampa_
#80
egyszerűen szerepel benne, hogy mikor küldte a levelet a srác a BKK-nak és hogy ezt bizonyítani is tudja. vagyis dabóczi hazudik. innen szép nyerni.
_pampa_ 2017. 07. 24. 16:28
Előzmény: #78  bigyula
#79
linket továbbra sem nyitok.
bigyula 2017. 07. 24. 16:25
#78
Pampa! Tudom, hogy a tények nem zavarnak, de olvasd el ezt: link
Törölt felhasználó 2017. 07. 24. 16:15
Előzmény: #75  _pampa_
#77
jajj
elemes
elemes 2017. 07. 24. 16:14
Előzmény: #75  _pampa_
#76
"Az infó begyűjtése után pedig jelezni kell a tulajnak, hogy meghekkelhető a rendszere. Javítsa ki a hibát." Pontosan ez történt. SŐT, azután, hogy jelezte a tulajnak a hibát, onnantól a bejelentő törvényi védettséget élvez, és aki ennek ellenére joghátrányt okoz neki, azt felelősségre vonják.
_pampa_ 2017. 07. 24. 16:10
Előzmény: #60  Phylaxa
#75
"A BKK frissen bevezetett értékesítési rendszerében nagyon durva biztonsági hibákat találtak, egy 18 éves, etikus hekker pedig megmutatta, hogy minimális alaptudással annyi pénzért vehet az ember bérletet, amennyiért csak akar. A fiú jelezte a BKK-nak a hibát, de választ nem kapott, az elektronikus jegyrendszert kidolgozó T-Systems pedig mindezt úgy köszönte meg, hogy feljelentette a fiatalt." A hiba "kihasználásához" kell min. "hekkertudás". Minden rendszer meghekkelhető, csak a megfelelő szakembergárda és géppark álljon rendelkezésre. Az infó begyűjtése után pedig jelezni kell a tulajnak, hogy meghekkelhető a rendszere. Javítsa ki a hibát.És minden törvényes........
elemes
elemes 2017. 07. 24. 15:54
Előzmény: #73  _pampa_
#74
néhány perc telt el -- de az a helyzet, hogy a közérdekű bejelentésekről szóló törvény szerint PONT EZ TÖKMINDEGY. egyetlen feltétel, hogy a bejelentés a fontos tényeket illetően valós adatokat tartalmazzon. és mivel ez a feltétel teljesül, Kaszás Zoltán belefutott egy pofonba, mert most ő a gyanúsított.
_pampa_ 2017. 07. 24. 15:52
Előzmény: #60  Phylaxa
#73
Egyetlen dolog lehet amin elgondolkodnék, hogy mennyi idő telt el a tesztelés és a jelentés között. A többi maszlag. :)" Valószínűleg ez lesz a vizsgálat tárgya.
sanka 2017. 07. 24. 15:44
Előzmény: #46  _pampa_
#72
Pampa vannak ilyenek akik kíváncsiak, és gondolkodnak, na ez viszi előre a világot ennyi. Képzeld el ha Einsten csak a bárgyú professzoraira hallgatott volna, most nem lenne relativitáselmélet. Bocs nem akartam nagyképű lenni.
elemes
elemes 2017. 07. 24. 15:42
Előzmény: #60  Phylaxa
#71
"Egyetlen dolog lehet amin elgondolkodnék, hogy mennyi idő telt el a tesztelés és a jelentés között." Néhány perc.
elemes
elemes 2017. 07. 24. 15:38
Előzmény: #67  sanka
#70
volt egy 3. pont is de aztán kitöröltem. biztonsági rés.
elemes
elemes 2017. 07. 24. 15:38
Előzmény: #68  sanka
#69
egy 18 éves számára nyáron reggel 7 az még az éjszaka közepe :-)))))
sanka 2017. 07. 24. 15:37
Előzmény: #40  elemes
#68
Reggel 7- kor vitték el, persze az se jobb.
sanka 2017. 07. 24. 15:35
Előzmény: #40  elemes
#67
Csak 3*:))
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 07. 24. 15:32
Előzmény: #60  Phylaxa
#66
Én már nem tudom, ha azt látom, hogy egy BKV busz ajtaja nem záródott be rendesen, kézzel lehet mozgatni, akkor ezt jelezzem-e a sofőrnek, mert ha szólok neki még a végén sitten végzem közúti veszélyeztetés indokkal. Milyen szerencse, hogy annyit járok busszal, mint Orbán Viktor.
Galoca 2017. 07. 24. 15:32
Előzmény: #59  _pampa_
#65
Én sehol sem olvastam, hogy miután lebukott azután jelentette, tehát nem a csalás volt a cél !!! (persze némi népszerűség hajhászás igen, de hát emberek vagyunk :) Amellett a hasonlatoddal az a baj, hogy a te felfogásod szerint ha valaki teszteli egy hajó teherbírását az egyenértékű egy atombomba tesztelésével ...
Phylaxa 2017. 07. 24. 15:30
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#64
Azt, aki kívülálló és egyszerűen kihasználja, nem lehet magával a hibával vádolni. Valami nem stimmel. Nekem nem logikus. :)
elemes
elemes 2017. 07. 24. 15:27
Előzmény: #60  Phylaxa
#63
" A többi maszlag." Kaszás Zoltán már nem így gondolja, miután ő fog bíróságra járni. Csak ugye, a törvény előtti egyenlőség jegyében, nem törte rá az ajtót a TEK éjszaka, hogy közöljék vele a gyanúsítás tényét.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 07. 24. 15:26
Előzmény: #59  _pampa_
#62
Emlékszel még, amikor a FIDESZ egyik gépéről matattak az MSZP szerverén? link A Fidesz gépével töltötték le az MSZP kampányanyagait tároló szerverről Hiller Istvánnak azokat választási szórónyomtatvány-terveit, amelyek a Magyar Nemzetnél landoltak, a lap pénteken dupla oldalon közölte őket. Nem emlékszem, a FIDESZ ezt jóindulatúan jelezte az MSZP felé, vagy bűncselekményt követtek el inkább helyette?
elemes
elemes 2017. 07. 24. 15:25
Előzmény: #59  _pampa_
#61
NEM így történt. felfedezett egy hibát, majd ezt részletesen dokumentálva bejelentést tett a BKK felé. ettől kezdve megilleti a 2013. évi 165. törvényben szereplő (a közérdekű bejelentőket megillető) védelem, és ha ennek ellenére próbálják hatósági eszközökkel zaklatni, az jogtalan (még akkor is, ha egyébként -- nem közérdekű bejelentőkkel szemben -- az adott intézkedés jogszerű lenne). A közérdekű bejelentést tett fiút ért minden joghátrányért kompenzációra jogosult (az adófizetők pénzéből természetesen), viszont a joghátrányért felelősökkel szemben büntetőeljárást kell indítani. Kaszás Zoltán, T-Systems tehát egy büntetőeljárás gyanúsítottja, valószínűleg a bocsánatkérésre is a gyanúsítotti kihallgatást követően került sor. imígyen szólnak a magyar törvények.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek